Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

58 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Fleacuri De Toate Zilele, Jurnal
marimaria
postare Oct 19 2009, 12:16 PM
Postare #1


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,578
Inscris la: 7-January 09
Din: Torino, Italia
Membru nr.: 63,039



Dimineata de toamna
19 octombrie 2009

Aud ceasul sunand…….la 6.30 pus de sotul meu………..si suna, si suna…..ii trag un cot sa se ridice.
Al meu e pus la 7.00……….mai vreau sa profit de jumatatea mea de ora.
As fi putut sa mai stau in pat, dar vreau sa fiu activa toata ziua………..vorba ceea: “Cine se scoala devreme, departe ajunge”………pe dracu departe………tot in jurul casei stau ca un caine legat de lant.

Scot nasul afara, brrrrrrrrrr ce rece………in casa e caldut, iar eu ma retrag ca un melc in cochilia lui.
Prepar micul dejun, cafea cu lapte, biscuiti si brioshe.
Urmaresc cu coada ochiului graba lui de a pleca la munca, ofteaza……….e un servici care nu-i place, da’ cui ii place?
Sa-mi spuna mie care-i ala care sare intr-un picior ca s-a nascut pt a munci.
In fine pe el i-l suprasolicita, fizic, psihic………..fizic, ma bucur ca mai da jos din kile.

Acum se joaca cu fata, ea se ascunde sub plapuma si el tre’ s-o caute…….cucu-bau.

Ma saruta in fuga si pleaca.
Diminetile sunt mecanice toate, in cursul zilei daca intervin alte evenimente sa ne mai sara in sus adrenalina……ca de exemplu plata facturilor………offfff si trebuie sa mai intre cava banuti in cont, dar intarzie sa apara, normal.
In schimb facturile sunt punctuale.

Trebuie sa ma duc sa cumpar combustibil pt soba………offfffffffff cri, cri, cri, toamna gri, etc.
Dau o fuga la bancomat, dar pe strada o vad pe soacra-mea, toata in negru cu baston, sta la taclale cu o vecina……….fac cale intoarsa parca as fi vazut pisica neagra………..nush de ce, dar nu mai am chef.
Voi incerca mai tarziu.

Afara e soare, un soare tare zambaret.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
liliana2u
postare Oct 19 2009, 12:39 PM
Postare #2


mami de blonduta desteapta!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,886
Inscris la: 10-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,054



eu sar intr-un picior.. abia asteptam sa ajung la serviciu, dar nu azi.. si tot am ajuns..
dar au fost ani in viata mea cand ma trezeam cu mare drag sa ajung la birou, acum nu o mai fac cu asa mare pasiune, insa ma ajuta sa-mi platesc facturile, serviciile.. eu sunt f. activa, energica.. trebuie sa am mereu ocupatie.. desi pe vremea asta, alt gen de miscare ar aduce putin din hormonul fericirii love1.gif blush.gif


--------------------
"Iubirea este cea mai frumoasa muzica din partitura vietii. Fara ea, ai fi un etern afon in corul imens al omenirii" (Roque Schneider)
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue. (Carl Sandburg)
Tratati-va unii pe altii cu cel mai mare respect, deoarece atunci cand va uitati in ochii altuia, priviti in ochii lui Dumnezeu!

Fericirea din viata ta depinde de calitatea gandurilor tale.

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanne
postare Oct 19 2009, 12:41 PM
Postare #3


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,872
Inscris la: 22-May 08
Din: Resita
Membru nr.: 24,063



QUOTE(marimaria @ Oct 19 2009, 01:16 PM) *
Dimineata de toamna
19 octombrie 2009

Aud ceasul sunand…….la 6.30 pus de sotul meu………..si suna, si suna…..ii trag un cot sa se ridice.
Al meu e pus la 7.00……….mai vreau sa profit de jumatatea mea de ora.
As fi putut sa mai stau in pat, dar vreau sa fiu activa toata ziua………..vorba ceea: “Cine se scoala devreme, departe ajunge”………pe dracu departe………tot in jurul casei stau ca un caine legat de lant.

Scot nasul afara, brrrrrrrrrr ce rece………in casa e caldut, iar eu ma retrag ca un melc in cochilia lui.
Prepar micul dejun, cafea cu lapte, biscuiti si brioshe.
Urmaresc cu coada ochiului graba lui de a pleca la munca, ofteaza……….e un servici care nu-i place, da’ cui ii place?
Sa-mi spuna mie care-i ala care sare intr-un picior ca s-a nascut pt a munci.
In fine pe el i-l suprasolicita, fizic, psihic………..fizic, ma bucur ca mai da jos din kile.

Acum se joaca cu fata, ea se ascunde sub plapuma si el tre’ s-o caute…….cucu-bau.

Ma saruta in fuga si pleaca.
Diminetile sunt mecanice toate, in cursul zilei daca intervin alte evenimente sa ne mai sara in sus adrenalina……ca de exemplu plata facturilor………offfff si trebuie sa mai intre cava banuti in cont, dar intarzie sa apara, normal.
In schimb facturile sunt punctuale.

Trebuie sa ma duc sa cumpar combustibil pt soba………offfffffffff cri, cri, cri, toamna gri, etc.
Dau o fuga la bancomat, dar pe strada o vad pe soacra-mea, toata in negru cu baston, sta la taclale cu o vecina……….fac cale intoarsa parca as fi vazut pisica neagra………..nush de ce, dar nu mai am chef.
Voi incerca mai tarziu.

Afara e soare, un soare tare zambaret.


liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif Da' cine-a murit de-i toata in negru? Bine ca-i cu baston, ca altfel alerga dupa tine...


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marimaria
postare Oct 19 2009, 12:45 PM
Postare #4


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,578
Inscris la: 7-January 09
Din: Torino, Italia
Membru nr.: 63,039




QUOTE(liliana2u @ Oct 19 2009, 02:39 PM) *
eu sar intr-un picior.. abia asteptam sa ajung la serviciu, dar nu azi.. si tot am ajuns..
dar au fost ani in viata mea cand ma trezeam cu mare drag sa ajung la birou, acum nu o mai fac cu asa mare pasiune, insa ma ajuta sa-mi platesc facturile, serviciile.. eu sunt f. activa, energica.. trebuie sa am mereu ocupatie.. desi pe vremea asta, alt gen de miscare ar aduce putin din hormonul fericirii love1.gif blush.gif

Ce bine ar fi o lume fara facturi............mari.



--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria26
postare Oct 19 2009, 12:46 PM
Postare #5


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 16,502
Inscris la: 30-October 07
Din: pitesti
Membru nr.: 8,811



QUOTE(marimaria @ Oct 19 2009, 01:16 PM) *
Dimineata de toamna
19 octombrie 2009

Aud ceasul sunand…….la 6.30 pus de sotul meu………..si suna, si suna…..ii trag un cot sa se ridice.
Al meu e pus la 7.00……….mai vreau sa profit de jumatatea mea de ora.
As fi putut sa mai stau in pat, dar vreau sa fiu activa toata ziua………..vorba ceea: “Cine se scoala devreme, departe ajunge”………pe dracu departe………tot in jurul casei stau ca un caine legat de lant.

Scot nasul afara, brrrrrrrrrr ce rece………in casa e caldut, iar eu ma retrag ca un melc in cochilia lui.
Prepar micul dejun, cafea cu lapte, biscuiti si brioshe.
Urmaresc cu coada ochiului graba lui de a pleca la munca, ofteaza……….e un servici care nu-i place, da’ cui ii place?
Sa-mi spuna mie care-i ala care sare intr-un picior ca s-a nascut pt a munci.
In fine pe el i-l suprasolicita, fizic, psihic………..fizic, ma bucur ca mai da jos din kile.

Acum se joaca cu fata, ea se ascunde sub plapuma si el tre’ s-o caute…….cucu-bau.

Ma saruta in fuga si pleaca.
Diminetile sunt mecanice toate, in cursul zilei daca intervin alte evenimente sa ne mai sara in sus adrenalina……ca de exemplu plata facturilor………offfff si trebuie sa mai intre cava banuti in cont, dar intarzie sa apara, normal.
In schimb facturile sunt punctuale.

Trebuie sa ma duc sa cumpar combustibil pt soba………offfffffffff cri, cri, cri, toamna gri, etc.
Dau o fuga la bancomat, dar pe strada o vad pe soacra-mea, toata in negru cu baston, sta la taclale cu o vecina……….fac cale intoarsa parca as fi vazut pisica neagra………..nush de ce, dar nu mai am chef.
Voi incerca mai tarziu.

Afara e soare, un soare tare zambaret.


liwlol.gif liwlol.gif asa aratau si diminetile mele cand stateam acasa biggrin.gif ... acum plecam amandoi... cu "mare drag " la serviciu liwlol.gif


--------------------



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marimaria
postare Oct 19 2009, 12:47 PM
Postare #6


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,578
Inscris la: 7-January 09
Din: Torino, Italia
Membru nr.: 63,039



QUOTE(roxanne @ Oct 19 2009, 02:41 PM) *
liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif Da' cine-a murit de-i toata in negru? Bine ca-i cu baston, ca altfel alerga dupa tine...

Asa se imbraca ea..........numai in negru.............oricum e vaduva, dar asa se imbraca si inainte.
Aaaaaaaaaaa si nu putea sa fuga dupa mine ca eram cu masina liwlol.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marimaria
postare Oct 19 2009, 12:47 PM
Postare #7


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,578
Inscris la: 7-January 09
Din: Torino, Italia
Membru nr.: 63,039



QUOTE(maria26 @ Oct 19 2009, 02:46 PM) *
liwlol.gif liwlol.gif asa aratau si diminetile mele cand stateam acasa biggrin.gif ... acum plecam amandoi... cu "mare drag " la serviciu liwlol.gif

Tzopaind, bag mana in foc liwlol.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
liliana2u
postare Oct 19 2009, 12:56 PM
Postare #8


mami de blonduta desteapta!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,886
Inscris la: 10-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,054



QUOTE(marimaria @ Oct 19 2009, 11:47 AM) *
Tzopaind, bag mana in foc liwlol.gif



sunt convinsa ca cine presteaza o munca ce-i face placere, se duce cu mare drag.. satisfactia data de sufletul pe care il pui in ceea ce faci, te tine in priza rolleyes.gif


--------------------
"Iubirea este cea mai frumoasa muzica din partitura vietii. Fara ea, ai fi un etern afon in corul imens al omenirii" (Roque Schneider)
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue. (Carl Sandburg)
Tratati-va unii pe altii cu cel mai mare respect, deoarece atunci cand va uitati in ochii altuia, priviti in ochii lui Dumnezeu!

Fericirea din viata ta depinde de calitatea gandurilor tale.

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexandra81
postare Oct 19 2009, 12:58 PM
Postare #9


Stefan Constantin - iubitul meu mic
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 29,277
Inscris la: 8-January 08
Din: Craiova
Membru nr.: 12,186



Sa nu dati cu rosii....dar eu vin cu drag la servici...si nu imi place ca ajung mereu ultima din birou...Nu mi-e greu cu Stefi cat cu tati lui (lucram amandoi la aceeasi firma rolleyes.gif )


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
myshelle_f
postare Oct 19 2009, 01:04 PM
Postare #10


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,909
Inscris la: 13-February 09
Membru nr.: 71,783



eu zic asa: daca exista multumire din ambele parti: seful de tine si tu de ...remuneratie, te duci cu drag! cat timp sunt apreciata si sunt tinuta un pic in priza ....abia astept sa ajung la lucru sa imi continui treaba. dar daca intalnesc obstacole si nu pot pe nicio parte sa le dovedesc, ba mai mult se mai si tipa la mine ca nu va accepta nimeni orice idee din partea mea pt ca asta inseamna o schimbare cat de cat semnificativa......ma oftic si incet incet imi pierd din entuziasm.

Aceasta postare a fost editata de myshelle_f: Oct 19 2009, 01:04 PM
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

58 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 10:42 AM