Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

5 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Jocul Viselor...., ai curaj sa scrii mai departe?
laura_frincu
postare Aug 18 2010, 08:48 AM
Postare #1


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,236
Inscris la: 23-October 09
Din: Campulung Moldovenesc
Membru nr.: 118,293



Am deschis acest topic cu gandul ca multi dintre noi nu reusim sa fim sinceri 100% cu oamenii din jurul nostru, asta nu ar fi asa o mare problema, insa la fel de multi dintre noi nu reusim sa fim 100% sinceri nici macar cu noi insine.... lucru care implica deja multe semne de intrebare, frustrari si pareri de rau, de aceea m-am gandit sa incercam aici, daca va face placere, sa facem acest lucru...
Cel mai mare defect al meu este....
Lucru pe care il regret cel mai mult in viata pana acum ....
Daca as putea schimba ceva.....
Niciodata....
Intotdeauna....

Puteti continua ?


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Aug 18 2010, 03:46 PM
Postare #2


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



Cel mai mare defect al meu este auto-critica, iar un al doilea defect al meu ar fii ca nu pot fii ignoranta cu aproape nimik din jurul meu.
De regretata..nu regret nimik....totul prin care am trecut..orice experienta buna ori rea...ma ajutat sa merg mai departe mai puternica....
De schimbat?.....as schimba poate felul meu de a fii....referitor la ce spuneam mai sus si defecte...
Niciodata nu spune niciodata...dar sper si cred ca niciodata nu as putea sa ma indepartez de Dumnezeu si Cele Sfinte, niciodata nu as putea sa traiesc fara puiuka mea, niciodata nu as dezamagii prietenul cu voie, niciodata nu as putea sa traiesc fara natura, fara pasari, fara soare, fara ploaie, fara zapada, fara ocean, fara munte.......
Intodeauna voi fii asa cum sunt, doar maturizandu-ma constant!

Aceasta postare a fost editata de USA: Aug 18 2010, 03:59 PM


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura_frincu
postare Aug 18 2010, 03:50 PM
Postare #3


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,236
Inscris la: 23-October 09
Din: Campulung Moldovenesc
Membru nr.: 118,293



Cel mai mare defect al meu este.... implicarea... adevarul este ca pasiunea pe care o pun in tot ceea ce fac sau ce simt se resimte greu in viata mea... pe cat de multa implicare si pasiune pun in iubire asa de multa pun si in ura... e ciudat desi pot ierta tot niciodata nu uit, nu sunt ranchiunoasa dar ceva ramane in sufletul meu.... sunt posesiva cu tot ceea ce iubesc, si uneori nu ma gandesc ca poate sentimentele nu sunt reciproce.... sunt posesiva in orice tip de relatie, dau totul ca persoanei dragi , fie ea prieten/iubit/copil/ membru al familiei/cunoscut/vecin etc, sa ii fie bine, sa ajut macar cu o mica particica sa isi implineasca visul daca mie imi sta in putinta acest lucru.... ei dragele mele cam asta e cel mai mare defect al meu... si in acelasi timp pot spune, cea mai mare calitate... de cele mai multe ori sunt ranita, dezamagita, scarbita efectiv de reactii, de cuvinte , de fapte seci care vin din partea acestor persoane, insa de atat de multe ori nu regret nimic.... trecutul trebuie sa il ierti , sa il binecuvantezi si sa il uiti.... caci viata e numai una, si timpul curge in acelasi sens mereu... doar inainte.... oFloare1.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura_frincu
postare Aug 18 2010, 03:54 PM
Postare #4


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,236
Inscris la: 23-October 09
Din: Campulung Moldovenesc
Membru nr.: 118,293




QUOTE(USA @ Aug 18 2010, 04:46 PM) *
Cel mai mare defect al meu este auto-critica, iar un al doilea defect al meu ar fii ca nu pot fii ignoranta cu aproape nimik din jurul meu.
De regretata..nu regte nimik....totul prin care am trecut..orice experienta buna ori rea...ma ajutat sa merg mai departe mai puternica....
De schimbat?.....as schimba poate felul meu de a fii....referitor la ce spuneam mai sus si defecte...
Niciodata nu spune niciodata...dar sper si cred ca niciodata nu as putea sa ma indepartez de Dumnezeu si Cele Sfinte, niciodata nu as putea sa traiesc fara puiuka mea, niciodata nu as dezamagii prietenul cu voie, niciodata nu as putea sa traiesc fara natura, fara pasari, fara soare, fara ploaie, fara zapada, fara ocean, fara munte.......
Intodeauna voi fii asa cum sunt, doar maturizandu-ma constant!

USA iti multumesc ca m-ai onorat cu prezenta ta, desi nu te cunosc deloc, citesc cu mare placere tot ceea ce scrii, si imi dau seama ca esti o persoana deosebita, ca de altfel multe foarte multe femei de pe acest forum, frumoase gandurile tale hug.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Aug 19 2010, 01:38 AM
Postare #5


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



interesant test...
da de gandit smile.gif


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura_frincu
postare Aug 19 2010, 04:04 PM
Postare #6


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,236
Inscris la: 23-October 09
Din: Campulung Moldovenesc
Membru nr.: 118,293



Lucrul pe care il regret cel mai mult in viata pana acum .... este nestapanirea de sine. Mi s-a intamplat sa pierd de multe ori atat financiar cat si moral din cauza nestapanirii de sine. Am primit odata un cadou de la ai mei, abia ma mutasem cu Vali si ne-au dat cadou 10.000 lei noi. eheeiii daca i-as avea acum as stii exact ce sa fac cu ei, insa desi imi e jena, nu pot sa va spun pe ce s-au dus banii aia.... pt ca nu mai tin minte.... wub.gif notworthy.gif oFloare1.gif nervi.gif efectiv i-am cheltuit aiurea, chiar si acum la 3 ani distanta de acea vreme, inca ma gandesc uneori si regret ca nu am avut suficienta stapanire de sine si suficienta minte incat sa stiu cum sa ma bucur de ei.... ma gandesc la asta mai ales in situatiile nasoale pe plan financiar... oricum, o lectie de viata!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gaby.lily
postare Aug 19 2010, 05:03 PM
Postare #7


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 175
Inscris la: 13-August 10
Din: Cyprus, Paphos
Membru nr.: 168,136



QUOTE(laura_frincu @ Aug 18 2010, 09:48 AM) *
Am deschis acest topic cu gandul ca multi dintre noi nu reusim sa fim sinceri 100% cu oamenii din jurul nostru, asta nu ar fi asa o mare problema, insa la fel de multi dintre noi nu reusim sa fim 100% sinceri nici macar cu noi insine.... lucru care implica deja multe semne de intrebare, frustrari si pareri de rau, de aceea m-am gandit sa incercam aici, daca va face placere, sa facem acest lucru...
Cel mai mare defect al meu este....
Lucru pe care il regret cel mai mult in viata pana acum ....
Daca as putea schimba ceva.....
Niciodata....
Intotdeauna....

Puteti continua ?

Exact ca USA mai sus, nu cred ca regret nimic din viata mea. Nu pot spune ca totul a fost usor pana acum sau ca nu am facut greseli. ohoo... slava domnului ca s-au intamplat toate ... Am inceput sa lucrez de la 14 ani, cam in aceeasi perioada, m-am mutat cu gazda, iar in aceeasi timp mi-am continuat studiile. La 18 ani am plecat din Romania, tot singura. Am avut noroc cred pt faptul ca sunt sociabila si cunosc engleza foarte bine, acum si greaca dupa 6 ani. Povestea este lunga...oricum acum sunt casatorita si am o pintesa superba. Ceea ce ma face sa ajung la una dintre intrebarile tale. Nu regret absolut nimic din ceea ce am facut desi nu a fost usor....acum sunt fericita, am un sot iubitor, bebita mea, o viata mult mai buna decat probabil ma astepta in Romania, un job si o situatie materiala buna. nu vreau sa schimb nimic. incercarile dinainte m-au facut responsabila si cu picioarele infipte bine in pamant rolleyes.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
teea
postare Aug 19 2010, 05:27 PM
Postare #8


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 810
Inscris la: 10-December 09
Din: Brasov
Membru nr.: 121,776



Cel mai mare defect al meu este.... ca am prea multa incredere in oameni.
Lucru pe care il regret cel mai mult in viata pana acum .... nu regret nimic....tot ce am facut, tot ce s-a intamplat...s-a intamplat pentru ca asa trebuia sa fie....iar Dumnezeu a fost intotdeauna langa mine.
Daca as putea schimba ceva..... as vrea ca acel lucru sa conteze cu adevarat.
Niciodata.... nu o sa uit sa iubesc.
Intotdeauna.... voi sti ca Dumnezeu imi este aproape , iar tot ceea ce mi se intampla mi se intampla cu un scop.


--------------------
Puiul nostru, Vlad Nicolae


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simonik19
postare Aug 19 2010, 05:36 PM
Postare #9


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 689
Inscris la: 20-October 09
Din: timisoara
Membru nr.: 116,281




[b]Cel mai mare defect al meu este....naivitatea.....ma afecteaza ce se intampla in jurul meu ...apropiatiilor mei...si ma implic prea mult..cu toate ca de mult ori simt ca se profita foarte mult de mine...
[b]Lucru pe care il regret cel mai mult in viata pana acum ....este ca mamica mea a plecat in cer si am crescut singura cand aveam mai mare nevoie de ea
[b]Daca as putea schimba ceva.....as vrea sa fiu putin mai rea
[b]Niciodata....nu as uita sa ii multumesc lui Dzeu ca e alaturi de mine....si ma ajuta!
[b]Intotdeauna....ma gandesc de 2 ori inainte de a lua o decizie


--------------------



Bebelusul inainte sa se nasca se intalneste cu Dumnezeu:

"Dumnezeul meu, eu merg in lume si nu stiu ce voi face acolo"
*Pentru tine am pregatit un inger si el o sa aiba grija de tine*
"Daca eu nu stiu limba oamenilor, cum o sa ma inteleg cu ei?, Cum o sa ma adaptez?"
*Ingerul pe care ti l-am pregatit te va invata limba lor*
"Doamne, eu am auzit ca in lume sunt multe rele. Cum o sa le pot dovedi?"
*Ingerul pe care ti l-am pregatit o sa te apere de rele. Fii fara grija.*
"Doamne, cum o sa ma pot intoarce la tine?"
*Ingerul pe care ti l-am pregatit o sa-ti spuna cum te poti intoarce la mine.*
S-au adunat ingerii si a sosit timpul ca bebelusul sa plece in lume dar a mai intrebat:
"Doamne, cum se numeste ingerul pe care mi l-ai pregatit?"
*Numele nu este important, dar tu ii vei spune: MAMA
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kamelya
postare Aug 19 2010, 10:57 PM
Postare #10


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 530
Inscris la: 25-June 09
Din: Mangalia
Membru nr.: 96,743



Cel mai mare defect al meu este.... rolleyes.gif la naiba ca nu gasesc nici unul liwlol.gif . Defapt , in general, oamenii nu prea isi vad defectele. Legat de intrebarea asta , ar trebui sa intreb mai mult lumea din jurul meu. Sotul meu imi mai spune cateodata ca sunt "neintelegatoare" ca tot ii spun ca fumeaza prea mult blush.gif

Lucru pe care il regret cel mai mult in viata pana acum .... blush.gif nu prea regret nimic

Daca as putea schimba ceva.....Guvernul wife.gif

Niciodata....nu o sa uit persoanele care mi-au oferit bunatate hug.gif

Intotdeauna....voi zambi, indiferent de incercarile pe care voi fi supusa in viata biggrin.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

5 Pagini V   1 2 3 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 12:07 AM