Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

14 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Closed TopicStart new topic
> Concurs Copilul Anului - Editia 4
maria26
postare Nov 21 2010, 08:15 PM
Postare #21


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 16,502
Inscris la: 30-October 07
Din: pitesti
Membru nr.: 8,811



QUOTE(lausystem @ Nov 21 2010, 10:12 PM) *
ma scuzti.....premiul de popularitate nu trebuia castigat de bebelusul cu cele mai multe voturi si din cate styu cu 24 de mii de voturi este Brandusa Adelina.....si chiar daca nar fi ea sa zicem ca so intamplat ceva si nu so pus pe 2 ii Teodor Virgil.....imi pare rau dar daca aceasta greseala nu este explicata inseamna ca organizatori nu sunt corecti.....LA PREMII SCRIE CA PREMIUL SPECIAL OFERIT DE PUFIES ESTE CASTIGAT DE CEL MAI POPULAR COPIL NU DE UNUL ALES LA INTAMPLARE!!!!!
ASTEPT RASPUNS!!!!!!!!!!!!!!


yes.gif


--------------------



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lili
postare Nov 21 2010, 08:22 PM
Postare #22


Admin
******

Grup: Root Admin
Postari: 1,650
Inscris la: 2-April 09
Membru nr.: 82,560



Mentionasem mai sus ca: Important: Din motive tehnice anuntarea castigatorilor pe pagina de concurs se va face maine dimineata. Multumim pentru intelegere

Prin urmare, sunt dispusa sa-mi asum orice eroare aparuta in sistem, chiar daca a aparut independent de mine.

Maine la prima ora voi avea un feedback de la Departamentul It + tehnic pe inadvertentele semnalate de voi.


Va inteleg precizarile, insa doresc de asemenea sa se inteleaga urmatorul aspect:

Castigatorul concursului este in top 25! In urma datelor ce le-am cerut de urgenta pentru maine, se va modifica doar ordinea clasificarii in functie de voturi, insa la extragerea de azi de catre program au fost tot 25 si din ei aleatoriu a fost extras castigatorul.


Un al doilea aspect este legat de alegerea castigatoarei premiului special. Precizez ca alegerea castigatorului premiului special nu era conditionata de acest top. Nu se stipuleaza in regulament si nici sponsorul nu a mentionat acest lucru.



Va multumesc pentru deschidere si intelegere
Lili trandafir.gif



--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soricica84
postare Nov 21 2010, 08:24 PM
Postare #23


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,078
Inscris la: 6-April 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 83,306



QUOTE(Lili @ Nov 21 2010, 10:22 PM) *
Mentionasem mai sus ca: Important: Din motive tehnice anuntarea castigatorilor pe pagina de concurs se va face maine dimineata. Multumim pentru intelegere

Prin urmare, sunt dispusa sa-mi asum orice eroare aparuta in sistem, chiar daca a aparut independent de mine.

Maine la prima ora voi avea un feedback de la Departamentul It + tehnic pe inadvertentele semnalate de voi.


Va inteleg precizarile, insa doresc de asemenea sa se inteleaga urmatorul aspect:

Castigatorul concursului este in top 25! In urma datelor ce le-am cerut de urgenta pentru maine, se va modifica doar ordinea clasificarii in functie de voturi, insa la extragerea de azi de catre program au fost tot 25 si din ei aleatoriu a fost extras castigatorul.


Un al doilea aspect este legat de alegerea castigatoarei premiului special. Precizez ca alegerea castigatorului premiului special nu era conditionata de acest top. Nu se sti-za in regulament si nici sponsorul nu a mentionat acest lucru.



Va multumesc pentru deschidere si intelegere
Lili trandafir.gif



As dori totusi sa se faca corectarea si sa ne aflam si noi in primii 25, conform nr de voturi.


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lili
postare Nov 21 2010, 08:28 PM
Postare #24


Admin
******

Grup: Root Admin
Postari: 1,650
Inscris la: 2-April 09
Membru nr.: 82,560




QUOTE(soricica84 @ Nov 21 2010, 10:24 PM) *
As dori totusi sa se faca corectarea si sa ne aflam si noi in primii 25, conform nr de voturi.



Clar! Corectarea ordinii clasificarii se va face maine, la prima ora, asa cum am precizat anterior. trandafir.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioana0023
postare Nov 21 2010, 08:29 PM
Postare #25


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,346
Inscris la: 25-July 09
Din: Husi
Membru nr.: 101,350



Multumesc de raspuns!

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria26
postare Nov 21 2010, 08:30 PM
Postare #26


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 16,502
Inscris la: 30-October 07
Din: pitesti
Membru nr.: 8,811



QUOTE(Lili @ Nov 21 2010, 10:22 PM) *
Mentionasem mai sus ca: Important: Din motive tehnice anuntarea castigatorilor pe pagina de concurs se va face maine dimineata. Multumim pentru intelegere

Prin urmare, sunt dispusa sa-mi asum orice eroare aparuta in sistem, chiar daca a aparut independent de mine.

Maine la prima ora voi avea un feedback de la Departamentul It + tehnic pe inadvertentele semnalate de voi.


Va inteleg precizarile, insa doresc de asemenea sa se inteleaga urmatorul aspect:

Castigatorul concursului este in top 25! In urma datelor ce le-am cerut de urgenta pentru maine, se va modifica doar ordinea clasificarii in functie de voturi, insa la extragerea de azi de catre program au fost tot 25 si din ei aleatoriu a fost extras castigatorul.


Un al doilea aspect este legat de alegerea castigatoarei premiului special. Precizez ca alegerea castigatorului premiului special nu era conditionata de acest top. Nu se sti-za in regulament si nici sponsorul nu a mentionat acest lucru.



Va multumesc pentru deschidere si intelegere
Lili trandafir.gif



nu stiu care este sistemul dvs de tragere la sorti, dar daca ordinea era alta, castigatorul nu ar fi fost alt copil? nu stiu.. intreb doar.. nu am absolut nici o pretentie...parerea mea personala este ca nu a fost absolut deloc corect.. si prin cel mai popular copil eu inteleg cel mai votat... sau cum? formularea dvs este cam ambigua... ar trebui sa ne spuneti totusi criteriul prin care ati ales, daca tot am stat atata timp in fata calculatorului..


--------------------



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lili
postare Nov 21 2010, 08:40 PM
Postare #27


Admin
******

Grup: Root Admin
Postari: 1,650
Inscris la: 2-April 09
Membru nr.: 82,560



QUOTE(maria26 @ Nov 21 2010, 10:30 PM) *
nu stiu care este sistemul dvs de tragere la sorti, dar daca ordinea era alta, castigatorul nu ar fi fost alt copil? nu stiu.. intreb doar.. nu am absolut nici o pretentie...parerea mea personala este ca nu a fost absolut deloc corect.. si prin cel mai popular copil eu inteleg cel mai votat... sau cum? formularea dvs este cam ambigua... ar trebui sa ne spuneti totusi criteriul prin care ati ales, daca tot am stat atata timp in fata calculatorului..



Ma bucur, in primul rand, ca putem avea o discutie decenta si deschisa trandafir.gif

Deci, inca o data, se vor inlocui participantii in functie de numarul de voturi. Extragerea a fost cat se poate de corecta, deorece pentru a exclude orice subiectivisme, programul a facut extragerea folosindu-se de numar-ul de ID al pozei participante. Cazul de fata Id-ul 20402

Referitor la premiul Puffies - de popularitate, a fost alegerea sponsorului. Este ca la orice concurs unde exista acest premiu de popularitate care tine de alte criterii decat cele ale votarii.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
venus
postare Nov 21 2010, 08:49 PM
Postare #28


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,825
Inscris la: 23-February 10
Din: Bucuresti
Membru nr.: 131,356



In primul rand, in listele afisate sunt 9, 8 si 7 finalisti. Dupa calculele mele ar fi 24.

In al doilea rand, ne luati cu presul si va ganditi ca o sa si inghitim niste explicatii pentru retarzi? Cum adica un concurent popular e ales de sponsor iar acesta nu specifica ce inseamna aia popular? E in costum popular sau e apreciat in piata publica? Hai sa cautam in DEX daca tot suntem toate niste gaste care am stat si v-am umplut buzunarele dupa reclama care a invadat site-ul!

POPULÁR, -Ă, populari, -e, adj. 1. Care aparține poporului, privitor la popor, care provine din popor. ♦ Care este alcătuit din oameni din popor și lucrează pentru popor. 2. Creat de popor; specific unui popor, caracteristic culturii lui. 3. Care este făcut pentru popor, creat pentru necesitățile poporului; accesibil tuturor. ♦ (Despre expuneri, prelegeri, lucrări) Care poate fi înțeles cu ușurință de oricine; simplu, natural. 4. Care este iubit de popor, care se bucură de simpatia, de considerația opiniei publice; p. ext. cunoscut de toți. ♦ Care are o comportare prietenoasă, cordială, atentă față de toată lumea. – Din fr. populaire.

Care din termenii de mai sus e cel agreat de sponsor?

In al treilea rand, ati incurajat hotia si macar puteati s-o tineti langa pana la final, ca ne obisnuisem cu ideea... Acum ne mai ametiti ca sa ce? Sa para circul mai putin rusinos decat deznodamantul?

Am multe sa va spun, inclusiv ca am facut singura, pe intuneric (ca-mi dormea copilul) topul 25, intr-o ora! Din respect pentru mine si mamicile participante, nu l-am postat pe forum, pentru ca n-am avut timp sa il verific, iar voi, veniti si trantiti un talmes balmes?
Mi-ar fi rusine!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
venus
postare Nov 21 2010, 08:52 PM
Postare #29


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,825
Inscris la: 23-February 10
Din: Bucuresti
Membru nr.: 131,356



QUOTE(Lili @ Nov 21 2010, 08:40 PM) *
Ma bucur, in primul rand, ca putem avea o discutie decenta si deschisa trandafir.gif

Deci, inca o data, se vor inlocui participantii in functie de numarul de voturi. Extragerea a fost cat se poate de corecta, deorece pentru a exclude orice subiectivisme, programul a facut extragerea folosindu-se de numar-ul de ID al pozei participante. Cazul de fata Id-ul 20402

Referitor la premiul Puffies - de popularitate, a fost alegerea sponsorului. Este ca la orice concurs unde exista acest premiu de popularitate care tine de alte criterii decat cele ale votarii.

Pai si daca din extragerea aia il bucurati pe copilul meu care a aparut in lista voastra de 24 castigatori?

Aceasta postare a fost editata de venus: Nov 21 2010, 08:53 PM
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rody_ms
postare Nov 21 2010, 08:53 PM
Postare #30


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,595
Inscris la: 9-June 09
Din: TG MURES
Membru nr.: 94,245



la sectiunea premii oferiyte scrie asa :

Ofera premiul special de popularitate "Bebelusul anului" din cadrul concursului COPILUL ANULUI

Premiul consta in scutece pentru 1 an de zile de care se va bucura cel mai popular bebelus!


Prin aceasta fraza se intelege ca v-a fii declarat castigator al premiului bebelusul care a acumulat cele mai multe voturi. Daca acum dupa finalizarea concursului ne spuneti si regulile de desemnarea castigatorului acestu premiu de popularitate inseamna o totala incorectitudine din partea organizatorilor. Normal era sa fie scrise conditiile de la inceput.

Conform dictionarului limbii romane

POPULARITÁTE s. f. Calitatea de a fi popular (4); p. ext. faimă, renume. – Din fr. popularité.
POPULÁR ~ă (~i, ~e) 1) Care ține de popor; propriu poporului. Voință ~ă. Manifestare ~ă. ◊ Front ~ organizație care întrunește forțele progresiste ale poporului. 2) Care aparține poporului; creat de popor; provenit din popor. Tradiții ~e. Baladă ~ă. 3) Care este destinat poporului; făcut pentru popor. Bibliotecă ~ă. Reprezentație ~ă. 4) Care se bucură de popularitate; care place unui mare număr de oameni. Interpret ~. 5) (despre limbă, stilul lucrărilor, prelegerilor etc.) Care poate fi înțeles cu ușurință de toți; simplu. /<fr. populaire

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

14 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Closed TopicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 11:19 AM