Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

7 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Iulie 2011
simonik19
postare Dec 5 2010, 11:29 PM
Postare #11


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 689
Inscris la: 20-October 09
Din: timisoara
Membru nr.: 116,281



buna dragele mele!!!sunt si eu o viitoare mamica de iulie 2011!!!!acum 1 ora am facut testul de sarcina si a iesit pozitiv!!!!cat se poate de pozitiv....inca nu mi-am revenit...sunt fericita dar nu realizez ce mi se intampla!!!am 19 ani.....in februarie fac 20 de ani !!!voi fi o mamica foarte tanara!!!mi-am dorit f mult un copil,si tocmai cand am zis k nu o sa se intample....s-a intamplat!!!!am primit cel mai frumos cadou de mos nicolae....!!!acum sunt putin suparata pt k eu am fost la medic acum 1 sapt pt un control k mi-a intarziat cm iar testele de sarcina au iesit negativ ...iar doamna doctor nu a vazut sarcina am si intrebat-o...si mi-a prescris duphaston...pe care le-am luat....v-a afecta cu ceva sarcina???va pup si sper ca ati inteles ceva din ce am scris..sunt f emotionata


--------------------



Bebelusul inainte sa se nasca se intalneste cu Dumnezeu:

"Dumnezeul meu, eu merg in lume si nu stiu ce voi face acolo"
*Pentru tine am pregatit un inger si el o sa aiba grija de tine*
"Daca eu nu stiu limba oamenilor, cum o sa ma inteleg cu ei?, Cum o sa ma adaptez?"
*Ingerul pe care ti l-am pregatit te va invata limba lor*
"Doamne, eu am auzit ca in lume sunt multe rele. Cum o sa le pot dovedi?"
*Ingerul pe care ti l-am pregatit o sa te apere de rele. Fii fara grija.*
"Doamne, cum o sa ma pot intoarce la tine?"
*Ingerul pe care ti l-am pregatit o sa-ti spuna cum te poti intoarce la mine.*
S-au adunat ingerii si a sosit timpul ca bebelusul sa plece in lume dar a mai intrebat:
"Doamne, cum se numeste ingerul pe care mi l-ai pregatit?"
*Numele nu este important, dar tu ii vei spune: MAMA
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mika72
postare Dec 6 2010, 01:51 PM
Postare #12


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 9
Inscris la: 6-May 10
Membru nr.: 144,795



QUOTE(simonik19 @ Dec 5 2010, 11:29 PM) *
buna dragele mele!!!sunt si eu o viitoare mamica de iulie 2011!!!!acum 1 ora am facut testul de sarcina si a iesit pozitiv!!!!cat se poate de pozitiv....inca nu mi-am revenit...sunt fericita dar nu realizez ce mi se intampla!!!am 19 ani.....in februarie fac 20 de ani !!!voi fi o mamica foarte tanara!!!mi-am dorit f mult un copil,si tocmai cand am zis k nu o sa se intample....s-a intamplat!!!!am primit cel mai frumos cadou de mos nicolae....!!!acum sunt putin suparata pt k eu am fost la medic acum 1 sapt pt un control k mi-a intarziat cm iar testele de sarcina au iesit negativ ...iar doamna doctor nu a vazut sarcina am si intrebat-o...si mi-a prescris duphaston...pe care le-am luat....v-a afecta cu ceva sarcina???va pup si sper ca ati inteles ceva din ce am scris..sunt f emotionata


Felicitari pentru sarcina! In privinta Duphastonului stai linistita. Nu este altceva decat un progesteron sintetic util pentru mentinerea sarcinii.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alina16carmen
postare Dec 7 2010, 10:37 AM
Postare #13


mami de 3 ingerasi Daria, Dragos si Tudor
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,375
Inscris la: 5-January 09
Din: Arges
Membru nr.: 62,607



QUOTE(simonik19 @ Dec 6 2010, 01:29 AM) *
buna dragele mele!!!sunt si eu o viitoare mamica de iulie 2011!!!!acum 1 ora am facut testul de sarcina si a iesit pozitiv!!!!cat se poate de pozitiv....inca nu mi-am revenit...sunt fericita dar nu realizez ce mi se intampla!!!am 19 ani.....in februarie fac 20 de ani !!!voi fi o mamica foarte tanara!!!mi-am dorit f mult un copil,si tocmai cand am zis k nu o sa se intample....s-a intamplat!!!!am primit cel mai frumos cadou de mos nicolae....!!!acum sunt putin suparata pt k eu am fost la medic acum 1 sapt pt un control k mi-a intarziat cm iar testele de sarcina au iesit negativ ...iar doamna doctor nu a vazut sarcina am si intrebat-o...si mi-a prescris duphaston...pe care le-am luat....v-a afecta cu ceva sarcina???va pup si sper ca ati inteles ceva din ce am scris..sunt f emotionata

felicitari pt sarcina tanara mamica! e adevarat ca esti f tanara, dar e atat de frumos sa ai copii apropiati de varsta ta.
legat de duphaston nu-ti fa griji. e recomandat in sarcina, ajuta la mentinerea si fixarea sarcinii. e bun si pt fertilitate, dar la tine nu mai e cazul. dr nu a vazut sarcina pt ca era f mica. mai asteapta putin si mergi din nou la control. hug.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adriana01
postare Dec 7 2010, 01:20 PM
Postare #14


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 507
Inscris la: 5-May 10
Din: Bistrita,acum Alexandria
Membru nr.: 144,528




Buna eu sunt o mamica de iulie 2010 ma bucur sa vad ca au aparut mamici de iulie de 2011.Felicitari si sarcina usoara in continuare la toate si bebei sanatosi.Ade vad ca tu ai deschis mamici de 2011 felicitari si pupici Ayanei si intra mai des daca ai timp.pupici si asteptam poze floare2.gif .Sper sa se adune cat mai multe mamici de 2011.sarcina usoara tuturor.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simonik19
postare Dec 7 2010, 01:48 PM
Postare #15


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 689
Inscris la: 20-October 09
Din: timisoara
Membru nr.: 116,281



smile.gif acum am ajuns de la medic!primul....eco!avem aproape 4 saptamani...si e doar un punctulet mic smile.gif deja am anuntat familia .sunt toti foarte fericiti...in frunte cu mine....dnp meu e intre 30iulie -si 7 august cel mai probabil 5 august......deci cred ca voi fi o mamica de august 2011...biggrin.gif dar vreau sa raman si aici cu voi....ma primiti???


--------------------



Bebelusul inainte sa se nasca se intalneste cu Dumnezeu:

"Dumnezeul meu, eu merg in lume si nu stiu ce voi face acolo"
*Pentru tine am pregatit un inger si el o sa aiba grija de tine*
"Daca eu nu stiu limba oamenilor, cum o sa ma inteleg cu ei?, Cum o sa ma adaptez?"
*Ingerul pe care ti l-am pregatit te va invata limba lor*
"Doamne, eu am auzit ca in lume sunt multe rele. Cum o sa le pot dovedi?"
*Ingerul pe care ti l-am pregatit o sa te apere de rele. Fii fara grija.*
"Doamne, cum o sa ma pot intoarce la tine?"
*Ingerul pe care ti l-am pregatit o sa-ti spuna cum te poti intoarce la mine.*
S-au adunat ingerii si a sosit timpul ca bebelusul sa plece in lume dar a mai intrebat:
"Doamne, cum se numeste ingerul pe care mi l-ai pregatit?"
*Numele nu este important, dar tu ii vei spune: MAMA
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danielaaa
postare Dec 8 2010, 04:53 PM
Postare #16


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 566
Inscris la: 3-August 10
Din: brasov
Membru nr.: 165,830



buna ..eu sunt o mamica de iulie 2010 si ma bucur sa vad ca deja au aparut mamici de iulie 2011 sa aveti o sarcina usoara si sa aveti grija de voi


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simonik19
postare Dec 8 2010, 09:22 PM
Postare #17


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 689
Inscris la: 20-October 09
Din: timisoara
Membru nr.: 116,281



QUOTE(danielaaa @ Dec 8 2010, 04:53 PM) *
buna ..eu sunt o mamica de iulie 2010 si ma bucur sa vad ca deja au aparut mamici de iulie 2011 sa aveti o sarcina usoara si sa aveti grija de voi

multumim pentru gandurile bune........sunt asa de nerabdatoare....sa creasca odata burtica...!!!nu prea am avut greturi....dar vad ca incep sa am...bebe e deja cam mofturos....azi eram cu iubi la cumparaturi...si el a vrut sa ne oprim sa mancam ,doamne i-am luat bucatica de mancare din mana:)))))))) mi-e asa de somn,as dormi non-stop!!!mamici de iulie 2011 nu mai apar????k vreau sa am cu cine povesti


--------------------



Bebelusul inainte sa se nasca se intalneste cu Dumnezeu:

"Dumnezeul meu, eu merg in lume si nu stiu ce voi face acolo"
*Pentru tine am pregatit un inger si el o sa aiba grija de tine*
"Daca eu nu stiu limba oamenilor, cum o sa ma inteleg cu ei?, Cum o sa ma adaptez?"
*Ingerul pe care ti l-am pregatit te va invata limba lor*
"Doamne, eu am auzit ca in lume sunt multe rele. Cum o sa le pot dovedi?"
*Ingerul pe care ti l-am pregatit o sa te apere de rele. Fii fara grija.*
"Doamne, cum o sa ma pot intoarce la tine?"
*Ingerul pe care ti l-am pregatit o sa-ti spuna cum te poti intoarce la mine.*
S-au adunat ingerii si a sosit timpul ca bebelusul sa plece in lume dar a mai intrebat:
"Doamne, cum se numeste ingerul pe care mi l-ai pregatit?"
*Numele nu este important, dar tu ii vei spune: MAMA
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
myrrabela
postare Dec 9 2010, 10:17 PM
Postare #18


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,227
Inscris la: 19-March 10
Din: Madrid
Membru nr.: 135,799



Felicitari mamicilor de iulie 2011..si in general tuturor mamicilor. Sa aveti sarcina usoara, nastere si mai usoara si bebei sanatosi si cuminti. Ca ieri eram si noi, mamicile de iulie 2010 asa k voi...emotionate si nerabdatoare, dar nici nu o sa va dati seama cat de repede trece timpul. Va pup


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oana1984v
postare Dec 10 2010, 11:30 AM
Postare #19


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,623
Inscris la: 14-January 10
Din: ARAD
Membru nr.: 125,543



o mamica de iulie 2010 va doreste multa sanatate ca asta conteaza f mult, o sarcina usoara...nu ca a mea wacko.gif , si sa aveti grija de voi va pup !!!!!!!!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danielaaa
postare Dec 10 2010, 08:49 PM
Postare #20


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 566
Inscris la: 3-August 10
Din: brasov
Membru nr.: 165,830



QUOTE(simonik19 @ Dec 8 2010, 10:22 PM) *
multumim pentru gandurile bune........sunt asa de nerabdatoare....sa creasca odata burtica...!!!nu prea am avut greturi....dar vad ca incep sa am...bebe e deja cam mofturos....azi eram cu iubi la cumparaturi...si el a vrut sa ne oprim sa mancam ,doamne i-am luat bucatica de mancare din mana:)))))))) mi-e asa de somn,as dormi non-stop!!!mamici de iulie 2011 nu mai apar????k vreau sa am cu cine povesti

sa mananci cat poti si sa dormi f mult o sa ai bebe cuminte ...eu am dormit non stop.. si am o fetitza cuminte tare


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 19th April 2024 - 02:46 PM