Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Singulair
scrisimo
postare Mar 5 2010, 02:54 PM
Postare #1


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 32
Inscris la: 11-October 06
Din: bacau
Membru nr.: 178



Buna. Baietelul meu de 3 ani si 8 luni ia de 2 saptamani singulai si aerius, la recomandare medicului pediatru. Facea foarte des rosu in gar si medicul a hotarat sa faca o cura de 6 luni pe an. Insa de cand am inceput tratamentul, e complet schimbat, plange din orice, are momente cand fara motiv imi spune ca ii vine sa planga, la gradinita plange... Nu stiu ce sa fac; am citit prospectul medicamentului si am vazut ca printre reactiile adverse se numara depresie, iritabilitate...
Voi ati dat puiutilor vostri acest medicament? Cum s-au comportat? Ce altceva imi recomandati petru intarirea sistemului imunitar si pt a preveni sa mai raceasca atat de des?
De o ora caut efectele fiecarei substante din acest medicament si sincer va spun ca m-am ingrozit.... nu stiu ce sa fac...
Va rog ajutati-ma cu sfaturi... va multumesc mult trandafir.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Claudia94
postare Mar 5 2010, 02:56 PM
Postare #2


Mihaitza :X
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,360
Inscris la: 19-February 09
Din: Piatra-Neamt
Membru nr.: 73,013



nu ma pricep eu la asa ceva , dar logic ar fi sa intrerupeti administrarea acestui medicament hug.gif pup si multa sanatate ! tzuc.gif


--------------------


Calatoria de o mie de mile incepe cu primul pas. (Lao Tse)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
myshelle_f
postare Mar 5 2010, 03:40 PM
Postare #3


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,909
Inscris la: 13-February 09
Membru nr.: 71,783



QUOTE(scrisimo @ Mar 5 2010, 02:54 PM) *
Buna. Baietelul meu de 3 ani si 8 luni ia de 2 saptamani singulai si aerius, la recomandare medicului pediatru. Facea foarte des rosu in gar si medicul a hotarat sa faca o cura de 6 luni pe an. Insa de cand am inceput tratamentul, e complet schimbat, plange din orice, are momente cand fara motiv imi spune ca ii vine sa planga, la gradinita plange... Nu stiu ce sa fac; am citit prospectul medicamentului si am vazut ca printre reactiile adverse se numara depresie, iritabilitate...
Voi ati dat puiutilor vostri acest medicament? Cum s-au comportat? Ce altceva imi recomandati petru intarirea sistemului imunitar si pt a preveni sa mai raceasca atat de des?
De o ora caut efectele fiecarei substante din acest medicament si sincer va spun ca m-am ingrozit.... nu stiu ce sa fac...
Va rog ajutati-ma cu sfaturi... va multumesc mult trandafir.gif


mergeti urgent la alt medic pediatru si vb cu el!!! e clar ca ceva nu-i face bine!!! si intrerupeti orice tratament! faceti-i un alt control mai amanuntit sa nu sufere si de altceva!

Sanatate puiului!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oktavia
postare Mar 6 2010, 09:25 AM
Postare #4


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 11,191
Inscris la: 18-February 08
Membru nr.: 15,262




Baietilor mei le-am dat Bronchovaxom. Ce mic nu a luat pana acum antibiotic. A racit dar nu a facut febra niciodata, doar i-a curs nasul. Si l-am scos afara pe orice vreme chiar si pe ger si vant. Manca normal, l-am scos afara si l-am tratat cu Oscillo, asta cand a fost racit.. Cel mare nu a mai luat antibiotic de vreo 3 ani si imi pare rau ca nu i-am dat si lui de mic, scapam de multe imbolnaviri in primul an de gradinita.
Se fac doua cure pe an, a cate 3 luni si 10 zile pe luna. O perioada in sept-nov si pe urma martie-mai.
Si eu zic sa intrerupi Singulair-ul.
Multa sanatate!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 19th April 2024 - 04:32 AM