Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Ziua Buna Tuturor
doraM
postare Jun 23 2010, 09:43 AM
Postare #1


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 13
Inscris la: 19-June 10
Membru nr.: 157,178



trandafir.gif
sunt dora,am 34 de ani
iar in burtica o am pe..diana..avem 31 de saptamani si sunt noua pe aici.v-am gasit cautand raspunsuri pt o mica dar stresanta(pt mine) problema.. cred ca am luat un virus ceva ca ma doara gatul ingrozitor si nu doar...ma ustura nasul,ma ard ochii,ma dor urechile,pana si cerul gurii ma doare...dar,culmea, nu am temperatura,nu stranut,nu am amigdalitele umflate...doar ma dor cumplit!! am incercat lamaie,dar vit c imi poate face rau ca in urma unor analize mi s-a indicat sa iau fier mai mult iar acum am dublu fata de normal, mierea imi poate face rau ca am probleme cu dilatarea colului...ceaiuri...unele contracta,altele dilata!! medicamente,ginecologul zice ca pot lua paracetamol(dar nu am febra) faringosept,si alte cateva...medicul de familie zice sa nu iau nimic...off!!daca as putea dormi,asa vreo..7 zile..sa ma trezesc ca mi-a trecut deja!!
voi ati avut probleme? poate ma puteti ajuta cu sfaturi.....multumim
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vasi
postare Jun 23 2010, 10:32 AM
Postare #2


mami fericita de printesa mica
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,643
Inscris la: 27-March 09
Din: bucovat...tm
Membru nr.: 81,473



QUOTE(doraM @ Jun 23 2010, 08:43 AM) *
trandafir.gif
sunt dora,am 34 de ani
iar in burtica o am pe..diana..avem 31 de saptamani si sunt noua pe aici.v-am gasit cautand raspunsuri pt o mica dar stresanta(pt mine) problema.. cred ca am luat un virus ceva ca ma doara gatul ingrozitor si nu doar...ma ustura nasul,ma ard ochii,ma dor urechile,pana si cerul gurii ma doare...dar,culmea, nu am temperatura,nu stranut,nu am amigdalitele umflate...doar ma dor cumplit!! am incercat lamaie,dar vit c imi poate face rau ca in urma unor analize mi s-a indicat sa iau fier mai mult iar acum am dublu fata de normal, mierea imi poate face rau ca am probleme cu dilatarea colului...ceaiuri...unele contracta,altele dilata!! medicamente,ginecologul zice ca pot lua paracetamol(dar nu am febra) faringosept,si alte cateva...medicul de familie zice sa nu iau nimic...off!!daca as putea dormi,asa vreo..7 zile..sa ma trezesc ca mi-a trecut deja!!
voi ati avut probleme? poate ma puteti ajuta cu sfaturi.....multumim

am avut si eu probleme cu gatul cand eram insarcinata....am luat niste pastile pe baza de plante...nu mai stiu cum se chema dar intreaba la farmacie...eu tot ce luam erau naturiste si acum tot asa fac ..inca alaptez...ce este naturist nu cred ca-ti poate face rau daca ai o sarcina ok din punct de vedere medical...sarcina usoara si insanatosire grabnica...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
moni_k
postare Jun 23 2010, 10:39 AM
Postare #3


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,380
Inscris la: 9-December 09
Din: bucuresti
Membru nr.: 121,769



salutare, dora, bine ai venit pe la noi! si salutari si dianei... de la irina din burtica mea biggrin.gif
nu prea stiu ce sfaturi sa-ti dau... tot medicul ar trebui sa stie ce problema e. n-ar trebui sa-ti faci niste analize de sange ca sa afli daca e o infectie bacteriana care se poate trata sau o infectie virala care trece singura cand isi face ea numarul? zic si eu...
intre timp, daca ginecologul zice ca poti lua paracetamol baga unul cu ceiutz si baga-te in pat... poate trece.
sanatate! tzuc.gif


--------------------

MAMICI DE SEPTEMBRIE 2010 - ZILE DE NASTERE
1. Ramela (Rami) – 02 Ianuarie, Constanta
2. Carmen (Carmen_10) - 11 Ianuarie, Bucuresti
3. Ramona (ramona.p) – 17 Februarie, Bucuresti
4. Valentina (Valentinna24) – 25 Februarie
5. Otilia (ramike81) – 26 Februarie, Ourense, Spania
6. Marina (marina_m) - 8 Martie, Bucuresti
7. Mariana (marysa) - 4 Aprilie, Husi
8. Roxana (Raisa 13) - 16 Aprilie - Bucuresti
9. Simona Elena (Simona1704) - 17 Aprilie, Mangalia
10. Roxana Maria (roxxy_tweety) – 31 Mai, Torino, Italia
11. Dorina (buburici) - 25 Iunie, Bucuresti
12. Roxana (Rock) - 11 Iulie, Bucuresti,
13. Monica (Moni_k) – 18 Iulie, Bucuresti
14. Oana (onutz) - 30 iulie - Timisoara
15. Violeta (Briana02) – 02 August, Braila
16. Maria (sufletel6) - 06 Septembrie, Timisoara
17. Alexandra (Alex_zuz) - 14 Septembrie, Bucuresti
18. Ioana (Ioana_octombrie2009) – 26 Septembrie, Bucuresti
19. Bianca (Edenevysh) – 20 Octombrie, Targoviste
20. Dana (treboranad) - 23 Noiembrie, Bucuresti
21. Maria Magdalena(maria_magdalena) - 12 Decembrie, Aberdeen, Scotia
22. Luchiana (luchiana) - 19 Decembrie, Targoviste
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 06:16 PM