Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

> Ce Medici De Familie Avem, cam nepasatori
rodi78
postare Apr 15 2008, 08:44 AM
Postare #1


Larisa & Catalin
***

Grup: Members Plus
Postari: 385
Inscris la: 28-February 08
Din: CLUJ-NAPOCA
Membru nr.: 16,394



Sa va povestesc intimplarea noastra.
Vineri,in data de 4 aprilie,a inceput sa-i curga nasucu lui Catalin si i-am dat nurofen si picaturi in nas,simbata noaptea i-a fost rau si a vomat iar duminica nu a vrut sa manince nimic,avea stari de somnolenta,a vomat si i-a mers si burtica,a refuzat orice medicament.Luni am fost la medicul de familie,l-a consultat si a zis ca nu are nimic,mi-a dat PICOVIT pt. pofta de mincare,avea pielea farte uscata si aspra,a zis ca-i alergie si ne-a dat un unguent.Am plecat acasa,dar Catalin refuza in continuare sa manince sau sa i-a medicamente.Marti a fost ceva mai bine,iar miercuri a inceput din nou sa vomite si sa-i mearga burtica,nu a vrut sa manince nimic si vroia tot in brate si sa doarma.Am plecat la urgenta si ne-au si internat,avea ochii incercanati,respiratia ii mirosea a acetona,avea rosu in git si a mai insirat doctorita inca citeva.L-au pus direct la perfuzii,a stat de miercuri de la 19 pina joi la 14 tot cu perfuzii,din cauza starii lui a fost foarte linistit,cit a stat in spital doar o data i-a mai mers burtica si a vomat intr-o noapte,de mincat nu prea minca,primea doar piine prajita si ceai de menta,supa limpede fara gust si carne fiarta,nimic nu-i placea,simbata ne-au lasat acasa,dar continuam cu tratament,acum este mai bine,a inceput sa manince,dar nu are voie orice.Ma bucur ca maninca ce-i dau si ca bea multe lichide,sa speram ca am scapat si ca sintem pe drumul cel bun.Acum sin in cautare de alt medic mai bun si mai grijuliu cu pacientii lui.
Va dorim tuturor multa sanatate si mare grija tzuc.gif tzuc.gif trandafir.gif


--------------------





  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post



Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 27th April 2024 - 03:54 AM