Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Barbatii Impertinenti: Femeile Casnice Cu Copii Freaca Menta Toata Ziua, in timp ce barbatii isi rup spinarea la serviciu muncind pentru ei
ari05
postare Nov 2 2010, 06:57 PM
Postare #11


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,251
Inscris la: 18-October 07
Din: Oradea
Membru nr.: 8,246



QUOTE(gabytoma @ Oct 29 2010, 10:37 PM) *
Si eu tot o super feminista as putea fi catalogata.......m-am casatorit cu un baiat de la tara in a carui familie femeile sunt aproape toate casnice si chiar si cele care au serviciu nu primesc ajutor din partea barbatilor......primesc chiar acel :"da ce este atat de greau sa faci o mancare si o curatenie?".....la fel a fost si in familia mea:mama si tata ,sora mea si sotul ei........dar aici cred ca este vorba si de modul in care se impune fiecare de la inceputul casatoriei ........si poate unele femei din dorinta de a face pe plac sotului le face pe toate la inceput in speranta ca poate la un moment dat se vor mai imparti treburile......

Sotul meu ...baiatul de la tara, despre care am crezut la un moment dat ca are aceeasi mentalitate ca mai toti barbatii, ma surprins de la inceput impartind treburile in casa cu mine......mai tarziu cand am nascut copilul m-a ajutat mai mult decat speram facand toate treburile in casa si lasandu-ma doar sa ma odihnesc si sa hranesc copilul jucaus.gif ........si reuseste sa ma surprinda in cotinuare ......eu fiind in somaj si chiar frecand menta acasa ,u imi reproseaza niciodata nimic .....chiar daca am zile cand nu am chef de nimic......chiar daca vine de la serviciu obosit,tot pe mine ma vaita si ma intreaba daca m-am plictisit acasa.......asa ca ii multumesc lui D-zeu pentru bunatatea lui si mai ales pentru cat ma iubeste... partners.gif ..si doresc la toate femeile un sot ca al meu.

al meu m-a ajutat la inceputul casatoriei... pt ca i-am zis din start ca nu ma marit ca sa-i fiu servitoare (asa cum a fsot ma-sa in casa la ei ) ... la inceput faceam tot impreuna, curat, mancare, cumparaturi... tot ! dupa ce am nascut primul copil , a inceput sa se schimbe ... bine, am facut si eu o depresie post partum urata care m-a tinut mult si care a cam stricat relatia dintre noi .. dar asta nu cred ca-i justifica faptul ca nu se ocupa acum de aproape nimic ... mai ales ca mai vine un bebe, si eu singura cu toate si cu doi copii clar nu mai fac fata nono.gif

QUOTE(ruxy @ Oct 29 2010, 10:50 PM) *
Pay de ce 4 ore? Lasa-l doar o ora... e suficient...cu un copilas urland de colici ,mort de foame, cu scutecul ud, lasa-i o oala cu mancare pe foc, o prajitura la cuptor, biberonul de pregatit...si gata...l-ai rezolvat de tot doh.gif biggrin.gif liwlol.gif La placinte inainte...la razboi..inapoi....... cool.gif

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

QUOTE(USA @ Nov 2 2010, 03:10 PM) *
nanner.gif nanner.gif ..al meu, in asa situatie e numai pe telefon......de mai bine ma lipsescz doh.gif
Nici al meu nu e rau....facem impreuna totul in casa....se cam sustrage de la fata......dar nu in mod extremist.....adika nu il vezi ever preocupat de programul de mese, de somn, de mers afara......adika, ei papa dulce mai ales, nu doarme deloc la pranz ca "e mare deja" dar nu o culca nici acum un an ca tot asa spunea, afara nu iese ca "bate vantul" chiar de e vara-ca asa in casa mai sta si el pe net wink.gif ....seara se face 10 si nu se preocupa ca fata trebuie sa mearga la somn.... daca nu as pune yo lista cu program cand sta cu fata o zii ar fii jale...si tot sun la 2 dupa masa, si aflu ca inca fata nu a luat pranzul ca a mancat la 10.30 micul dejun! doh.gif sad.gif ...iar cand ajung acasa e cam razboiul mondial peste tot....dar asta eee.....
In rest daaa si el m-a ajutat cat am fost in sarcina si dupa nastere..dar are zile si zile....ori perioade si perioade, mai bine zis..cand el crede ca face destul.....ori stand la casa, si fiind singuri-departe de orice rubedenie..toate pica pe noi..SO, NU E NICIOADATA DESTUL!
Chiar aseara spuneam..acum ca stau acasa mai mult si tot nu prididesc cu treburile..este incredibil...ma trezesc la 8Am cel tarziu cand sunt acasa....si la 11/12 noaptea ajung sa ma intind putin....treaba nene non stop....acum ne luptam si cu frunzele si cu terminatul gradinii ptr iarna....
Conteaza cel mai mult aluatul...va spun yo...ca si daca face la inceput ca te impuii cand intervine obisnuinta, rutina de familist....isi revine la felul de origini..parerea mea....adika, al meu nu a fost pus sa faca nimik in casa ever..dar este foarte indemanatic la tot.....gen cand am cumparat un aparat de sudura, mama lui a fost tare suparata ca ii imbolnavesc baiatul-si i-am zis ca l-am luat ptr mine wink.gif biggrin.gif ....dar, sa dovedit extrem de util....si se pricepe foarte bine sotul sa il foloseasca...
Sunt genul de femeie foarte energica...si cu enrom simt al echilibrului in a impartii treburile in familie....si pot spune ca de multe ori, de marea majoritate ne impartim tacit super bine treburile intre noi..dar mai sunt si scanteie...inca.... wub.gif...so, bataie de cap cu ei, daca vrem sa faca ceva....trebuie sa ne mearga creierasul non stop noua, ca sa gasim strategii si feluri de ai mobiliza la o treaba..si la sfarsit laudele toate lor li se cuvin, asta clar!

subscriu yes.gif
al meu tot asa a fost invatat si asa a vazut la tac-su ... care nu face nimic ... nici nu lucreaza... deci e un trantor si jumatate ... si saraca soacra-mea a tras toata viata dupa toti 3 ... adik sot si doi baieti... sluga era , nu altceva ... ea lucra, aducea bani in casa, ea mai si tinea casa in spate... vaisamar...


--------------------
Voturile pt micutul Artur, se transforma in roni, pentru Vladut!!!Multumim din suflet echipei Utile Copii pentru sprijin si pentru ca s-a alaturat campaniei noastre!!Se poate vota in fiecare ora, un vot=1 ron; e nevoie de cateva secunde sa va inregistrati.Va multumim!!!
http://www.utilecopii.ro/concurs/zambet-de-copil/poza/93/










  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
conveyor01
postare Apr 3 2013, 09:00 AM
Postare #12


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 112
Inscris la: 22-February 13
Din: shanghai
Membru nr.: 235,498



Understanding how to get rid of personal debt can help you eliminate nuisance through Support Bar debt collectors. Obtain out of the tension as well as load related to installation credit debt.
Your own capability to successfully decrease or even get rid of credit debt debt collectors nuisance may open up the road to some stress-free residing. To be able to start Plastic Bearing Block, simply adhere to these types of easy steps how in order to successfully get rid of your financial troubles.
Observe all your financial debt. Collecting all your charge card claims as well as recording your own Bearing Block amounts is actually a great way to begin getting rid of your own charge card financial obligations. These details could be documented right into a spreadsheet or even additional spending budget checking software program. It's helpful to possess a report of the Small Hinges obligations, it can help a person break up your own credit debt and obtain an image associated with exactly where your own investing is actually aimed.
Exceptional amounts you have already been transporting for any time period past 60 in order to three months tend to be considered poor receivable because of your lenders. This kind of financial Large Hinges is actually costly for you personally since you tend to be paying back your debt within curiosity costs which are growing every month.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lia maria71
postare Mar 11 2014, 10:37 AM
Postare #13


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,031
Inscris la: 21-June 08
Din: MEREU ACASA
Membru nr.: 27,116



concluzia ...?
mamici, cresteti-va baietii in asa fel incat sa isi aprecieze sotia!
este o vorba...barbatul care isi trateaza sotia ca pe o printesa a fost el insusi crescut de o regina.....
cate dintre noi pot sa spuna despre soacra ca e REGINA?


--------------------

http://www.utilecopii.ro/poze/vezi.asp?idc=2697
ne dati un vot?

LIA, MAMICA FERICITA DE BAIETI!

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 24th April 2024 - 11:02 PM