Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> O Bucurie In Prag De Sarbatori, copii unui centru de plasament din Timisoara zambind
Oanaaa
postare Dec 21 2008, 07:06 PM
Postare #1


Zambariciu
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,257
Inscris la: 22-September 08
Din: Timisoara, now Spain
Membru nr.: 38,729



Vreau sa impartasesc cu voi o actiune ce am facut-o eu , impreuna cu elevii din liceul in care am invatat.
Acum in prag de sarbatori, gandindu-ma ca eu am tot ce imi doresc shi altii nu au ce pune pe masa, am apelat la fosta mea diriginta sa facem o actiune umanitara pentru un centru de plasament din Timisoara.
Am strans hainute jucarii shi niste banuti de la cei care au vrut sa ne ajute , ne-am dus acolo shi mare ne-a fost supriza cand copii ne-au zis ca nu vor nimik pe gratis, shi ca rasplata am primit o minunata serbare de Craciun.
Tot acolo ne-am intalnit cu un grup de studenti pe motociclete care faceau acelasi lucru ca si noi.
Cata bucurie am vazut in ochii acelor copii nu am vazut niciodata la nimeni... pur si simplu am ramas impresionata cat de sensibili si de calzi sunt acei copii.
S-au bucurat de hainute si de jucarii foarte mult. Dar cea mai mare a fost satisfactia cand fiecare a primit cate o felie de tort ( pentru ca din banii stransi am luat mulllteee torturi si prajituri ) , ne-au chemat sa mancam cu ei la masa... studentii i-au plimbat pe fiecare in parte cu motocicletele... ce sa va spun, a fost un vis ce am trait vineri.
Toti acesti copii proveneau din familii numeroase,nevoiase, copii care au fost maltratati, chinuiti.
Am sa atasezi cateva poze... mentionez ca data de pe poze nu este buna









--------------------
POZE CU ARIANA
COPILUTZI DE OCTOMBRIE 2008 SI NU NUMAI

"Prietenia este ca si atunci cand faci pipi pe tine: toata lumea poata sa vada acest lucru,dar numai tu stii sentimentul caldut pe care il ofera"
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oktavia
postare Dec 21 2008, 07:11 PM
Postare #2


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 11,191
Inscris la: 18-February 08
Membru nr.: 15,262



Bravo tie, am numai cuvinte de lauda pentru sufletul tau curat. Dd sa-ti ocrotesca familia draga mea. oFloare1.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oanaaa
postare Dec 21 2008, 07:56 PM
Postare #3


Zambariciu
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,257
Inscris la: 22-September 08
Din: Timisoara, now Spain
Membru nr.: 38,729



QUOTE(oktavia @ Dec 21 2008, 09:11 PM) *
Bravo tie, am numai cuvinte de lauda pentru sufletul tau curat. Dd sa-ti ocrotesca familia draga mea. oFloare1.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif


saru` mana
sunt o fire foarte comunicativa shi bagareata... tot timpul mi-a placut sa organizz diferite evenimente shi sa fie totul ca la carte.
decat sa "atarn" prin baruri mai bine ajut niste fiinte fara aparare care nu au avut parte de parinti, de un camin , de o vorba buna cand aveau nevoie oFloare1.gif


--------------------
POZE CU ARIANA
COPILUTZI DE OCTOMBRIE 2008 SI NU NUMAI

"Prietenia este ca si atunci cand faci pipi pe tine: toata lumea poata sa vada acest lucru,dar numai tu stii sentimentul caldut pe care il ofera"
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gabrielle2003
postare Dec 21 2008, 09:56 PM
Postare #4


mami lui casian
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 23,491
Inscris la: 8-June 08
Din: BRASOV
Membru nr.: 25,703




felicitari oanaa


--------------------









Lista copii de octombrie 2008 si nu numai
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...p;#entry1467827



Destinul nu este legat de noroc; este mai degraba legat de alegere. Nu este un lucru pe care trebuie sa il astepti, este mai degraba un lucru care trebuie realizat
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Luka
postare Dec 21 2008, 10:05 PM
Postare #5


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,435
Inscris la: 25-June 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 27,660



Foarte , foarte frumos ! Pe mine chestiile astea ma impresioneaza cel mai mult ! Daca ne-am cupla mai multi si am merge fiecare in centre , camine de copii sau batrani tare bine ar fii ! Nu costa mult si cei mai castigati si mai impacati , am fii tot noi ...
Felicitari ! notworthy.gif trandafir.gif tzuc.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Dec 22 2008, 12:25 AM
Postare #6


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



Cu adevarat minunat sa aduci in sufletele nevinovate ale unor copilasi caldura si bucuria sarbatorilor de Craciun, pe care poate, nu le-au simtit niciodata...

Aceasta postare a fost editata de rux25: Dec 22 2008, 12:25 AM
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
giulia_0319
postare Dec 22 2008, 12:35 AM
Postare #7


Caught between the devil and the deep blue sea...
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,570
Inscris la: 2-December 06
Din: Verviers (BE)
Membru nr.: 985



te felicit din toata inima trandafir.gif
gestul vostru a fost intr-adevar minunat! hi.gif
stiu ce simti atunci cand oferi...e bucurie dubla fata de atunci cand primesti...am fost si eui voluntar pt strangerea de fonduri pt copiii defavorizati si m-a,m bucurat enorm atunci cand datorita si contributiei mele multi copii au putut sa isi continue studiile!
inca o data mii de felicitari!bravo!bravo!bravo! eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oanaaa
postare Dec 22 2008, 09:18 AM
Postare #8


Zambariciu
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,257
Inscris la: 22-September 08
Din: Timisoara, now Spain
Membru nr.: 38,729



QUOTE(giulia_0319 @ Dec 22 2008, 02:35 AM) *
te felicit din toata inima trandafir.gif
gestul vostru a fost intr-adevar minunat! hi.gif
stiu ce simti atunci cand oferi...e bucurie dubla fata de atunci cand primesti...am fost si eui voluntar pt strangerea de fonduri pt copiii defavorizati si m-a,m bucurat enorm atunci cand datorita si contributiei mele multi copii au putut sa isi continue studiile!
inca o data mii de felicitari!bravo!bravo!bravo! eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif


hi.gif
apropo de voluntariat eu am fost voluntar in cadrul Salvati Copii in colaborare cu Unicef, cand au fost inundatiile acelea in Banat... la fel a fost minunat sentimentu de a ajuta oameni trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif


--------------------
POZE CU ARIANA
COPILUTZI DE OCTOMBRIE 2008 SI NU NUMAI

"Prietenia este ca si atunci cand faci pipi pe tine: toata lumea poata sa vada acest lucru,dar numai tu stii sentimentul caldut pe care il ofera"
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andaro
postare Jan 25 2009, 11:18 PM
Postare #9


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,193
Inscris la: 18-October 08
Membru nr.: 43,214



Este o vorba "Cand vei fi fericit, vei avea multi prieteni, cand vei fi trist si amarat, vei fi singur."...pot spune ca acei copii au fost fericiti pt ca au avut multi prieteni ( voi, baietii cu motocicletele si altii semeni cu suflet mare ). Gestul pe care il faci este un gest nobil; stiu ce inseamna pt ca si eu lucrez cu asemenea copii. Sa luam aminte astfel la cuvintele Sf. Maxim Marturisitorul: "Nu fi iubitor de sine si vei fi iubitor de Dumnezeu. Nu cauta placerea in tine si o vei gasi in ceilalti."


--------------------




SPINII de azi sunt FLOAREA zilei de maine.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ralucastef
postare Jan 27 2009, 11:40 AM
Postare #10


mami lui gabriel si christian
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,342
Inscris la: 29-May 08
Din: suceava/paris
Membru nr.: 24,787



felicitari OANA
sincer pe mine m-a emotionat
..........si nu mai stiu ce sa scriu
FLICITARI esti o persoana minunata


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 07:52 PM