Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

12 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici Care Ati Nascut Prin Cezariana
tina71
postare Sep 24 2008, 09:45 PM
Postare #1


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 245
Inscris la: 30-June 08
Din: ireland
Membru nr.: 28,401



mamici care ati nascut prin cezariana si ati avut anestezie locala, cat timp v-a trebuit sa va dezmortiti complet?eu cand am nascut am avut nevoie de cam 10 ore.dar asta era acum 7ani. acum ma gandesc ca s-au mai schimbat lucrurile si metodele.am citit pe forum ca o mamica care a nascut in italia si-a revenit dupa 2 ore. se poate si asa?


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
giulia_0319
postare Sep 25 2008, 04:25 PM
Postare #2


Caught between the devil and the deep blue sea...
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,570
Inscris la: 2-December 06
Din: Verviers (BE)
Membru nr.: 985



buna!
eu am nascut acum 6 ani, am fost anesteziata de la picioare in jos si mi-au trebuit vreo 10 ore sa imi revin.am nascut la 11 dimineata si abia la noapte am inceput sa imi simt picioarele.


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ari05
postare Sep 25 2008, 09:55 PM
Postare #3


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,251
Inscris la: 18-October 07
Din: Oradea
Membru nr.: 8,246



mie mi s-a facut anestezie totala si nu mi-am revenit nici acum liwlol.gif glumesc.... eu am nascut ziua la 12.25 si am devenit constienta spre seara... eram eu treaza, vorbeam cu cine era la mine, vorbeam la telefon, dar nu imi amintesc nici in ziua de azi exact ce si cum... ciudat...


--------------------
Voturile pt micutul Artur, se transforma in roni, pentru Vladut!!!Multumim din suflet echipei Utile Copii pentru sprijin si pentru ca s-a alaturat campaniei noastre!!Se poate vota in fiecare ora, un vot=1 ron; e nevoie de cateva secunde sa va inregistrati.Va multumim!!!
http://www.utilecopii.ro/concurs/zambet-de-copil/poza/93/










  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Sep 26 2008, 01:58 AM
Postare #4


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873




eu am nascut cu cezariana de 2 ori ultima data acum 2 ani si am avut anestezie totala, insa am vazut momentul cand au scos fata eram ingrozita ca m-am trezit din operatie si aia nu stiau, am aflat abea dupa ca se face o doza mica pana scot copilul si restul dupa... la sosirea in salon m-au trezit si mi-au adus fata si stiu tot ce s-a intamplat cu mine ... a doua zi dimineata jos din pat si gata am circulat pe toate holurile si toate scarile si in curte cu vizitatorii ... eram super fresh oFloare1.gif insa durerile le-am simtit ca oricare om care are operatie, ca nu pot sa neg ca nu m-a durut operatia chiar si 3 saptamani dupa oFloare1.gif


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vera_An
postare Sep 26 2008, 08:32 AM
Postare #5


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 420
Inscris la: 9-February 08
Din: Breda, NL
Membru nr.: 14,523



Si eu am nascut prin cezariana acum 6 saptamani. Mi s-a facut anestezie locala si m-au tinut exact 2 ore sub supraveghere sa vada cum ma dezmortesc.Si, da, in nici 2 ore mi s-au dezmortit piciorele si nu aveam nici o problema, iar acum dupa 6 saptamani zici ca nu am fost operata niciodata, in sensul ca nu simt, nu se vede operatia ...doar burtica ce a ramas, dar mi s-a spus ca ii trebuie timp sa se retraga , cam 5 luni, asa........Cam mult:(((


--------------------





  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
giulia_0319
postare Sep 26 2008, 10:35 AM
Postare #6


Caught between the devil and the deep blue sea...
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,570
Inscris la: 2-December 06
Din: Verviers (BE)
Membru nr.: 985



QUOTE(ari05 @ Sep 25 2008, 08:55 PM) *
mie mi s-a facut anestezie totala si nu mi-am revenit nici acum liwlol.gif glumesc.... eu am nascut ziua la 12.25 si am devenit constienta spre seara... eram eu treaza, vorbeam cu cine era la mine, vorbeam la telefon, dar nu imi amintesc nici in ziua de azi exact ce si cum... ciudat...

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif nebunatica mica ce esti! tzuc.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CLAU_DITZA23
postare Sep 26 2008, 10:46 AM
Postare #7


MIHAI&GABRIEL
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 12,313
Inscris la: 15-February 07
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 2,119



EU ACUM DOI ANI SI PATRU LUNI SI M-AM DEZAMORTIT DUPA VREO DOUA ORE SI CEVA rolleyes.gif


--------------------

Mai bine sa invat din ce am facut,de cat sa regret ce as fi putut sa fac si n-am facut...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
izuci
postare Sep 26 2008, 10:52 AM
Postare #8


Member
***

Grup: Members
Postari: 222
Inscris la: 12-September 08
Din: hungary
Membru nr.: 37,322



si eu mi-am revenit dupa 2 ore doar de la sani in jos am fost amortita in coloana mi-au dat injectie dar de multe ori si acum ma doare locul pupici
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebita09
postare Sep 26 2008, 12:24 PM
Postare #9


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 12
Inscris la: 18-May 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 23,733



buna ziua,eu am fost operata acum 1 luna si dupa cite tin minte mi-a trecut efectul anesteziei dupa vreo 3 ore.am avut anestezie locala caci asa mi-a recomandat doctora cu care am nascut,zice ca e mai bine locala sa-ti vezi bebelu. Dar de bucurie ca am baietel si fiind primul copil ,am uitat ca sunt operata am uitat si de durerile care le aveam mai ales imi aducea jucaus.gif ingerasul linga mine. Va urez bafta tuturor mamicilor si sanatate multa

Aceasta postare a fost editata de bebita09: Sep 26 2008, 12:26 PM
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ari05
postare Sep 26 2008, 01:26 PM
Postare #10


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,251
Inscris la: 18-October 07
Din: Oradea
Membru nr.: 8,246



QUOTE(Vera_An @ Sep 26 2008, 09:32 AM) *
Si eu am nascut prin cezariana acum 6 saptamani. Mi s-a facut anestezie locala si m-au tinut exact 2 ore sub supraveghere sa vada cum ma dezmortesc.Si, da, in nici 2 ore mi s-au dezmortit piciorele si nu aveam nici o problema, iar acum dupa 6 saptamani zici ca nu am fost operata niciodata, in sensul ca nu simt, nu se vede operatia ...doar burtica ce a ramas, dar mi s-a spus ca ii trebuie timp sa se retraga , cam 5 luni, asa........Cam mult:(((

verqa. eu am nascut acum 4 luni, si inca mai am burta de zici ca-s gravida inca... si am slabit totusi destul de mult, am facut si masaje... degeaba... burta tot acolo e... nu mai e asa mare. dar oricum...si mie mi s-a spus ca se retrage in 9 luni- 1 an... crybaby.gif


--------------------
Voturile pt micutul Artur, se transforma in roni, pentru Vladut!!!Multumim din suflet echipei Utile Copii pentru sprijin si pentru ca s-a alaturat campaniei noastre!!Se poate vota in fiecare ora, un vot=1 ron; e nevoie de cateva secunde sa va inregistrati.Va multumim!!!
http://www.utilecopii.ro/concurs/zambet-de-copil/poza/93/










  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

12 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 04:46 PM