Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

437 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici In August 2008
ruxy
postare Jan 31 2008, 05:06 PM
Postare #21


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(Claudia Elena @ Jan 31 2008, 04:08 PM) *
Draga Theo, tu ce imi sugerezi, sa il fac sau nu?Sunt foarte confuza in privinta acestui test, doctorita mea mi-a spus doar ca detecteaza defecte cromozomiale in proportie de 60%, si nu e obligatoriu sa-l fac. Am considerat de buna cuviinta sa-l fac pentru o mai mare siguranta, dar acum chiar nu stiu ce sa fac... huh.gif

Claudia eu zic sa-l faci fara sa mai stai pe ganduri... smile.gif stiinta a evoluat de ce sa nu profitam de ea wub.gif pentru linistea ta sufleteasca fa-l cat de curand smile.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Theo
postare Jan 31 2008, 05:26 PM
Postare #22


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,529
Inscris la: 6-September 07
Din: C-ta=Verona
Membru nr.: 6,321



QUOTE(Claudia Elena @ Jan 31 2008, 05:08 PM) *
Draga Theo, tu ce imi sugerezi, sa il fac sau nu?Sunt foarte confuza in privinta acestui test, doctorita mea mi-a spus doar ca detecteaza defecte cromozomiale in proportie de 60%, si nu e obligatoriu sa-l fac. Am considerat de buna cuviinta sa-l fac pentru o mai mare siguranta, dar acum chiar nu stiu ce sa fac... huh.gif

Eu iti zic sa-l faci Claudia,de ce nu ...e mai bine pentru tine si pentru linistea ta sufleteasca.Eu de exemplu nu-l fac,caci nu mi-l fac doctorii de aici(aici ti-l fac doar daca ai peste 35 ani sau risc in familie de malformatii),dar eu iti sugerez sa-l faci.Te pup Claudia !


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Jan 31 2008, 05:31 PM
Postare #23


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(Theo @ Jan 31 2008, 05:26 PM) *
Eu iti zic sa-l faci Claudia,de ce nu ...e mai bine pentru tine si pentru linistea ta sufleteasca.Eu de exemplu nu-l fac,caci nu mi-l fac doctorii de aici(aici ti-l fac doar daca ai peste 35 ani sau risc in familie de malformatii),dar eu iti sugerez sa-l faci.Te pup Claudia !

Uite Teo...nu am vrut sa intervin dar mai bine pentru linistea mea sufleteasca am sa va spun o poveste scurta...am o prietena, care la al doilea copiil fiind, totul parea ok, doctorul i-a recomandat ca nu e nevoie sa-l faca si NU L-A FACUT unsure.gif ...si exact ce ai spus tu acolo mai sus...si mare mare rau au facut...are acum o fetita cu care se va chinui toata viata...dar sa-i traiasca...are sindromul Down, dintr-o neglijenta profesionala...si o incredere oarba in spusele doctorului...insa pe cine sa dea vina...pe destin??? va tin pumnii!!! Si faceti cum simtiti... e cel mai bine inima nu ne inseala niciodata tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Theo
postare Jan 31 2008, 05:55 PM
Postare #24


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,529
Inscris la: 6-September 07
Din: C-ta=Verona
Membru nr.: 6,321




QUOTE(rux25 @ Jan 31 2008, 06:31 PM) *
Uite Teo...nu am vrut sa intervin dar mai bine pentru linistea mea sufleteasca am sa va spun o poveste scurta...am o prietena, care la al doilea copiil fiind, totul parea ok, doctorul i-a recomandat ca nu e nevoie sa-l faca si NU L-A FACUT unsure.gif ...si exact ce ai spus tu acolo mai sus...si mare mare rau au facut...are acum o fetita cu care se va chinui toata viata...dar sa-i traiasca...are sindromul Down, dintr-o neglijenta profesionala...si o incredere oarba in spusele doctorului...insa pe cine sa dea vina...pe destin??? va tin pumnii!!! Si faceti cum simtiti... e cel mai bine inima nu ne inseala niciodata tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif

Inteleg bine ce spui tu Rux,dar eu stau in Italia si aici regulile sunt un pic diferite fata de cele care sunt in Romania,oricum o sa mai discut despre asta cu ginecologul meu.Merci mult pentru sfat,dar nu pot schimba eu regulile din Italia.Aici nu se fac atatea analize cum se fac la noi in tara,nici macar ecografiile nu se fac luna de luna,aici iti fac maximum 5 ecografii,obligatorii sunt 3 ecografii de facut in fiecare trimestru de sarcina sau maximum 5;numai in cazul in care sunt anumite probleme se fac mai multe ecografii,altfel nu-ti face nimeni si sunt multe si multe alte diferente in ceea ce priveste controlul sanitar pe perioada sarcinii intre cele 2 tari,nu stiu unde e mai bine,aici sau in tara,dar eu ma simt bine aici cu sistemul sanitar din Italia.Iti multumesc inca o data pentru sfat.Te pup! hug.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Jan 31 2008, 06:01 PM
Postare #25


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(Theo @ Jan 31 2008, 05:55 PM) *
Inteleg bine ce spui tu Rux,dar eu stau in Italia si aici regulile sunt un pic diferite fata de cele care sunt in Romania,oricum o sa mai discut despre asta cu ginecologul meu.Merci mult pentru sfat,dar nu pot schimba eu regulile din Italia.Aici nu se fac atatea analize cum se fac la noi in tara,nici macar ecografiile nu se fac luna de luna,aici iti fac maximum 5 ecografii,obligatorii sunt 3 ecografii de facut in fiecare trimestru de sarcina sau maximum 5;numai in cazul in care sunt anumite probleme se fac mai multe ecografii,altfel nu-ti face nimeni si sunt multe si multe alte diferente in ceea ce priveste controlul sanitar pe perioada sarcinii intre cele 2 tari,nu stiu unde e mai bine,aici sau in tara,dar eu ma simt bine aici cu sistemul sanitar din Italia.Iti multumesc inca o data pentru sfat.Te pup! hug.gif

Inteleg...nu stiam... Dumnezeu sa te apere si sa te pazeasca de tot raul din lume smile.gif tzuc.gif si sa-ti daruiasca cel mai minunat bebe barza.gif fetita.gif partners.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Theo
postare Jan 31 2008, 06:06 PM
Postare #26


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,529
Inscris la: 6-September 07
Din: C-ta=Verona
Membru nr.: 6,321



QUOTE(rux25 @ Jan 31 2008, 07:01 PM) *
Inteleg...nu stiam... Dumnezeu sa te apere si sa te pazeasca de tot raul din lume smile.gif tzuc.gif si sa-ti daruiasca cel mai minunat bebe barza.gif fetita.gif partners.gif

Iti multumesc din suflet Rux,esti minunata....asa sa fie,sa ne dea tuturor D-zeu cei mai frumosi si sanatosi bebici.Oricum o sa mai ma informez cu privinta la triplu test si Claudia sa faci examenul,da?Eu una l-as fi facut fara sa ezit,dar de...aici e situatia un pic mai diversa.Va pup ! tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
suzuran
postare Feb 1 2008, 06:56 AM
Postare #27


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 47
Inscris la: 6-February 07
Din: Japonia
Membru nr.: 1,918



Buna, eu sunt in 11 saptamani si am vazut pe bb cum misca la eco. M-am bucurat tare. Sper ca totul va fi bine.
Eu sunt f obo si am greturi destul de puternice. Voi?
Mi s-a stabilit data nasterii pe 20 august.
Pupici si sarcina usoara la toate!


--------------------

Alice
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
suzuran
postare Feb 1 2008, 07:14 AM
Postare #28


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 47
Inscris la: 6-February 07
Din: Japonia
Membru nr.: 1,918



Buna, eu sunt in 11 saptamani si am vazut pe bb cum misca la eco. M-am bucurat tare. Sper ca totul va fi bine.
Eu sunt f obo si am greturi destul de puternice. Voi?
Mi s-a stabilit data nasterii pe 20 august.
Pupici si sarcina usoara la toate!


--------------------

Alice
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Claudia Elena
postare Feb 1 2008, 09:25 AM
Postare #29


Mami de Simina
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 12,512
Inscris la: 11-December 07
Membru nr.: 11,074



Bine ai venit Suzuran, iti doresc sarcina usoara si un bebe sanatoas si cuminte, pup tzuc.gif


--------------------


"Un prieten adevarat te iubeste chiar si atunci cand te cunoaste."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Theo
postare Feb 1 2008, 12:33 PM
Postare #30


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,529
Inscris la: 6-September 07
Din: C-ta=Verona
Membru nr.: 6,321



QUOTE(suzuran @ Feb 1 2008, 08:14 AM) *
Buna, eu sunt in 11 saptamani si am vazut pe bb cum misca la eco. M-am bucurat tare. Sper ca totul va fi bine.
Eu sunt f obo si am greturi destul de puternice. Voi?
Mi s-a stabilit data nasterii pe 20 august.
Pupici si sarcina usoara la toate!

Buna Suzuran,bine ai venit printre noi,eu sunt in 12 saptamani si ma simt la fel de obosita,cu greturile cred ca stau mai bine ca nu le am atat de mari.
Eu voi naste pe 12 august.
Sarcina usoara si tie si tuturor viitoarelor mmaici si babei sanatosi ! hug.gif hug.gif hug.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

437 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 04:33 PM