Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

12 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Divortez Sau Mai Astept?, oare se va schimba vreodata situatia asta ?
adela72
postare Jun 29 2009, 03:43 PM
Postare #21


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,253
Inscris la: 11-February 09
Din: CRAIOVA
Membru nr.: 71,271



QUOTE(mada.angel @ Jun 29 2009, 11:27 AM) *
iata ca am ajuns sa imi pun aceasta intrebare de 1000ori pe zi si niciodata nu gasesc un raspuns , oare ce sa fac ?se va deslipi vreodata de familia de provenienta ?voi ce credeti ?eu am ajuns la capatul rabdarilor si chiar nu stiu ce sa fac m-am saturat efectiv


imi pare rau aud asta mada.... sad.gif eu nu stiu care este situatia reala intre voi, tu stii cel mai bine asta, dar atata timp cat se baga in casnicia ta familia ( indiferent a cui) e rau....eu iti spun ca am in spate 18 ani de casnicie, si mie mi-a fost greu si am avut momente in care am disperat, nu aveam curaj sa mai spun nimanui nimic, asteptam sa se rezolve de la sine totul, dar ma inselam...trebuia rezolvat totul cu calm si discutii anterminabile cateodata...mai ales cat am fost tineri si gelosi, ne certam uneori de la lucruri simple, lucrurile serioase erau discutate si treceam mai repede peste ele...acum s-a schimbat situatia, dar la mine am pus punct amestecului parintilor in chestiuni legate strict de noi doi...eu am fost cea care m-am impus, iar daca sotul nu intelege, inseamna ca isi iubeste familia mai mult decat pe tine....e rau asa, inseamna ca e nesigur pe sentimente, iar el inca e sub aripa maica-sii, sau ma insel????luati-o pe rand, nu stiu ce sa zic....putere, incredere, biruinta iti doresc!!! hug.gif daca te arunci in bratele altuia, nu e o solutie pentru rezolvarea sau salvarea casniciei....pupici si mult succes!!! suntem alaturi de tine, indiferent ce decizie vei lua vreodata!!! floare2.gif


--------------------





CAND SOARTA TI SE PARE GREA,
SI CAND O LACRIMA-TI USUCA VANTUL,
CAND CHEMI, FARA SA VINA CINEVA
SI-ASTEPTI...SI ITI RASPUNDE NUMAI GANDUL
ADU-TI AMINTE CA INTR-O ZI CU GER
IN IESLEA CEA SARACA SE NASTEA HRISTOS.
RIDICA-TI OCHII, CAUTA-L PE CER
SI IA SI TU PUTEREA DE LA EL.




http://www.utilecopii.ro/poze/vezi.asp/idc=5540
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mikaell
postare Jun 29 2009, 03:56 PM
Postare #22


Mami de Printesica iubita
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,401
Inscris la: 18-February 09
Din: Arges
Membru nr.: 72,774



QUOTE(mada.angel @ Jun 29 2009, 03:34 PM) *
pai el a inceput primul sa isi lase familia sa se bage in viata lui si apoi recunosc nici eu nu am mai luptat sa fie bine si eu l-am trecut pe el pe locul 2 , si uite unde s-a ajuns de o saptamana ma tot intreb ce sa fac sa divortez sau sa mai astept , ciudata senzatie


e rau ca uite asa ies certuri,neintelegeri...eu una nu imi agreez soacra si sotul meu stie,nu m-am certat cu ea dar am evitat-o iar sotul meu a inteles si nici macar el nu se duce pe la ea dar sa mai vina ea....si nici eu nu-mi las parintii sa se amestece in casnicia mea .gandestete bine la ce decizie iei si in primul rand sa te intrebi daca il mai iubesti sau nu!!!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mada.angel
postare Jun 29 2009, 03:59 PM
Postare #23


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,186
Inscris la: 13-August 08
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 33,937



QUOTE(adela72 @ Jun 29 2009, 05:43 PM) *
imi pare rau aud asta mada.... sad.gif eu nu stiu care este situatia reala intre voi, tu stii cel mai bine asta, dar atata timp cat se baga in casnicia ta familia ( indiferent a cui) e rau....eu iti spun ca am in spate 18 ani de casnicie, si mie mi-a fost greu si am avut momente in care am disperat, nu aveam curaj sa mai spun nimanui nimic, asteptam sa se rezolve de la sine totul, dar ma inselam...trebuia rezolvat totul cu calm si discutii anterminabile cateodata...mai ales cat am fost tineri si gelosi, ne certam uneori de la lucruri simple, lucrurile serioase erau discutate si treceam mai repede peste ele...acum s-a schimbat situatia, dar la mine am pus punct amestecului parintilor in chestiuni legate strict de noi doi...eu am fost cea care m-am impus, iar daca sotul nu intelege, inseamna ca isi iubeste familia mai mult decat pe tine....e rau asa, inseamna ca e nesigur pe sentimente, iar el inca e sub aripa maica-sii, sau ma insel????luati-o pe rand, nu stiu ce sa zic....putere, incredere, biruinta iti doresc!!! hug.gif daca te arunci in bratele altuia, nu e o solutie pentru rezolvarea sau salvarea casniciei....pupici si mult succes!!! suntem alaturi de tine, indiferent ce decizie vei lua vreodata!!! floare2.gif

multumesc adela pt sfaturi, referitor la ce am subliniat asta cred si eu si din cauza asta nici nu vreau sa mai lupt , poate am gresit si eu ca i-am facut familia de 2 bani m-am sters cu toti pe piciaore dar si el are partea lui de vina , tocmai din aceasta cauza nici nu stiu dk mai vreau sa mai lupt pt ceva de multe ori am impresia k nu mai am pt ce lupta si de multe ori imi doresc sa o iau de la capat


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adela72
postare Jun 29 2009, 04:39 PM
Postare #24


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,253
Inscris la: 11-February 09
Din: CRAIOVA
Membru nr.: 71,271




QUOTE(mada.angel @ Jun 29 2009, 03:59 PM) *
multumesc adela pt sfaturi, referitor la ce am subliniat asta cred si eu si din cauza asta nici nu vreau sa mai lupt , poate am gresit si eu ca i-am facut familia de 2 bani m-am sters cu toti pe piciaore dar si el are partea lui de vina , tocmai din aceasta cauza nici nu stiu dk mai vreau sa mai lupt pt ceva de multe ori am impresia k nu mai am pt ce lupta si de multe ori imi doresc sa o iau de la capat


CUM ADICA I-AI FACUT FAMILIA DE 2 BANI???PAI PROBABIL CA ASA ERA SI ATUNCI SI FACAND ASA AI CREZUT CA POATE IL INDEPARTEZI DE EI, NU??? SI MAI CRED CA ASTA L-A AMBITIONAT MAI MULT SI S-A ATASAT SI MAI TARE DE EI....SAU MA INSEL???


--------------------





CAND SOARTA TI SE PARE GREA,
SI CAND O LACRIMA-TI USUCA VANTUL,
CAND CHEMI, FARA SA VINA CINEVA
SI-ASTEPTI...SI ITI RASPUNDE NUMAI GANDUL
ADU-TI AMINTE CA INTR-O ZI CU GER
IN IESLEA CEA SARACA SE NASTEA HRISTOS.
RIDICA-TI OCHII, CAUTA-L PE CER
SI IA SI TU PUTEREA DE LA EL.




http://www.utilecopii.ro/poze/vezi.asp/idc=5540
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mada.angel
postare Jun 29 2009, 04:56 PM
Postare #25


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,186
Inscris la: 13-August 08
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 33,937



QUOTE(adela72 @ Jun 29 2009, 06:39 PM) *
CUM ADICA I-AI FACUT FAMILIA DE 2 BANI???PAI PROBABIL CA ASA ERA SI ATUNCI SI FACAND ASA AI CREZUT CA POATE IL INDEPARTEZI DE EI, NU??? SI MAI CRED CA ASTA L-A AMBITIONAT MAI MULT SI S-A ATASAT SI MAI TARE DE EI....SAU MA INSEL???

a citit tot ce am scris eu pe forum de familia lui la topicul ''sotul meu este prea atasat de familia lui '' si mi-a reprosat ca i-am facut familia de ras pe net ca m-am sters cu ei pe picioare


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Jun 29 2009, 05:04 PM
Postare #26


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



Sincer ..o parere de la mine......
plecati din oras.....faceti totul omeneste posibil..si mutativa undeva numai voi doi..... oFloare1.gif
Asa sunt sanse mari sanse de reusita....reusita in legatura voastra.. notworthy.gif notworthy.gif


Noi am ajuns pe fata opusa a pamantului.....luat de la zero...si suntem happy indragostiti!!!!!!!!!!! partners.gif

Aceasta postare a fost editata de USA: Jun 29 2009, 05:06 PM


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tania_25
postare Jun 29 2009, 06:36 PM
Postare #27


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,714
Inscris la: 31-October 08
Din: .......
Membru nr.: 45,899



QUOTE(USA @ Jun 29 2009, 05:04 PM) *
Sincer ..o parere de la mine......
plecati din oras.....faceti totul omeneste posibil..si mutativa undeva numai voi doi..... oFloare1.gif
Asa sunt sanse mari sanse de reusita....reusita in legatura voastra.. notworthy.gif notworthy.gif
Noi am ajuns pe fata opusa a pamantului.....luat de la zero...si suntem happy indragostiti!!!!!!!!!!! partners.gif




Si eu iti dau acelasi sfat Mada..... daca va iubiti stati cat mai departe de toti cei care se baga in relatia voastra....


--------------------


O viata plina de dragoste incepe cu Dumnezeu...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura83
postare Jun 29 2009, 07:07 PM
Postare #28


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,159
Inscris la: 29-March 07
Din: CLUJ-NAPOCA
Membru nr.: 2,933



Mada draga, imi pare rau sa citesc aceste randuri...desi am citit tot ce ai scris la topicul ''sotul meu este prea atasat de familia lui " nu m-am asteptat niciodata sa scrii ca vrei sa divortezi. eu nu pot decat sa te sfatuiesc sa pui in balanta si sa iei decizia corecta pt tine.
sper din tot sufletul ca sotul tau sa realizeze pana nu e prea tarziu ca acum tu esti familia lui si ceilalti sa treaca pe locul 2.
iti doresc mult succes si toate cele bune indiferent de decizia pe care o sa o iei.
tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Jun 29 2009, 07:41 PM
Postare #29


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



QUOTE(laura83 @ Jun 29 2009, 08:07 PM) *
sper din tot sufletul ca sotul tau sa realizeze pana nu e prea tarziu ca acum tu esti familia lui si ceilalti sa treaca pe locul 2.

Rar se intampla asta in asa cazuri......sau..se intampla dupa mult timp de casnicie.....si daca a rezistat casnicia pana atunci!
Doar distanta forteaza poutin nota...ca el sa realizez ca doar unul ptr altul este acum cel mai important.....distanta de ambele familii......si tot e greu!
Din pacate..... oFloare1.gif

Aceasta postare a fost editata de USA: Jun 29 2009, 07:42 PM


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mada77
postare Jun 29 2009, 09:50 PM
Postare #30


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 432
Inscris la: 7-August 08
Din: Ogrezeni,Giurgiu
Membru nr.: 33,336



Imi pare rau sa vad ca nu iti merge bine cu sotul nici acum......si eu scriam in topicul ,,Sotul meu e prea atasat de.....,, atunci cand s-a deschis si ma uitam la postarile tale,chiar mi-ai raspuns la ce scrisesem eu......offff,greu inteleg barbatii astia ca noi suntem familia lor acum.....al meu s-a mai indreptat putin...nici nu stiu ce sa iti zic asa....stiu cat de suparata esti......chiar inteleg....si imi pare rau...chiar nu se mai poate face nimic?Stiu cat e de greu sa te intrebi asa ceva...dar poate mai exista o cale de intelegere........te pup si sper sa se intample ceva bun intre voi.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

12 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 16th April 2024 - 11:45 PM