Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

11 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Constipatia, Cine se confrunta cu ea si ce face impotriva ei
flori de camp
postare May 25 2008, 08:23 AM
Postare #11


Member
***

Grup: Members
Postari: 338
Inscris la: 3-March 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 16,713



nu stiu sa-ti spun. oricum a fost un tratament individualizat, mama avand foarte multe porbleme de sanatate. si s-a simtit extraordinar putand sa aiba si ea scaune in mod normal, in acea perioada.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alondra
postare May 30 2008, 02:06 AM
Postare #12


Maya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 46,926
Inscris la: 13-February 08
Din: Here and nowhere...
Membru nr.: 14,812



QUOTE(flori de camp @ May 25 2008, 09:23 AM) *
nu stiu sa-ti spun. oricum a fost un tratament individualizat, mama avand foarte multe porbleme de sanatate. si s-a simtit extraordinar putand sa aiba si ea scaune in mod normal, in acea perioada.


Inseamna ca fost un tratament mai complex care i-a facut bine...Multa sanatate mamei tale! floare2.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jan200on
postare Jun 5 2008, 07:45 PM
Postare #13


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 308
Inscris la: 25-February 07
Membru nr.: 2,302



Da, am dus-o la doctor si mi-a spus ca deocamdata nu are cum sa imi dea tratament deoarece ste prea mica si este dezvoltata mucoasa intestinala. Acum e mai bine, ii dau sa manance multe fructe si legume.


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alondra
postare Jun 5 2008, 08:56 PM
Postare #14


Maya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 46,926
Inscris la: 13-February 08
Din: Here and nowhere...
Membru nr.: 14,812




QUOTE(jan200on @ Jun 5 2008, 08:45 PM) *
Da, am dus-o la doctor si mi-a spus ca deocamdata nu are cum sa imi dea tratament deoarece ste prea mica si este dezvoltata mucoasa intestinala. Acum e mai bine, ii dau sa manance multe fructe si legume.


Si eu am fost dusa la dr. pe la 5-6 ani abia.. rolleyes.gif
Poate se regleaza de la alimentatie in timp pana e copil!
Sanatate! floare2.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nina_amy
postare Jun 20 2008, 12:36 PM
Postare #15


Junior
*

Grup: Members
Postari: 4
Inscris la: 24-September 07
Membru nr.: 7,048



Si fetita mea care are 2 ani se confrunta cu aceasta problema .Doctora a zis ca se poate din cauza schimbarilor din viata ei (a inceput cresa)dar saraca se chinuie ff rau atunci cand face caca si imi e frica sa nu faca vreo fisura si sa se chinuie toata viata.Nu ii pot controla prea bine nici alimentatia decat seara dar educatoarele imi spun ca mananca ciorba...Nu stu ce sa ai fac....
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alondra
postare Jun 21 2008, 01:02 AM
Postare #16


Maya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 46,926
Inscris la: 13-February 08
Din: Here and nowhere...
Membru nr.: 14,812



QUOTE(nina_amy @ Jun 20 2008, 01:36 PM) *
Si fetita mea care are 2 ani se confrunta cu aceasta problema .Doctora a zis ca se poate din cauza schimbarilor din viata ei (a inceput cresa)dar saraca se chinuie ff rau atunci cand face caca si imi e frica sa nu faca vreo fisura si sa se chinuie toata viata.Nu ii pot controla prea bine nici alimentatia decat seara dar educatoarele imi spun ca mananca ciorba...Nu stu ce sa ai fac....

Nu stiu pt. copilasi asa mici ce se poate face decat prin alimentatie, ceaiuri, iaurturi..
Uite aici mai discuta mamicile pe tema asta..http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...ic=3812&hl=
Poate te ajuta pt. fetita ta!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Aug 12 2008, 07:28 PM
Postare #17


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



QUOTE(alondramona @ Jun 21 2008, 02:02 AM) *
Nu stiu pt. copilasi asa mici ce se poate face decat prin alimentatie, ceaiuri, iaurturi..
Uite aici mai discuta mamicile pe tema asta..http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...ic=3812&hl=
Poate te ajuta pt. fetita ta!



Folositi mult suc de pruna ptr bb...suc de caise....piureuri din : brocolii, pastai versi, spanac......FOARTE IMPORTANT: regula dimineata IAURT CU FRUCT..ca prima mancare pe stomacul gol..regleaza enorm sistemul digestiv-valabil si ptr noi...ca si fructul crud pe stomacul gol ca prima masa......VA SPUNE O PATITA RAU CA BABYS SI CU MINE!.....si care prin alimentatie am reusit sa uimesc si doctorul....se chinuia saraca rau de tot.....dar, doar daca o lasam sa ajunga acolo..banane, paste fainoase, cereale au fost scoase din dieta total pana mai ceva luni in urma...BANANA SE POATE DA FIARTA, numai!.....dar eu una nu am incercat.....


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alondra
postare Aug 12 2008, 08:05 PM
Postare #18


Maya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 46,926
Inscris la: 13-February 08
Din: Here and nowhere...
Membru nr.: 14,812



QUOTE(USA @ Aug 12 2008, 08:28 PM) *
Folositi mult suc de pruna ptr bb...suc de caise....piureuri din : brocolii, pastai versi, spanac......FOARTE IMPORTANT: regula dimineata IAURT CU FRUCT..ca prima mancare pe stomacul gol..regleaza enorm sistemul digestiv-valabil si ptr noi...ca si fructul crud pe stomacul gol ca prima masa......VA SPUNE O PATITA RAU CA BABYS SI CU MINE!.....si care prin alimentatie am reusit sa uimesc si doctorul....se chinuia saraca rau de tot.....dar, doar daca o lasam sa ajunga acolo..banane, paste fainoase, cereale au fost scoase din dieta total pana mai ceva luni in urma...BANANA SE POATE DA FIARTA, numai!.....dar eu una nu am incercat.....

Multumesc pt. impartasirea experientei tale!Intr-adevar, cred ca iaurturile fac bine, mai ales pe stomacul gol..
As reincepe si eu sa cumpar iaurturi cu fructe, dar mie sincer nu prea imi plac cele de aici ..mi-e dor de un Activia cu germeni de grau de acasa... wub.gif
Deocamdata sunt fericita ca m-am reglat, dimineata cu cafeaua, ma ajuta enorm..... rolleyes.gif bananab.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Aug 12 2008, 08:11 PM
Postare #19


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



QUOTE(alondramona @ Aug 12 2008, 09:05 PM) *
Multumesc pt. impartasirea experientei tale!Intr-adevar, cred ca iaurturile fac bine, mai ales pe stomacul gol..
As reincepe si eu sa cumpar iaurturi cu fructe, dar mie sincer nu prea imi plac cele de aici ..mi-e dor de un Activia cu germeni de grau de acasa... wub.gif
Deocamdata sunt fericita ca m-am reglat, dimineata cu cafeaua, ma ajuta enorm..... rolleyes.gif bananab.gif


Iubita mea..draga mea.....cumpara iaurturile organice simple.....si faci fructul acasa..orice fruct vrei.... il razi si il adaugi in iaurt....poti amesteca si putin cottage cheese(sau branza facuta in casa - nu din pastile de calciu-ptr ca si asa constipa...ci facuta din laptic cu putin iaurt-2lg si samantana-1 lg....fiert pana se separa si se face zeama=zerul, verde)...e foarte bun la calciu...valabil si la puiuti....!!!!...

iar despre germenii de grau.....pune grau la incoltit.....si cand bobi au spart ii dai prin masina de cafea sau cu blender...si amesteci cu iaurtul.....love ya!


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alondra
postare Aug 12 2008, 08:14 PM
Postare #20


Maya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 46,926
Inscris la: 13-February 08
Din: Here and nowhere...
Membru nr.: 14,812



QUOTE(USA @ Aug 12 2008, 09:11 PM) *
Iubita mea..draga mea.....cumpara iaurturile organice simple.....si faci fructul acasa..orice fruct vrei.... il razi si il adaugi in iaurt....poti amesteca si putin cottage cheese(sau branza facuta in casa - nu din pastile de calciu-ptr ca si asa constipa...ci facuta din laptic cu putin iaurt-2lg si samantana-1 lg....fiert pana se separa si se face zeama=zerul, verde)...e foarte bun la calciu...valabil si la puiuti....!!!!...

iar despre germenii de grau.....pune grau la incoltit.....si cand bobi au spart ii dai prin masina de cafea sau cu blender...si amesteci cu iaurtul.....love ya!

Multumesc! partners.gif hug.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

11 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 07:37 PM