Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Cateva Idei De Realizare A Unei Rame Foto, ma puteti ajuta?
manu1981
postare Feb 20 2010, 09:35 PM
Postare #1


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



In aprilie Arina va implini un anisor si la petrecerea organizata cu aceasta ocazie vrem sa le dam invitatilor amintire o fotografie care contine un colaj cu poze cu Arina de-a lungul celor 12 luni. M-am gandit sa nu dau poza simpla, ci sa o inramez, numai ca, sa cumpar rame, costa destul de mult, ca nu am gasit nimic mai jos de 10 ron. Asa ca m-am gandit ca as putea sa le confectionez, eventual din carton, ca e mai usor de lucrat. Daca aveti ceva modele, sau daca ma puteti ajuta cu idei, sunteti binevenite. floare2.gif

Aceasta postare a fost editata de manu1981: Feb 20 2010, 09:36 PM


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Feb 22 2010, 12:29 PM
Postare #2


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



Pai daca o faci tu din carton, o poti apoi decora cu tot ce iti trece prin cap: nisip, scoici, paie, frunze, confetii, orez, cafea, nasturi, margele... sau mai poti incerca un suport din sarma pe care sa il imbraci in ceva. smile.gif

Aceasta postare a fost editata de dyana: Feb 22 2010, 12:30 PM


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Feb 22 2010, 03:52 PM
Postare #3


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(dyana @ Feb 22 2010, 02:29 PM) *
Pai daca o faci tu din carton, o poti apoi decora cu tot ce iti trece prin cap: nisip, scoici, paie, frunze, confetii, orez, cafea, nasturi, margele... sau mai poti incerca un suport din sarma pe care sa il imbraci in ceva. smile.gif

Pai m-am gandit la carton, ca e mai simplu de lucrat cu el, dar inca nu stiu cum o voi confectiona ca sa arate mai bine si sa ii fac si suport sa stea sprijinita. Am vazut pe net ca la Ikea se gasesc rame de lemn (3 bucati la 7 lei) si mi-ar surade ideea sa le iau asa, mai ales ca nu sunt scumpe, si sa le decorez eu. Sper sa mai gasesc pana ajung eu la Bucuresti.


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Feb 22 2010, 03:57 PM
Postare #4


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089




QUOTE(manu1981 @ Feb 22 2010, 03:52 PM) *
Pai m-am gandit la carton, ca e mai simplu de lucrat cu el, dar inca nu stiu cum o voi confectiona ca sa arate mai bine si sa ii fac si suport sa stea sprijinita. Am vazut pe net ca la Ikea se gasesc rame de lemn (3 bucati la 7 lei) si mi-ar surade ideea sa le iau asa, mai ales ca nu sunt scumpe, si sa le decorez eu. Sper sa mai gasesc pana ajung eu la Bucuresti.

Pai pare o oferta buna. smile.gif Le mai poti picta, personaliza cum vrei tu, apoi.


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria_corina29
postare Feb 24 2010, 05:39 PM
Postare #5


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,658
Inscris la: 18-September 08
Din: pitesti
Membru nr.: 38,133



QUOTE(manu1981 @ Feb 20 2010, 11:35 PM) *
In aprilie Arina va implini un anisor si la petrecerea organizata cu aceasta ocazie vrem sa le dam invitatilor amintire o fotografie care contine un colaj cu poze cu Arina de-a lungul celor 12 luni. M-am gandit sa nu dau poza simpla, ci sa o inramez, numai ca, sa cumpar rame, costa destul de mult, ca nu am gasit nimic mai jos de 10 ron. Asa ca m-am gandit ca as putea sa le confectionez, eventual din carton, ca e mai usor de lucrat. Daca aveti ceva modele, sau daca ma puteti ajuta cu idei, sunteti binevenite. floare2.gif


manu, cum nu gasesti mai jos de 10 lei?
se gasesc la noi la 4,5 lei sau 5,5 lei rame mari la mag de 3,8 lei.
inca nu am ajuns la magazinul foto cu rame dar am sa merg maine sigur si intru si pe acolo sa vad ce gasesc si iti spun si tie preturile.
maine...ne mai auzim...


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Feb 24 2010, 06:43 PM
Postare #6


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(maria_corina29 @ Feb 24 2010, 07:39 PM) *
manu, cum nu gasesti mai jos de 10 lei?
se gasesc la noi la 4,5 lei sau 5,5 lei rame mari la mag de 3,8 lei.
inca nu am ajuns la magazinul foto cu rame dar am sa merg maine sigur si intru si pe acolo sa vad ce gasesc si iti spun si tie preturile.
maine...ne mai auzim...

Nu am gasit, m-am uitat si ieri si in Carrefour si in Praktiker. Daca vezi ceva convenabil sa-mi spui floare2.gif


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
costi
postare Mar 9 2010, 07:11 PM
Postare #7


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,583
Inscris la: 14-November 08
Din: Brasov
Membru nr.: 48,715



Manu, am si eu o rugaminte la tine. Tin minte ca ne-ai aratat tu o poza cu un colaj de poze cu Arina. Zi-mi si mie te rog de unde ai luat fundalul. eu ma chinui in Corel de vreo 3 ore si nu iese nimic frumos.


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Mar 9 2010, 07:28 PM
Postare #8


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(costi @ Mar 9 2010, 09:11 PM) *
Manu, am si eu o rugaminte la tine. Tin minte ca ne-ai aratat tu o poza cu un colaj de poze cu Arina. Zi-mi si mie te rog de unde ai luat fundalul. eu ma chinui in Corel de vreo 3 ore si nu iese nimic frumos.

Nu stiu la care dintre colaje te referi. Daca e vorba de asta, e din program, eu folosesc Photo Frame Studio.


Dar cred ca ai posibilitatea sa-i pui tu ce fundal vrei. Eu am luat poze de pe net si le-am pus pe fundal, asa ca in final colajul va arata ceva de genul asta


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Mar 9 2010, 07:36 PM
Postare #9


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



Eu am ajuns pana la urma la ikea, la Bucuresti, si am cumparat rame de lemn de pin, 3 bucati, 6,9 ron si am rezolvat problema biggrin.gif. Au fost si avantajoase la pret, arata ok si m-au scutit pe mine de o munca tongue.gif. Asa arata


Aceasta postare a fost editata de manu1981: Mar 9 2010, 07:36 PM


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
costi
postare Mar 9 2010, 07:49 PM
Postare #10


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,583
Inscris la: 14-November 08
Din: Brasov
Membru nr.: 48,715



QUOTE(manu1981 @ Mar 9 2010, 05:28 PM) *
Nu stiu la care dintre colaje te referi. Daca e vorba de asta, e din program, eu folosesc Photo Frame Studio.


Dar cred ca ai posibilitatea sa-i pui tu ce fundal vrei. Eu am luat poze de pe net si le-am pus pe fundal, asa ca in final colajul va arata ceva de genul asta


da, asta e. ms mult, m-ai scutit de muuulta munca.

f faine ramele, ceva in genul asta am si eu si vreau sa le vopsesc cu un pic de bleu. eu le-am luat de la un mag din cartier si am dat 3,5 lei pe una. chiar vroiam sa iti propun sa iti trimit de aici daca nu gasesti.


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 04:12 PM