Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3223 Pagini V  « < 1430 1431 1432 1433 1434 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Aprilie 2009
anamaria_c
postare Nov 26 2009, 09:48 AM
Postare #14311


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 947
Inscris la: 12-September 08
Din: timisoara
Membru nr.: 37,307



andreea29:Multa sanatate la micutul de Andrei.Si Amalia a facut rosu in gat si ne-a dat amoxacilina ,dar ea a si tusit des si a stranutat mult asa ca iam dat antibioticul,astazi mergem la control(ea nu a facut febra).
Felicitari Andreea ca inveti bine,tine-o tot asa floare2.gif




--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Nov 26 2009, 09:50 AM
Postare #14312


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



La multe lunite inainte, Sara! Sa cresti mare si sa fii sanatoasa!



--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anamaria_c
postare Nov 26 2009, 09:58 AM
Postare #14313


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 947
Inscris la: 12-September 08
Din: timisoara
Membru nr.: 37,307



Si eu eram candva maniaca cu curatenia ,gatitul si alte chesti dar de cand a venit Amalia pe lume le-am dat la o parte ,ea e acum pe primul loc .Eu inainte eram foarte nervoasa daca nu erau toate la locul acuma putin imi pasa nu ma mai stresez ca nu vreau sa o agit pe printesa mica.Nici eu nu am ajutor din partea nimanui dar nici nu am nevoie ca le fac eu asa cum pot,sotul vine si el tot seara tarziu .In week-end ne-am ciondanit si noi putin ca vroia sa mearga la poker cu baietii si i-am spus ca macar cand e liber sa stea acasa ca nici eu nu merg niciunde si a inceput ca el lucreaza toata saptamana....dar in final nu a mers nono.gif .
Putere mamici si lasati stresul deoparte(stiu ca e usor de zis) face-ti ce pute-ti ca doar" mai e si maine o zi".
floare2.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anamaria_c
postare Nov 26 2009, 10:01 AM
Postare #14314


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 947
Inscris la: 12-September 08
Din: timisoara
Membru nr.: 37,307




QUOTE(MAMI DE TEO @ Nov 25 2009, 11:52 PM) *
manu imi pare tare bine ca esti bine...fetelor sunt ingrijorata sotul se vaita iar de mijloc...nu stiu ce sa mai zic....



Multa sanatate sotului si doamne ajuta sa nu fie nimic grav.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MAMI DE TEO
postare Nov 26 2009, 10:08 AM
Postare #14315


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,959
Inscris la: 9-July 09
Din: BUZAU
Membru nr.: 98,788



buna dimineata mamici...mersi ANAMARIA Pt incurajari....sa vedem analizele....sanatate pt amalia... oFloare1.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristina_natalia
postare Nov 26 2009, 10:09 AM
Postare #14316


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,069
Inscris la: 8-November 09
Din: cluj-napoca
Membru nr.: 120,889



QUOTE(andreeak @ Nov 26 2009, 08:53 AM) *
Dupa ce l-am nascut pe Dan au trecut vreo 3-4 luni pana ne-am revenit la normal.Atunci stateam la socrii si era mai usor .Acum,de cand o am si pe Maria el, si-a luat motorul inainte sa nasc asa ca ne vedem doar seara si mai rar in week-end.Momentan nu am avut discutii pt ca vede si el ca nu am timp nici sa respir dar nu stiu cat va dura pana cand isi "va cere drepturi depline" laugh.gif Pe mine ,dupa cum v-am spus,ma ajuta foarte mult acea doza de nesimtire cu care m-am innarmat.Eu nu ma mai consum pt nimic ce nu tine de copii,nu ma enervez pt ca altfel as ajunge la nebuni.



Buna dimineata!

Andreeak am o rugaminte: sa modifici, te rog, numele Nataliei, trecand si al doilea prenume Gabriela. Am incercat in lista ta, dar nu reusesc. Multumesc.


--------------------
a href=&quot;http://lilypie.com&quot; target=&quot;_blank&quot;&gt;&lt;img src=&quot;http://lb1f.lilypie.com/TikiPic.php/R3JnJhw.jpg&quot; border=&quot;0&quot; class=&quot;linked-sig-image&quot; /&gt;&lt;img src=&quot;http://lb1f.lilypie.com/R3Jnp3.png&quot; border=&quot;0&quot; class=&quot;linked-sig-image&quot; /&gt;&lt;/a&gt;
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MAMI DE TEO
postare Nov 26 2009, 10:10 AM
Postare #14317


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,959
Inscris la: 9-July 09
Din: BUZAU
Membru nr.: 98,788



la multi ani SARA...sa fii mereu fericita sa ai doarzile senine in calendar..... occasion.gif occasion.gif occasion.gif floare2.gif floare2.gif floare2.gif hug.gif hug.gif hug.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MAMI DE TEO
postare Nov 26 2009, 10:12 AM
Postare #14318


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,959
Inscris la: 9-July 09
Din: BUZAU
Membru nr.: 98,788



ANDREEA K DACA POTI SA MODIFICI ,AM VAZUT RUGAMINTEA NATALIEI..MODIFICA SI LA NOI...NE CHEAMA..ANDREI THEODOR tzuc.gif hug.gif floare2.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristina_natalia
postare Nov 26 2009, 10:14 AM
Postare #14319


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,069
Inscris la: 8-November 09
Din: cluj-napoca
Membru nr.: 120,889



Fetelor cred ca trebuie sa vorbiti cu sotii vostri caci nu ati facut singure copiii. Doamne Doamne sa-l tina pe al meu sot, caci el face de toate - mai putin alaptat, dar cred ca s-ar inscrie si la asta!! Si DD sa-mi mai inchida mie gura ca tot eu il cicalesc, daca vrea si el la un meci de fotbal sau la o bere cu baietii. Dar cand ma gandesc de cand n-am iesit din casa ori de cand nu m-am relaxat, ma ia gura pe dinainte.

In alta ordine de idei, va amintiti la cat timp v-au spus medicii ca puteti ramane din nou insarcinate? Ca mie parca mi-a spus 6 luni de la nastere, apoi parca un an. Nu mai stiu.


--------------------
a href=&quot;http://lilypie.com&quot; target=&quot;_blank&quot;&gt;&lt;img src=&quot;http://lb1f.lilypie.com/TikiPic.php/R3JnJhw.jpg&quot; border=&quot;0&quot; class=&quot;linked-sig-image&quot; /&gt;&lt;img src=&quot;http://lb1f.lilypie.com/R3Jnp3.png&quot; border=&quot;0&quot; class=&quot;linked-sig-image&quot; /&gt;&lt;/a&gt;
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Nov 26 2009, 10:23 AM
Postare #14320


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(cristina_natalia @ Nov 26 2009, 12:14 PM) *
In alta ordine de idei, va amintiti la cat timp v-au spus medicii ca puteti ramane din nou insarcinate? Ca mie parca mi-a spus 6 luni de la nastere, apoi parca un an. Nu mai stiu.

Eu am nascut prin cezariana si dr mi-a zis sa astept cel putin un an.


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3223 Pagini V  « < 1430 1431 1432 1433 1434 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 10:40 AM