Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

22 Pagini V  « < 20 21 22  
Reply to this topicStart new topic
> Sfaturi Despre Somnul De Noapte Si Durerea Dintisorilor
ioy
postare Nov 16 2007, 09:19 PM
Postare #211


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,133
Inscris la: 6-February 07
Din: Mures
Membru nr.: 1,921



QUOTE(mallina2u @ Nov 16 2007, 09:18 PM) *
Of, Doamne! Si cat o sa mai traga, dragul de el...!
Ai incercat cu ceapa, seara? chiar daca miroase, mai calmeaza.. a mea se trezeste mai des cu scancete si nu numai, sufar si eu cu ea, dar n-avem incotro!

Cu ceapa nu am incercat! De plans, plang si eu de necaz ca il doare asa de tare si ma simt neputincioasa!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
liliana2u
postare Nov 16 2007, 09:32 PM
Postare #212


mami de blonduta desteapta!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,886
Inscris la: 10-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,054



QUOTE(ioy @ Nov 16 2007, 02:19 PM) *
Cu ceapa nu am incercat! De plans, plang si eu de necaz ca il doare asa de tare si ma simt neputincioasa!

pai, da-i copilului ceapa, a mea o rontaie la greu, are ceva anestezic in ea. In zilele cand uit sa-i dau, pare s-o deranjeze mai mult eruptia. Ii dau si de-asta uscata, isi infinge dintisorii in ea, parca ar papa mar, e asa haioasa, ii curg lacrimi si tot rontaie si cu gingiile.. ii dau cate o foaie si o morfoleste pana ramane doar o foita subtire de se vede prin ea (scuze ca ma repet, dar sa realizezi cum face). e din batrani stiuta treaba cu ceapa, nu am vrut sa tin cont, dar la insistentele bunicii, i-am dat fetii si am vazut ca da roade. Doarme mult mai bine, doar mai ofteaza sau scoate un scancet usor..si o iau imediat in brate, sa se linisteasca... (noi mai avem un remediu, mai suge tzatzanel inca .. si pare ca o potoleste un pic si adoarme la loc).


--------------------
"Iubirea este cea mai frumoasa muzica din partitura vietii. Fara ea, ai fi un etern afon in corul imens al omenirii" (Roque Schneider)
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue. (Carl Sandburg)
Tratati-va unii pe altii cu cel mai mare respect, deoarece atunci cand va uitati in ochii altuia, priviti in ochii lui Dumnezeu!

Fericirea din viata ta depinde de calitatea gandurilor tale.

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adelastefaroi
postare Nov 25 2007, 03:51 PM
Postare #213


david teodor
****

Grup: Members
Postari: 728
Inscris la: 25-September 07
Din: FALTICENI
Membru nr.: 7,123



UITE CHESTIA CU CEAPA NU O STIAM NICI EU.EU NU EM PROBLEME CU BEBE CU DINTII CREDETIMA SI ARE 8 DINTISORI PLUS CANINII CARE DAU SA AI IASA.OM VEDEA CE VA FI CAND VOR VREA SA APARA MASELUTELE


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adelastefaroi
postare Nov 25 2007, 03:52 PM
Postare #214


david teodor
****

Grup: Members
Postari: 728
Inscris la: 25-September 07
Din: FALTICENI
Membru nr.: 7,123




UITE CHESTIA CU CEAPA NU O STIAM NICI EU.EU NU EM PROBLEME CU BEBE CU DINTII CREDETIMA SI ARE 8 DINTISORI PLUS CANINII CARE DAU SA AI IASA.OM VEDEA CE VA FI CAND VOR VREA SA APARA MASELUTELE


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioy
postare Nov 25 2007, 08:42 PM
Postare #215


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,133
Inscris la: 6-February 07
Din: Mures
Membru nr.: 1,921



Mijeste un dintisor! Inca nu a crapat de tot gingia, dar VREA sa iasa...Cu dureri mari! Doamne ajuta! unsure.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
liliana2u
postare Nov 25 2007, 09:08 PM
Postare #216


mami de blonduta desteapta!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,886
Inscris la: 10-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,054



QUOTE(ioy @ Nov 25 2007, 01:42 PM) *
Mijeste un dintisor! Inca nu a crapat de tot gingia, dar VREA sa iasa...Cu dureri mari! Doamne ajuta! unsure.gif

Felicitari, la noi apar mai multi si tot astept sa iasa odata...incearca ceapa, draga mea, Ilinca e mult mai linistita dupa ea..


--------------------
"Iubirea este cea mai frumoasa muzica din partitura vietii. Fara ea, ai fi un etern afon in corul imens al omenirii" (Roque Schneider)
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue. (Carl Sandburg)
Tratati-va unii pe altii cu cel mai mare respect, deoarece atunci cand va uitati in ochii altuia, priviti in ochii lui Dumnezeu!

Fericirea din viata ta depinde de calitatea gandurilor tale.

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioy
postare Nov 30 2007, 03:13 PM
Postare #217


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,133
Inscris la: 6-February 07
Din: Mures
Membru nr.: 1,921



Alex are dureri ingrozitoare. I-a iesit un dintisor sus, dar totul a durar 3 zile si trei nopti 25-27 nov. A iesit cate putin, cate putin si l-a durut f tare. Ieri ne-am speritat, pentru ca gingia era foarte umflata si avea in jurul dintisorului un fel de punguta cu sange ...a tot muscat la jucarii, s-a spart si acum e curata gingia acolo. sad.gif Dar continua chinul cu celalat dintisor! Nu mai stim cum sa il ajutam...suferim foarte tare pentru durerea lui si neputinta noastra. Tineti-ne pumnii, mamici. Succes bbilor ....sa nu doara ca la noi gingiutele!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
liliana2u
postare Nov 30 2007, 03:23 PM
Postare #218


mami de blonduta desteapta!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,886
Inscris la: 10-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,054



QUOTE(ioy @ Nov 30 2007, 08:13 AM) *
Alex are dureri ingrozitoare. I-a iesit un dintisor sus, dar totul a durar 3 zile si trei nopti 25-27 nov. A iesit cate putin, cate putin si l-a durut f tare. Ieri ne-am speritat, pentru ca gingia era foarte umflata si avea in jurul dintisorului un fel de punguta cu sange ...a tot muscat la jucarii, s-a spart si acum e curata gingia acolo. sad.gif Dar continua chinul cu celalat dintisor! Nu mai stim cum sa il ajutam...suferim foarte tare pentru durerea lui si neputinta noastra. Tineti-ne pumnii, mamici. Succes bbilor ....sa nu doara ca la noi gingiutele!


Poate ar fi bine sa consulti un stomatolog, sa iti spuna ce e cu punguta de sange. si la noi, e galagie, temperatura, ies lateralii si caninii, sus si jos, cel putin jos e crapata bine gingia si se vad, atat cat permite ea sa vad ca de atins, nu lasa .. ne incearca si o raceala, sper sa treaca pe langa... vantul asta, bata-l vina!


--------------------
"Iubirea este cea mai frumoasa muzica din partitura vietii. Fara ea, ai fi un etern afon in corul imens al omenirii" (Roque Schneider)
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue. (Carl Sandburg)
Tratati-va unii pe altii cu cel mai mare respect, deoarece atunci cand va uitati in ochii altuia, priviti in ochii lui Dumnezeu!

Fericirea din viata ta depinde de calitatea gandurilor tale.

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioy
postare Dec 18 2007, 09:20 PM
Postare #219


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,133
Inscris la: 6-February 07
Din: Mures
Membru nr.: 1,921



Avem 4 dintisori laugh.gif ...au iesitcu chinuri groaznice...!!!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
liliana2u
postare Dec 18 2007, 09:34 PM
Postare #220


mami de blonduta desteapta!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,886
Inscris la: 10-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,054



QUOTE(ioy @ Dec 18 2007, 02:20 PM) *
Avem 4 dintisori laugh.gif ...au iesitcu chinuri groaznice...!!!

Felicitari, de-acum o sa fie un pic greut cu caninii, dar in timp va obisnuiti... noi avem 6 iesiti si alti 2 care mijesc, e asa haioasa, avea 4 incisivi, superiori, inferiori, au iesit lateralii inf., sup.- pe stanga.. cei pe dreapta sunt mai mici, nu prea se vad..si cat am tras! avem nopti cand doare mai tare si cand o lasa mai moale... c'est la vie! succes in continuare!


--------------------
"Iubirea este cea mai frumoasa muzica din partitura vietii. Fara ea, ai fi un etern afon in corul imens al omenirii" (Roque Schneider)
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue. (Carl Sandburg)
Tratati-va unii pe altii cu cel mai mare respect, deoarece atunci cand va uitati in ochii altuia, priviti in ochii lui Dumnezeu!

Fericirea din viata ta depinde de calitatea gandurilor tale.

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

22 Pagini V  « < 20 21 22
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 16th April 2024 - 11:22 PM