Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

4 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Grasute Vs Slabute...
Mih@ela
postare Apr 19 2008, 01:29 AM
Postare #1


MY BLUE SKY
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,520
Inscris la: 14-February 07
Din: .
Membru nr.: 2,096



Deoarce ,noi femeile avem mereu probleme cu kilogramele,in plus sau in minus,as vrea sa impartasim fiecare parerile despre persoana noastra.Cam ce mancati intr-o zi?Dulciuri,fructe si legume,exista in meniul vostru zilnic?Sicera sa fiu,eu as vrea sa mai pun cateva kilograme,insa,viata activa pe care o duc,sa zicem ca ma mentine. biggrin.gif Apa,beau din belsug,dulciuri mananc rar,ca nu prea imi plac...Ce ar mai fi?Hai,voi ce ziceti? smile.gif
Sunt admise glumele... smile.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Apr 19 2008, 08:57 AM
Postare #2


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



eu mananc enorm, cat 5 oameni, dulciuri, fructe, carnita, sucuri, fainoaes, resturile de prin farfuriile altora, si abia am 45 de kg... oFloare1.gif


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Claudia Elena
postare Apr 19 2008, 09:34 AM
Postare #3


Mami de Simina
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 12,512
Inscris la: 11-December 07
Membru nr.: 11,074



Eu inainte de a ramane insarcinata aveam 48 kg, eram numai buna, acum insa am pus 6 kg pe mine si tare ma tem ca dupa ce o sa nasc nu o sa mai arat la fel. Chiar daca voi slabi, unele parti ale corpului meu nu vor mai fi ca inainte... crybaby.gif


--------------------


"Un prieten adevarat te iubeste chiar si atunci cand te cunoaste."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ligiamos
postare Apr 19 2008, 10:13 AM
Postare #4


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,457
Inscris la: 31-July 07
Din: Brasov
Membru nr.: 5,571




QUOTE(Claudia Elena @ Apr 19 2008, 07:34 AM) *
Eu inainte de a ramane insarcinata aveam 48 kg, eram numai buna, acum insa am pus 6 kg pe mine si tare ma tem ca dupa ce o sa nasc nu o sa mai arat la fel. Chiar daca voi slabi, unele parti ale corpului meu nu vor mai fi ca inainte... crybaby.gif

Daca ai mostenire genetica buna vei arata si dupa nastrere la fel ca inainte de a fi insarcinata.Eu m-am ingrasat 22kg pina la sfirsitul sarcinii si cam in 9 luni am revenit la greutatea avuta inainte de sarcina(53 kg) si singurul lucru schimbat sunt sinii,dupa alaptat nu mai sunt la fel de fermi ca inainte sad.gif


--------------------





  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Madalina Jilavea...
postare Apr 19 2008, 10:48 AM
Postare #5


Lucian -George
*******

Grup: Silver Members
Postari: 3,770
Inscris la: 25-February 08
Din: Ploiesti
Membru nr.: 16,100



QUOTE(Mih@ela @ Apr 19 2008, 01:29 AM) *
Deoarce ,noi femeile avem mereu probleme cu kilogramele,in plus sau in minus,as vrea sa impartasim fiecare parerile despre persoana noastra.Cam ce mancati intr-o zi?Dulciuri,fructe si legume,exista in meniul vostru zilnic?Sicera sa fiu,eu as vrea sa mai pun cateva kilograme,insa,viata activa pe care o duc,sa zicem ca ma mentine. biggrin.gif Apa,beau din belsug,dulciuri mananc rar,ca nu prea imi plac...Ce ar mai fi?Hai,voi ce ziceti? smile.gif
Sunt admise glumele... smile.gif

daca mai vrei cateva kg.iti dau eu , wink.gif dupa nastere am ramas cu 5 kg.in plus hai ca ti le donez sa ajung la 55 kg.cat aveam inainte hug.gif

Aceasta postare a fost editata de Madalina Jilaveanu: Apr 19 2008, 10:49 AM


--------------------

Ai grija de gandurile tale pentru ca se vor transforma in vorbe.

Ai grija de vorbele tale pentru ca se vor transforma in fapte.

Ai grija de faptele tale pentru ca se vor transforma in obiceiuri.

Ai grija de obiceiurile tale pentru ca vor fi caracterul tau...

Ai grija de caracterul tau pentru ca el va influenta destinul tau...viata ta.

Frank Outlaw
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Claudia Elena
postare Apr 19 2008, 10:54 AM
Postare #6


Mami de Simina
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 12,512
Inscris la: 11-December 07
Membru nr.: 11,074



QUOTE(ligiamos @ Apr 19 2008, 11:13 AM) *
Daca ai mostenire genetica buna vei arata si dupa nastrere la fel ca inainte de a fi insarcinata.Eu m-am ingrasat 22kg pina la sfirsitul sarcinii si cam in 9 luni am revenit la greutatea avuta inainte de sarcina(53 kg) si singurul lucru schimbat sunt sinii,dupa alaptat nu mai sunt la fel de fermi ca inainte sad.gif

La sani nici nu vreau sa ma gandesc, eu ii aveam mari si un pic lasati inainte sa raman gravida, acum au mai crescut iar dupa ce voi alapta o sa-i caut pe la genunchi. Stii vorba aia: "Sanii sunt de trei feluri: mere, pere si bretele"... liwlol.gif


--------------------


"Un prieten adevarat te iubeste chiar si atunci cand te cunoaste."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Apr 19 2008, 12:25 PM
Postare #7


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



Se spune ca sarcina infrumuseteaza femeia...nu o urateste...deci fruntea Sus rolleyes.gif trandafir.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Claudia Elena
postare Apr 19 2008, 12:37 PM
Postare #8


Mami de Simina
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 12,512
Inscris la: 11-December 07
Membru nr.: 11,074



QUOTE(rux25 @ Apr 19 2008, 01:25 PM) *
Se spune ca sarcina infrumuseteaza femeia...nu o urateste...deci fruntea Sus rolleyes.gif trandafir.gif

Eu cred ca sunt exceptia...nu mai stiu ce sa fac sa nu-mi mai iasa cosuri si diferite iritatii (de care inainte nu sufeream), parul imi pica groaznic, picioarele mele arata...nu vreti sa stiti o sa-mi trebuiasca un an recuperare dupa sarcina sa dau jos toata celulita si burta, pe care o voi avea cu siguranta. Dar astea nu mai conteaza atat de mult acum, bebele meu este cel mai important. De fapt asta e scuza mea cand vreau sa mananc toate prostiile si ceilalti ma impiedica: "Cum bebe vrea sa manance inghetata...ce daca a mai mancat un kil si ieri..."


--------------------


"Un prieten adevarat te iubeste chiar si atunci cand te cunoaste."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mih@ela
postare Apr 19 2008, 01:41 PM
Postare #9


MY BLUE SKY
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,520
Inscris la: 14-February 07
Din: .
Membru nr.: 2,096



QUOTE(Madalina Jilaveanu @ Apr 19 2008, 10:48 AM) *
daca mai vrei cateva kg.iti dau eu , wink.gif dupa nastere am ramas cu 5 kg.in plus hai ca ti le donez sa ajung la 55 kg.cat aveam inainte hug.gif


Mda...insa ,dar nu 5,vreo 3... biggrin.gif De mancat,mananci mai mult decat mancai inaintea sarcinii? floare2.gif
QUOTE(rux25 @ Apr 19 2008, 12:25 PM) *
Se spune ca sarcina infrumuseteaza femeia...nu o urateste...deci fruntea Sus rolleyes.gif trandafir.gif


Ai mare dreptate...Insa DUPA sarcina,apar unele dezavantaje... biggrin.gif
QUOTE(Claudia Elena @ Apr 19 2008, 12:37 PM) *
Eu cred ca sunt exceptia...nu mai stiu ce sa fac sa nu-mi mai iasa cosuri si diferite iritatii (de care inainte nu sufeream), parul imi pica groaznic, picioarele mele arata...nu vreti sa stiti o sa-mi trebuiasca un an recuperare dupa sarcina sa dau jos toata celulita si burta, pe care o voi avea cu siguranta. Dar astea nu mai conteaza atat de mult acum, bebele meu este cel mai important. De fapt asta e scuza mea cand vreau sa mananc toate prostiile si ceilalti ma impiedica: "Cum bebe vrea sa manance inghetata...ce daca a mai mancat un kil si ieri..."

Ai sa vezi ca,kilogramele,vor fi aproximativ aceleasi,insa corpul,cum zici si tu,va suferi unele modificari..Succes pre si post natal! tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ella14
postare Apr 19 2008, 05:44 PM
Postare #10


Daria Miruna
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,921
Inscris la: 15-October 07
Din: Bistrita
Membru nr.: 8,103



eu sunt o mare pofticioasa,zilnic mananc ori o ciocolata,ori o prajiturica...de aceea nici nu slabessc.mai am de dat jos vreo 6 Kg dar nu reusesc ,dar poate prin sport o sa ajung la greutatea mea de dinainte sa raman insarcinata.si inainte de a ramane insarcinata mancam la dulciuri,cate o ciocolata pe zi era musai dar tot timpul m-am mentinut,aveam 54-55kg,dar ce-i drept ca fumam,beam cafele si nu mancam mai nimic (dar ciocolata papam)


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

4 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 16th April 2024 - 11:25 PM