Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

10 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Al Doilea Copil....
andreeak
postare Apr 11 2010, 10:07 PM
Postare #31


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,337
Inscris la: 23-May 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 3,874






QUOTE(MAMI DE TEO @ Apr 10 2010, 10:29 PM) *
se pare ca mamicile se hotarasc mai greu la al doilea bebe,e adevarat ca un copil are nevoia de multe daramite doi dar cred ca se merita...

Eu cand am terminat concediul de crestere al copilului la Dan am hotarat sa mai raman un an acasa pt ca nu aveam cu cine sa il las.Doar ca in acest timp, mi-am dat seama ca daca ma reintorc la servici nu voi mai face al doilea copil in veci.Asa ca am avut un noroc...la nici o saptamana dupa ce ii spusesem ideea mea sotului,am si ramas insarcinata.

QUOTE(MAMI DE TEO @ Apr 11 2010, 11:35 AM) *
CITE O DATA MA GINDESC DACA AM SA-L IUBESC SI PE QAL DOILEA CA PE TEO...CA DUPA EL SUNT TOPITA..MI-E FRICA SA NU FAC DIFERENTA...INTRE PUI

Ohoo hoo.. o sa il iubesti la fel stai linistita.Eu stau seara si ma uit la amandoi si imi vine sa ii strang in brate,sunt disperata dupa ei.Dan oricum e un mamos si ar sta non stop la pupat si gadilat.maria in schimb daca vede ca il iau pe Dan in brate si ne pupam la inceput zambeste dupa care vine repede si il impinge sa se urce ea pe mine.


--------------------



1. Dennis* 12 februarie 2009* Pui de Mikaela
2. Denis* 25 februarie 2009* pui de Loredana03
3. Ioana Miruna* 27 martie 2009* Pui de Bebepis
4. David Gabriel* 27 martie 2009* Pui de Doinitzagabriela
5. Matei* 1 aprilie 2009* Pui de Costi
6. Andrei Theodor* 3 aprilie * Pui Mami de Teo
7. Maria Anastasia* 7 aprilie 2009 * Pui de Anastasia 80
8. Gabriel* 7 aprilie 2009* Pui de Maria_Corina29
9. Renata Maria* 11 aprilie 2009* Pui de LilBB
10. Theodor Florin * 12 aprilie 2009 * Pui de Nilufera
11.Andrei Razvan*12 aprilie*pui de danutza75.
12. Antonia Maria * 13 aprilie 2009 * Pui de mihaela_2011
13.Andrei Robert
* 13 aprilie 2009 * Pui de Andree29
14. Maria* 14 aprilie 2009* Pui de AndreeaK
15. Arina Elena * 14 aprilie 2009 * Pui de Manu 1981
16. Daria*14 aprilie 2009 * Pui de alina_zugravu18
17. Alice* 15 aprilie 2009* Pui de Di @
18. Antonia Maria* 15 aprilie 2009 * Pui de Milioana
19. George Sebastian* 23 aprilie 2009* Pui de Marylena7
20. Nikolas* 23 aprilie 2009* Pui de Meaw_ela
21. Sara Maria* 26 aprilie 2009* Pui de Alinaspa
22. Christian Pavel* 28 aprilie 2009 * Pui de Mamigeo
23. Natalia Gabriela* 30 aprilie 2009 * Pui de cristina_natalia
24. Amalia Andreea * 2 Mai 2009 * Pui de Anamaria_c
25. Vlad Daniel* 6 mai 2009 * Pui de AngiC
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anastasia80
postare Apr 11 2010, 10:12 PM
Postare #32


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,870
Inscris la: 3-March 09
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 75,408



Offf, si eu imi doresc al doilea bebe, chiar vroiam sa intru din concediu in concediu dar viata asta...In primul rand ca nu stau la casa mea, stau la parinti si e un picut mai greut. Dar am zis ca, cand va avea asta mica 2 ani si voi incepe munca voi trece si la cealalta munca vreauBB.gif Vreau cu orice pret sa il fac si pe al doilea. Stiu ca viata e grea dar ma gandesc ca si inainte era si uite ca parintii nostrii ne-au crescut, cum, necum...Voi merge cu DD inainte.Chiar mi-e dor de perioada de gravidie, de burtica, de fata cand era mica, mica si imi era frica sa o iau in brate...de sentimentul pe care l-am avut cand mi-au pus-o prima data in brate, si multe altele.


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MAMI DE TEO
postare Apr 11 2010, 10:29 PM
Postare #33


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,959
Inscris la: 9-July 09
Din: BUZAU
Membru nr.: 98,788



QUOTE(andreeak @ Apr 11 2010, 11:07 PM) *
Eu cand am terminat concediul de crestere al copilului la Dan am hotarat sa mai raman un an acasa pt ca nu aveam cu cine sa il las.Doar ca in acest timp, mi-am dat seama ca daca ma reintorc la servici nu voi mai face al doilea copil in veci.Asa ca am avut un noroc...la nici o saptamana dupa ce ii spusesem ideea mea sotului,am si ramas insarcinata.
Ohoo hoo.. o sa il iubesti la fel stai linistita.Eu stau seara si ma uit la amandoi si imi vine sa ii strang in brate,sunt disperata dupa ei.Dan oricum e un mamos si ar sta non stop la pupat si gadilat.maria in schimb daca vede ca il iau pe Dan in brate si ne pupam la inceput zambeste dupa care vine repede si il impinge sa se urce ea pe mine.

se vede ca esti o mama iubitoare...si ai si doi puii mortali.... oFloare1.gif oFloare1.gif oFloare1.gif la tine dd le-a asezat asa cum ti-ai dorit....


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MAMI DE TEO
postare Apr 11 2010, 10:31 PM
Postare #34


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,959
Inscris la: 9-July 09
Din: BUZAU
Membru nr.: 98,788




QUOTE(anastasia80 @ Apr 11 2010, 11:12 PM) *
Offf, si eu imi doresc al doilea bebe, chiar vroiam sa intru din concediu in concediu dar viata asta...In primul rand ca nu stau la casa mea, stau la parinti si e un picut mai greut. Dar am zis ca, cand va avea asta mica 2 ani si voi incepe munca voi trece si la cealalta munca vreauBB.gif Vreau cu orice pret sa il fac si pe al doilea. Stiu ca viata e grea dar ma gandesc ca si inainte era si uite ca parintii nostrii ne-au crescut, cum, necum...Voi merge cu DD inainte.Chiar mi-e dor de perioada de gravidie, de burtica, de fata cand era mica, mica si imi era frica sa o iau in brate...de sentimentul pe care l-am avut cand mi-au pus-o prima data in brate, si multe altele.

si mie mi-e dor de perioada de gravidie...si ma uit la teo si nu-mi vine sa cred ca deja a trecut un an....trece timpul asa repede eu si cum lucrez....nu ma satur de el,de mirosul lui,de nebuniile lui...ei cresc asa de repede....


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andree29
postare Apr 11 2010, 11:03 PM
Postare #35


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,031
Inscris la: 30-September 08
Din: cluj
Membru nr.: 39,800



Nu poti sa spui ca mama ca pe unul il iubesti mai mult decat pe celalalt ,pt mine amindoi sunt ceva deosebit nu pot exprima in cuvinte cea ce simt pt ei ,acum cand se apropie un an de la nasterea lui Andrei stau si imi reamintesc toate momentele prin care am trecut dar la fel imi sunt intiparite in minte si cele de acum 10 ani ,dar simplu fapt ca ei exista in viata mea ma fac cu adevarat fericita si implinita nu exista mai frumos sa imi fie dat sa vad decat faptul ca desi e distanta mare de varsta intre ei cand e sa se iubeasca se iubesc ,sangele apa nu se face iar faptul ca imi e dat sa aud din gura lor cuvantul "mama" imi da aripi de bucurie si de speranta.

Aceasta postare a fost editata de andree29: Apr 11 2010, 11:05 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria_corina29
postare Apr 12 2010, 12:54 PM
Postare #36


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,658
Inscris la: 18-September 08
Din: pitesti
Membru nr.: 38,133



QUOTE(MAMI DE TEO @ Apr 11 2010, 11:35 AM) *
CITE O DATA MA GINDESC DACA AM SA-L IUBESC SI PE QAL DOILEA CA PE TEO...CA DUPA EL SUNT TOPITA..MI-E FRICA SA NU FAC DIFERENTA...INTRE PUI


mai fetelor, nush e e cu mine, m-au napadit lacrimile, foarte frumoase clipele petrecute cu fiecare din copiii mei inca de la inceputul sarcinii si acum cand ii vad pe amandoi ca se cuibaresc la pieptul meu seara amandoi inainte de culcare creste inima in mine. nu ai cum sa iubesti unul mai putin decat pe celalalt caci iubirea de mama nu se imparte, e la fel pentru cati copiii ai avea.
QUOTE(iubita_tiana @ Apr 11 2010, 04:51 PM) *
eu mi-am, dorit al doilea bebe la o dif de min 2 ani si maxim 4 ani intre ei......
dar uite ca doamne doamne avea alte planuri pt noi....se pare ca bebe 2 vine mai repede decat as fi vrut....insa e ff dorit....
dupa tot prin ce am trecut eu sa o am pe tiana...aceasta sarcina e o binecuvantare....care mi-a aratat ca nu noi decidem


ma bucur si felicitari pentru a doua sarcina. imi amintesc ca ai trecut prin multe ca sa o ai pe tiana. sa te ajute dd in continuare si sa auzim peste 8-9 luni ca s-a nascut baietelul....sau fetita....sa fie intr-un ceas bun.


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MAMI DE TEO
postare Apr 12 2010, 01:50 PM
Postare #37


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,959
Inscris la: 9-July 09
Din: BUZAU
Membru nr.: 98,788



SE VEDE CA CINE ARE DOI COPII STIE CE SFATURI SA NE DEA....


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Apr 12 2010, 04:19 PM
Postare #38


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



QUOTE(MAMI DE TEO @ Apr 10 2010, 03:38 PM) *
ce minunata e perioada sarcinii,toata lumea te rasfata....tu te transformi ...e minunat adica mie mi-a placut....cea mai minunata perioada a vietii mele....

La mine perioada de sarcina a fost un chin....nimik din ce spui...m-am simtit un om bolnav....si de asta mii teama cel mai tare......si teama de sanatatea la bb #2.....
Nu tinem nimik altceva decat calendarul.....si asa am fost mereu..yo nu am luat niciodata anticonceptionale.......dar Babys a venit usor...cand am vrut la vreo 2 luni am si ramas.....dar acum va fii cu totul o alta poveste la bb #2, ptr ca am schimbat tratamentul iar pastilele astea...nu imi permite sa raman cand vreau..ci numai cand trebuie..din pacate....dar nu peste dorinta de la Doamne Doamne....parca mi-ar placea sa vina asa fara planuri dar as fii super stress....

QUOTE(Mih@ela @ Apr 10 2010, 03:44 PM) *
Hm,iubita mea..cu Dumnezeu inainte,sa vedem care-i prima.. biggrin.gif wub.gif

Asa...cum vrea Domne.....asa zic si yo...ca sincer mii teama de multe....

Aceasta postare a fost editata de USA: Apr 12 2010, 04:19 PM


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MAMI DE TEO
postare Apr 12 2010, 10:35 PM
Postare #39


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,959
Inscris la: 9-July 09
Din: BUZAU
Membru nr.: 98,788



QUOTE(USA @ Apr 12 2010, 05:19 PM) *
La mine perioada de sarcina a fost un chin....nimik din ce spui...m-am simtit un om bolnav....si de asta mii teama cel mai tare......si teama de sanatatea la bb #2.....
Nu tinem nimik altceva decat calendarul.....si asa am fost mereu..yo nu am luat niciodata anticonceptionale.......dar Babys a venit usor...cand am vrut la vreo 2 luni am si ramas.....dar acum va fii cu totul o alta poveste la bb #2, ptr ca am schimbat tratamentul iar pastilele astea...nu imi permite sa raman cand vreau..ci numai cand trebuie..din pacate....dar nu peste dorinta de la Doamne Doamne....parca mi-ar placea sa vina asa fara planuri dar as fii super stress....
Asa...cum vrea Domne.....asa zic si yo...ca sincer mii teama de multe....

IMI PARE RAU CA LA TINE N-A FOST O PERIOADA FRUMOASA,..SPER CA LA BEBE DOI SA FIE ALTFEL....


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MAMI DE TEO
postare Apr 12 2010, 10:40 PM
Postare #40


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,959
Inscris la: 9-July 09
Din: BUZAU
Membru nr.: 98,788






9 LUNI...


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

10 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th April 2024 - 09:45 PM