Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Hainutze Pentru Gravidutze, De unde sa ne imbracam burticilor?
AngiC
postare Oct 6 2008, 02:09 PM
Postare #1


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,906
Inscris la: 30-July 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 32,407



Burtici voi de unde va luati hainute pentru voi?
Burtica mea e mica, mica dar ma deranjeaza ingrozitor nasturii de la pantaloni...
Port numarul 25 la jeansi inca. Oare o sa gasesc pantaloni de graviodutza asa mici???




--------------------


si
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
shanty
postare Oct 6 2008, 02:14 PM
Postare #2


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 970
Inscris la: 23-September 07
Din: constanta
Membru nr.: 7,003



Buna AngiC
Nu ma pricep la magazine si nu stiu sa-ti spun unde ai putea gasi ceva.....mai ales cu nr. asa mic.
Dar in schimb stiu ca iti poti modifica o pereche de pantaloni din dotarea proprie (ex o pereche de blugi) si sa le pui in loc de fermoar si banda lor clasica o banda mai lata, care sa vina in V in fata, din material elastic, si arata fix ca aia de gravidutza.
am eu o prietena care a avut pantaloni de gravida de la magazin specializat, a dat 1 mil si ceva pe ei si aratau exact cum ti-am spus. o sa incerc sa gasesc o poza pe undeva, sa vezi cam ce campii bat eu aici, dar cred ca daca te duci la o croitoreasa si ii explici, stie ce trebuie facut
multa bafta si sarcina usoara! tzuc.gif


--------------------
Doamne, da-mi puterea de a accepta ceea ce nu pot schimba, curajul de a schimba ceea ce imi sta in putinta, si intelepciunea de a face diferenta.

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
shanty
postare Oct 6 2008, 02:18 PM
Postare #3


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 970
Inscris la: 23-September 07
Din: constanta
Membru nr.: 7,003



uite ceva de genul asta



--------------------
Doamne, da-mi puterea de a accepta ceea ce nu pot schimba, curajul de a schimba ceea ce imi sta in putinta, si intelepciunea de a face diferenta.

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AngiC
postare Oct 6 2008, 02:22 PM
Postare #4


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,906
Inscris la: 30-July 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 32,407




sper sa nu fac vreo gafa dar parca erai si tu pe un topic cu burtici gravida.gif asa e?
tu ti-ai modificat blugii?
daca ai cum sa faci rost chiar mi-ar prinde bine o poza cu o pereche de blugi modificati
merci mult tzuc.gif


--------------------


si
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
shanty
postare Oct 6 2008, 02:24 PM
Postare #5


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 970
Inscris la: 23-September 07
Din: constanta
Membru nr.: 7,003



uite un site pe care am gasit niste produse dragutele (nu l-am studiat foarte intens, ca deocamdata mai incap in hainele vechi), dar, din pacate, e din Cluj....

http://reclama

poate ne spun fetele de pe acolo daca se merita sa comandam ceva de la ei oFloare1.gif


--------------------
Doamne, da-mi puterea de a accepta ceea ce nu pot schimba, curajul de a schimba ceea ce imi sta in putinta, si intelepciunea de a face diferenta.

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
liliana2u
postare Oct 6 2008, 02:27 PM
Postare #6


mami de blonduta desteapta!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,886
Inscris la: 10-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,054



QUOTE(AngiC @ Oct 6 2008, 07:09 AM) *
Burtici voi de unde va luati hainute pentru voi?
Burtica mea e mica, mica dar ma deranjeaza ingrozitor nasturii de la pantaloni...
Port numarul 25 la jeansi inca. Oare o sa gasesc pantaloni de graviodutza asa mici???


pe vremea cand eram eu gravida cu Ilinca, m-am confruntat cu aceeasi problema, nu se gaseau marimi mici, cu greu am gasit in Cocor, la un stand pt burtici, o pereche de jeans mar. XS pe care i-am avut in ultimele 2 luni de sarcina, eu, pt primele luni, pana la a 7-a, m-am aprovizionat de la Rococo (au si marimi f. mici), un magazin aflat la km 0, langa biserica Sf. Gheorghe cel Nou .. am mai gasit un altul pe Mosilor, cu marfa din Israel, erau f. trendy hainutele si mici, pacat ca s-a desfiintat intre timp.. dar am mai vazut tot pe Mosilor un magazin cu hainute pt gravide, aproape de statia de troleu Eminescu, nu am intrat niciodata, fiind inchis dimineata cand trec eu spre serviciu, dar ce e expus pare de calitate.. succes la cumparaturi!
eu am mai avut noroc cu prietenele mele cele mai bune care mi-au adus multe hainute de afara, pe care le-am folosit si dupa ce am nascut, fiind reglabile rolleyes.gif

Aceasta postare a fost editata de mallina2u: Oct 6 2008, 02:28 PM


--------------------
"Iubirea este cea mai frumoasa muzica din partitura vietii. Fara ea, ai fi un etern afon in corul imens al omenirii" (Roque Schneider)
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue. (Carl Sandburg)
Tratati-va unii pe altii cu cel mai mare respect, deoarece atunci cand va uitati in ochii altuia, priviti in ochii lui Dumnezeu!

Fericirea din viata ta depinde de calitatea gandurilor tale.

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AngiC
postare Oct 6 2008, 02:27 PM
Postare #7


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,906
Inscris la: 30-July 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 32,407



deci am dreptate ca si tu ai bebe in burtica?
cate saptamani ai ?


--------------------


si
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AngiC
postare Oct 6 2008, 02:30 PM
Postare #8


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,906
Inscris la: 30-July 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 32,407



QUOTE(mallina2u @ Oct 6 2008, 03:27 PM) *
pe vremea cand eram eu gravida cu Ilinca, m-am confruntat cu aceeasi problema, nu se gaseau marimi mici, cu greu am gasit in Cocor, la un stand pt burtici, o pereche de jeans mar. XS pe care i-am avut in ultimele 2 luni de sarcina, eu m-am aprovizionat de la Rococo (au si marimi f. mici), un magazin aflat la km 0, langa biserica Sf. Gheorghe cel Nou .. am mai gasit un altul pe Mosilor, cu marfa din Israel, erau f. trendy hainutele si mici, pacat ca s-a desfiintat intre timp.. dar am mai vazut tot pe Mosilor un magazin cu hainute pt gravide, aproape de statia de troleu Eminescu, nu am intrat niciodata, fiind inchis dimineata cand trec eu spre serviciu, dar ce e expus pare de calitate.. succes la cumparaturi!
eu am mai avut noroc cu prietenele mele cele mai bune care mi-au adus multe hainute de afara, pe care le-am folosit si dupa ce am nascut, fiind reglabile rolleyes.gif

Cred ca pe ala de la Sf Gheorghe il stiu. E cel de langa o statie de tramvai? Ai idee ce preturi au?


--------------------


si
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
shanty
postare Oct 6 2008, 02:32 PM
Postare #9


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 970
Inscris la: 23-September 07
Din: constanta
Membru nr.: 7,003



QUOTE(AngiC @ Oct 6 2008, 03:27 PM) *
deci am dreptate ca si tu ai bebe in burtica?
cate saptamani ai ?

bebele meu are 20 saptamani, dar eu mai incap in cateva perechi de pantaloni, asa ca inca nu m-am agitat prea tare...mai am si o sapoleta pe care mi-am luat-o acum ceva timp (nu e de gravidutza, dar e mai larguta si o sa mai intru vreo luna in ea)...asa ca nu prea am inceput revizia in garderoba....dar poate dau de prietena mea care si i-a modificat pe ai ei si iti arat.


--------------------
Doamne, da-mi puterea de a accepta ceea ce nu pot schimba, curajul de a schimba ceea ce imi sta in putinta, si intelepciunea de a face diferenta.

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
liliana2u
postare Oct 6 2008, 02:36 PM
Postare #10


mami de blonduta desteapta!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,886
Inscris la: 10-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,054



QUOTE(AngiC @ Oct 6 2008, 07:30 AM) *
Cred ca pe ala de la Sf Gheorghe il stiu. E cel de langa o statie de tramvai? Ai idee ce preturi au?


o pereche de pantaloni incepea de la 1 mil, bluzele tot pe acolo.. rochite, sarafane eu nu am folosit, asa ca nu stiu.. cred ca au si site, sa afli mai multe..


--------------------
"Iubirea este cea mai frumoasa muzica din partitura vietii. Fara ea, ai fi un etern afon in corul imens al omenirii" (Roque Schneider)
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue. (Carl Sandburg)
Tratati-va unii pe altii cu cel mai mare respect, deoarece atunci cand va uitati in ochii altuia, priviti in ochii lui Dumnezeu!

Fericirea din viata ta depinde de calitatea gandurilor tale.

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

3 Pagini V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th April 2024 - 12:05 PM