Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

55 Pagini V  « < 52 53 54 55 >  
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De 2012, Un dar frumos ce ne va schimba viata
Geea
postare Mar 19 2012, 06:04 PM
Postare #531


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,691
Inscris la: 25-April 09
Din: Montreal, Canada
Membru nr.: 87,049



love1.gif

Buna, dragele mele!
As vrea sa ne adunam aici cat mai multe mamici de Martie si sa ne impartasim istorioarele, sa ne ajutam sa crestem bebeii cat mai bine!

Noi am adus pe lume o printesa Eva Yoanna in data de 9 martie. Este a doua minune din viata noastra de care suntem nespus de bucurosi!

Va astept la povesti!
IoanaStr, sa apari neaparat! Tu la sigur esti mami de Martie!!!

pupicei!



Aceasta postare a fost editata de Geea: Mar 19 2012, 06:07 PM


--------------------
Prin Lumina si Dragoste catre Suflet...




Io vorrei che migliaia di farfalle colorassero l'aria intorno a me...


Paul Coelho: “Rareori ne dăm seama că suntem impresurați de extraordinar, miracolele se întâmplă în jurul nostru, semnele lui Dumnezeu ne arată drumul, îngerii insistă să fie auziți, dar noi, fiindcă suntem învățați că există formule pentru a ajunge până la Dumnezeu, nu luăm seama la nimic din toate acestea, nu pricepem că El se află oriunde Îl lăsăm să intre.”
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Amall
postare Mar 22 2012, 08:13 AM
Postare #532


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 79
Inscris la: 19-May 10
Din: Kuwait
Membru nr.: 148,105



Felicitari Geae pentru fetita.Sa creasca mare si sanatoasa si cu mult noroc in viata.
Din experianta mea de mamica de 1 an si 6 luni va pot spune ca am suferit de depresie post partum aproape 1 an, ca nu mi-am iubit copilul in timpul asta si mai mult de multe ori as fi vrut sa o ranesc.Noroc ca sunt rationala si am terminat facultatea de psihologie si mi-am dat seama ca sufar de depresie post partum, iar sotul meu m-a ajutat cat a putut cu fetita.
Oricum, in primele luni de viata bebele nu este dcat un mic tub digestiv,manaca-face caca-doarme si plange cand nu-i convine ceva.
Din experienta mea, incepeti diversificarea la 4 luni nu la 6 cum zic unii medici si incepeti intai cu legumele si apoi cu fructele.Fructele sunt mai dulci si copilul le accepta mai usor iar daca le dati intai fructe vor refuza legumele.Va zis acest lucru ca eu am afcut greseala asta si am avut prob cu introdusul legumelor.Salvarea afost ca am amestecat orice leguma cu iaurt pana s-a obisnuit cu gustul si apoi am scos iaurtul si am alsat numai legumele.dar cartofi nu prea manca nici acum.
Eu i-am dat fetei iaurt simplu de la 4 luni, nu din cel pentru copiii cu fructe ca, personal consider ca e plin de chimicale, si manca si azi cu mare placere.manca zilnic cate doua cutii de iaurt de 150 de gr.Il ia pe tata de mana si se duce la frigider sa-i dea iaurt.


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxi2012
postare Mar 22 2012, 01:33 PM
Postare #533


Junior
*

Grup: Members
Postari: 1
Inscris la: 22-March 12
Din: bucuresti
Membru nr.: 232,648



Buna mamici!!

Ma numesc Roxana si ma alatur si eu voua ca viitoare mamica de mai 2012. daca mai sunt si alte mamici de mai printre voi astept sa discutam, comparam...sa sharuim diverse, luand in considerare ca mai avem asa putin timp pana ne vin puisorii!!!
Pupici la toate mamicile!!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FreezeLife
postare Mar 22 2012, 04:03 PM
Postare #534


Junior
*

Grup: Members
Postari: 3
Inscris la: 9-December 11
Din: Balotesti, jud. Ilfov
Membru nr.: 231,132




Pentru ca intelege importanta venirii pe lume a unui suflet nou, FreezeLife ii sprijina pe viitorii parinti printr-o serie de oferte atractive.
VIZITATI STANDUL FREEZELIFE LA BABY-EXPO, IN PERIOADA 22-25 MARTIE 2012 SI VETI AVEA ACCES LA URMATOARELE REDUCERI:
700 RON REDUCERE LA CONTRACTUL ALL-INCLUSIVE: 4.000 RON, DE LA 4.700 RON
100 RON REDUCERE LA CONTRACTUL DE 2.200 RON
PARINTII CARE SE INSCRIU LA TOMBOLA FREEZELIFE POT CASTIGA UN CONTRACT ALL-INCLUSIVE DE RECOLTARE DE SANGE SI TESUT DE CORDON OMBILICAL GRATUIT, IN VALOARE DE 5600 RON.
Banca de celule stem FreezeLife ofera GRATUIT 12 contracte de recoltare, procesare si stocare de tesut de cordon ombilical. In acest mod, viitorii parinti castiga un voucher echivalent cu valoarea acestor servicii, pe care il pot folosi la incheierea unui contract de recoltare de sange de cordon ombilical cu Banca FreezeLife, beneficiind astfel de o REDUCERE SUBSTANTIALA a costurilor pe care le presupune prelevarea de celule stem la nastere, suplimentar fata de reducerile acordate pe perioada targului!
NE GASITI LA STANDUL C.19, LA SALA POLIVALENTA.
IMPORTANT: PUTETI BENEFICIA DE OFERTA BABY-EXPO SI DACA SUNATI LA CALL-CENTER SI VA LASATI DATELE PERSONALE PENTRU SEMNAREA UNUI CONTRACT!
Daca aveti intrebari privind recoltarea celulelor stem, va raspund cu drag si pe forum.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
raisa
postare Mar 29 2012, 04:28 PM
Postare #535


Andreea,mamica ratustei Raisa
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,889
Inscris la: 1-July 07
Din: Iasi
Membru nr.: 4,864



Heloo...nu am mai intrat pe aici ca au aparut niste probleme, mama s-a internat si s-a operat ieri de fractura de rotula...luni mi-am facut programare la gineco sa-l vedem pe bebe si sa imi dea tratament pentru candida ca am starnit-o. apropo de diversificat eu stiu foarte sigur si de la doctorii de la scoala si din proprie experienta ca cel mai bine e daca alaptezi la san sa incepe diversificarea la 6luni iar daca papa formula de lapte sa incepem la 5luni... eu am inceput la 5luni desi o alaptam si am regretat, de data asta asa voi face si tot asa o sa incep cu legume apoi fructe, apoi branza cu fructe, apoi cereale, apoi carnita si ou si tot asa.


--------------------

[/url]

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MihaelaD
postare Apr 11 2012, 12:01 PM
Postare #536


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 722
Inscris la: 19-May 10
Din: Bucuresti
Membru nr.: 147,995



buna mamici si bebici aici puteti gasi o mare gama de produse utile pt voi si cei mici. va astept cu drag

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1...1670&type=3


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lolipoop
postare Apr 12 2012, 12:07 PM
Postare #537


Junior
*

Grup: Members
Postari: 2
Inscris la: 18-October 11
Membru nr.: 230,046



CITAT(roxi2012 @ Mar 22 2012, 11:33 AM) *
Buna mamici!!

Ma numesc Roxana si ma alatur si eu voua ca viitoare mamica de mai 2012. daca mai sunt si alte mamici de mai printre voi astept sa discutam, comparam...sa sharuim diverse, luand in considerare ca mai avem asa putin timp pana ne vin puisorii!!!
Pupici la toate mamicile!!


Buna Roxana, eu sunt Cristina si sunt o viitoare mamica de mai/iunie 2012. Ca si tine si eu sunt noua pe forum, acum dee daca stau acasa am mai mult timp.pupici. astept sa schimbam impresii despre sarcina
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
raisa
postare Apr 13 2012, 04:00 PM
Postare #538


Andreea,mamica ratustei Raisa
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,889
Inscris la: 1-July 07
Din: Iasi
Membru nr.: 4,864



salut...fetelor din pacate tre sa ies din grupul vostru deoarece astazi am pierdut sarcina,tocmai am venit de la spital unde m-a chiuretat ca aveam avort in evolutie,sangeram putin de ieri dimineata, aseara am fost la urgenta si mi-a zis ca bebe nu are nimic,e ok si sangerez de la o infectie vaginala si mi-a dat sa fac spalaturi cu betadina si utrogestan si mi-a dat drumu acasa,azi dimineata m-am trezit cu niste dureri ca de nastere,am chemat iar salvarea si din pacate cand am ajuns deja avortul era in evolutie si m-a chiuretat sa scap mai repede ca aveam niste dureri si sangeram din ce in ce mai tare.


--------------------

[/url]

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
raisa
postare Apr 17 2012, 06:35 PM
Postare #539


Andreea,mamica ratustei Raisa
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,889
Inscris la: 1-July 07
Din: Iasi
Membru nr.: 4,864



sper cat de repede sa redevin o mamica de 2012 si finalul sa fie unul fericit.


--------------------

[/url]

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy80
postare Apr 17 2012, 08:33 PM
Postare #540


mamica de pui dulce
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,794
Inscris la: 8-May 09
Membru nr.: 89,017



QUOTE(raisa @ Apr 17 2012, 07:35 PM) *
sper cat de repede sa redevin o mamica de 2012 si finalul sa fie unul fericit.


iti doresc din tot sufletul Andreea sa fii o mami de 2012 oFloare.gif sigur o sa vina si o surioara sau un fratior pentru Raisa...eu mi-s o admiratoare din umbra a ratustei tale scumpe...si a bunatatilor pe care le aveai tu pe blog laugh.gif

pupici la toate mamicile, burticutele siiii...viitoarele burticute cool.gif


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

55 Pagini V  « < 52 53 54 55 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 25th April 2024 - 02:47 PM