Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3223 Pagini V  « < 1101 1102 1103 1104 1105 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Aprilie 2009
maria_corina29
postare Sep 28 2009, 08:48 PM
Postare #11021


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,658
Inscris la: 18-September 08
Din: pitesti
Membru nr.: 38,133



QUOTE(meaw_ela @ Sep 28 2009, 08:28 PM) *
Scumpele mele- am revenit....sunt cam racita....si cu astmul meu e o combinatzie nasoala...stau cu ventolinul in buzunar. Acum sper sa nu o dau nimanui....mai ales lui Nikolas. El a revenit la ingerashul pe care il stiam de 5 luni de zile. Nu mai maraie nu mai plange, nu nimic. Zambeste toata ziua si vorbeste de mama focului. am descoperit noi cuvinte pe care le zice de la o vreme in mod regulat. -Nana- asa-i zic cand trebuie sa doarma si Papa -cand i-e foame. Nu stiu de unde e el asa vorbaretz... Ma bucur ca s-a linistit- a avut decat doua zile/noptzi.. starea aia...de am crezut ca-i da vre-un dinte dar vad ca a incetat... din cate imi amintesc si Maja a avut toane asa.. de tot ziceam ca-i dau dintzii.. si tocmai la 11 luni i-au aparut..LOL...dar pentru noi era o scuza..."Lasa ca plange ptr ca ii dau dintzii."LOL.... dar nu este intotdeauna asa. Ei au momente de crestere accelerate si se manifesta asa.. cu plansete, maraieli... dureri de crestere cum se zice. ..si mai imprumuta si starea mamei-asa ca incercatzi sa lasatzi stresul la usha cand va coplesheshte...treburile casei pot astepta.


multumesc de incurajari, am iesit afara sa-l luam pe cip de la gradi pe la 4.30 si am intrat in casa pe la 8 si ceva. nu a zis gabriel nimik-nimik. cred ca s-a invatat afara...
QUOTE(MAMI DE TEO @ Sep 28 2009, 08:39 PM) *
multumim de complimente...mami are ochii caprui si tati verzi.... iar puiul albastrii ca ai ....soacreii... bouncy.gif blush.gif laugh.gif

e superb teo, un dulce, o splendoare de baietel....etc wub.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
meaw_ela
postare Sep 28 2009, 08:58 PM
Postare #11022


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,306
Inscris la: 3-April 07
Din: Toronto
Membru nr.: 3,020



QUOTE(maria_corina29 @ Sep 28 2009, 02:48 PM) *
multumesc de incurajari, am iesit afara sa-l luam pe cip de la gradi pe la 4.30 si am intrat in casa pe la 8 si ceva. nu a zis gabriel nimik-nimik. cred ca s-a invatat afara...

e superb teo, un dulce, o splendoare de baietel....etc wub.gif

Bebeilor le place rutina. odata ce se invatza cu o rutina e bine sa o respectatzi fara schimbari brushte . Ei oricum isi schimba incet starile, programul de mancat, dormit.. ...si noi trebuie sa ne tinem dupa ei. O sa vedetzi ca odata ce va obishnuitzi intr-o anumita rutina in cateva zile deja el a schimbat ora de dormit,mancat.. somnicurile de dupa amiaza o sa fie din ce in ce mai scurtate pana deja unul dispare. apoi o sa doarma mai mult unul din somicuri.. si tot asa.. pana ajunge sa doarma de doua ori pe zi.. apoi o data....tinetzi cont de asta...nu va panicatzi..LOL...Cand vrei sa-l pui sa doarma si el plange- de fapt nu e gata de somn... blink.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anamaria_c
postare Sep 28 2009, 09:49 PM
Postare #11023


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 947
Inscris la: 12-September 08
Din: timisoara
Membru nr.: 37,307



Am invatat pozitii noi rolleyes.gif





--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MAMI DE TEO
postare Sep 28 2009, 09:53 PM
Postare #11024


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,959
Inscris la: 9-July 09
Din: BUZAU
Membru nr.: 98,788




QUOTE(anamaria_c @ Sep 28 2009, 10:49 PM) *
Am invatat pozitii noi rolleyes.gif


iute si amalia doar ea e cred cea mai mica ditre bebeii de aici si frumoasa foc... tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
meaw_ela
postare Sep 28 2009, 09:55 PM
Postare #11025


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,306
Inscris la: 3-April 07
Din: Toronto
Membru nr.: 3,020



QUOTE(anamaria_c @ Sep 28 2009, 03:49 PM) *
Am invatat pozitii noi rolleyes.gif


E frumoasa foc- are u dulceatza de fata si ochii si tot! Felicitari! partners.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mazarik
postare Sep 28 2009, 10:11 PM
Postare #11026


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 35
Inscris la: 22-September 09
Din: Cluj-Napoca
Membru nr.: 110,457



Nici nu am zis ca o sa-i dau brusc mancare solida...numai ca m-am cam invatat cu alaptatul si imi ia ceva timp pana sa-mi fac curaj sa-i dau si altceva,dar trebuie:). As vrea sa pun si eu poze cu Matei,dar nu prea stiu cum. Matei zice mama,tata,nenea,da si a descoperit ca ii place sa tipe atunci cand se bucura. Incearca incet incet sa se ridice in patut.
In 8 facem si noi 6 luni super.gif La multi ani tuturor bebeilor care tocmai si-au sarbatorit lunitele! occasion.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alinaspa
postare Sep 28 2009, 10:28 PM
Postare #11027


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,166
Inscris la: 28-January 09
Din: VILLANUA/SPANIA
Membru nr.: 67,875



QUOTE(anamaria_c @ Sep 28 2009, 11:49 PM) *
Am invatat pozitii noi rolleyes.gif



Hei , avansati , avansati ... In ritmul asta indata mergeti de-a busilea ...As vrea sa votez dar inca nu m-am dumirit de unde ...
QUOTE(Mazarik @ Sep 29 2009, 12:11 AM) *
Nici nu am zis ca o sa-i dau brusc mancare solida...numai ca m-am cam invatat cu alaptatul si imi ia ceva timp pana sa-mi fac curaj sa-i dau si altceva,dar trebuie:). As vrea sa pun si eu poze cu Matei,dar nu prea stiu cum. Matei zice mama,tata,nenea,da si a descoperit ca ii place sa tipe atunci cand se bucura. Incearca incet incet sa se ridice in patut.
In 8 facem si noi 6 luni super.gif La multi ani tuturor bebeilor care tocmai si-au sarbatorit lunitele! occasion.gif

Eu prima data am incercat cu cereale cu lapte . am luat orez cu morcov de la 4 luni (Nestle ) si i-am pus la 60 ml lapte de formula (precizezz ca s i Sara inca mananca tzitzi , deci laptele formula il folosim numai la cereale , ca n-am chef sa ma mulg ) o lingura si 1/2 mare de supa de cereale . Si i-am dat cu lingurita -la amiaza cand ii era foame . I-a placut foarte mult . A doua zi i-am facut mar cu biscuite , a mancat din prima o canitza plina ... Si tot asa ....
In leg cu pozele : Intai iti faci un cont pe www.photobucket.com , apoi pe contul tau incepi sa incarci pozele . Odata incarcate , fiecare `poza are niste coduri dedesupt. Copii ultimul cod si ii dai "paste" aici unde scrii . Si gata . Sper ca am fost explicita . oFloare1.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alinaspa
postare Sep 28 2009, 10:32 PM
Postare #11028


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,166
Inscris la: 28-January 09
Din: VILLANUA/SPANIA
Membru nr.: 67,875



Multumesc , Ela . Gand la gand , tocmai in seara asta am uns-o si eu cu ulei de masline , sper sa aiba efect ...Traiesc in tara uleiului de masline , aici se recomanda pentru orice , sunt de coma spaniolii astia ....


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MAMI DE TEO
postare Sep 28 2009, 10:42 PM
Postare #11029


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,959
Inscris la: 9-July 09
Din: BUZAU
Membru nr.: 98,788



QUOTE(alinaspa @ Sep 28 2009, 11:32 PM) *
Multumesc , Ela . Gand la gand , tocmai in seara asta am uns-o si eu cu ulei de masline , sper sa aiba efect ...Traiesc in tara uleiului de masline , aici se recomanda pentru orice , sunt de coma spaniolii astia ....

alina de citi ani esti plecata? am si eu 2 prietene in parla linga madrid... floare2.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alinaspa
postare Sep 28 2009, 11:22 PM
Postare #11030


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,166
Inscris la: 28-January 09
Din: VILLANUA/SPANIA
Membru nr.: 67,875



QUOTE(MAMI DE TEO @ Sep 29 2009, 12:42 AM) *
alina de citi ani esti plecata? am si eu 2 prietene in parla linga madrid... floare2.gif

doar de anul trecut din iulie,dar berta parca e dintotdeauna...eu inca vreau acasa oFloare1.gif suntem departe de madrid ....


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3223 Pagini V  « < 1101 1102 1103 1104 1105 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th April 2024 - 08:43 AM