Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

> Comportament Neadecvat, crize de plans, tavalit pe jos&company... cum procedam?
floare_albastra
postare Mar 3 2011, 08:11 PM
Postare #1


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,981
Inscris la: 28-May 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 24,671



Sunt curioasa, mai bine zis interesata, sa aflu mai multe de la voi despre cum procedati atunci cand cel mic se tavaleste pe jos pentru ca nu i se ofera o jucarie atunci cand pofteste domnia sa, sau ca se dezbraca pentru ca e nervos, sau se loveste intentionat atunci cand i se interzice ceva ETC

Ce faceti in situatii de genul acesta?
Cum reactionati?
Cum rezolvati problema?
Ce metode aplicati daca problema persista?
Recurgeti la urlete, amenintari, jigniri si violenta?
Daca DA/NU, de ce?
In cat timp ati rezolvat cu dragoste si rabdare?
Ce faceti atunci cand clacati?

Eu m-am confruntat cu mai multe probleme dificile si fiind parinte singur, recunosc ca nu de putine ori am esuat...
Incepand cu dezbracatul, trantitul jucariilor pe jos, tavalitul pe jos, datul cu capul de pereti, usi si parchet pana la marele NU... si ar mai fi de enumarat.

Am sa va povestesc din fiecare. smile.gif

Va astept cu drag.

Aceasta postare a fost editata de floare_albastra: Mar 3 2011, 08:13 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
51 Pagini V   1 2 3 > »   
Start new topic
Raspunsuri (1 - 9)
maria26
postare Mar 3 2011, 09:14 PM
Postare #2


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 16,502
Inscris la: 30-October 07
Din: pitesti
Membru nr.: 8,811



eu cred ca depinde foarte mult de fiecare copil... unii pot iesi foarte usor din starea respectiva daca le oferi ceva, altii daca ii iei in brate, iar altii daca sunt tratati cu indiferenta... ne-am confruntat si noi cu cateva crize de tavalit si plans isteric intre varsta de 1 si 7-8 luni si 2 ani di jumatate... la noi a functioat doar indiferenta.. daca eram in casa, il lasam singur si mergeam in alta camera.. dupa cateva minute se calma si vedea dupa mine.. daca eram afara, faceam 2 -3 pasi si ma faceam ca nu-l vad.... asa se camla cel mai repede.. daca insercam sa-i intr in voie, mai rau faceam...
stiu ca e greu.... jignirile si violenta nu pot face decat rau.... cateodata imi venea sa plang de nervi, dar incercam sa stau calma ca sa isi poata reveni.. daca mama se agita, copilul simte si nu are cum sa-i treaca starea in care se afla..

Aceasta postare a fost editata de maria26: Mar 3 2011, 09:14 PM


--------------------



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pavoneitza
postare Mar 3 2011, 09:35 PM
Postare #3


aly^^
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,014
Inscris la: 8-August 08
Din: germania
Membru nr.: 33,398



maria are dreptate!
si noi inca mai avem scene de tipat,aruncat,tavalit,plans isteric etc!
si tot prin indiferentza! numai ca la iannis tinea si 30 de min showul! oFloare1.gif
crede-ma ca imi venea sa ma arunc de la etaj de nervi...dar n-ai ce face! doape in urechi poti sa=ti spui! liwlol.gif glumeam
aici sunt prob si cu vecinii....deja a venit una ca dc tipa copilu? oFloare1.gif ca ma da la politie liwlol.gif
babe nebune!
in fine...sincer...cred ca e o perioada mai aiurea pt ei! toti trec prin asta! asa ca multa putere si rabdare!


--------------------





  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihaela_2011
postare Mar 3 2011, 10:11 PM
Postare #4


Mami de Antonia (aprilie 2009), Alessandro si Gabriela (septembr
****

Grup: Top Members
Postari: 997
Inscris la: 28-January 11
Din: Stuttgart, Germany
Membru nr.: 213,832




QUOTE(floare_albastra @ Mar 3 2011, 08:11 PM) *
Sunt curioasa, mai bine zis interesata, sa aflu mai multe de la voi despre cum procedati atunci cand cel mic se tavaleste pe jos pentru ca nu i se ofera o jucarie atunci cand pofteste domnia sa, sau ca se dezbraca pentru ca e nervos, sau se loveste intentionat atunci cand i se interzice ceva ETC

Ce faceti in situatii de genul acesta?
Cum reactionati?
Cum rezolvati problema?
Ce metode aplicati daca problema persista?
Recurgeti la urlete, amenintari, jigniri si violenta?
Daca DA/NU, de ce?
In cat timp ati rezolvat cu dragoste si rabdare?
Ce faceti atunci cand clacati?

Eu m-am confruntat cu mai multe probleme dificile si fiind parinte singur, recunosc ca nu de putine ori am esuat...
Incepand cu dezbracatul, trantitul jucariilor pe jos, tavalitul pe jos, datul cu capul de pereti, usi si parchet pana la marele NU... si ar mai fi de enumarat.

Am sa va povestesc din fiecare. smile.gif

Va astept cu drag.

Din fericire pana acum astfel de cazuri in care fetita cea mare sa fi avut astfel de iesiri au fost destul de rare. Intotdeauna am incercat sa rezolv cu dragoste si voce calma insa cu un ton mai ferm. Recunosc au fost situatii in care ea se tavalea pe jos atunci cand nu ii ofeream ceea ce doreste insa prin explicatia oferita am reusit sa o calmez. Atata timp cat sunt mici trec de la o extrema la alta cu usurinta. Niciodata un am oferit un alt "bun" pentru a o scoate din aceea stare.
Au fost situatii cand in casa eram partasa la concerte interminabile din partea copiilor. Cu rabdare si cu ajutorul lui DD am reusti sa trec peste aceste momente de "tipete". Pana acum nu am avut probleme cu vecinii. Sunt foarte intelegatori si constienti ca atata timp cat sunt mici pot sa tipe sau sa alerge prin casa tocmai cand nu te astepti. Eu am insa probleme ca nu sunt respectate orele de somn. Fiecare se apauca sa faca nu stiu ce prin casa si tocmai cand copii mei dorm se aude ba o bormasina, ba o un pikamer si uneori ma mir cum de reusesc copii sa doarma in acest vacarm.


--------------------
Mihaela

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
floare_albastra
postare Mar 3 2011, 11:39 PM
Postare #5


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,981
Inscris la: 28-May 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 24,671



Eu va relatez o poveste destul de proaspata, care a durat cam 2-3 luni... se dadea cu capul de pereti, de masa, de calorifer, usa... de ce apuca... Sa spunem ca daca reusea sa intre in baie si apuca sa zicem spray-ul de geamuri, sau in bucatarie, se cocota si insfaca rapid vreo cana sau te miri ce, il rugam frumos sa puna obiectul respectiv la loc. Si il rugam, nene, de N ori si nimic! Nici pe un ton ferm nu a functionat. Apoi il luam obiectul din mana si in timp ce mergeam sa il pun la loc, ii explicam ca nu e voie, sau ca se loveste, sau ca e toxic etc, in functie de ce era, mereu ii explicam si ii explic 'de ce'. Atunci il apucau nervii. Incepeau miorlaiturile, apoi urletele cu topaituri si in final se lovea intentionat cu capul de perete. Si nu o data, de multe ori, consecutiv. Si ii explicam ca se loveste, ca isi face rau, ii aratam in oglinda dupa 2-3 zile cucuiul, si degeaba! Si facea chestia asta de N ori pe zi. Erau zile in care avea cate 3 vanatai in frunte. Mi-era deja teama ca poate isi face vreun hematom in frunte... Eram disperata. Cateodata, ma trezeam urland la el... Am scormonit atunci internetul si am citit despre treaba asta cu datul capului de pereti... sunt copii care isi smulg si genele, sau se musca... si am inteles ca pricina asta de suparare a copilului trece cu multa, multa rabdare si perseverenta si totodata cu aplicarea unei pedepse. Asta zicea la un moment dat un psiholog. Ca mania copilului trece si cu pedeapsa. Si am inaugurat 'COLTUL' si l-am privat de jucarii. A fost un chin!!! Imi venea sa deschid geamul si sa sar. La inceput, crizele se intensificau. Il duceam la colt si ii spuneam ca sunt suparata pe el si ca va trebui sa stea acolo 5 minute sa se calmeze si chiar si acolo, se dadea cu capul de pereti si urla ca din gura de sarpe... Il duceam si de 10 ori pe zi la colt. A fost jale mare, pe amandoi. Ca sa nu zic ca ii luam masinutele, cum zice el 'nino nino' si le puneam pe un raft, sus de tot, pentru 1 ora. Si ii spuneam de ce. Vai, era plansul plansului. Nino nino pentru el este ca aerul! Cam dupa o saptamana, au inceput sa se vada primele rezultate modeste. Si cam dupa 1 luna, chiar 2, s-au domolit 90% crizele. Acum se mai da cu capul de pereti cand isi aduce aminte, deci cam 1 data pe saptamana, dar constientizeaza si ii este rusine, caci pleaca capul in pamant.

A fost cumplit.

PS: La noi nu a functionat indiferenta. Era mai rau.

Aceasta postare a fost editata de floare_albastra: Mar 3 2011, 11:42 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Mar 4 2011, 09:44 AM
Postare #6


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



cam in acelasi capitol ne incadram si noi...la care adaugam ca este un copil deosebit de solicitant
la o luna cerea de mancare la fiecare 50 min...de aici a inceput ....in maternitate era singurul care se trezea la fiecare 2 ore sa manance....si asistentele mi-au spus dc are foame atunci sa-i dau indiferent de ore....va dati seama...2 ore dormea 2 ore la san...asta era noaptea ptr ca ziua 1 ora dormea 3 statea treaz....
apoi la 4 luni s-a trezit ac nu mai vrea nicicum sa stea culcat in carucior...sa nu vedeti voi circ wacko.gif i-am bagat scaunul de masina in carucior ca sa stea inclinit bine sa nu avem probl cu spatele...l-a asigurat tacso...la 7 luni nu mai incapea in scaunel...am zis sa-l pun o treapta mai sus sa sada direct in carucior...s-a trezit ac nu vrea sa mai stea in carucior ci sa umble in patru labe p afara...si efectiv voia sa se arunce din carucior....este incredibil ce poate face un copil cu 7 lun.... sad.gif inu stiu cum am nimerit si ce am facut...dar nu am avut centuri la carucior este vb de Geisllann care nu aj centuri la carucioare nervi.gif ....asa ac pune-te si cumpara alt carucior cu centuri...
de la 6 lunite a vrut sa doarmna numai cate 20 min p zi....dar stiti cum...numarate!!!azi imi doarme o jumate de ora p zi....
a mers relativ repede...iar cu colicii nu mi-a facut probl si nu am folosit nici un ceai si nici un med ptr colici...
unde nu mi-a facut probl iar sunt racelile...a fost racit cand avea 2 lunite si enetrocolita la 6 lunite si de atunci nimic biggrin.gif desi il ducem aproape in fiecare zi afara indiferent de vreme-poate ca asta l-a si intarit asa
la un an a inceput sa faca primele crize de nervi...l-a dus tacso in camera alaturata...si l-a lasat...s-a apucat sa dea cu capul de pereti...cand a vazut ca-l doare si ca nu vine nimeni chiar dc se loveste...a incetat!!!
si de atunci asa facem de fiecare data...urla 10 min si-l aud ca lovese cu piciorul...si apoi vine si ne ia in brate si se culca...ca sa nu va spun ca spune ca-i pare rau...
la un an si 4 luni a lovit prima data un copil ptr ac nu a aceeptat sa fac aschimb de lopetici cu el...desi el in prealabil i explicase clar ca io da p a lui dc o primeste p cealalta...si cand a vazut ca alallt bebe se mataieste ia dat cu loptica in cap.... ohmy.gif
cred ca am reusit sa-l facem sa inteleaga ca nu are voie sa loveasca...la un centru de joaca in ianuarie batuse 8 copiii intr-o ora...am crezut ca mor de rusine!!!
acumn....ca si probl actuale sunt....faptul ca nu poate sta p scaun sa manance...nu sta neam la imbracat...
si mai face crize inca de nervi desi stie ca-l ducem in camera singur....
avem o f mare probl ca nu poate sta p scaun...se plimba de p unul p altul...in scaunelul lui cred ca aproape niciodata nu a stat...ca eu cred ca-l si arunc ca numai loc imi ocupa....am incercat multe modalitati...si nu stiu cum sa mai fac...
iar dea dormit a doarme intr-o ora abia...dar asta hai ca merge...dar tb asta cu statul la masa nervi.gif
nici tati nu ma lasa sa-i ofer altceva cand nu are voie cu un alt lucru ....si din cate am citit...cred ca asa este bine....
pana acum nu am apucat sa stau decat o singura data in viata mea p banca in parc...40 min...in rest nu am cum sta ptr ca fige peste tot unde nu-l mai pot vedea si-mi e frica ca sare in lac sau in fata masinilor...cateodata ma sui oftic...sunt mamici care stau si citesc sau vb la tel...si eu nu mai pot de picioare ca tb sa stau cumva tot in preajma lui...nu prea proape ca sa nu devina copil de al care nu face nimic fara mama sau tata...dar nici departe
unsure.gif
la cumparaturi am scandal mare iar...nu vrea sa stea in carucior ...ci iasa din carucior si se duce si-si ia si el cos si apoi pune de toate in carucior...apoi se duce la casa si dc este cineva inaintea lui...si nu le poate pune p banda striga la oameni sa plece mad.gif ca sa-si poata poune el p banda ce are in cos!!!


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Mar 4 2011, 09:53 AM
Postare #7


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



QUOTE(floare_albastra @ Mar 3 2011, 10:39 PM) *
Eu va relatez o poveste destul de proaspata, care a durat cam 2-3 luni... se dadea cu capul de pereti, de masa, de calorifer, usa... de ce apuca... Sa spunem ca daca reusea sa intre in baie si apuca sa zicem spray-ul de geamuri, sau in bucatarie, se cocota si insfaca rapid vreo cana sau te miri ce, il rugam frumos sa puna obiectul respectiv la loc. Si il rugam, nene, de N ori si nimic! Nici pe un ton ferm nu a functionat. Apoi il luam obiectul din mana si in timp ce mergeam sa il pun la loc, ii explicam ca nu e voie, sau ca se loveste, sau ca e toxic etc, in functie de ce era, mereu ii explicam si ii explic 'de ce'. Atunci il apucau nervii. Incepeau miorlaiturile, apoi urletele cu topaituri si in final se lovea intentionat cu capul de perete. Si nu o data, de multe ori, consecutiv. Si ii explicam ca se loveste, ca isi face rau, ii aratam in oglinda dupa 2-3 zile cucuiul, si degeaba! Si facea chestia asta de N ori pe zi. Erau zile in care avea cate 3 vanatai in frunte. Mi-era deja teama ca poate isi face vreun hematom in frunte... Eram disperata. Cateodata, ma trezeam urland la el... Am scormonit atunci internetul si am citit despre treaba asta cu datul capului de pereti... sunt copii care isi smulg si genele, sau se musca... si am inteles ca pricina asta de suparare a copilului trece cu multa, multa rabdare si perseverenta si totodata cu aplicarea unei pedepse. Asta zicea la un moment dat un psiholog. Ca mania copilului trece si cu pedeapsa. Si am inaugurat 'COLTUL' si l-am privat de jucarii. A fost un chin!!! Imi venea sa deschid geamul si sa sar. La inceput, crizele se intensificau. Il duceam la colt si ii spuneam ca sunt suparata pe el si ca va trebui sa stea acolo 5 minute sa se calmeze si chiar si acolo, se dadea cu capul de pereti si urla ca din gura de sarpe... Il duceam si de 10 ori pe zi la colt. A fost jale mare, pe amandoi. Ca sa nu zic ca ii luam masinutele, cum zice el 'nino nino' si le puneam pe un raft, sus de tot, pentru 1 ora. Si ii spuneam de ce. Vai, era plansul plansului. Nino nino pentru el este ca aerul! Cam dupa o saptamana, au inceput sa se vada primele rezultate modeste. Si cam dupa 1 luna, chiar 2, s-au domolit 90% crizele. Acum se mai da cu capul de pereti cand isi aduce aminte, deci cam 1 data pe saptamana, dar constientizeaza si ii este rusine, caci pleaca capul in pamant.

A fost cumplit.

PS: La noi nu a functionat indiferenta. Era mai rau.

ohhhhhhhh...ce bine ca a trecut....
al nostru acum loveste numai cu piciorul....
da..ai facut super...numai cu consecventa si pedeapsa si explicat ce si cum...
stii ce afce al nostru acum...cand i zicem ziua ca nu e voie si se infurie...viseaza noaptea si urla noaptea si ne zice ca sa-i dam ceasul sau tel...exact ce am facut in ziau respectiva si i-am interzis...si noi incercam dsa-l linistim si el nu ne aude....deci ne luam portie dubla.... wacko.gif


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria26
postare Mar 4 2011, 10:01 AM
Postare #8


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 16,502
Inscris la: 30-October 07
Din: pitesti
Membru nr.: 8,811



va spun sincer, ca eu am vrut sa merg cu el psiholog cand mi-a facut prima criza de isterie cu urlete si tavalit pe jos sad.gif.. apoi am inteles ca e varsta .. a mers si la noi faza cu coltul, dar doar la simple suparai cu fundul de pamant.. cand se tavalea pe jos intra intr-un fel de transa.. nu mai auzea ce ii spun.... dupa 2 ani si jumatate nu a mai facut absolut deloc... s-a schimbat enorm... intelege cand ii explic ca nu are voie .. e mult mai calm..
trebuie sa aveti un pic de rabdare...


--------------------



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pavoneitza
postare Mar 4 2011, 10:29 AM
Postare #9


aly^^
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,014
Inscris la: 8-August 08
Din: germania
Membru nr.: 33,398



QUOTE(anku @ Mar 4 2011, 11:44 AM) *
cam in acelasi capitol ne incadram si noi...la care adaugam ca este un copil deosebit de solicitant
la o luna cerea de mancare la fiecare 50 min...de aici a inceput ....in maternitate era singurul care se trezea la fiecare 2 ore sa manance....si asistentele mi-au spus dc are foame atunci sa-i dau indiferent de ore....va dati seama...2 ore dormea 2 ore la san...asta era noaptea ptr ca ziua 1 ora dormea 3 statea treaz....
apoi la 4 luni s-a trezit ac nu mai vrea nicicum sa stea culcat in carucior...sa nu vedeti voi circ wacko.gif i-am bagat scaunul de masina in carucior ca sa stea inclinit bine sa nu avem probl cu spatele...l-a asigurat tacso...la 7 luni nu mai incapea in scaunel...am zis sa-l pun o treapta mai sus sa sada direct in carucior...s-a trezit ac nu vrea sa mai stea in carucior ci sa umble in patru labe p afara...si efectiv voia sa se arunce din carucior....este incredibil ce poate face un copil cu 7 lun.... sad.gif inu stiu cum am nimerit si ce am facut...dar nu am avut centuri la carucior este vb de Geisllann care nu aj centuri la carucioare nervi.gif ....asa ac pune-te si cumpara alt carucior cu centuri...
de la 6 lunite a vrut sa doarmna numai cate 20 min p zi....dar stiti cum...numarate!!!azi imi doarme o jumate de ora p zi....
a mers relativ repede...iar cu colicii nu mi-a facut probl si nu am folosit nici un ceai si nici un med ptr colici...
unde nu mi-a facut probl iar sunt racelile...a fost racit cand avea 2 lunite si enetrocolita la 6 lunite si de atunci nimic biggrin.gif desi il ducem aproape in fiecare zi afara indiferent de vreme-poate ca asta l-a si intarit asa
la un an a inceput sa faca primele crize de nervi...l-a dus tacso in camera alaturata...si l-a lasat...s-a apucat sa dea cu capul de pereti...cand a vazut ca-l doare si ca nu vine nimeni chiar dc se loveste...a incetat!!!
si de atunci asa facem de fiecare data...urla 10 min si-l aud ca lovese cu piciorul...si apoi vine si ne ia in brate si se culca...ca sa nu va spun ca spune ca-i pare rau...
la un an si 4 luni a lovit prima data un copil ptr ac nu a aceeptat sa fac aschimb de lopetici cu el...desi el in prealabil i explicase clar ca io da p a lui dc o primeste p cealalta...si cand a vazut ca alallt bebe se mataieste ia dat cu loptica in cap.... ohmy.gif
cred ca am reusit sa-l facem sa inteleaga ca nu are voie sa loveasca...la un centru de joaca in ianuarie batuse 8 copiii intr-o ora...am crezut ca mor de rusine!!!
acumn....ca si probl actuale sunt....faptul ca nu poate sta p scaun sa manance...nu sta neam la imbracat...
si mai face crize inca de nervi desi stie ca-l ducem in camera singur....
avem o f mare probl ca nu poate sta p scaun...se plimba de p unul p altul...in scaunelul lui cred ca aproape niciodata nu a stat...ca eu cred ca-l si arunc ca numai loc imi ocupa....am incercat multe modalitati...si nu stiu cum sa mai fac...
iar dea dormit a doarme intr-o ora abia...dar asta hai ca merge...dar tb asta cu statul la masa nervi.gif
nici tati nu ma lasa sa-i ofer altceva cand nu are voie cu un alt lucru ....si din cate am citit...cred ca asa este bine....
pana acum nu am apucat sa stau decat o singura data in viata mea p banca in parc...40 min...in rest nu am cum sta ptr ca fige peste tot unde nu-l mai pot vedea si-mi e frica ca sare in lac sau in fata masinilor...cateodata ma sui oftic...sunt mamici care stau si citesc sau vb la tel...si eu nu mai pot de picioare ca tb sa stau cumva tot in preajma lui...nu prea proape ca sa nu devina copil de al care nu face nimic fara mama sau tata...dar nici departe
unsure.gif
la cumparaturi am scandal mare iar...nu vrea sa stea in carucior ...ci iasa din carucior si se duce si-si ia si el cos si apoi pune de toate in carucior...apoi se duce la casa si dc este cineva inaintea lui...si nu le poate pune p banda striga la oameni sa plece mad.gif ca sa-si poata poune el p banda ce are in cos!!!

cam asa a fost si iannis....de la 4 luni dormea toata ziua 30 de min
la 5 luni alerga cu premergatorul prin toata casa...deci si eu am tras-o la fel!in schimb el a stat la masa pt ca manaca foarte bine...pana pe la 1 ani si 10 luni! apoi a inceput teroarea! nici acum nu prea manaca ce trebuie...dar ne chinuim!

fetelor....va doresc multa rabdare si putere ca sa rezistati! va pupam si sper sa va aud cu vesti bune! hug.gif


--------------------





  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
floare_albastra
postare Mar 4 2011, 10:31 AM
Postare #10


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,981
Inscris la: 28-May 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 24,671



Multa rabdare ne trebuie... multa! Offf

La noi, ultima boacana consta in cocotatul pe calorifer si de pe calorifer pe pervazul de la geam... Ii place la nebunie sa se uite pe geam... Sta in picioare sau in fund pe pervaz si acolo ar sta o zi intreaga... ca sa nu zic ca incepe sa traga de manerele de la geam, ca sa deschida geamul... Mi-e rau cand ma gandesc... Daca il iei de acolo, iese cu scandal mare... Si sa nu uit ca atunci cand trebuie sa vorbesc la telefon cu cineva, se razbuna si se urca exact pe pervaz, sau intra in baie si fura fas-fas-ul de geamuri sau domestosul, imi stinge laptopul... etc... Inainte tipa incontinuu cand trebuia sa port o discutie la telefon cu cineva... wacko.gif

Pe asta nu am rezolvat-o inca!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

51 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 11:37 PM