Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

931 Pagini V  « < 251 252 253 254 255 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Bebelusi Din Decembrie 2008, invitatie pt mamici si pitici!
geocoto
postare Aug 2 2009, 01:58 AM
Postare #2521


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,248
Inscris la: 30-June 08
Din: Brussels
Membru nr.: 28,333



QUOTE(sinzigm @ Aug 2 2009, 12:14 AM) *

mance-l mama de iubit!!!


Sanzi, vreau sa-ti spun ca baietelul tau arata suuuper.Nu-ti mai face atatea probleme ca are numai 8kg pentru ca intra in graficul baieteilor de varsta lor.Si Lucas a facut varicela si de 2 ori rosu in gatic si vreo luna de zile a trait cu aer mai mult.Rosu in gatic mai fac si la aparitia dentitiei asa ca sa nu-ti faci probleme daca vor mai aparea incidente chiar cu febra unele.

Pupam dulce pe mamica lui Andreea care ne-a facut o mare placere cu panoul piticilor. Aciclovir de 800mg am luat eu pt varicela iar pt pitic Zovirax siropel, tot Aciclovir de 400mg.Of aici daca nu au un medicament ti-l comanda si ti-l aduc in timp util.Poate poti intreba Rose daca iti pot comanda si tie siropelul sa-l ai in casa.

Pup,
Geo



--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Aug 2 2009, 09:15 AM
Postare #2522


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



QUOTE(sinzigm @ Aug 2 2009, 12:16 AM) *

Matei in parc moscolit pe pantalonasi cu biscuiti-noi papam deja fingers biskits si ne mai mociorlim

arata chiar ff bine......
zici ca are 10 kg jumate.....
darius are aproape 10 jumate dar nu arata ...na exact injvers....al meu nu prea mananaca dar pune tot p el.....al tau papa dar nu pürea pune p el....
cum spunea si geo.....8 kg este super....nu e bine mult ...matei arata ff bine ...
cu scaunul!!au luat probe sa vada ce este..?de 6 ori mi se pare si mie mult....
dar bebicul tau se pare ca e mai mancacios ca-i place manacarita ,dar corpul asimileaza numai ce-i tb.ceea ce este super...
nu ai de ce sa-ti faci grijio dc are de toate in corp...
cat despre fizivc...zici ca are 10 kg...
sta la biserica cuminte????????as vrea sa-l duc poate si eu- defapt vreau eu sa m<a duc si nu ma cu cine sa-l las-dar mie frica ca face galagie!!!!!!
va poopam cu drag tzuc.gif


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oana petrina
postare Aug 2 2009, 09:54 AM
Postare #2523


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 693
Inscris la: 7-July 08
Membru nr.: 29,289



buna fetele
Sanzi ai o scumpete de baietel. ce falcute are iti vine sa-l papi.
Rose super ideea cu listuta si pozicile. eusa_clap.gif pot sa te rog sa pui pozica asta ca aici e mai mare.

si de la nastere aici avea o zi

si daca poti face pozele mai mici cred ca merge si de la botez fiind o zi f importanta ptr ei. ce zici?
si Matei al meu face cam de 3 ori pe zi dar tare si dr a zis ca e f bine. si noi ne-am descoperit putulica si mai tragem de ea . eu sunt fericita ca l-am decalotat de tot si am terminat cu stresul cuculetului. cand il vad cu dintisorii aia mici imi vine sa-i pap gingiutele. si are o mutrita cand rade si i se vad.... love1.gif
noi acum plecam la padure sa ne distrammmmmmm.
va pupam


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Aug 2 2009, 10:13 AM
Postare #2524


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683




QUOTE(Rose68 @ Aug 1 2009, 11:48 PM) *
am gasit o poza si cu Darius alui ANku

ooooopsssssss.....
ma mir ca ai gasit.....ca stersesem tot...
o sa punem una mai recenta ca asta e cam vecheuta...de cand vaea 2 luni tongue.gif
multumi ptr munca ta...e buna ideea...
brrrrrrrrr...deci vad ca e tb rea cu aftele si mai toat lumea a avut.....
doamneeeeeeee...noi nu vrem!!!!
astia ra fi in stare sa zica ca trece de la sine si nu e nevoie de medicamente...si sa ne lase sa ne chinuim asa vreo luna-doua...atat de obsedati sunt sa nu dea antibiotice si in general med ...si in farmacii super greu cu copii...
uite o poza recenta...care imi place si f mult..

va poopam cu drag tzuc.gif


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Aug 2 2009, 10:16 AM
Postare #2525


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



mamici si bebici...

va facem o cantare...
tata a zis ca ma face muzician dar eu vreau sa ma fac sofer de cursa de lunga...... doh.gif

atentie la sonor.....


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sinzigm
postare Aug 2 2009, 11:13 AM
Postare #2526


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 166
Inscris la: 8-April 08
Membru nr.: 19,984



geocoto:merci mult!sa creasca numai mare si sa fie sanatos si cuminte,atat e tot ce-mi doresc!La fel va doresc si voua-sa aveti copilasi sanatosi si cuminti ca apoi de modelat atat cat se poate fiecare incercam.

anku:nu i-au luat acum din scaun,doar in Ro cand am fost internata cu el in spital pt laringita,dar atunci nu a iesit nimic.Cert e ca treaba asta cu 5-6 scaune pe zi a inceput dupa aceea.Acum s-a mai stabilizat,vad ca de 3 zile imi face doar 3 pe zi,dar adevarul e ca nu i-am dat decat banana,mar putin pepene galben dupa care e innebunit si umpic de caisa,dar mi-e frica ca daca revin la portia lui de fructe o sa o iau iar de la inceput.Ieri i-am dat brocoli cu pastai verzi,cateva macaronele pt copilasi,branzica de vacuta amestecate toate la blender cu laptic formula.A mancat de numa,ca-i place mancarea asta tare mult,dar dupa aia a facut cacuta.Deci se pare ca si legumele au rol laxativ la el.Oi vedea eu........am sa incerc sa0i bag intr-o mancarica din zi cate umpic de orez fiert cu morcovel poate se mai regleaza.Oricum daca ramane la 3 pe zi e foarte bine.Nici scaunele lui nu sunt diareice,tocmai asta e,asta ma pune sub semnul intrebarii......mie mi-e ciuda ca luam foarte bine in greutate pana sa avem problema asta........acum cat a facut atata cacut normal ca a stagnat...
LA BISERICA:sta cat sta,se mai plictiseste si mai iesim afara cu el-stai linistita Anku-si al meu da concerte des,mai ales cand nu-i convine lui ceva.Pana acum ceva timp nu vroia in carucior,desi cat a fost mic nu am avut probleme cu el.Acum decand am venit aici si nu mai e buni sa il ia in brate la fiecare scancet de refuz al caruciorului s-a obisnuit cu greu,dar vreau sa va spun fetelor ca daca ma duc sa fac cumparaturi intr-un magazin.........incepe mama un bocet de toata lumea se uita la noi si eu pun repede in cos si nu stiu cum sa o intind mai repede afara.Cand iesim se calmeaza si nu mai are nimic.

Vreau sa va spun ca sta in fundic de la 6 luni,statea si inainte,dar sprijinit si nu-l lasam decat foarte putin,se scoala in patut singurel si se tine de margine de la 7 luni fara o saptamana si daca ar fi dupa el ar si umbla,dar inca nu are stabilitate pe picioruse.De tarat in patru labe nu-i prea place desi o face si pe asta ca nu are incotro,dar cum va spuneam,el isi ridica funduletu in sus si se sprijina pe manute si pe caput si vrea sa se ridice in piciore,saracu'.E foarte vioi si vesel,n-am ce zice si nu are piculet de astampar-si in scaunelul lui in care papa se ridica in piciore si nu ii pot pune hamul pt ca atat se foieste incercand sa se ridice ca ii ramane impregnata dunga de la ham pe gat.

As vrea sa va rog ceva-nu ati putea sa-mi scrieti care vreti kilogramele puilor vostri si lunitele exacte,ca sa pot sa-mi fac o parere pe unde se incadreaza Matei al meu.Stiu ca au cam 7 luni,dar uni au si cateva saptamani la urma.

VA PUPAM DULCE,DULCE


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Aug 2 2009, 12:05 PM
Postare #2527


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



inseamna ca se simte super bine chiar dc a avut scaune mai dese....
dar 3 merge.....pana la 4...
este un tabel cu cresterea lor...o sa-l caut...
va poopam .. tzuc.gif
dar eu zic ca 8 kg esrte bine...
nu e buine sa fie gras...eu ma ingvrijoram pt darius cxca are 10 kg(unii nici la 11 luni nu au greutatea asta)dar am intrebat si p fete...nu e gras...e indesat laugh.gif
dar e mai bine ca nu are atatea kg...uite ce mobil este...lui darius poate i va fi mai greu sa se scoale p picioare cu 10 kg p cand al tau sa vezi ce repede o rupe la fuga cu 8-9 kg...
tzuc.gif

Aceasta postare a fost editata de anku: Aug 2 2009, 12:11 PM


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Aug 2 2009, 12:14 PM
Postare #2528


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



QUOTE(oana petrina @ Aug 2 2009, 09:54 AM) *
buna fetele
Sanzi ai o scumpete de baietel. ce falcute are iti vine sa-l papi.
Rose super ideea cu listuta si pozicile. eusa_clap.gif pot sa te rog sa pui pozica asta ca aici e mai mare.

si de la nastere aici avea o zi

si daca poti face pozele mai mici cred ca merge si de la botez fiind o zi f importanta ptr ei. ce zici?
si Matei al meu face cam de 3 ori pe zi dar tare si dr a zis ca e f bine. si noi ne-am descoperit putulica si mai tragem de ea . eu sunt fericita ca l-am decalotat de tot si am terminat cu stresul cuculetului. cand il vad cu dintisorii aia mici imi vine sa-i pap gingiutele. si are o mutrita cand rade si i se vad.... love1.gif
noi acum plecam la padure sa ne distrammmmmmm.
va pupam

bine faceti...
va dorim sa va distrati si sa faceti si sa papatii gratarel si pt noi......
poopam noi p voi.....


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Aug 2 2009, 12:16 PM
Postare #2529


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



sanzi...uite aici in topicul asta este tabelul acela...
m-am uitat si eu si e super bine la voi....
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showtopic=8792


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simina_ana
postare Aug 2 2009, 12:17 PM
Postare #2530


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,115
Inscris la: 26-November 08
Din: Sibiu
Membru nr.: 51,486





As vrea sa va rog ceva-nu ati putea sa-mi scrieti care vreti kilogramele puilor vostri si lunitele exacte,ca sa pot sa-mi fac o parere pe unde se incadreaza Matei al meu.Stiu ca au cam 7 luni,dar uni au si cateva saptamani la urma.

VA PUPAM DULCE,DULCE
[/quote]

Ai un baietel tare frumusel, Sinzi. Sa-ti traiasca si sa-ti aduca numai bucurii. Si arata f bine pentru cele 8 kg ale lui. Eu zic sa stai linistita....Il pupacim pe Mateiut
Daca tu iti faci griji, ce sa spun eu despre Iancu al meu, care are 10,8 kg ? E adevarat e si lungut avea 80 de cm la ultima masuratoare. Chiar aseara in parc a venit la el un baietel de 1 an si 2 luni si era mult mai mic decat Iancu...
A pus Rose mai demult un tabel cu indici pentru varsta, greutate si lungime si m-am speriat cand am vazut diferentele. Asa ca am intebat-o pe doctorita si mi-a spus ca e ok. E mai greut , pt ca e si mai lungut decat bebeii de varsta lui, dar are si cu cine semana. Tati are 1,87, iar eu 1,74
Pe scurt, Iancu pe 8 august face 8 luni si are 10,8 kg si 80 cm lungime.....cred ca-i cel mai baban din gasca...liwlol.gif

Oana , ma bucur ca ai rezolvat cu cuculetzul....mai avem si noi foarte putin...cel putin asa m-a asigurat tati aseara cand l-a inspectat. A zis ca sunt la jumatatea drumului. liwlol.gif...e bine daca stau si ma gandesc ca intr-o luna am ajuns aici...Pupam dulce pe Matei si-i dorim distractie placuta la padure


Anku, esti sigura cu Darius? Eu zic ca are stofa de muzician....e bestial eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif Ce-mi place ca si-a pastrat ochisorii aia albastri...la noi s-au mai inchis putin , sunt un albastru mai inchis, ca ai mei. Tati spera sa-i ramana asa si sa nu devina caprui ca ai lui.

Rose, o sa incerc sa fac si eu rost de pozele de la nastere de la mama, ca tin minte ca am reusit sa-i fac ei un cd, inainte de a mi se virusa calc. Dar de la botez...nu stiu....pe alea nu le-am avut salvate nicaieri.

Pupam cu drag toti bebeii






--------------------


Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce isi doreste

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

931 Pagini V  « < 251 252 253 254 255 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 18th April 2024 - 10:30 AM