Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

6 Pagini V  « < 3 4 5 6 >  
Reply to this topicStart new topic
> Inedit: Imagini Video - Nastere Naturala In Apa (+ 18 Ani), live natural water birth baby girl
Crissutza
postare Jun 25 2009, 01:30 PM
Postare #41


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 7
Inscris la: 23-March 09
Membru nr.: 80,733



dupa cum spuneam ma intereseaza nasterea in apa si ma bate un gand gand puternic si in fiecare zi .... aproape ca am vanatai liwlol.gif)))

V-am vazut interesate si m-am gandit sa va spun si voua ca zilele astea chiar am fost la Regina Maria si pe langa faptul ca mi-au explicat cum exact are loc nasterea si ca DOARE MAI PUTIN, mi-au spus ca au si super reduceri pentru vara. Ce mi-a placut mie la ei este ca din momentul in care afli ca vei avea bebe, pot sa iti ofere tot ce ai nevoie: consultatii, nastere de care vrei tu, celule stem pentru cel mic, consultatii de inceput pentru bebe ....nu stiu daca mai are cineva asa ceva.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
crisyop
postare Jun 26 2009, 01:21 PM
Postare #42


Junior
*

Grup: Members
Postari: 1
Inscris la: 26-June 09
Membru nr.: 96,824



QUOTE(Crissutza @ Jun 19 2009, 12:08 PM) *
si pe mine ma intereseaza acest subiect. din cate stiu, este mult mai relaxant pentru mama si mai usor pentru copil...deci suna bine rolleyes.gif

In Sibiu spunea cineva ca nu mai exista nastere in apa, iar la Brasov, la clinica Eva eu am sunat si mi s-a spus ca nu se mai pot face nasteri in apa...asa ca Regina Maria ramane singura maternitate la care poti naste in acest fel. Medicul mi-a explicat ca in afara de travaliu mult ma usor si recuperarea e foarte rapida si il ajuta si pe bebe. era si un articol cu o fetita nascuta in apa care innota mai bine decat toti copii bananab.gif Pericole nu exista nici pentru mama, nici pentru bebe, pentru ca sunt monitorizati tot timpul si daca scade tensiunea prea mult, te scoate din apa si se face o cezariana.

In ceea ce priveste preturile, e ceva mai scump decat o nastere normala, dar eu cred ca merita...e chiar o experienta unica gravida.gif

Se fac nasteri in apa la clinica Eva din Brasov. Daca totul o sa mearga bine, acolo am sa nasc eu la sf lui august. Este un singur medic care face nasteri in apa acolo, Dr. Baiulescu Cristian. Problema este ca 4 zile pe luna este de garda in Fagaras, si in aceste zile clinica iti pune la dispozitie alt medic, dar nu pentru nastere in apa. Acolo o nastere normala (si in apa) este 2000 lei iar cezariana este 2500 lei. Acolo trebuie sa-ti faci programare din timp pentru nastere. Eu mi-am facut programare din luna a treia.

Nastere usoara tuturor burticilor smile.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Crissutza
postare Jun 26 2009, 02:57 PM
Postare #43


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 7
Inscris la: 23-March 09
Membru nr.: 80,733



QUOTE(crisyop @ Jun 26 2009, 02:21 PM) *
Se fac nasteri in apa la clinica Eva din Brasov. Daca totul o sa mearga bine, acolo am sa nasc eu la sf lui august. Este un singur medic care face nasteri in apa acolo, Dr. Baiulescu Cristian. Problema este ca 4 zile pe luna este de garda in Fagaras, si in aceste zile clinica iti pune la dispozitie alt medic, dar nu pentru nastere in apa. Acolo o nastere normala (si in apa) este 2000 lei iar cezariana este 2500 lei. Acolo trebuie sa-ti faci programare din timp pentru nastere. Eu mi-am facut programare din luna a treia.

Nastere usoara tuturor burticilor smile.gif


scuze...eu am sunat in decembrie la Brasov, cred ca s-au mai schimbat lucrurile de atunci smile.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexuta_w
postare Jan 12 2010, 11:44 AM
Postare #44


Junior
*

Grup: Members
Postari: 4
Inscris la: 11-January 10
Din: Roma, Italia
Membru nr.: 125,073




bine v-am gasit oFloare1.gif . vroiam sa stiu daca cineva din mamicile de mai sus a nascut in apa ...


--------------------
CODE
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carla_craciun
postare Mar 31 2010, 12:54 PM
Postare #45


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 8
Inscris la: 6-March 10
Membru nr.: 133,297



wow...incredibil!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hiciu alina
postare Jul 27 2010, 09:30 PM
Postare #46


Junior
*

Grup: Members
Postari: 3
Inscris la: 25-July 10
Membru nr.: 163,895



QUOTE(cristinamocica @ Jul 13 2007, 09:15 AM) *
Am trecut de faza asta. Daca stiam si puteam alege, as fi ales o astfel de nastere.

multumesc pentru filmulete.se practica si in romania nastere in apa.eu stiu ca in brasov la clinica eva costa 2200 lei.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iulianasosu
postare Nov 23 2011, 04:35 PM
Postare #47


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 16
Inscris la: 27-November 09
Membru nr.: 121,514



la Botosani se naste sub apa cu 500 Euro ptr ca astfel de nasteri nu sunt decontate de catre casa de asigurari de sanatate; spun asta ptr ca este singurul spital materniatte din Moldova und ese practica in conditii de maxima siguranta aceasta metoda; mai multe pe http://www.pernegravide.ro/cms/index.php/n...rea-in-apa.html


--------------------
Giulia, mamica de sfarsit de iulie (sau iunie :), baietel
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
conveyor01
postare Mar 12 2013, 07:40 AM
Postare #48


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 112
Inscris la: 22-February 13
Din: shanghai
Membru nr.: 235,498



The luxury apartments for sale in New York condominiums buildings offer some great in-house amenities Tapered Roller, but don't get sucked in by fancy packaging.
Equipment-filled gyms, in-house restaurant catering services and a heated swimming pool for residents only, all cost a lot of upkeep for the condo owners Roller Company.
Maintenance fees.
So if you plan to spend a heap of Free Rollers on one of the great Manhattan condos or New York condominiums, make sure you meet with the Free Roller Association's treasurer before you commit to purchase and take a good look at the regular maintenance and contingency fees you'll need to pay.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dny
postare Apr 7 2013, 09:45 AM
Postare #49


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 7
Inscris la: 11-October 09
Membru nr.: 114,485



https://www.facebook.com/media/set/?set=a.4...1751&type=3 pentru mamicile interesate de incaltaminte si accesorii pentru bebelusi foarte deosebite.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andries.sara
postare Sep 23 2013, 03:19 PM
Postare #50


Junior
*

Grup: Members
Postari: 3
Inscris la: 23-September 13
Membru nr.: 236,384



A inceput si la noi sa se practice asa ceva?Ca in zona Moldovei n-am auzit..


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

6 Pagini V  « < 3 4 5 6 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 03:11 PM