Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

206 Pagini V  « < 202 203 204 205 206 >  
Reply to this topicStart new topic
> Nord America, Imagini de pe langa casa si nu numai!
vioangel
postare Sep 19 2011, 05:20 PM
Postare #2031


Mama Biancai
***

Grup: Members Plus
Postari: 465
Inscris la: 4-April 08
Din: Pitesti
Membru nr.: 19,596



QUOTE(USA @ Sep 19 2011, 04:52 PM) *
Oo mesaj de la tine si nici nu am stiut..pupik si sar-na ptr seminte..anula acesta avem si noi cateva de loboda rosie, speram ptr o productie buna la anul.....cat despre vizita, ti-am spsu ca vrem tare de tot sa ajungem in Canada, speram cat de curand, insa nu stiu exact cand....sotul lucreaza zii de zii de ceva saptamani..iar de miercuri, am o buna prietena de aici (are 4 pui...cel mai mare o fetita Ioana, doar ce a intrat in 1st grade, apoi baiat david de 5 ani...Ema de 3 ani...si o bebelusa de vreo 3 luni) iar baiatul-David e tare bolnavior...a fost deja operat vineri ptr tumoare pe creier.....so, zilele astea am tot fost pe drumuri sa o ajut cu copii ceilalti....vizite la David..off, e crunt cand vezi un pui prins in furtune, pierdut in patul ala de spital..iar ea, mamica, e slaba+slabita si am ceva "emotii/stress" cu ea ca nu papa mai deloc...off, e greu sa nu ai pe nimeni alaturi..... oFloare1.gif


USA, imi pare rau pentru prietena ta, e groaznic sa iti vezi puiul suferind si sa sti ca tu ca mama nu ii poti alina cu nimic durerea, insa trebuie sa te menti tare pentru copilul tau, puterea lui vine de la tine, daca tu zambesti si el o face, insa daca tu te intristezi si el va face la fel. Iti spun din proprie experienta durerea nu o poti exprima , ai momente in care vrei sa uiti tot, dar nu o faci pentru ca trebuie sa lupti alaturi de copilul tau.
E bine ca are prieteni ca tine alaturi de la care sa se incarce cu energie. Totul va fi bine, doar la asta trebuie sa se gandeasca, sa se roage mult lui Dumnezeu si vor trece si aceste clipe grele.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyanp
postare Sep 28 2011, 09:24 PM
Postare #2032


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,173
Inscris la: 24-December 08
Din: ontario
Membru nr.: 59,818



oooo, USA sanatate puiului si sper sa se facabine in curand, spune-i mamicii lui ca ma rog pt ei, am trecut si noi cam prin acealsi lucru...pe 4 oct ne ducem iar la London sa vizitam neurochirurga...la anul avem iar MRI.....sper sa aud vesti bune de David. va pup.

Aceasta postare a fost editata de dyanp: Sep 28 2011, 09:24 PM
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sara1
postare Sep 28 2011, 09:50 PM
Postare #2033


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,447
Inscris la: 24-April 07
Din: Los Angeles
Membru nr.: 3,371



Off USA draga, ce poveste trista! Dar, tinem pumnii si speram ca va avea un final fericit! Tine-ne la curent! Pupici!! hug.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Sep 28 2011, 10:31 PM
Postare #2034


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516




Fetele mele dragi..va pupik...
Despre David, operatia a trecut cu foarte bine...de acum recuperarea...singura problema este ca David nu este un copil foarte activ din fire....asa ca se pare ca si recuperarea va fii destul de lenta, insa doctorii sunt foarte pozitivi. Mamica lui insa ne ingrijoreaza acum....o femeie "jumatate de buletin" cum isi chiar spune singura, a slabit enorm...nu doarme papa aiurea....si in top la toate bebelusa de 5 luni o simte...si nici ea nu prea papa, plange destul de mult...offf, Doamne...e greu....insa Ema si Ioana, au mai stat pe la noi.....a fost super funn ptr Aris peste weekend alaturi de ele...

Va pupik si Domnul mergem mai departe....ne bucura ca doar ce am aflat ca s-a descoperit o noua metoda de a gasii punctele de tesut bolnav printr-un nou sistem muult mai performant.....iar curatarea se face mult mai completa, so, risk mult mai scazut de refacere a bolii.... pray.gif pray.gif pray.gif pray.gif pray.gif


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sara1
postare Sep 28 2011, 11:14 PM
Postare #2035


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,447
Inscris la: 24-April 07
Din: Los Angeles
Membru nr.: 3,371



QUOTE(USA @ Sep 28 2011, 01:31 PM) *
Fetele mele dragi..va pupik...
Despre David, operatia a trecut cu foarte bine...de acum recuperarea...singura problema este ca David nu este un copil foarte activ din fire....asa ca se pare ca si recuperarea va fii destul de lenta, insa doctorii sunt foarte pozitivi. Mamica lui insa ne ingrijoreaza acum....o femeie "jumatate de buletin" cum isi chiar spune singura, a slabit enorm...nu doarme papa aiurea....si in top la toate bebelusa de 5 luni o simte...si nici ea nu prea papa, plange destul de mult...offf, Doamne...e greu....insa Ema si Ioana, au mai stat pe la noi.....a fost super funn ptr Aris peste weekend alaturi de ele...

Va pupik si Domnul mergem mai departe....ne bucura ca doar ce am aflat ca s-a descoperit o noua metoda de a gasii punctele de tesut bolnav printr-un nou sistem muult mai performant.....iar curatarea se face mult mai completa, so, risk mult mai scazut de refacere a bolii.... pray.gif pray.gif pray.gif pray.gif pray.gif

Slava Domnului ca baiatul e bine! pray.gif Iar mamica saracuta, o inteleg perfect! Cum sa-i arada ei de mincare si odihna daca puiul ei e bolnavior! Dar ideea asta cu weekendurile petrecute cu voi e perfecta, caci sunt sigura ca isi mai muta si ea gindurile avind compania voastra, caldura si incurajarea ta USA draga, tu care esti toata o inima! Stii si tu la fel de bine ca si mine cum e izolarea asta pe aici si cit de bine iti prinde un prieten cu care sa-ti poti imparti bucuriile si tristetile! Pupici pentru toate fetele din poveste si bonus cum zici tu pentru baietelul David! love1.gif pray.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Dec 4 2011, 09:49 PM
Postare #2036


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



Bradut 2011:






--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Dec 4 2011, 09:51 PM
Postare #2037


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516











--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Dec 4 2011, 09:59 PM
Postare #2038


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



La noi a sosit deja Mos Nikolaee.....





...si cu Tataie, cadoul nostru de Mos nik de anul acesta:


Aceasta postare a fost editata de USA: Dec 4 2011, 10:13 PM


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Dec 4 2011, 10:07 PM
Postare #2039


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



La Balet:







--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gabrielle2003
postare Dec 4 2011, 10:12 PM
Postare #2040


mami lui casian
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 23,491
Inscris la: 8-June 08
Din: BRASOV
Membru nr.: 25,703



USA ca de obicei la voi totul foarte foarte frumos, se pare ca ati fost foarte cuminti, ati primit cadouri pe masura iar bradul este EXTRAORDINAR!

Despre balerina...jos palaria, e SUPERBA!


--------------------









Lista copii de octombrie 2008 si nu numai
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...p;#entry1467827



Destinul nu este legat de noroc; este mai degraba legat de alegere. Nu este un lucru pe care trebuie sa il astepti, este mai degraba un lucru care trebuie realizat
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

206 Pagini V  « < 202 203 204 205 206 >
Fast ReplyReply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 12:11 PM