Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

1372 Pagini V  « < 1071 1072 1073 1074 1075 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Februarie 2010
elda83
postare Jun 21 2010, 09:33 PM
Postare #10721


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,766
Inscris la: 5-May 09
Din: Brasov
Membru nr.: 88,498



gata baita, l-a mufat ta-su la bibe si acum ...asteptam se se intample inevitabilul ... sooomn! de mai bine de o luna face baie in cada ... asa mult ii place sa se balaceasca, iar noi ne bucuram ca am scapat de cara caditza, umple parchetul de apa, du cadita inapoi, adu oala sa-l clatesti wacko.gif De acum abia astept sa stea in fund sa ii pun si jucarii pe langa biggrin.gif

QUOTE(emiliav @ Jun 21 2010, 10:17 PM) *
Elda, pozele au alt farmec cu comentariile tale pe langa. Esti tare priceputa, nu ne dezamagesti tu nicicum! Chiar imi place ideea cu botez in casa ... pentru mine botezul Carinei a fost un chin. L-am facut la 2 luni si am stat mai mult cu alaptat ... plans, se speria ... chestii dinastea.
Esti o mamica f sexoasa wub.gif


Carina doarme. I-am facut baie si a adormit instant de data asta. Cateodata nu vrea sa adoarma imediat dupa baie.
Imo, si Carina mea mananca in ultimul timp f putin. Ma oftic maxim in perioadele astea. Sper sa ii treaca ca eu ma tot gandesc ca poate sunt eu de vina, ca poate nu ii mai place laptele meu dupa ce a mancat si lapte praf ... Eu ma mai chinui de disperata ce sunt ca dupa san sa ii mai fac si macar 30 ml de lapte praf si oricum nu vrea sa manance. In fine .... daca copilul e bine, vioi nu stiu ce mai vreau si eu de la saracul copil, sa o umflu cu pompa !??!
Pic de somn
ne auzim maine
kiss

wub.gif multumesc ... hi.gif Marian mai face misto de mine cand il mai distrez ... ca sunt mascariciul lui personal blush.gif Poate cu asta l-am cucerit, ca sigur nu cu talentele mele de gospodina biggrin.gif

In alta ordine de idei, Codi imi provoaca palpitatii...se tot uita insistent in balcon la mine din sufragerie si asa ma gandesc ca sigur tre sa fi aterizat vreo lighioana cu multi craci, pe care eu evident nu o zaresc wacko.gif Vreau plasa la balcoooon sad.gif

Lasa ca bebelina o sa pape si biberonul cand o fi foamea mare, nu-ti fa probleme. ca dupa bibe tre sa ajunga la lingurita si tot asa ...na, schimbari or sa tot fie. o sa se obisnuiasca.

gata, trag si eu obloanele, noapte buna si pe maine!


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oxxyy
postare Jun 21 2010, 09:38 PM
Postare #10722


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,416
Inscris la: 25-June 09
Din: italy
Membru nr.: 96,727



Buna seara
Robert esti un scump imi vine sa te pap tot esti asa de frumos love1.gif dar tot nu ma las si fac o fetita si te fac de ginere ai niste ochisori mari si frumosi iar mami e tare sexy stiam eu ca nu ma va dezamagi felicitari si pt tusi tinerica s&igrave; frumoasa ,sanatate si lui buni de la ploiesti
Eli ,Robert iti seamana foarte mult

Matei ce frumos razi tu hug.gif esti mare si frumos
Laura ce sa spun ma descurc destul de bine nu am mai scris ca aveam lene cronica va citeam doar

Imo si Dario a avut momente cand papa foarte putin si la fel il apuca tipetele cand eu insistam sai bag titi in gurita eu zic sa nu iti faci probleme


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
imo81
postare Jun 21 2010, 09:39 PM
Postare #10723


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,170
Inscris la: 3-November 09
Din: PLOIESTI
Membru nr.: 120,606



Nu m-am putut linisti si am dus-o pe Clara la dr.
Era prea diferita fata de cum o stiu, n-a dormit deloc toata ziua, n-a mancat mai nimic iar dupa ce am vazut ca la 7 nu vrea deloc sa manance am luat-o si am dus-o la cabinet, ca tot avea dr-a program.
Dr-a a consultat-o si a zis ca are un pic rosu in gat dar nu f tare si nu crede ca asta ar fi motivul pt care nu mananca. I s-a parut cam umflatica in burta si a zis ca poate din cauza asta. Ne-a dat Debridad, niste picaturi pt nas si mi-a zis sa-i dau cate-un pic de Panadol si Vit. C. In plus mi-a recomandat sa-i schimb laptele praf cu unul - nici nu mai stiu cum se numeste - pe care-l are la cabinet...eu am zis ca mai incercam totusi cu asta si vedem...mi se pare cam aiurea sa-i schimb brusc laptele. Totusi i-am cumparat o cutie de NAN HA - ca pana acum i-am dat fara sa-mi dau initial seama de diferenta mai intai o cutie de HA si apoi simplu....si ne-am gandit noi mai bine si parca de cand ii dam simplu cam face mutrite...si intr-adevar cand am ajuns acasa am incercat mai intai sa-i dau 1 biberon de nan simplu si a a refuzat apoi i-am facut din cel HA si l-a mancat pe nerasuflate.....deci am descoperit si care era problema: laptele asociat cu o mica raceala + constipatia care ne da dureri de burta...sper sa le rezolvam
Maine merg la taiere si pe Clara o las la mama...sper sa fie ok pray.gif
A...si dr-a mi-a mai zis sa incep de la 4 luni diversificarea cu cereale. A cantarit-o si cantarul ei arata 5.200 cu hainute tot wacko.gif Cand am ajuns acasa am pus-o pe cantarul meu si arata 5.700 cu aceleasi hainute. Sincer cred ca al meu merge bine.
Va pup fetelor si o noapte frumoasa!

PS: foarte frumoase pozele!!! Sunteti o familie frumoasa Eli, iar botezul cred ca a fost mai putin stresant ca la noi cu toate pregatirile.... tzuc.gif Pupici pt piticu' frumusel!!!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elda83
postare Jun 22 2010, 09:13 AM
Postare #10724


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,766
Inscris la: 5-May 09
Din: Brasov
Membru nr.: 88,498




neata, frumoasele mele!
eu am intrat in priza, deci mai mult ca sigur ca pe dupa-amiaza o sa ma molesesc toata. am terminat deja curatenia, ca dupa sambata nu am mai facut si casa arata ca traversata de turci wacko.gif Piticu a bagat suc si cereale la micul dejun, astept sa adoarma si sa-mi vad de ale mele in continuare. spal rufe de 2 zile si tot nu se mai termina. doh.gif

Multumim de aprecieri. tzuc.gif A fost tare cuminte la botez, a plans doar de vreo 2 ori asa scurt, ca deh ... foame mare plus oboseala, dar i-a trecut repede.
Imo, ma bucur ca te-ai linistit cu pitica. hug.gif Nan HA e cel fara lactoza? unsure.gif

Oana, asteptam si pe pitica voastra yes.gif Auzi, da facem si noi o pitica si ... mi-l dai pe Dario? liwlol.gif ca nu-mi iese din cap poza aia a lui cand e imbracat in frac biggrin.gif e asa galant si are o moaca de parca realizeaza ca e fain si irezistibil wub.gif
Cum e la munca? te-ai reobisnuit?

mama, ce urat face cand ii e somn ... revin



--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura_frincu
postare Jun 22 2010, 10:17 AM
Postare #10725


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,236
Inscris la: 23-October 09
Din: Campulung Moldovenesc
Membru nr.: 118,293



Buna fetelor, de azi dimineata tot bag curatenie si numai nu reusesc sa termin doh.gif rufe la spalat, aragaz etc etc.... azinoapte a fost o mega furtuna si nu am putut sa dorm mai deloc ... si pe langa sunetul tunetelor mai urla si catelul de ma dispera efectiv.... imi venea sa ii arunc cu un pantof in cotet ....
Eli pozele sunt superbe, Robi este fantastic si tu esti o mamica super frumoasa si sexy anima1.gif ai slabit foarte repede si frumos si va sta asa de bine ca familie smile.gif felicitari pt tot! Si eu ma asez la rand pt petitul lui Robi la o viitoare fetita biggrin.gif oFloare1.gif Ce fel de cereale ii dai puiului? eu stiam ca laptele HA este cel hipoalergen, pt bebeii cu stomacelul un pic mai sensibil , cica ii fereste de alergii oarecum.... unsure.gif asa mi-a recomandat si pediatra pt Matei numai ca eu nu am gasit in zona, poate sa ii cumpar cand ajung in Careffour la Suceava....
Imo ma bucur ca pitica e cat de cat ok, sper sa isi revina si mai bine, succes la operatie! Cu ce greutate s-a nascut piticuta? totusi cred ca e destul de buna greutatea ei de acum avand in vedere ca a fost mai micuta, nu? i s-a dublat? pupicei!
Fug ca s-a trezit piciul, ma duc sa ii pregatesc piureul....
oFloare1.gif oFloare1.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura_frincu
postare Jun 22 2010, 11:40 AM
Postare #10726


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,236
Inscris la: 23-October 09
Din: Campulung Moldovenesc
Membru nr.: 118,293



Emi am uitat sa iti raspund in legatura cu medicamentele administrate bebelului... eu ii dau doar Vigantol, care spre rusinea mea, am cam uitat sa i-l dau in ultima vreme, ii dau cate 4-5 picaturi cu lingurita, insa acum ca e vara si mai iesim la soare ii dau doar cate 3 pic pe zi cu lingurita, calciu si alte vitamine nu ni s-au recomandat inca , in sensul ca nu ni s-a spus sa luam ceva in plus.
Matei e asa de dulce.... sta in carucior si se joaca singurel cu manutele sale... le priveste, le descopera... le mananca si vorbeste cu ele liwlol.gif are si o jucarie, un baietel micut din carpe cu capul de cauciuc pe care il cheama Matei Cel Mic liwlol.gif si asa il rontaie, si tipa la el, rade, vorbeste si cand i-l iau plange liwlol.gif se pare ca si-a facut deja primul prieten.... wub.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura_frincu
postare Jun 22 2010, 11:46 AM
Postare #10727


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,236
Inscris la: 23-October 09
Din: Campulung Moldovenesc
Membru nr.: 118,293



Si mai m-am gandit la ceva... liwlol.gif (vorba reclamei anima1.gif )
Oare cum o sa ii dezobisnuim pe pici de suzete? doh.gif

Aceasta postare a fost editata de laura_frincu: Jun 22 2010, 11:48 AM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
imo81
postare Jun 22 2010, 12:01 PM
Postare #10728


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,170
Inscris la: 3-November 09
Din: PLOIESTI
Membru nr.: 120,606



Buna fetelor!!!

Acum am ajuns acasa. Nu pot manca nimic si bineinteles ca mi-e o foame de as manca si pietre doh.gif Nu pot nici sa vb, am fost la farmacie sa-mi iau medicamente si am vb cu farmacista prin semne. A fost destul de nasoala operatia ca a fost crescuta aiurea rau maseaua mea. Bine ca am scapat! Ma mai duc sapt viitoare sa-mi scoata firele. Din pacate o sa se umfle si o sa ma doara zona si altceva decat paracetamol n-am voie sa iau...
Clara a stat cumintica la mama, i-a dat mama sa manance si a mancat f bine. Se pare ca intr-adevar ii place mai mult laptele asta.

Eli, nu stiu daca e fara lactoza...oricum, asa cum zicea si Laura e hipo-alergenic insa ce e mai important cred ca are si alt gust de-l accepta si pitica mea.

Emi, eu ii dau Clarei vitamina C mai tot timpul (recunosc ca mai uit din cand in cand dar in general ii dau). In loc de Vigantol ii alta vit D3 ca cica Vigantolul nu ar fi bun in sensul ca de fapt nu are nici un efect (conform unor noi studii in domeniu) - bine ca am stocuri de vreo 3 sticlute de Vigantol ca dr-a imi prescrie mereu substanta activa gratuit si astia de la farmacie imi dau mereu Vigantol doh.gif In rest ii dau calciu - 10 zile pe luna. Pana acum i-am dat siropel iar de luna asta ii voi da calciu gluconic ca cica asta se absoarbe cel mai bine.

Pupici!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
imo81
postare Jun 22 2010, 12:01 PM
Postare #10729


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,170
Inscris la: 3-November 09
Din: PLOIESTI
Membru nr.: 120,606



Buna fetelor!!!

Acum am ajuns acasa. Nu pot manca nimic si bineinteles ca mi-e o foame de as manca si pietre doh.gif Nu pot nici sa vb, am fost la farmacie sa-mi iau medicamente si am vb cu farmacista prin semne. A fost destul de nasoala operatia ca a fost crescuta aiurea rau maseaua mea. Bine ca am scapat! Ma mai duc sapt viitoare sa-mi scoata firele. Din pacate o sa se umfle si o sa ma doara zona si altceva decat paracetamol n-am voie sa iau...
Clara a stat cumintica la mama, i-a dat mama sa manance si a mancat f bine. Se pare ca intr-adevar ii place mai mult laptele asta.

Eli, nu stiu daca e fara lactoza...oricum, asa cum zicea si Laura e hipo-alergenic insa ce e mai important cred ca are si alt gust de-l accepta si pitica mea.

Emi, eu ii dau Clarei vitamina C mai tot timpul (recunosc ca mai uit din cand in cand dar in general ii dau). In loc de Vigantol ii alta vit D3 ca cica Vigantolul nu ar fi bun in sensul ca de fapt nu are nici un efect (conform unor noi studii in domeniu) - bine ca am stocuri de vreo 3 sticlute de Vigantol ca dr-a imi prescrie mereu substanta activa gratuit si astia de la farmacie imi dau mereu Vigantol doh.gif In rest ii dau calciu - 10 zile pe luna. Pana acum i-am dat siropel iar de luna asta ii voi da calciu gluconic ca cica asta se absoarbe cel mai bine.

Pupici!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oxxyy
postare Jun 22 2010, 01:30 PM
Postare #10730


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,416
Inscris la: 25-June 09
Din: italy
Membru nr.: 96,727



QUOTE(elda83 @ Jun 22 2010, 09:13 AM) *
neata, frumoasele mele!
eu am intrat in priza, deci mai mult ca sigur ca pe dupa-amiaza o sa ma molesesc toata. am terminat deja curatenia, ca dupa sambata nu am mai facut si casa arata ca traversata de turci wacko.gif Piticu a bagat suc si cereale la micul dejun, astept sa adoarma si sa-mi vad de ale mele in continuare. spal rufe de 2 zile si tot nu se mai termina. doh.gif

Multumim de aprecieri. tzuc.gif A fost tare cuminte la botez, a plans doar de vreo 2 ori asa scurt, ca deh ... foame mare plus oboseala, dar i-a trecut repede.
Imo, ma bucur ca te-ai linistit cu pitica. hug.gif Nan HA e cel fara lactoza? unsure.gif

Oana, asteptam si pe pitica voastra yes.gif Auzi, da facem si noi o pitica si ... mi-l dai pe Dario? liwlol.gif ca nu-mi iese din cap poza aia a lui cand e imbracat in frac biggrin.gif e asa galant si are o moaca de parca realizeaza ca e fain si irezistibil wub.gif
Cum e la munca? te-ai reobisnuit?

mama, ce urat face cand ii e somn ... revin

Cum sa nu ti-l dau pe Dario asteptam pe pitica Ema doamne mereu rad cand imi amintesc cat timp l-ai chemat tu pe Robert Ema liwlol.gif iar pitica mea deja e pe drum liwlol.gif asa ca va veni e mca sa locuiasca cu socrii
la scarbici e bine parca alta viata mosu numai ma bazie la cap ma lasa in legea mea e foarte aglomerat si asta ma bucura ca cele 4 ore trece repede

Imo ma bucur ca ai scapat de maseluta si eu trebuie sa merg sa imi scot una cea care tot ma deranja in timpu sarcinei dar parca nu am curaj doh.gif prefer sa nasc decat sa merg la dentist liwlol.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

1372 Pagini V  « < 1071 1072 1073 1074 1075 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 7th May 2024 - 08:53 PM