Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

8 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> De La Cascada Balea La Vidraru:pe Transfagarasan!
mir0108
postare Jul 13 2009, 09:44 PM
Postare #1


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,822
Inscris la: 8-December 08
Membru nr.: 55,218



transfagarasanul....te lasa fara glas!e pt a doua oara cand merg ...dar cred ca si de 100 de ori daca as face-o ,mi s-ar parea la fel de MONUMENTAL!
am traversat muntele si vineri si sambata ...vremea a fost ff imprevizibila,vineri , dupa o ploaia marunta ,A FOST soare!!...sambata la BALEA era o ceata de nu vedeai la cativa metri ,am trecut prin tunel si la Capra ,la cota 2000,era soare ...dar ne-a izbit, pot spune instantaneu, un nor...am coborat si am ajuns la Vidraru,ne-am intalnit cu ursul....si m-am mirat cat de temerari sunt unii care campasera cu corturile langa zapada...si langa ursi!! ...luni dimineata raul carța devenise un suvoi inspumat si periculos...














IN ULTIMA POZA E UNUL DIN URSII CU CARE NE-AM INTALNIT....

NU SUNT CELE MAI CONVINGATOARE POZE!NU AM AVUT CONDITII FF BUNE SI ERAM RAPITA PERMANENT DE PEISAJ SI UITAM DE APARAT...

Aceasta postare a fost editata de mir0108: Jul 13 2009, 09:48 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marimaria
postare Jul 13 2009, 09:47 PM
Postare #2


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,578
Inscris la: 7-January 09
Din: Torino, Italia
Membru nr.: 63,039



Waw, fantastic.............ori de cate ori am avut ocazia sa trec pe acolo era inchis


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
liliana2u
postare Jul 13 2009, 09:50 PM
Postare #3


mami de blonduta desteapta!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,886
Inscris la: 10-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,054



Pozele sunt graitoare, contrar a ce crezi tu... fac cat o mie de cuvinte... ai surprins f. bine peisajele, mie imi place cascada rolleyes.gif , dar si panoramele... multam de imagini oFloare1.gif


--------------------
"Iubirea este cea mai frumoasa muzica din partitura vietii. Fara ea, ai fi un etern afon in corul imens al omenirii" (Roque Schneider)
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue. (Carl Sandburg)
Tratati-va unii pe altii cu cel mai mare respect, deoarece atunci cand va uitati in ochii altuia, priviti in ochii lui Dumnezeu!

Fericirea din viata ta depinde de calitatea gandurilor tale.

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mir0108
postare Jul 13 2009, 09:56 PM
Postare #4


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,822
Inscris la: 8-December 08
Membru nr.: 55,218




QUOTE(marimaria @ Jul 13 2009, 10:47 PM) *
Waw, fantastic.............ori de cate ori am avut ocazia sa trec pe acolo era inchis

SA ITI SPUN CA SI DUPA NOI A FOST INTRERUPTA CIRCULATIA...??? doh.gif
NOI AM AJUNS CU CEVA PERIPETII SAMBATA LA VIDRARU...ADIK INCEPUSEM SA TRAVERSAM PE LA AMIAZA ,DINSPRE BALEA...NE-AM INTORS DIN DRUM ,INTRE CASCADA SI LAC PT CA ERA O CEATA SAU NORII ??!!,DE PARCA ERAM SUSPENDATI UNDEVA IN "CER"...NU SE VEDEA NIMIC ALTCEVA!!!
PE LA 5 AM INCEPUT IARASI DRUMUL....SI AM AVUT SUCCES DEPLIN...DAR CU DESTULE EMOTII PT CA ERAU EXACT 80 DE KM DUS SI IARASI 80 INTORS...SI LA FIX 10 NOAPTEA CAND NOI ERAM LA BALEA LAC...NU PREA SE MAI INCUMETA NIMENI PE MUNTE...
DACA AI OCAZIA ,ITI SPUN DIN INIMA:MERITA!!!ESTE INEGALABIL!!!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
meaw_ela
postare Jul 13 2009, 09:59 PM
Postare #5


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,306
Inscris la: 3-April 07
Din: Toronto
Membru nr.: 3,020



Superba Romania noastra!Multzumesc pentru improspatarea amintirilor! notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mir0108
postare Jul 13 2009, 09:59 PM
Postare #6


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,822
Inscris la: 8-December 08
Membru nr.: 55,218



QUOTE(liliana2u @ Jul 13 2009, 10:50 PM) *
Pozele sunt graitoare, contrar a ce crezi tu... fac cat o mie de cuvinte... ai surprins f. bine peisajele, mie imi place cascada rolleyes.gif , dar si panoramele... multam de imagini oFloare1.gif

MALINA...SPER SA MERGI SI SA VEZI CU OCHII TAI,POZELE CHIAR SUNT.....CARICATURI! doh.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mir0108
postare Jul 13 2009, 10:06 PM
Postare #7


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,822
Inscris la: 8-December 08
Membru nr.: 55,218



QUOTE(meaw_ela @ Jul 13 2009, 10:59 PM) *
Superba Romania noastra!Multzumesc pentru improspatarea amintirilor! notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif

SALUT, ELA!CU PLACERE... tzuc.gif
SUNT DESTUL DE OBOSITA...ABIA AM VENIT..DAR CHIAR ASTA A FOST PRIMUL LUCRU PE CARE L-AM FACUT...AM POSTAT! rolleyes.gif partners.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Jul 13 2009, 10:09 PM
Postare #8


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



QUOTE(mir0108 @ Jul 13 2009, 09:44 PM) *
transfagarasanul.... ...am coborat si am ajuns la Vidraru,ne-am intalnit cu ursul....si m-am mirat cat de temerari sunt unii care campasera cu corturile langa zapada...si langa ursi!! ...

mda....ce vremuri rolleyes.gif Acum ceva vreme, aveam un prieten, care nu stiu daca imi placea mai mult el sau faptul ca mergeam cortul la munte, calatoream, faceam trasee, campam langa ursi blush.gif Si bine-nteles ca ne-am despartit ca nu ii placea deloc si marea liwlol.gif)) tongue.gif

Superba calatoria voastra! oFloare.gif Poate intr-o zi, o sa merg si eu pe acolo. smile.gif


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mir0108
postare Jul 13 2009, 10:15 PM
Postare #9


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,822
Inscris la: 8-December 08
Membru nr.: 55,218



QUOTE(dyana @ Jul 13 2009, 11:09 PM) *
mda....ce vremuri rolleyes.gif Acum ceva vreme, aveam un prieten, care nu stiu daca imi placea mai mult el sau faptul ca mergeam cortul la munte, calatoream, faceam trasee, campam langa ursi blush.gif Si bine-nteles ca ne-am despartit ca nu ii placea deloc si marea liwlol.gif)) tongue.gif

Superba calatoria voastra! oFloare.gif Poate intr-o zi, o sa merg si eu pe acolo. smile.gif

SI MIE IMI PLACE CU CORTUL...DAR ACOLO CHIAR E DIFICIL...URSUL ESTE LA EL ACASA...
ORICUM IN 2001 CAND AM MAI FACUT TRASEUL ASTA,AM DORMIT 2 NOPTI IN CORT ...DAR ABIA ACUM AM INTELES PERICOLUL... rolleyes.gif
AM CAMPAT ATUNCI LA VIDRARU PT O NOAPTE...SI NU REUSEAM SA MAI IESM CU MASINILE PE DRUMUL FORESTIER CARE PESTE NOAPTE DEVENISE ...MLASTINA! wacko.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Jul 13 2009, 10:27 PM
Postare #10


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



QUOTE(mir0108 @ Jul 13 2009, 10:15 PM) *
SI MIE IMI PLACE CU CORTUL...DAR ACOLO CHIAR E DIFICIL...URSUL ESTE LA EL ACASA...
ORICUM IN 2001 CAND AM MAI FACUT TRASEUL ASTA,AM DORMIT 2 NOPTI IN CORT ...DAR ABIA ACUM AM INTELES PERICOLUL... rolleyes.gif
AM CAMPAT ATUNCI LA VIDRARU PT O NOAPTE...SI NU REUSEAM SA MAI IESM CU MASINILE PE DRUMUL FORESTIER CARE PESTE NOAPTE DEVENISE ...MLASTINA! wacko.gif

eu cu ursul am facut cunostinta la Gura Diham biggrin.gif
Imi amintesc de un episod destul de amuzant de atunci: intr-o jumatate de noapte, imi vine randul sa stau eu de paza. Primesc intr-o mana un linguroi si o tigaie, iar in cealalta o lanterna puternica pe care trebuia sa o plimb pe marginea padurii, sa vad ochii de urs, lucind. Zis si facut: apar ochii, eu dau semnalul, iese toata lumea buimaca (si nu numai laugh.gif ) de prin corturi, gata de atac. Nu cred ca mai are rost sa spun ca era doar o pisica... biggrin.gif


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

8 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 08:57 AM