Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

6 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cersesc Putere!
mamiralu
postare Jul 28 2011, 02:30 PM
Postare #1


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,045
Inscris la: 15-June 09
Membru nr.: 95,033



cred ca este unul dintre titlurile ce merge povestii mele...unul din multele....nici macar nu stiu in care catgorie ar putea intra povestea mea....soacra?viata de cuplu?singuratate in 2?la naiba cu viata asta,,,,am ajuns sa ma rog la dumnezeu,apoi sa-l intreb daca chiar exista?chiar asa?daca exista de ce merge atat de departe cu incercarile?cine ma crede puternica se inseala...eu nu mai pot!!!pana ieri cerseam iubire,intelegere,compasiune,imprumutam bani,faceam orice...acum cer putere,,,,puterea de a lua viata in piept,,,,
multe din voi ma stiti....multe imi stiti si plb...poate nu e corect sa fac viata mea atat de publica ...de parca as fi vreo diva...sunt un nimeni pana la urma...la propiu si figurat...
nici nu stiu cum sa incep...ce sa pov mai intai...
exista un topic in care eu imi laudam soacra,unul in care imi iubeam sotul....unul in care eram fericita...dar nici unul in care sa spun ca soacra ma dracuie,ma face de ras...ma jigneste...in cele mai groaznice feluri...de la urata,slabanoaga,cocosata,saraca,pana la a ma goni....nu stiu daca exista si un topic in care sa spun ca omul caruia i-am oferit viata mea,cel cu care am mancat la masa(de putine ori caci nu ii face placere)cel cu care am dormit in pat....cel in care am avut incredere totala...m-a jignit,,,,,m-a gonit...m-a scuipat(si soacra a facut la fel)a sarit la gatul meu....am stat nemancata.....mi s-au adus reprosuri...gen ca imi urasc copilul,ca nu am grija de copilul meu....
duc o viata infecta...nu am iubire,,,liniste...nici macar mila...pe langa toate astea la scandalurile monstruase mi se reproseaza ca fac asa de prea mult bine...
in afara de ceea ce am relatat ...am sa va enumar cateva lucruri din viata mea...si va rog pe voi sa-mi spuneti daca de atata bn fac asa...poate sunt nebuna...
are de luat o suma mare de bani de la patron...mai exact de 6 luni el este ca si cum nu ar lucra.6 luni a cate 15 mil are de luat!!sunt zile intregi cand poatenu am nici paine...(recunosc ptr denis am luat si din fundul pamantului)dar am ajuns sa-mi lipseasca foarte multe lucruriiiiii,,,,enorm de multe!!!de la strictul necesar pana la lucruri absolut normale....detergent de rufe,vase,pasta de dinti,solutie parchet...multe multe multe ....nici nu indraznesc sa le enumar ptr ca eu asa ceva nu am mai trait...
si nu mai pot fetelor!!!o iau razna cand il aud cat de frumos vb cu patronul iar noi ducem lipsuri grave din cauza lui...eu daca ii zic ceva saptamani intregi nu imi vb...iar omului care i-a distrus viata il pupa in fund...
pe deasupra ...ce credeti??dupa ce ca suntem datori vanduti...ii intretine si pe parintii lui...daca imi ia mie o paine si lor una...daca eu mananc oua si lor la fel...ei 4 zile traiesc fff bn din pesnie (18 mil)care mai mult de jum o au la banci...pe nu stiu ce...ptr ca stau prin chirii si sunt plini de datorii mai rau ca noi...
nici nu stiu ce sa va mai zic...nici nu stiu de ce hotarai brusc sa va scriu:(stiu doar ca imi doresc sa imifac o casa in pamant si sa nu mai stiu de nimic pe lumea asta....
nu am stiut in ce fam intru...am aflat de socri ca stau in chirie anul trecut cand denis era marisor...
de daoriile imense anul asta...
nu stiu ce voi mai afla....dar nu mai pot!!!!!!!!!nu mai cred in nimeni...nu mai am niici o putere...
parinti nu mai am,cred defapt ca n-am avut niciodata...tati nu m-a crescut si a si decedat acum 2 ani...pe mami am cunoscuto acum 3 ani si ceva...m-a crescut bunica...la care nu pot merge...sta in doua camere cu fiul,nora si fetele...
ei ma gonesc...eu as pleca...defapt el imi zice ca nu ma goneste nimeni...dar face in asa fel incat sa plec cat mai rpd...mama lui imi zice si cu frumosul si uratul sa ma duc de unde am venit...
am ajuns sa ma intreb daca este adevarat,,,,si credeti-ma ca nu e seara in care sa nu ma gandesc eu unde am gresit...sa stiti ca vizavi de ei...mai ales de soacra mea nu am gresit niciunde...nici o nora nu ar fi suportat cate am suportat eu inainte de scandaluri...atatia bani nimeni nu i-ar fi dat...cate alocatii ale copiilor le-a mancat ea,din banii de pe casatorie...i-am imaprtit jum cu ea...si din trusou...si multe multe...si din mama nu o scoteam..chiar nu i-am gresit...pur si simplu cand nu are tigari si bere...eu sunt vinovata si vrea fotomodel ptr copilul ei...ca eu o fac de ras la felul cum arat!!!
na...nu stiu ce sa va mai zic..ma repet ca ncii nu stiu de ce va scrisei....dar numai putere vreau...putere sa merg mai departe...simt cum ma sting...cum innebunesc,,,,cum nu ma mai pot ocupa de mine,de copil,,,,suntt terminata


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Jul 28 2011, 02:51 PM
Postare #2


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



Pupik mamy drag...te cuprind si iti dau puterea mea toata...tot ce ai nevoie, este DA, sa iesi de acolo...sa mergi chiar o perioade, de vrei, sa mergi oriunde, cu chirie, la bunica, sa te poti aduna...sa poti sa gandesti, macar putin "la rece"...toate cate le spui sunt pietre grele ale sufletului si nimeni si nimik nu ar trebuii sa traiasca asa clipe in viata asta.....dar tuu le stii pe toate si sincer esti singura care sa ia o decizie....indiferent care ar fii ea ori cum ar fii ea, e decizia ta in final, si e parte din viata ta...nu uita ca puiul tau, ochisorii lui, pe tine te vede si de la tine va invata despre viata, tu esti cea care ii va decide si lui viitorul...

Atat poate pot yo sa iti spun, daca toate din tine urla ca nu e bine ce se petrece, de ce tu te opui.....din obisnuinta? Din teama de necunoscut?....toate sunt immense acum in mintea ta ptr ca le acorzi atentie....nu mai gandii la ele si doar fa ce ai de facut si toate se vor aranja apoi de la sine.....NICI NU BANUI CE POATE O FEMEIE SA FACA, mai ales cu un puiuk alaturi!!!!!!

Te pupik si ma rog ptr tine sa gasesti puterea de care a-i nevoie!!!!!!!!!!! pray.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif hug.gif

Aceasta postare a fost editata de USA: Jul 28 2011, 02:53 PM


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mamiralu
postare Jul 28 2011, 03:18 PM
Postare #3


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,045
Inscris la: 15-June 09
Membru nr.: 95,033



QUOTE(USA @ Jul 28 2011, 03:51 PM) *
Pupik mamy drag...te cuprind si iti dau puterea mea toata...tot ce ai nevoie, este DA, sa iesi de acolo...sa mergi chiar o perioade, de vrei, sa mergi oriunde, cu chirie, la bunica, sa te poti aduna...sa poti sa gandesti, macar putin "la rece"...toate cate le spui sunt pietre grele ale sufletului si nimeni si nimik nu ar trebuii sa traiasca asa clipe in viata asta.....dar tuu le stii pe toate si sincer esti singura care sa ia o decizie....indiferent care ar fii ea ori cum ar fii ea, e decizia ta in final, si e parte din viata ta...nu uita ca puiul tau, ochisorii lui, pe tine te vede si de la tine va invata despre viata, tu esti cea care ii va decide si lui viitorul...

Atat poate pot yo sa iti spun, daca toate din tine urla ca nu e bine ce se petrece, de ce tu te opui.....din obisnuinta? Din teama de necunoscut?....toate sunt immense acum in mintea ta ptr ca le acorzi atentie....nu mai gandii la ele si doar fa ce ai de facut si toate se vor aranja apoi de la sine.....NICI NU BANUI CE POATE O FEMEIE SA FACA, mai ales cu un puiuk alaturi!!!!!!

Te pupik si ma rog ptr tine sa gasesti puterea de care a-i nevoie!!!!!!!!!!! pray.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif hug.gif

iti multumesc draga mea ptr cuvintele frumoase care parca imi dau ceva putere...de ce raman?din obijnuinta,de teama,de lipsa,de toate....nu stiu cine sunt,ce caut,de ce ma aflu aici,...nu mai stiu nimic de mn...eu sunt o straina ptr mine...


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marimaria
postare Jul 28 2011, 03:34 PM
Postare #4


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,578
Inscris la: 7-January 09
Din: Torino, Italia
Membru nr.: 63,039




QUOTE(USA @ Jul 28 2011, 04:51 PM) *
NICI NU BANUI CE POATE O FEMEIE SA FACA, mai ales cu un puiuk alaturi!!!!!

Exact......ai spus un mare adevar.yes.gif

Mai Mamiralu, fugi cat vezi cu ochii......nu te respecta nimeni.
Cum fata sa te scuipe omul iubit? Da-i mai rau ca o palma peste ochi. nono.gif
Iti urez sa ai putere sa iei cea mai buna hotarare hug.gif hug.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Jul 28 2011, 03:35 PM
Postare #5


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



QUOTE(mamiralu @ Jul 28 2011, 04:18 PM) *
iti multumesc draga mea ptr cuvintele frumoase care parca imi dau ceva putere...de ce raman?din obijnuinta,de teama,de lipsa,de toate....nu stiu cine sunt,ce caut,de ce ma aflu aici,...nu mai stiu nimic de mn...eu sunt o straina ptr mine...

Nu te cred....si nu pot sa te cred......Tu esti undeva inchisa bine si uitata cheia...sunt super sigura..si singura care te poate ajuta esti tot tu! (ptr ca tot tu ai "permis"/acceptat vietii sa te aduca aici).....doar tu trebuie sa te ridici din viata in care traiesti si sa incepi sa cauti alte modalitati de a trai, alte usite care sigur sunt in fata ta, numai ca lacrimile din ochi nu te lasa sa le vezi clar......de aceea spuneam ca ai nevoie sa iesi si fizic, sa pleci si sa stai o perioada tu cu tine (si puiul), daca se poate, departe de tot ce te inlacrimeaza...numai asa iti vei regasii puterea....asta cred yo....iar puterea si sensul vor venii usor......DAR SIGUR!

Iar, tu, esti o femeie puternica......spun asta ptr ca, ai avut puterea sa iti pui toate aceste intrebari, ai avut puterea sa vezi ca multe nu sunt ok.....toate astea sunt primii pasi facuti CATRE TINE!

Aceasta postare a fost editata de USA: Jul 28 2011, 03:38 PM


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ankuta2011
postare Jul 29 2011, 03:23 AM
Postare #6


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 22
Inscris la: 19-July 11
Membru nr.: 228,689



na...nu stiu ce sa va mai zic..ma repet ca ncii nu stiu de ce va scrisei....dar numai putere vreau...putere sa merg mai departe...simt cum ma sting...cum innebunesc,,,,cum nu ma mai pot ocupa de mine,de copil,,,,suntt terminata



Draga Mamiralu, iti sunt si eu cu trup si suflet alaturi de tine si de suferinta ta...poate vei crede ca sunt noua pe forum si inca nustiu ce sa spun... Sunt noua aici, dar nu sunt noua pentru a-mi intimpina greutatile si durerile din viata...sa stii ca si eu am o poveste cu o pata neagra care sta scunsa in mine si inca nu am curajul sa o dezvalui...am trait o grea experienta chiar anul trecut, un an care l-am marcat un an de doliu in calendarul meu, un an de multa suferinta, multe griji, multa durere pe suflet si plus la toate mai eram si insarcinata. Simteam ca nu se mai sfirseste anul acela, simteam ca sunt la fundul unei prapastii care e tot mai adinca si mai adinca, simteam ca "innebunesc" cum zici tu si ca nu mai am "putere" sa merg mai departe si totusi am decis sa pun punct acelei dureri odata cu venirea miezului noptii, in seara de Anul Nou (12.00, 31 decembrie. 2010) si tot din acel moment (1 ianuarie 2011, ora 00. 01) am decis ca voi incepe totul de la capat, am decis ca voi deschide o noua fila a vietii mele, am decis ca voi trai pu bebelusul meu care urma sa-l nasc, am decis ca merita sa traiesti din plin oricit de greu nu ti-ar fi, am decis ca VREAU, POT, SI-MI DORESC sa las totul in urma si SA MERG MAI DEPARTE. Si uite azi citindu-ti povestea ta, m-a impresionat si mi-am dat seama ca eu cindva am fost in locul tau, dar am avut persoane dragi (nu multe) care m-au sustinut moral si mi-au fost aluturi in acele clipe grele. Azi eu am realizat ca am un bebelus drag pu care traiesc. Azi eu am realizat ca totusi am gasit puterea si rabdarea sa infrunt greul de atunci.

Sa stii ca tu esti mult mai puternica decit iti inchipui, curajul cu care tu ai descris tot greul ce te apasa pe suflet, toate problemele care le induri, deja te-a determinat sa faci primul pas, sa-ti infrunti necazul si sa cauti o solutie la toate astea. Nu uita ca viata e scurta, iar tu meriti sa o traiesti din plin. Tu esti singura care trebuie sa te decizi, sa analizezi si sa iai hotarirea cea mai corecta. Cum ti-a mai zis cineva mai sus. Lasa tot si pleaca undeva pe un timp unde nu þe-ar provoca lacrimi si amintiri . Eu asa am facut. Aduna-ti toate puterile si gaseste solutia potrivita. Fa-o pu tine si pu copilasul tau. Daca soacra ta si sotul si-au permis sa te umileasca pin itratit, sa stii ca n-au sa ezite s-o mai faca si in continuare. Acum e momentul sa pui capat tuturor suferintelor tale. S-a implut paharul. Tu trebuie sa schimbi cursul vietii tale. Stiu cit e de greu in aceste momente sa te decizi, dar chibzuieste bine si gindeste-te daca merita sa mai traiesti in continuare in asa mod!? Tu nu trebuie sa cerseti putere. TU O AI IN TINE, e acolo ascunsa undeva in spatele tuturor gindurilor, grijilor si suferintelor. Ridic-o la suprafata si spune in fiece dimineata cind te scoli: "EU VREAU, POT SI-MI DORESC SA MERG MAI DEPARTE INCREZUTA IN SINE. EU VREAU SA TRAIESC O VIATA LINISTITA SI FERICITA!" Gindeste mereu pozitiv si o sa vezi rezultatul. Nu e firesc sa ramii alaturi de un om din obisnuinta, care nici macar nu te respecta ca femeie, ca mama a copilului sau. Ce ai de pierdut? Datorii, foame, umilinte...Ma scuzi ca vb asa, dar nu pierzi nimik... Insa tu esti inca tinara si nu meriti asa o viata...

Si eu o sa-ti fiu mereu alaturi hug.gif si-o sa ma rog lui D-zeu sa-ti dea puterea necesara de care tu ai nevoie acum...
trandafir.gif tzuc.gif tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruby
postare Jul 29 2011, 07:53 AM
Postare #7


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,152
Inscris la: 20-January 09
Din: somewhere ...
Membru nr.: 65,917



Degradant !
De cand ma stiu au existat contradictii si o rivalitate intre soacra si nora ,in Romania.cazuri fericite cunosc putine ,unde domneste linistea si armonia si mai cred ca fara foc nu iese fum .Nu mi-o lua in nume de rau ,imi imaginez ca astepti vorbe calde dar eu sant cam de parere ca ,cum iti asterni asa dormi .Nu te judec ,dar ca in orice poveste exista 2 variante ,iar noua ne e cunoscuta doar una ,in care personajele rele sant socrii si sotul ,iar tu esti victima .Esti intr-adevar o victima ,caci cum spuneam e degradant sa fii tratata asa .Contest vehement asemenea comportamente asociale.
Cred ca intai de toate ar trebui sa te schimbi si tu ,caci bag de seama ca din problemele tale fac parte si modul de a trai al socrilor sau datoriile acestora .Fiecare e liber sa isi traiasca viata dupa bunu-i plac ,nu inteleg de ce te framanta pe tine chestia asta? De ce te deranjeza ca sotul tau are grija si de parinti?Dupa cum zici aceiasi paine ti-o aduce si tie acasa .Crezi oare ca nu il deranjeaza ?E dorinta lui ,respectai-o ,daca vrei sa te respecte si el .Casatoria nu e ceva ca o lege ,cateodata trebuie sa mai faci si compromise ,sa mai lasi de la tine pt bunu-i mers ,caci daca te incapatinezi in X chestii nu o sa ajungi decat la starea in care esti acum .Santeti si tineri si fara o mare experienta de viata ,dar poate in momentele bune reusesti cumva sa gestionezi situatia cu sotul ,discutand si cautand sa va intelegeti reciproc.asa cum ne-ai povestit noua ,poveste-i si sotului tau ceea ce simti ,dati-va un ragaz ,cautati solutii ,fii maleabila .sper sa reusiti!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mamiralu
postare Jul 29 2011, 09:43 AM
Postare #8


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,045
Inscris la: 15-June 09
Membru nr.: 95,033



multumesc tuturor ce mi-au scris....inclusiv tie ruby:)
din pacate nu doresc nimanui sa traiasca asta,nu iti cer nici macar sa te pui in locul meu...este vizibil ca nu poti intelege anumite greutati...pana nu treci nu intelegi...
victima?nu ...nu ma consider victima nimanui...mi-am spus-o mie...si multora...sunt prima vinovata de ceea ce traiesc...eu mi-am ales sa raman cand trebuia sa fug...la fel cum o fac si acum...ptr cat timp nu stiu...
am pov in mare dupa cum observi...poate ca sa nu par o victima...nu am specificat compromisurile de care imi vb tu...nu am spus de cate ori am discutat cu el pe aceasta tema...nu am spus de cate ori am trecut neobservata...de cate ori urlam de durere si eram invizibila...si nici atunci nu eram o victima...mi-o facusem cu mana mea...alesesem sa raman,sa ma imprumut de bani ptr a trai toti...decat sa-mi iau copilul si sa plec...
legat de soacra si bani...spune-mi tu daca ti-ar conveni 26 de zile din luna...sa nu ai bani sa iti scoti copilul intr-un parc ca cere macar o bomboana....dar soacra sa fumeze pe banii tai....iar urmatoarea zi cand tu nu ai nici paine daca ea nu are are tigari te trezesti ca nu esti o mama buna...
pe acest forum sunt topicuri cand o laudam....fara sa stiu cine este...fara sa stau atat de aproape de ea..
si sa-ti mai spun o situatie in care sunt,,victima''cand eram cu copilul in spital cu hemangiomul...m-am trezit cu ea in salon ca m-a facut cu ou si cu otet ca din vina mea se chinuie copilul...ca nu sunt o mama buna....s-a dus la dr sa nu ma mai lase cu copilul in spital....toate astea in timp ce eu ma dadeam cu capul de pereti...si plangeam pe holurile spitalului...ca ma durea...era copilul meu in chinuri...chiar daca nu sunt o mama buna...
sa-ti mai dau exemple?sotul ei nu iasa din casa ca o face de rusine cica...il dracuie ca pe copii mici....il sare si sa dea in el...eu o fac de rusine...ca sunt urata....copilul ei o face de ras ca are barba...toata lumea o face de ras....pe ea ...care sta 2 luni fara butelie....de 2 luni cu covoarele luate de pe jos si nespalate...fra dero...dar cu tigari...
de ce ma intereseaza toate astea pe mn?ptr ca ea fumeaza iar eu nu am dero si multe sa-mi ingrijesc casa copilul si pe mn...intelegi tu?de asta sunt ,,victima''


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mamiralu
postare Jul 29 2011, 09:49 AM
Postare #9


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,045
Inscris la: 15-June 09
Membru nr.: 95,033



in mom cand am scris povestea mea...o parte mica din viata mea...mi-am asumat si criticile...categoric!!!recunosc,am facut-o ptr a vedea si alte pareri ....am crezut ca exagerez eu..ca eu am innebunit..de asta am si indraznit sa bag nasul in tastaura si sa scriu adevarul...indiferent cat m-ar durea...sa stii ca nu e usor sa spui la o lume intreaga tot ce traiesti...si nu eram genul...doar ca ti-am zis ...am crezut ca sunt nebuna!!poate am gresit...poate in loc sa scriu aici...trebuia sa fac ce cred ca e mai bn ptr mine....sau poate m-am gandit tot la un compromis...a?cand ramai si ti-e greu ...oare cum se numeste....?nu compromis?
dar cand ti se spune ca iti urasti copilul?si totusi...sunt mame care au plecat de langa ei...chiar de i-au iubit...insa eu ptr ca ,,il urasc''sunt aici....si nu il voi lasa niciodata....


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mamiralu
postare Jul 29 2011, 10:22 AM
Postare #10


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,045
Inscris la: 15-June 09
Membru nr.: 95,033



QUOTE(Edenevysh @ Jul 29 2011, 11:19 AM) *
Buna.
Ceea ce tu ai nevoie nu este putere ci hotarare.Am citit si am ramas uimita de cat poate suporta o femeie.Nu te supara dar daca sotul tau nu e alaturi de tine deja razboiul cu soacra e pierdut.
Te-ai gandit la aspectul ca in scurt timp copilul o sa creasca si o sa inteleaga ce se intampla,o sa-si formeze o parere gresita (implementata de bunica si tata)despre tine,te-ai gandit ca daca lucrurile o sa ramana asa,copilul nu o sa te respecte niciodata?Vad ca ti-e greu financiar dar totusi rezisti...intrebarea mea e de ce nu iei totul de la capat?Presupun ca mai ai indemnizatia si o sa te intorci la servici curand,asa iti poti inchiria o garsoniera si te poti intretine alaturi de copilul tau dar in liniste si armonie,eu asa vad normal sa creasca un copil.Nu a fost niciodata pro divort insa cand e cazul consier ca nu e de stat.
Nu cunosc detalii ale acestei povesti si de aia intreb daca ai vorbit cu sotul tau la posibilitatea sa stati in chirie toti 3 ca o familie.Nu consider normal ca el sa intretina si pe maica-sa,nu zice nimeni,poate are nevoie de ajutor dar nu sa-ti dai familia la o parte s-o ajuti pe ea.
Nu sunt in masura sa-ti dau vreun sfat dar in locul tau eu as proceda in felul urmator.Mi-as lua copilul si cateva haine,as pleca momentan la apropiati,parinti,prieteni,frati,as sta acolo o perioada pana as gasi de lucru ceva bun si mi-as vedea de viata linistita.Tu esti o femeie puternica daca ai rezistat in situatiile astea deci poti face fata multor lucruri.E greu dar nu imposibil.Iti doresc mult noroc si hotarare.

buna...noi stam in chirie...toti 3...si parinti lui tot in chirie...pe scara cu noi..


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

6 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 25th April 2024 - 04:43 PM