Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

6 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Este Buna Salina, Pt Copilas De 2 Ani?
cristina lita
postare Oct 21 2008, 02:21 PM
Postare #11


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 79
Inscris la: 23-October 07
Din: bucuresti
Membru nr.: 8,450



QUOTE(rux25 @ Oct 21 2008, 02:23 PM) *
Cred ca este vorba de Salina Center de la Unirea...in spate la Horoscop, mallina...ne poate confirma....
http://www.salinacenter.ro/


Nu rux, aceea este dar este scumpa si nu prea aveam cum sa merg din pricina programului
este deschisa undeva in 13 septembrie in spete la Lira si este deschisa de cateva zile si au si preturi foarte accesibile 280.000 lei pentru copil cu care intra 1 parinte si sta o ora, iar pentru ceilalti este 330.000 lei.
Este asa cum mergi pe 13 septembrie catre prosper treci de biserica care se afla vis-a-vis de Lira si la intersectie o iei la dreapta sunt mai multe depozite si alte camere de inchiriat si acolo este o casuta mica unde scrie salina poti sa intrebi ca deja e cunoscuta. In interior sunt si jucarele pentru copilasi. Atentie insa trebuie sa ai schimburi pentru ca transpira foarte tare is trebuie schimbat copilul imediat ce ai iesit. Mie mi-a placut uite telefoanele unde poti vorbi direct cu cei de acolo.
0724331907, 0752222202,0722222235 Str. Serg. Nutu Ioan nr.12, Sect.6, Bucuresti se cheama Smicho Center, inca nu au dat drumul la pagina de web.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Oct 21 2008, 03:26 PM
Postare #12


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(cristina lita @ Oct 21 2008, 03:21 PM) *
Nu rux, aceea este dar este scumpa si nu prea aveam cum sa merg din pricina programului
este deschisa undeva in 13 septembrie in spete la Lira si este deschisa de cateva zile si au si preturi foarte accesibile 280.000 lei pentru copil cu care intra 1 parinte si sta o ora, iar pentru ceilalti este 330.000 lei.
Este asa cum mergi pe 13 septembrie catre prosper treci de biserica care se afla vis-a-vis de Lira si la intersectie o iei la dreapta sunt mai multe depozite si alte camere de inchiriat si acolo este o casuta mica unde scrie salina poti sa intrebi ca deja e cunoscuta. In interior sunt si jucarele pentru copilasi. Atentie insa trebuie sa ai schimburi pentru ca transpira foarte tare is trebuie schimbat copilul imediat ce ai iesit. Mie mi-a placut uite telefoanele unde poti vorbi direct cu cei de acolo.
0724331907, 0752222202,0722222235 Str. Serg. Nutu Ioan nr.12, Sect.6, Bucuresti se cheama Smicho Center, inca nu au dat drumul la pagina de web.

Multumesc foarte mult Cristina... tzuc.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristina lita
postare Oct 23 2008, 01:16 PM
Postare #13


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 79
Inscris la: 23-October 07
Din: bucuresti
Membru nr.: 8,450



QUOTE(rux25 @ Oct 21 2008, 04:26 PM) *
Multumesc foarte mult Cristina... tzuc.gif


Scuze de intarziere

Cu mare placere
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lia maria71
postare Jan 2 2009, 11:52 PM
Postare #14


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,031
Inscris la: 21-June 08
Din: MEREU ACASA
Membru nr.: 27,116




noi am fost la salina cu copil mai mic de 2 ani am stat mai putin timp in salina,zilnic cate 2 ore.........si doctotul a spus ca putem merge in fiecare an pentru sanatatea copilului...
am intalnit acolo copiii mai mici de 2 ani care ,spuneau parintii lor vin acolo preventiv,pentru intarirea organismului,deci nu e o problema,trebuie avut grija doar ca ,vara e schimbarea de temperatura cam brusca din afara,unde sunt 25-30 grade in interior unde sunt doar 10.............altfel nu sunt probleme......asta in cazul in care nu sufera de vreo afectiune grava!!!erau si niste contraindicatii acolo,scria cine nu are voie sa intre,dar,sincer nu-mi amintesc ce afectiuni erau mentionate......imi amintesc sigur ca femeile gravide nu au voie in salina!!


--------------------

http://www.utilecopii.ro/poze/vezi.asp?idc=2697
ne dati un vot?

LIA, MAMICA FERICITA DE BAIETI!

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
florinvg
postare Jan 7 2010, 11:35 PM
Postare #15


Junior
*

Grup: Members
Postari: 1
Inscris la: 7-January 10
Membru nr.: 124,558



salutare
si noi am intrebat pediatra si doctorita de familie cand ne-a venit ideea sa mergem la o salina artificiala si amandoua ne-au spus ca nu ar fi nici o problema incepand chiar de pe la 7 - 8 luni
am gasit prin forumuri discutii despre salinele artificiale si am sapat, si am sapat, si am sapat..... dar nu prea ma convingeau
doar cei de la timisoara au fost mai ok dar cam peste mana pentru noi, fiind din bucuresti, si zilele trecute am dat peste un sait nou www.salina-natalia.ro care are o tona de explicatii si la telefon am vorbit cu o doamna foarte amabila care a zis ca salina asta, salina Natalia, se deschide in curand si de asta nu am dat de ea pana acum
am vorbit si cu pediatra sa verific ce e la ei pe sait si mi-a zis ca suna ok
azi am fost si la alergologie la doctorita Carbune de la clinica Gomoiu si am intrebat-o daca e o idee buna sa mergem la salina artificiala si a zis ca ar fi ok, dar sa crestem gradual durata de sedere in salina
sper sa vafie de folos toata vorbaraia mea.....
bafta si sanatate tuturor piticilor!!!! rolleyes.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anicika
postare Jan 9 2010, 11:17 AM
Postare #16


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,031
Inscris la: 24-November 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 121,376



Exista un aparat numit Salin care se fabrica la Buzau si are efect asemanator salinei. Eu l-am cumparat acum un an si a costat in jur de 1 milion. Are niste placi care se schimba la o anumita perioada. Este bun daca la salina ajungem mai greu. Nu are efect la fel de puternic dar decat deloc... Multa multa sanatate la pitici! trandafir.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca74
postare Jan 9 2010, 11:27 PM
Postare #17


Anca, mami de Radu, zis Aby
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,051
Inscris la: 22-November 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 585



intre timp...am reusit sa ajungem in salina....multi copii mici, cu caruciorul chiar...nimeni nu intreba de varsta copilului! Si banuiesc ca nu are ce sa le faca rau!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andral
postare Jun 16 2010, 08:51 AM
Postare #18


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,609
Inscris la: 9-December 08
Din: BARLAD
Membru nr.: 55,508



QUOTE(anicika @ Jan 9 2010, 11:17 AM) *
Exista un aparat numit Salin care se fabrica la Buzau si are efect asemanator salinei. Eu l-am cumparat acum un an si a costat in jur de 1 milion. Are niste placi care se schimba la o anumita perioada. Este bun daca la salina ajungem mai greu. Nu are efect la fel de puternic dar decat deloc... Multa multa sanatate la pitici! trandafir.gif

am luat si eu aparatul salin,tot cam atat e la pret


--------------------
l
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RalucaCornelia
postare Sep 8 2010, 09:42 AM
Postare #19


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 664
Inscris la: 12-March 09
Din: Drobeta-Turnu-Severin
Membru nr.: 78,215



QUOTE(CRISTYNEL @ Jun 17 2008, 10:35 PM) *
Am citit pe undeva , ca numai de la 3 ani e bine sa ii ducem la salina, pt ca umiditatea este mare. Se poate aceasta sa ii afecteze in rau? Daca a fost cineva sau detine mai multe informatii, rog sa imi raspunda pe acest topic sau PM.


Eu am fost in premiera anul acesta la Salina Praid si vreau sa-ti spun ca am fost foarte incantata de rezultate.
E bine sa mergi primavara si toamana cand temperatura de afara seamana cu cea din interiorul salinei. Nu am putut sta decat 1 saptamana ca atat a fost concediul dar de atunci Raisa (care avea atunci 2 ani si 4 luni) n-a mai racit deloc, ea care luna de luna tragea cate o mini raceala. In toamna asta nu putem merge ca avem alte probleme de rezolvat dar in primavara nici nu discut sa nu ma mai duc macar o saptamana. Din cate am inteles de la medici e bine sa faci 3 ani la rand cura cu copilul primavara salina iar vara la mare. In salina am vazut copii de toate marimile de la nou-nascuti in sus.

Aceasta postare a fost editata de RalucaCornelia: Sep 8 2010, 09:44 AM
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
natsandrea
postare Sep 8 2010, 09:52 AM
Postare #20


mami de printesa Andra
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,565
Inscris la: 20-March 09
Din: Baia Mare
Membru nr.: 80,151



QUOTE(RalucaCornelia @ Sep 8 2010, 10:42 AM) *
Eu am fost in premiera anul acesta la Salina Praid si vreau sa-ti spun ca am fost foarte incantata de rezultate.
E bine sa mergi primavara si toamana cand temperatura de afara seamana cu cea din interiorul salinei. Nu am putut sta decat 1 saptamana ca atat a fost concediul dar de atunci Raisa (care avea atunci 2 ani si 4 luni) n-a mai racit deloc, ea care luna de luna tragea cate o mini raceala. In toamna asta nu putem merge ca avem alte probleme de rezolvat dar in primavara nici nu discut sa nu ma mai duc macar o saptamana. Din cate am inteles de la medici e bine sa faci 3 ani la rand cura cu copilul primavara salina iar vara la mare. In salina am vazut copii de toate marimile de la nou-nascuti in sus.

si noi ne pregatim de mers la Praid...in 20 septembrie....din cate am vazut poze pe net e fff frumos amenajat


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

6 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 16th April 2024 - 07:43 AM