Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Va Rog Ajutati-ma,vreau Sa Traiesc!
fufulete
postare Jun 26 2012, 01:17 PM
Postare #1


Junior
*

Grup: Members
Postari: 3
Inscris la: 26-June 12
Membru nr.: 233,657



Numele meu este Isabel Sonya Kassia si am vazut lumina zilei in data de 2 iunie 2012 la Spitalul Municipal din Bucuresti. Nimeni nu credea ca voi ajunge sa ma nasc,la ecografia din trimestrul 2 fiindu-mi descoperita o stenoza de artera pulmonara (mami spunea ca asta inseamna ca artera mea pulmonara este prea subtire) si domnul doctor spunand ca ma voi opri din evolutie. Dar eu am vrut sa-i cunosc pe mami si pe tati si la 40 de saptamani si 2 zile s-a intamplat minunea. Desi doamna doctor stia ce aparuse la ecografie,eu paream perfect sanatoasa. Dar n-a durat mult... la cateva ore dupa nastere doamna doctor a observat ca ma invinetesc si am ajuns intr-un incubator cu perfuzii in manute si oxigenul langa mine. Dupa 2 controale ecografice la Spitalul Marie Curie,la dl doctor Nicolescu (care a avut multa rabdare cu mine,pentru ca mie nu-mi placea ce facea el acolo si tipam) s-a dat verdictul:atrezie de valva tricuspida. Am auzit eu la mami ca asta inseamna ca imi lipseste o valva la inima si din aceasta cauza si ventriculul meu drept este aproape inexistent;adica plamanii mei nu primesc suficient oxigen si viata mea este in pericol de fiecare data cand plang sau ma agit. Acum stau intr-un patut la sectia de terapie intensiva cu perfuzie (pentru ca viata mea depinde de aceasta perfuzie care imi tine deschis canalul dintre artera pulmonara si aorta) si sunt monitorizata permanent. Cu toate ca mami sta internata cu mine si vine sa imi dea sa mananc eu vreau sa plec acasa cu ea si tati si sa nu mai fiu intepata de cateva ori pe zi pentru ca nu-mi place deloc! Am inteles ca viata mea depinde de o interventie chirurgicala care la noi in tara nu se poate realiza decat la Targu Mures si la Cluj. Doamna doctor a incercat sa ma trimita acolo,dar din pacate am fost refuzata. Mami si tati au aflat de existenta formularului E 112 si au depus actele dupa ce un om cu suflet mare a vorbit despre cazul meu in Austria,la Linz. Doctorii de acolo au spus ca ma opereaza,dar intai trebuie sa pot ajunge la ei. Acest formular acopera costul operatiei,spitalul Municipal asigura transportul pana la Timisoara,dar din pacate costurile drumului de la Timisoara pana la Linz sunt peste puterile parintilor mei,adica intre 7000 si 10000 de euro (am inteles ca trebuie sa merg cu o aeronava sanitara,dotata pentru cazuri speciale ca al meu si cu o echipa de medici). Spre nefericirea mea si a parintilor mei,trebuie sa faca rost de acesti bani intr-un timp foarte scurt,intrucat la sfarsitul lunii iunie echipa de medici din Linz intra in concediu iar eu nu pot astepta pana se intorc,aceasta perfuzie,desi ma tine in viata,imi afecteaza incet-incet inima,finalul putand fi tragic in orice moment. Mami si tati spun ca trebuie sa mai existe si oameni cu inima mare care poate ma vor ajuta sa ajung la operatie. Asa ca apelez la dvs,care poate ma puteti ajuta sa ajung la Linz si implicit sa traiesc!
Daca doriti si puteti sa ma ajutati in orice fel eu va las numarul de telefon al lui tati si numarul de cont.
Si pentru a demonstra veridicitatea cazului meu va atasez toate actele pe care le-a primit mami de la d-na doctor.

RO10RNCB0064122518390001 Codrea George Marian
Contul este in lei si este deschis la BCR Sucursala Aparatorii Patriei,Bucuresti

0721.040.193-George

VA ROG AJUTATI-MA SA TRAIESC!
Actele le gasiti aici,intrucat nu stiu sa le atasez: http://georgemarian.sunphoto.ro/000--VA_ROG_CITITI
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DanielaB
postare Oct 7 2012, 09:34 PM
Postare #2


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,110
Inscris la: 30-November 09
Din: Oradea
Membru nr.: 121,570



Am citit astazi topicul si am ajuns si pe blog si m-am bucurat sa citesc ca ati reusit sa faceti operatia si micuta este bine, sa dea Dumnezeu sa o tineti tot asa, sa nu mai fie nevoie decat de o operatie din care sa iesiti cu bine si recuperarea sa fie rapida.
Inteleg ca aveti in continuare nevoie de bani pentru medicamente si binenteles pentru cealalta operatie. Sper sa citeasca cat mai multe mamici si sa dea fiecare o mana de ajutor!
Va imbratisez, va admir si va doresc multa putere in continuare, aveti o fetita minunata care e hotarata sa se faca bine! Doamne-ajuta! Ne rugam pentru voi.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fufulete
postare Mar 21 2013, 04:11 PM
Postare #3


Junior
*

Grup: Members
Postari: 3
Inscris la: 26-June 12
Membru nr.: 233,657



Va multumim din tot sufletul pentru ajutorul si sprijinul acordat! Fetita este foarte bine acum,chiar mai bine decat sperau medicii,iar in vara va trebui sa mergem la Viena pentru un control si programarea urmatoarei operatii. Va fi nevoie si de o a treia operatie,dar in jurul varstei de 4-5 ani. Din pacate va trebui sa apelam din nou la oamenii cu suflet mare,pentru a ne ajuta sa ajungem la control. Inca nu avem o suma exacta,tot ce stim in acest moment este ca numai controlul se ridica la suma de 500-600 euro,o suma enorma pentru noi.Speram ca oamenii care au crezut in sansa fetitei noastre la viata,sa creada in continuare. In momentul in care vom avea o estimare exacta a costurilor,o vom posta pe blog!
Puteti citi povestea fetitei pe blog: www.sperantapentruviata.blogspot.ro si puteti vedea si evolutia ei.
Multumim din suflet!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
josefkyce
postare Oct 26 2023, 03:32 PM
Postare #4


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 253
Inscris la: 11-March 23
Membru nr.: 244,538




This can be a excellent ideas particularly in order to individuals a new comer to blogosphere, short as well as precise information… Many thanks with regard to discussing that one. Essential study post. https://www.linkedin.com/pulse/voicemail-gr...as-jansen-sfcgc
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
josefkyce
postare Oct 29 2023, 02:11 PM
Postare #5


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 253
Inscris la: 11-March 23
Membru nr.: 244,538



Basically When i understand the item this morning although I did many thought processes concerning this and today I need to to learn to read the item all over again mainly because it is quite well written. winter park personal trainer
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
josefkyce
postare Oct 31 2023, 01:23 PM
Postare #6


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 253
Inscris la: 11-March 23
Membru nr.: 244,538



Whoa! Precisely what a close look opener this specific article have been to me. A lot loved, added, My spouse and i can’t loose time waiting for additional! proxy911
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
josefkyce
postare Nov 1 2023, 02:00 PM
Postare #7


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 253
Inscris la: 11-March 23
Membru nr.: 244,538



Standard sessions allow me to share the simplest way to thanks a lot for ones hard work, which in turn means that I am just traveling to the web page every day, seeking brand-new, exciting information. A lot of, bless you! Seminyak 2024
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
josefkyce
postare Nov 9 2023, 04:02 PM
Postare #8


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 253
Inscris la: 11-March 23
Membru nr.: 244,538



My partner and i emerged onto your website although centering merely a bit submits. Great strategy for subsequent, I am bookmarking simultaneously catch the full goes up. Order fulfilment services
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
josefkyce
postare Nov 20 2023, 03:11 PM
Postare #9


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 253
Inscris la: 11-March 23
Membru nr.: 244,538



I've lately began the weblog, the data a person supply on this website offers assisted me personally significantly. Many thanks with regard to all your period & function. gledek88
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
addington
postare Feb 7 2024, 03:24 PM
Postare #10


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 124
Inscris la: 9-August 23
Membru nr.: 245,197



This can be neat article along with i quite like you just read this specific article. your blog can be amazing so you get very good staff members as part of your web site. wonderful expressing continue. visto de turista canadá
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 18th April 2024 - 11:43 AM