Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

> Sarcina Imediat Dupa O Nastere Prin Cezariana, a trecut cineva prin asta?
anca M
postare Sep 25 2008, 10:54 PM
Postare #1


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,163
Inscris la: 25-February 08
Din: IASI
Membru nr.: 16,070



buna fetelor!!!!!de multe or m-am intrebat daca o mamica ramane insarcinata imediat dupa cezariana ce face???recurge neaprata la avort,nu??
nici un caz nu este in care o femeie sa fi ramas insarcinata inaintea implinirii primului an de cand a nascut si sa fi pastrat bebe???
eu am o obsesie...dupa cezarina..am facut dragoste fara sa ma protejez ..asa vreo sapt...dupa care am facut o injectie care ma tine 3 luni sa nu raman insarcinata!!!
dar din cauza ca mi-a ramas burta dupa nastere am impresia ca am un bebe....si cand am balonari am impresia ca misca bebe..e o nebunie stiu...
dar chesti asta m-a facut curioasa??oare nu a ramas nimeni la scurt timp dupa nastere prin cezariana insarcinata..si oare nimeni nu a pastrat bebe???si daca il il pastreaza oare poate cineva sa duca sarcina pana la sfarsit!!!!???
as innebuni sa stiu ca am ramas insacinata( sa zic ca s-ar intampla) si ca tre sa avortez!!!!!!!!!o Doamne!!!
stie cineva ceva..legat de acest subiect???


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
18 Pagini V   1 2 3 > »   
Start new topic
Raspunsuri (1 - 9)
alexandra20
postare Sep 25 2008, 10:57 PM
Postare #2


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,569
Inscris la: 28-March 08
Din: Zalau,acum Paris
Membru nr.: 18,956



QUOTE(anca M @ Sep 25 2008, 10:54 PM) *
buna fetelor!!!!!de multe or m-am intrebat daca o mamica ramane insarcinata imediat dupa cezariana ce face???recurge neaprata la avort,nu??
nici un caz nu este in care o femeie sa fi ramas insarcinata inaintea implinirii primului an de cand a nascut si sa fi pastrat bebe???
eu am o obsesie...dupa cezarina..am facut dragoste fara sa ma protejez ..asa vreo sapt...dupa care am facut o injectie care ma tine 3 luni sa nu raman insarcinata!!!
dar din cauza ca mi-a ramas burta dupa nastere am impresia ca am un bebe....si cand am balonari am impresia ca misca bebe..e o nebunie stiu...
dar chesti asta m-a facut curioasa??oare nu a ramas nimeni la scurt timp dupa nastere prin cezariana insarcinata..si oare nimeni nu a pastrat bebe???si daca il il pastreaza oare poate cineva sa duca sarcina pana la sfarsit!!!!???
as innebuni sa stiu ca am ramas insacinata( sa zic ca s-ar intampla) si ca tre sa avortez!!!!!!!!!o Doamne!!!
stie cineva ceva..legat de acest subiect???

eu cred ca se poate...dar nu pot zice ca am experienta,asa ca prefer sa le las pe fete sa-si dea cu parerea. oFloare1.gif
in orice caz,ai incercat un test de sarcina?


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ari05
postare Sep 25 2008, 11:01 PM
Postare #3


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,251
Inscris la: 18-October 07
Din: Oradea
Membru nr.: 8,246



Anca, buna intrebare... mie mi s-a zis ca trebuie sa treaca 2 ani intre nasteri.... si am omis sa il intreb pe dr, daca... DACA... ce se intampla? ce riscuri sunt?...


--------------------
Voturile pt micutul Artur, se transforma in roni, pentru Vladut!!!Multumim din suflet echipei Utile Copii pentru sprijin si pentru ca s-a alaturat campaniei noastre!!Se poate vota in fiecare ora, un vot=1 ron; e nevoie de cateva secunde sa va inregistrati.Va multumim!!!
http://www.utilecopii.ro/concurs/zambet-de-copil/poza/93/










  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anca M
postare Sep 25 2008, 11:04 PM
Postare #4


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,163
Inscris la: 25-February 08
Din: IASI
Membru nr.: 16,070




QUOTE(alexandra20 @ Sep 25 2008, 11:57 PM) *
eu cred ca se poate...dar nu pot zice ca am experienta,asa ca prefer sa le las pe fete sa-si dea cu parerea. oFloare1.gif
in orice caz,ai incercat un test de sarcina?

nu am incercat!!!dar am facut o injectie care tine 12 sapt si nu pot teoretic nu as avea cum!!!doar inainte sa fac injectia....
in fine..nu cred ca sunt insarcinata...dar ma intrebam daca s-ar putea tine o sarcina asa la scurt timp dupa cezariana....


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anca M
postare Sep 25 2008, 11:06 PM
Postare #5


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,163
Inscris la: 25-February 08
Din: IASI
Membru nr.: 16,070



QUOTE(ari05 @ Sep 26 2008, 12:01 AM) *
Anca, buna intrebare... mie mi s-a zis ca trebuie sa treaca 2 ani intre nasteri.... si am omis sa il intreb pe dr, daca... DACA... ce se intampla? ce riscuri sunt?...

pai da..stiu ca tre sa treaca doi ani..dar daca sa zicem(DD fereste acum) ca as fi insarcinata..si nu au trecut decat 4 luni de la nastere...si eu de ex nu vreau sa avortez..nu as putea duce sarcina la sfarsit???
eu nu vreau sa aud vreodata de avort..asa face orice sa tin sarcina..sa ma peticeasca numai sa nu fac avort!!!!


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexandra20
postare Sep 25 2008, 11:08 PM
Postare #6


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,569
Inscris la: 28-March 08
Din: Zalau,acum Paris
Membru nr.: 18,956



QUOTE(anca M @ Sep 25 2008, 11:04 PM) *
nu am incercat!!!dar am facut o injectie care tine 12 sapt si nu pot teoretic nu as avea cum!!!doar inainte sa fac injectia....
in fine..nu cred ca sunt insarcinata...dar ma intrebam daca s-ar putea tine o sarcina asa la scurt timp dupa cezariana....

eu cred ca nu ar fi o problema,cate si mai cate femei fac copii 'pe banda rulanta' cu cezariana si fara....
cred ca mai bine intrebi un doctor ca sa fii sigura! trandafir.gif
eu sper ca sa fie bine,iti tin pumnii!!!
dar CM ai?


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexandra20
postare Sep 25 2008, 11:09 PM
Postare #7


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,569
Inscris la: 28-March 08
Din: Zalau,acum Paris
Membru nr.: 18,956



QUOTE(anca M @ Sep 25 2008, 11:06 PM) *
pai da..stiu ca tre sa treaca doi ani..dar daca sa zicem(DD fereste acum) ca as fi insarcinata..si nu au trecut decat 4 luni de la nastere...si eu de ex nu vreau sa avortez..nu as putea duce sarcina la sfarsit???
eu nu vreau sa aud vreodata de avort..asa face orice sa tin sarcina..sa ma peticeasca numai sa nu fac avort!!!!

ai incredere in DD,totul va fi bine vei vedea...probabil e o alarma falsa trandafir.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Sep 25 2008, 11:19 PM
Postare #8


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(anca M @ Sep 25 2008, 11:54 PM) *
buna fetelor!!!!!de multe or m-am intrebat daca o mamica ramane insarcinata imediat dupa cezariana ce face???recurge neaprata la avort,nu??
nici un caz nu este in care o femeie sa fi ramas insarcinata inaintea implinirii primului an de cand a nascut si sa fi pastrat bebe???
eu am o obsesie...dupa cezarina..am facut dragoste fara sa ma protejez ..asa vreo sapt...dupa care am facut o injectie care ma tine 3 luni sa nu raman insarcinata!!!
dar din cauza ca mi-a ramas burta dupa nastere am impresia ca am un bebe....si cand am balonari am impresia ca misca bebe..e o nebunie stiu...
dar chesti asta m-a facut curioasa??oare nu a ramas nimeni la scurt timp dupa nastere prin cezariana insarcinata..si oare nimeni nu a pastrat bebe???si daca il il pastreaza oare poate cineva sa duca sarcina pana la sfarsit!!!!???
as innebuni sa stiu ca am ramas insacinata( sa zic ca s-ar intampla) si ca tre sa avortez!!!!!!!!!o Doamne!!!
stie cineva ceva..legat de acest subiect???

Anca, cu toata sinceritatea iti spun...ca nu ai voie...sa ramai mai devreme din cauza faptului ca se poate rupe uterul....e trist...dar.... oFloare1.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexandra20
postare Sep 25 2008, 11:20 PM
Postare #9


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,569
Inscris la: 28-March 08
Din: Zalau,acum Paris
Membru nr.: 18,956



fa-ti un test de sarcina...nu pierzi nimic.si scapi de indoiala floare2.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ari05
postare Sep 25 2008, 11:36 PM
Postare #10


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,251
Inscris la: 18-October 07
Din: Oradea
Membru nr.: 8,246



QUOTE(anca M @ Sep 26 2008, 12:06 AM) *
pai da..stiu ca tre sa treaca doi ani..dar daca sa zicem(DD fereste acum) ca as fi insarcinata..si nu au trecut decat 4 luni de la nastere...si eu de ex nu vreau sa avortez..nu as putea duce sarcina la sfarsit???
eu nu vreau sa aud vreodata de avort..asa face orice sa tin sarcina..sa ma peticeasca numai sa nu fac avort!!!!

poi eu cred ca se poate duce sarcina... teoretic... o fi ceva cu uteru... ca e cusut... si pana se reface taietura... cine stie... dar mi-a notat sa imi intreb ginecologu la urmatorul control... notworthy.gif


--------------------
Voturile pt micutul Artur, se transforma in roni, pentru Vladut!!!Multumim din suflet echipei Utile Copii pentru sprijin si pentru ca s-a alaturat campaniei noastre!!Se poate vota in fiecare ora, un vot=1 ron; e nevoie de cateva secunde sa va inregistrati.Va multumim!!!
http://www.utilecopii.ro/concurs/zambet-de-copil/poza/93/










  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

18 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 12:09 PM