Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

7 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Sex Anal In Timpul Sarcinii?!, e voie?
Lili
postare Apr 19 2009, 09:07 AM
Postare #21


Admin
******

Grup: Root Admin
Postari: 1,650
Inscris la: 2-April 09
Membru nr.: 82,560



eusa_clap.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mialio
postare Apr 19 2009, 01:06 PM
Postare #22


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 97
Inscris la: 8-January 09
Din: Targoviste
Membru nr.: 63,379



QUOTE(gabicostache @ Apr 18 2009, 11:12 PM) *
O sa se ajunga sa nu mai puna nimeni nici o intrebare mai "sugubeatza" ca se va face misto.....nu e ok. Sub puterea anonimatului aici ar trebui sa poti pune orice intrebare fara sa iti fie jena si fara sa fi judecata.....sexul de orice fel tine de viata de cuplu, ce si cum face fiecare in cuplu lui e o decizie personala.........iar topicul se numeste VIATA DE CUPLU, nu a intrebat la copiii de 1-2 ani despre sex anal.

Ca sa nu risti e de preferat sa faci sex vaginal. Sexul anal are anumite riscuri pe care nu cred ca ti le poti asuma in sarcina: multe bacterii, risc de hemoroizi sau de vreu ruptura anala mai ales daca nu ai mai facut niciodata asa ceva. Stiu ca e dificil si jenant sa intrebi medicul dar cum au zis si fetele numai el iti poate da o parere avizata si pana la urma relatia cu el e confidentiala.

asa e , mami...multa lume ofuscata de astfel de intrebari.Pana la urma tine tot de educatie.Off, offf...asa e, aici ne clarificam lucrurile pe care nu le putem clarifica in cabinetul medical.Hai, numai bine!
Va pupa Ali si bebelusa!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tania_25
postare Apr 21 2009, 01:55 AM
Postare #23


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,714
Inscris la: 31-October 08
Din: .......
Membru nr.: 45,899



QUOTE(Sara1 @ Apr 17 2009, 07:38 PM) *
Fetelor, nu-ncepeti! Ca vine fata cea mai combativa de la "Sex in trei" si iar iese scandal!!! wacko.gif





liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif


--------------------


O viata plina de dragoste incepe cu Dumnezeu...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tania_25
postare Apr 21 2009, 02:00 AM
Postare #24


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,714
Inscris la: 31-October 08
Din: .......
Membru nr.: 45,899




QUOTE(elaDave @ Apr 17 2009, 10:30 PM) *
doamne fetelor daca am pus o intrebare asta inseamna ca trebuie sa va amuze????ma scuzati daca v-am deranjat cumva acest forum,dar era de curiozitati....
nu sunt in masura sa judec pe nimeni ca doar fiecare e liber sa fac ce vrea ohmy.gif



La intrebarea ta iti poate raspunde mai bine doctorul... yes.gif


--------------------


O viata plina de dragoste incepe cu Dumnezeu...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CLAU_DITZA23
postare Apr 22 2009, 02:03 PM
Postare #25


MIHAI&GABRIEL
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 12,313
Inscris la: 15-February 07
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 2,119



QUOTE(marimaria @ Apr 17 2009, 12:21 PM) *
liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
Asa si eu i-l gasesc destul de scarbos..........scuzati ca pun o intrebare stupida, da' daca nu te mai poti controla si-ti scapa partzuri?
Cre' ca tre sa ai antrenament pt asta.

Ce tare abia acum am vazut acest topic
liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif


--------------------

Mai bine sa invat din ce am facut,de cat sa regret ce as fi putut sa fac si n-am facut...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dariamidan
postare Apr 22 2009, 02:53 PM
Postare #26


even
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,398
Inscris la: 24-January 09
Membru nr.: 66,920



QUOTE(deni28 @ Apr 18 2009, 10:45 AM) *
liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif fetelor lasati fata in pace. Parerea mea este ca in sarcina mai important este bebe decat sexul si cine nu intelege este treaba lui, risca. Cel mai bine intreaba medicul chiar daca iti este jena pt ca oricum la controlul medical el isi da seama ca faci sex anal.


am si eu o intrebare, de unde isi da seama un medic daca faci sex anal la un control medical ginecologic?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sinzi
postare Apr 23 2009, 11:16 AM
Postare #27


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,402
Inscris la: 7-February 09
Membru nr.: 70,401



QUOTE(dariamidan @ Apr 22 2009, 03:53 PM) *
am si eu o intrebare, de unde isi da seama un medic daca faci sex anal la un control medical ginecologic?

Cred ca e mai destins orificiul anal si mai fortat. Medicii cred ca vad si violuri anale si cred ca sunt invatati cu leziunile specifice acestui tip de sex. Am citit undeva ca orificiul anal nu e pt sex, asa cum e cel vaginal pt simplul fapt ca nu este la fel de elastic.
Acum ceva stiintific pt initiatoarea topicului: sexul anal e mai periculos in sarcina decat cel vaginal din cauza ca poate provoca contractii mult mai periculoase care duc la nasteri premature sau avorturi spontane. Mamicile care au nascut stiu ca cand debuteaza travaliul este o senzatie ca si cum iti vine sa faci treaba mare. Asta din cauza la nivelul intestinului gros sunt niste terminatii nervoase care reactioneaza tocmai atunci si care pot fi stimulate periculos in cadrul sexului anal.
O alternativa mai sigura si la sexul anal si la sexul vaginal in sarcina, parerea mea, sexul oral sau alt gen de stimulare in afara, de exemplu intre sani care sunt mari si permit liwlol.gif. Trebuie doar putina imaginatie si disponibilitate din partea ambilor.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gabicostache
postare Apr 23 2009, 12:33 PM
Postare #28


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,266
Inscris la: 24-January 08
Din: ploiesti
Membru nr.: 13,264



QUOTE(Sinzi @ Apr 23 2009, 12:16 PM) *
Mamicile care au nascut stiu ca cand debuteaza travaliul este o senzatie ca si cum iti vine sa faci treaba mare. Asta din cauza la nivelul intestinului gros sunt niste terminatii nervoase care reactioneaza tocmai atunci si care pot fi stimulate periculos in cadrul sexului anal.
O alternativa mai sigura si la sexul anal si la sexul vaginal in sarcina, parerea mea, sexul oral sau alt gen de stimulare in afara, de exemplu intre sani care sunt mari si permit liwlol.gif . Trebuie doar putina imaginatie si disponibilitate din partea ambilor.


Asa e Sinzi, numai ca simti din momentul in care debuteaza pana la sfarsit din ce in ce mai tare, iar eu una chiar si in momentul expulziei tot la anus am simtit ca se intampla ceva, in nici un caz in vagin wacko.gif . De aceea ti se si face clisma inainte sa nasti, pentru ca multe femei nu se pot controla, iar daca recoltezi celule stem de ex. proba e compromisa


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sinzi
postare Apr 23 2009, 02:01 PM
Postare #29


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,402
Inscris la: 7-February 09
Membru nr.: 70,401



QUOTE(gabicostache @ Apr 23 2009, 01:33 PM) *
Asa e Sinzi, numai ca simti din momentul in care debuteaza pana la sfarsit din ce in ce mai tare, iar eu una chiar si in momentul expulziei tot la anus am simtit ca se intampla ceva, in nici un caz in vagin wacko.gif . De aceea ti se si face clisma inainte sa nasti, pentru ca multe femei nu se pot controla, iar daca recoltezi celule stem de ex. proba e compromisa

Multumesc mult tzuc.gif . O informatie de tinut minte!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nicky
postare Apr 23 2009, 04:22 PM
Postare #30


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 628
Inscris la: 18-October 07
Din: Bucharest
Membru nr.: 8,255



Exista putine informatii despre SEXUL ANAL in timpul sarcinii. Unele studii au sugerat ca examinarea rectala din timpul sarcinii poate sa duca la o probabilitate crescuta de transmitere a unor organisme potential daunatoare din rect in vagin, ceea ce, teoretic, poate duce la infectii ale fluidului amniotic. Acest lucru ar fi valabil si in cazul sexului anal. trandafir.gif

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

7 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 24th April 2024 - 12:19 PM