Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

23 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Kilogramele In Plus, O Problema?, Ce tip de dieta ati alege sa scapati de ele?
manu1981
postare Jan 25 2010, 01:01 AM
Postare #11


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(flori-de-cimp @ Jan 25 2010, 02:56 AM) *
felicitari pt topic, ar fi bine daca fetele care aauu tinut diete si au dat roade , sa le posteze .
eu nu ma impac nici cu dietele , nici cu sportul, doh.gif doh.gif

Pai cam asta ar fi ideea. Sa ne impartasim din experienta pe care o avem cu dietele (ca sunt sigura ca foarte multe dintre noi au tinut macar o data in viata o dieta), sa vedem ce diete functioneaza si care nu smile.gif


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ankaA
postare Jan 25 2010, 01:53 AM
Postare #12


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,167
Inscris la: 4-December 09
Din: u.k.
Membru nr.: 121,678



Stiu ca te ajuta sa slabesti consumul de apa plata cu lamaie pe stomacul gol(apa sa fie calda daca se poate) si sa nu mai mananci dupa ora 17.Bineanteles ca se evita pe cat posibil grasimile si dulciurile.La capitolul sport eu sunt varza dar ma gandeam sa cumpar un aparat mai complex si sa-l pun in fata televizorului.... biggrin.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flori-de-cimp
postare Jan 25 2010, 02:23 AM
Postare #13


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,120
Inscris la: 8-April 08
Membru nr.: 20,018



eu beau in fiecare zi apa cu lamiie pe stomacul si toata ziua, , adevarat nu calda , nu cred ca ajuta la ceva , nu pe mine cel putin. meselle incerc sa le iau la aceleasi ore in fiecare zi, prob ultima masa ecel tirziu 6 seara, ...am avut si bicicleta , pe care s-a pus prafu , sau statea pe post de cui de rufe, ap pt abdomene ,masa cu greutati si altele...vointa de a face sport lipseste,dar eu mai sper sa devenim prietene ....


--------------------

" Fiecare lucru est frumos in felul lui , dar sint prea putini ochi ca sa observe " (Confucius)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Jan 25 2010, 11:15 AM
Postare #14


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566




QUOTE(flori-de-cimp @ Jan 25 2010, 04:23 AM) *
eu beau in fiecare zi apa cu lamiie pe stomacul si toata ziua, , adevarat nu calda , nu cred ca ajuta la ceva , nu pe mine cel putin. meselle incerc sa le iau la aceleasi ore in fiecare zi, prob ultima masa ecel tirziu 6 seara, ...am avut si bicicleta , pe care s-a pus prafu , sau statea pe post de cui de rufe, ap pt abdomene ,masa cu greutati si altele...vointa de a face sport lipseste,dar eu mai sper sa devenim prietene ....

Si eu mi-am luat un stepper pe care am dat multi bani, in ideea ca il voi folosi zilnic. L-am folosit cateva saptamani dupa care... pauza, se pune praful pe el. Eu niciodata nu am fost o persoana atrasa de sport, poate si pt faptul ca in scoala nu atingeam niciodata baremele impuse sad.gif Sa vedem cu cine va semana Arina, ca tati e sportiv de meserie smile.gif


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
costi
postare Jan 25 2010, 06:41 PM
Postare #15


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,583
Inscris la: 14-November 08
Din: Brasov
Membru nr.: 48,715



nici eu nu am fost o mare sportiva la viata mea, dar am fost (si sunt) activa.

eu am incercat vreo saptamana, la inceputul anului sa tin dieta Montignac, din lene sa ma re-apuc de ceva mai multe exercitii fizice. dar mi-a fost tare greu sa renunt dintr-o data la paine, produse de patiserie, prajituri si alte cele. asa ca am renuntat la ea si m-am apucat de exercitii. nu mai mananc dupa ora 6 seara, paine doar la micul dejun, fara prajituri, treptat am renuntat si la patiserie (am o maaare slabiciune), nu mai mananc zahar. si am slabit 3 kg.


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
loredana03
postare Jan 25 2010, 09:15 PM
Postare #16


o mamica fericita
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,519
Inscris la: 17-June 08
Din: arges
Membru nr.: 26,662



kilogramele o problema ce si mie mi-a dat si imi da bataie de cap.
eu am tinut indecembrie dieta daneza sau de schimbare a metabolismului care pot sa spun ca a dat cat de cat roade cam 8 kg in 13 zile am dat jos insa in perioada sarbatorilor au mai revenit ceva pe ici pe colo.
acum tin alta dieta sunt in desfasurare.
mai multe detalii va dau peste doua saptamanii cand va voi spune daca a dat randament.
oricum voi mai intra pe acest topic si va mai spun.
eu o tin de o saptamana si mi se pare ca s-au mai redus sunculitele pe ici pe colo, nu m-am mai cantarit de cand am inceput-o.


--------------------










"Nu-ti fie frica de ziua de maine, Dumnezeu e deja acolo"



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Jan 25 2010, 09:20 PM
Postare #17


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(loredana03 @ Jan 25 2010, 11:15 PM) *
kilogramele o problema ce si mie mi-a dat si imi da bataie de cap.
eu am tinut indecembrie dieta daneza sau de schimbare a metabolismului care pot sa spun ca a dat cat de cat roade cam 8 kg in 13 zile am dat jos insa in perioada sarbatorilor au mai revenit ceva pe ici pe colo.
acum tin alta dieta sunt in desfasurare.
mai multe detalii va dau peste doua saptamanii cand va voi spune daca a dat randament.
oricum voi mai intra pe acest topic si va mai spun.
eu o tin de o saptamana si mi se pare ca s-au mai redus sunculitele pe ici pe colo, nu m-am mai cantarit de cand am inceput-o.

Te asteptam cu amanunte. Ce anume ai mancat, cat ai reusit sa dai jos, daca ai facut si ceva sport si ce anume, sa ne ajutam una pe cealalta floare2.gif


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
loredana03
postare Jan 25 2010, 09:27 PM
Postare #18


o mamica fericita
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,519
Inscris la: 17-June 08
Din: arges
Membru nr.: 26,662



QUOTE(manu1981 @ Jan 25 2010, 09:20 PM) *
Te asteptam cu amanunte. Ce anume ai mancat, cat ai reusit sa dai jos, daca ai facut si ceva sport si ce anume, sa ne ajutam una pe cealalta floare2.gif

pana una alta daca vrei intra pe adrsa mea de mes si mai vorbim
andreealoredana03.
demult voiam sa vb cu tine ca am vazut ca stam in acelasi judet si in localitati apropiate



--------------------










"Nu-ti fie frica de ziua de maine, Dumnezeu e deja acolo"



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Jan 25 2010, 10:16 PM
Postare #19


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(loredana03 @ Jan 25 2010, 11:27 PM) *
pana una alta daca vrei intra pe adrsa mea de mes si mai vorbim
andreealoredana03.
demult voiam sa vb cu tine ca am vazut ca stam in acelasi judet si in localitati apropiate

Da, stau in Campulung, dar sunt de fel din Braila. Ti-am dat add pe mess smile.gif


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Jan 25 2010, 11:23 PM
Postare #20


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



jogging cat incape
acum nu am mai tinut nici o dieta ca sunt mult prea inf
ca sa mai fac greseli
dar inainte sa fiu insarcinataä
am facut dieta aia cu 3 zile iaurt...etc...
3 zile carne de pui etc...
am slabit la un moment dat 6 kg in 5 sapt...
si am pus innapoi alte 8 in 2 sapt...
deci...a fost prima si ultima data cand am facut asta
oricum...atentie mare la diete
ptr ca dc nu schimbi intreg stil de viata si de alimentare
ptr todeauna
intervine efectecul yoyo
pui mai mult decat ai dat jos
nu mai fac jooging de 2 luni si nici gimnastica
pac...4 kg innapoi
din cele 13 pierdute doh.gif
eu zic ac cel mai bine numararea k cal...

va poop... tzuc.gif
spor la slabit
mai arunc si eu cate un ochi p la voi
poate gasim totusi o solutie radicala
sa ramanem fit ,slabe si sanatoase
ptr todeauna cool.gif


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

23 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 19th April 2024 - 10:28 AM