Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3223 Pagini V  « < 432 433 434 435 436 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Aprilie 2009
katerina2009
postare Feb 9 2009, 12:06 PM
Postare #4331


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 20
Inscris la: 27-January 09
Din: Cluj-Napoca
Membru nr.: 67,541



QUOTE(moni&BB @ Feb 9 2009, 11:51 AM) *
Servus Katerina,
o pompa electrica pt san e f. utila si incomparabil mai buna decat una manuala...dar fiind o investitie maricica (in jur de 2.5-3 mil, depinde de firma...din cate am vazut eu)...ma gandesc ca e ok daca te documentezi de unde poti sa o iei cat costa, etc...si daca vei avea nevoie (pt ca s-ar putea ca bebe al tau sa poata suge f. usor si sa nu fie necesara pompa)...sa o ia sotul tau dupa ce nasti. Eu asa as face...

trandafir.gif


Multumesc mult de sfaturi trandafir.gif , ma bucur ca ai reusit cu tickerul..si eu m-am chinuit putin cand mi l-am pus.


--------------------





  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andreeak
postare Feb 9 2009, 12:56 PM
Postare #4332


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,337
Inscris la: 23-May 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 3,874



QUOTE(lilBB @ Feb 9 2009, 08:55 AM) *
buna dimineata andreeak
cum te mai simti?
pe danut l-ai pus la piept in ziua in care ai nascut sau dureaza cateva zile sa vina laptele?
stiu ca se zice ca lactatia debuteaza in momentul nasterii dar...
ai observat cumva ca in perioada cand ai fost racita bebe sa fie mai putin activ si dureri in burtica?
noi ne-am racit rau de tot de 2 zile si bebe nu mai misca aproape deloc sad.gif nici chiar cand stam pe spate sad.gif

Eu l-am nascut la 1 noaptea si de la 6 dimineata a stat numai cu mine si i-am dat san continuu.La inceput nu parea sa curga mai nimic dar astistentele ne spuneau sa-i tinem la san.Abia a doua zi ,seara a inceput sa-mi tasneasca laptele.Nu glumesc pur si simplu tasnea,tin minte ca la un moment dat pana sa se apuce de supt l-am stropit pe fata rau de tot saracu' liwlol.gif liwlol.gif
Si bebele meu are zile cand zici ca doarme non stop,dureri am avut ceva atunci cand eram racita,intr-o noapte chiar m-am speriat.


QUOTE(bebepis @ Feb 9 2009, 09:51 AM) *
Buna dimineata! Andreea, sa-mi zici si mie ce sfaturi iti da doctorul tau referitor la hemoroizi. Si eu am ceva probleme, mai ales ca am fost si cam constipata in timpul sarcinii. Si ma gandesc ce rau o sa ne fie si dupa nastere pt ca o sa nastem natural.

Inca n-am ajuns,am vorbit cu ea si mi-a zis sa ma spal cu ceai de pelin pt moment.M-am mai linistit pt ca vad ca mi-a mai trecut.Eu an nascut natural si prima oara ,fara epidurala si sa stii ca n-am avut probleme.

QUOTE(katerina2009 @ Feb 9 2009, 11:43 AM) *
Buna mamici,
Am si eu o intrebare: e bine sa cumparam pompa de san inainte de nastere?

Pompa de san e foarte utila,sfatul meu este sa nu investesti o gramada de bani inainte de a sti cum vei sta cu lactatia.

Aceasta postare a fost editata de andreeak: Feb 9 2009, 01:23 PM


--------------------



1. Dennis* 12 februarie 2009* Pui de Mikaela
2. Denis* 25 februarie 2009* pui de Loredana03
3. Ioana Miruna* 27 martie 2009* Pui de Bebepis
4. David Gabriel* 27 martie 2009* Pui de Doinitzagabriela
5. Matei* 1 aprilie 2009* Pui de Costi
6. Andrei Theodor* 3 aprilie * Pui Mami de Teo
7. Maria Anastasia* 7 aprilie 2009 * Pui de Anastasia 80
8. Gabriel* 7 aprilie 2009* Pui de Maria_Corina29
9. Renata Maria* 11 aprilie 2009* Pui de LilBB
10. Theodor Florin * 12 aprilie 2009 * Pui de Nilufera
11.Andrei Razvan*12 aprilie*pui de danutza75.
12. Antonia Maria * 13 aprilie 2009 * Pui de mihaela_2011
13.Andrei Robert
* 13 aprilie 2009 * Pui de Andree29
14. Maria* 14 aprilie 2009* Pui de AndreeaK
15. Arina Elena * 14 aprilie 2009 * Pui de Manu 1981
16. Daria*14 aprilie 2009 * Pui de alina_zugravu18
17. Alice* 15 aprilie 2009* Pui de Di @
18. Antonia Maria* 15 aprilie 2009 * Pui de Milioana
19. George Sebastian* 23 aprilie 2009* Pui de Marylena7
20. Nikolas* 23 aprilie 2009* Pui de Meaw_ela
21. Sara Maria* 26 aprilie 2009* Pui de Alinaspa
22. Christian Pavel* 28 aprilie 2009 * Pui de Mamigeo
23. Natalia Gabriela* 30 aprilie 2009 * Pui de cristina_natalia
24. Amalia Andreea * 2 Mai 2009 * Pui de Anamaria_c
25. Vlad Daniel* 6 mai 2009 * Pui de AngiC
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Doinitzagabriela
postare Feb 9 2009, 01:12 PM
Postare #4333


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 802
Inscris la: 7-October 08
Membru nr.: 41,131



Buna fetelor, noi suntem harnici, de la 9.30 ne-am trezit si am facut sarmale...smile.gif s-a tot tinut o vecina de mine sa imi dea varza sa fac si am cedat tentatiei pana la urma...sper sa iasa bune, pentru-ca e prima data cand fac.
Angi sper ca Alex e mai bine cu ochisorul ?tzuc.gif
Cum sunt bebeii vostri, al meu este pe zi ce terec tot mai activ, insa mie mi-au revenit greturile de trimestru trei crybaby.gif azi ma duc sa predau tot la servici si sa intru oficial in prenatal, mi-am tot facut program pentru saptamana asta ca sa nu mai ajung in stari de depresie. De ieri am inceput lectii de lamaze, am mers cu sotulu meu la prima lectie despre sarcina, a fost foarte interesant....mai avem inca 5 sedinte smile.gif iar cand terminam ar trebuii sa nasc in 2 saptamani bananab.gif
Va pup pe toate si sper sa reusesc sa imi achizitionez un leptop personal cat mai curand, sa pot intra sa vorbesc cu voi, ca sunt slabe sanse sa prind leptopul lui Ionut liber ( mai ales in weekend)


--------------------





  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria_corina29
postare Feb 9 2009, 01:22 PM
Postare #4334


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,658
Inscris la: 18-September 08
Din: pitesti
Membru nr.: 38,133




QUOTE(bebepis @ Feb 9 2009, 11:51 AM) *
Buna dimineata! Andreea, sa-mi zici si mie ce sfaturi iti da doctorul tau referitor la hemoroizi. Si eu am ceva probleme, mai ales ca am fost si cam constipata in timpul sarcinii. Si ma gandesc ce rau o sa ne fie si dupa nastere pt ca o sa nastem natural.


BUNA MAMICI,
LA PRIMA SARCINA, AM FACUT SI EU HEMOROIZI DIN CAUZA CA ERAM PERMANENT CONSTIPATA. SI ERAU DUREROSI, FACEAM SCAUNE CU SANGE, MA USTURA ZONA FUNDULUI, ....ETC.
LA INCEPUTUL ACESTEI SARCINI AM FOST IAR CONSTIPATA DAR DE DATA ASTA NU I-AM MAI LASAT PE HEMOROIZI SA-SI FACA DE CAP SI AM FACUT TOT POSIBILUL SA SCAP DE CONSTIPATIE. AM INCERCAT INCLUSIV CU ACTIVIA, DAR NU A FUNCTIONAT.
AM INCERCAT CU FRUCTE, SI A MERS, APOI AM DAT-O PE LAPTE CU O LGT DE MIERE,O CANA IN FIECARE DIMINEATA. ACUM AM AJUNS SA BEAU O CANA DE LAPTE SI APOI O CANA DE APA SI SA NU SE INTAMPLE NIMIC , ADICA SA NU MA STRIC LA STOMAC. ORICUM CA SA TINETI DEPARTE HEMOROIZII TRE SA EVITATI CONSTIPATIA.


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria_corina29
postare Feb 9 2009, 01:31 PM
Postare #4335


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,658
Inscris la: 18-September 08
Din: pitesti
Membru nr.: 38,133



QUOTE(andreeak @ Feb 7 2009, 09:28 PM) *
N-am avut niciodata,doar ca din cea am citit se potrivesc simptomele.Oricum voi merge ;la dr sa fiu mai sigura.

ANDREEA, DIN POZE SE VEDE CA NU MAI POATE DANUT DE DRAGUL SURIOAREI LUI CARE VA SA VINA PE LUME. CIPRIAN, POATE SI DATORITA FAPTULUI CA NU STA CU MINE, STA LA PARINTII MEI PANA IN TOAMNA CAND MERGE LA CAMIN SI IL IAU ACASA, NU E ASA DE INCANTAT DE BURTICA MAMEI, EL VREA SA IASA MAI REPEDE SA IL VADA, DAR NU CONVERSEAZA CA DANUT CU BURTICA.


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria_corina29
postare Feb 9 2009, 02:07 PM
Postare #4336


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,658
Inscris la: 18-September 08
Din: pitesti
Membru nr.: 38,133



QUOTE(Doinitzagabriela @ Feb 9 2009, 03:12 PM) *
Cum sunt bebeii vostri, al meu este pe zi ce terec tot mai activ, insa mie mi-au revenit greturile de trimestru trei crybaby.gif azi ma duc sa predau tot la servici si sa intru oficial in prenatal, mi-am tot facut program pentru saptamana asta ca sa nu mai ajung in stari de depresie. De ieri am inceput lectii de lamaze, am mers cu sotulu meu la prima lectie despre sarcina, a fost foarte interesant....mai avem inca 5 sedinte smile.gif iar cand terminam ar trebuii sa nasc in 2 saptamani bananab.gif
Va pup pe toate si sper sa reusesc sa imi achizitionez un leptop personal cat mai curand, sa pot intra sa vorbesc cu voi, ca sunt slabe sanse sa prind leptopul lui Ionut liber ( mai ales in weekend)

NU TE MAI SUPARA SI TU PE SOT, FACE SI EL CE POATE, FAPTUL CA MERGE CU TINE LA CURSURI E UN LUCRU MARE, ZIC EU AVAND IN VEDERE CAT E DE OCUPAT.
SI EU AVEAM STARI DE DEPRESIE MAI ACUM 2-3 LUNI dar mi-au trecut cu incurajarile voastre si cu ajutorul cel mai important de la sotul meu care zi de zi imi demonstreaza si prin vorbe si prin fapte ca ma iubeste si imi acorda tot sprijinul lui fizic si moral in casa. cat sa faca si el mai mult.


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anamaria_c
postare Feb 9 2009, 02:36 PM
Postare #4337


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 947
Inscris la: 12-September 08
Din: timisoara
Membru nr.: 37,307



QUOTE(lilBB @ Feb 9 2009, 10:55 AM) *
noi ne-am racit rau de tot de 2 zile si bebe nu mai misca aproape deloc sad.gif nici chiar cand stam pe spate sad.gif

Imi pare rau ca ai racit ,iti doresc sa te faci cat mai repede bine.La mine sotul e racit foarte rau ma feresc cat pot de el sa nu iau si eu.
Am avut si eu zile cand bebe a miscat abia noaptea tarziu nu am putut sa dorm ca nu il simtisem toata ziua si am stat treaza pana l-am simtit.Poate si la tine misca noaptea cand dormi.
Iti doresc multa sanatate tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sweet_yonutza
postare Feb 9 2009, 02:37 PM
Postare #4338


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 191
Inscris la: 28-October 08
Din: timisoara, firenze
Membru nr.: 45,175



hello mamici!
azi am fost la eco..deci bebe al meu are 31 de sapt si 2 zile,1740g si dk am inteles bine 28 cm si ceva si s-a intors bananab.gif ...totul e in regula,slava domnului !eram tare ingriorata k o sa-mi spuna k e prea mik sau alte treburi..dar se pare k e ok,atat doar k nu i-am vazut mutritza k isi tinea mainile pe fata si nici pozele n-au iesit foarte clare fata de data trecuta(knd i-a facut 24 de poze)... trandafir.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anamaria_c
postare Feb 9 2009, 02:40 PM
Postare #4339


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 947
Inscris la: 12-September 08
Din: timisoara
Membru nr.: 37,307



QUOTE(Doinitzagabriela @ Feb 9 2009, 03:12 PM) *
Buna fetelor, noi suntem harnici, de la 9.30 ne-am trezit si am facut sarmale... smile.gif s-a tot tinut o vecina de mine sa imi dea varza sa fac si am cedat tentatiei pana la urma...sper sa iasa bune, pentru-ca e prima data cand fac.
Angi sper ca Alex e mai bine cu ochisorul ? tzuc.gif
Cum sunt bebeii vostri, al meu este pe zi ce terec tot mai activ, insa mie mi-au revenit greturile de trimestru trei crybaby.gif azi ma duc sa predau tot la servici si sa intru oficial in prenatal, mi-am tot facut program pentru saptamana asta ca sa nu mai ajung in stari de depresie. De ieri am inceput lectii de lamaze, am mers cu sotulu meu la prima lectie despre sarcina, a fost foarte interesant....mai avem inca 5 sedinte smile.gif iar cand terminam ar trebuii sa nasc in 2 saptamani bananab.gif
Va pup pe toate si sper sa reusesc sa imi achizitionez un leptop personal cat mai curand, sa pot intra sa vorbesc cu voi, ca sunt slabe sanse sa prind leptopul lui Ionut liber ( mai ales in weekend)

Cum au iesit sarmalele?
Mi-e aproape tot timpul cand fac ceva nou de mancare imi iasa bun ,a doua oara nu toate imi iasa bune. Imi pare rau ca ti-au reaparut greturile.
oFloare.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anamaria_c
postare Feb 9 2009, 02:44 PM
Postare #4340


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 947
Inscris la: 12-September 08
Din: timisoara
Membru nr.: 37,307



QUOTE(sweet_yonutza @ Feb 9 2009, 04:37 PM) *
hello mamici!
azi am fost la eco..deci bebe al meu are 31 de sapt si 2 zile,1740g si dk am inteles bine 28 cm si ceva si s-a intors bananab.gif ...totul e in regula,slava domnului !eram tare ingriorata k o sa-mi spuna k e prea mik sau alte treburi..dar se pare k e ok,atat doar k nu i-am vazut mutritza k isi tinea mainile pe fata si nici pozele n-au iesit foarte clare fata de data trecuta(knd i-a facut 24 de poze)... trandafir.gif


Ma bucur ca bebele tau e bine tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3223 Pagini V  « < 432 433 434 435 436 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 16th April 2024 - 10:27 PM