Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

19 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> A Mai Nascut Cineva La Spitalul Bethesda Din Suceava?
florigrig
postare Nov 27 2009, 02:37 PM
Postare #11


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,160
Inscris la: 5-March 08
Din: braila
Membru nr.: 16,897



BUNA FETELOR!EU AM NASCUT PRIN CEZARIANA ,CU ANESTEZIE TOATALA.DOCTORUL MEU MI-A RECOMANDAT CEZARIANA PENTRU CA AM MIOPIE MARE SI A ZIS CA EXISTA RISCUL SA ORBESC.AS FI VRUT SI EU SA NASC NORMAL,CA SA-MI VAD SI AUD FETITA DIN PRIMA CLIPA,DAR DACA EL A SI-A MI-A RECOMANDAT L-AM ASCULTAT .FETITA MEA S-A NASCUT LA 9:30,IAR LA 12:30 MI-A ADUS-O LA ALAPTAT.IN PRIMELE DOUA ZILE AM AVUT SI EU DURERI,DEABIA PUTEAM SA MA MISC CA SA-I DAU SAN,DAR DUPA AIA MI-A FOST MAI BINE.DUPA DOUA SAPTAMANI CARAM CARUTUL CU FATA IN EL UN ETAJ CA SA IESIM AFARA.
VA DORESC O SARCINA SI O NASTERE USORA!


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura_frincu
postare Dec 7 2009, 09:43 PM
Postare #12


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,236
Inscris la: 23-October 09
Din: Campulung Moldovenesc
Membru nr.: 118,293



Sunt curioasa cum a nascut mamidedario trebuia sa nasca pe 23 nov la bethesda, inca mai astept vesti de la ea!!! floare2.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lacrisami
postare Dec 30 2009, 01:45 AM
Postare #13


Junior
*

Grup: Members
Postari: 2
Inscris la: 27-November 09
Din: romania
Membru nr.: 121,499



QUOTE(miragh @ Nov 26 2009, 02:11 PM) *
Buna fetelor!

Eu sunt insarcinata in 15 saptamani si sunt din Radauti, insa locuiesc in Bucuresti de 1 an jumatate. Dintotdeauna am zis ca voi naste la privat, insa in momentul in care m-am interesat de costuri mi-am pus mana in cap. Aici costa cam 120 mil (lei vechi) o cezariana intr-o clinica privata, cu 3 zile de spitalizare. Povestea cu aparitia complicatiilor e aceeasi ca la toate spitalele particulare cred... daca se intampla ceva, te trimit la spitalele de stat. De curand am auzit si eu de clinica Bethesda din Suceava si ma bate serios gandul sa vin sa nasc acolo. Dar am niste nedumeriri...

1. Care sunt costurile pentru o cezariana, mai exact?
2. Oare accepta medicii de acolo nasteri pt paciente ale caror sarcina nu le-au urmarit? (la controalele periodice nu am cum sa vin acolo, pentru ca e prea obositor).
3. Daca se poate, cand ar trebui sa-mi fac programarea la primul control la ei. Ca sa stiu sa-mi iau prenatal si sa stau acasa, la ai mei , pana sa nasc si inca putin dupa...

Va rog mult ajutati-ma si pe mine cu niste raspunsuri daca aveti idee. Va multumesc anticipat!

buna mamico eu am vrut sa nasc la clinica bethesda dar am vrut sa nasc natural mi-au spus din start ca ei nu se ocupa cu asa ceva dar daca vrei sa nasti prin cez eu zic ca e bine la spitalul asta sunt buni. in sfarsit eu am nascut la spitalul judetean din radauti ca de aici sunt si am fost foarte dezamagita de servicii bafta si nastere usoara ah am uitat sa zis eu am nascut in august 2009
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
paula74
postare Jan 29 2010, 09:55 PM
Postare #14


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,836
Inscris la: 21-July 09
Membru nr.: 100,682




eu am nascut la bethesda-e totul ok-eu una am fost multumita-bagajul banuiesc ca deja il AIfacut la ora asta,in rest am fost tratata f bine si eu si copilul,m-am dus cu dureri si dr m-a operat imediat ce am ajuns,fara probleme..daca mai vrei sa stii ceva intreaba-ma ca nu-mi vine acu in minte.eu o sa mai trec pe aici,ca sa zic asa,pana pe 22...bafta si nastere usoara!


--------------------


"Dupa un anumit timp, omul invata sa perceapa diferenta subtila intre a sustine o mana si a inlantui un suflet, si invata ca dragostea nu inseamna a te culca cu cineva, si a avea pe cineva alaturi nu e sinonim cu starea de siguranta, si asa, omul incepe sa invete... Cu timpul intelegi ca daca ai ranit grav un prieten, e foarte probabil ca niciodata prietenia nu va mai fi la aceeasi intensitate" (J.L.Borges)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura_frincu
postare Jan 29 2010, 10:11 PM
Postare #15


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,236
Inscris la: 23-October 09
Din: Campulung Moldovenesc
Membru nr.: 118,293



QUOTE(paula74 @ Jan 29 2010, 09:55 PM) *
eu am nascut la bethesda-e totul ok-eu una am fost multumita-bagajul banuiesc ca deja il AIfacut la ora asta,in rest am fost tratata f bine si eu si copilul,m-am dus cu dureri si dr m-a operat imediat ce am ajuns,fara probleme..daca mai vrei sa stii ceva intreaba-ma ca nu-mi vine acu in minte.eu o sa mai trec pe aici,ca sa zic asa,pana pe 22...bafta si nastere usoara!

Buna, nu ai idee cat ma bucur ca mai am pe cine sa mai intreb cate ceva pt ca pe 22 am programata operatia si vreau cu ardoare sa mai aflu cateva chestii smile.gif
Da am facut partial bagajul, mai am cateva lucruri marunte de adaugat, dar si cateva intrebari legate de asta, mi s-a spus ca mi se da totul de acolo, si eu sa iau cu mine doar camasi de noapte, capod, papuci si trusa personala, si pt bebe hainute si o paturica... acum eu te intreb: in trusa mea personala trebuie sa am si tampoane de vata, sampon, prosoape, sfarcuri de silicon, pompa de alaptat, creme sau supozitoare chestii de genul asta? iar la bebe nu imi trebuie si scutece sau biberon pt orice eventualitate? cat timp eu voi fi sub anestezie ce ii vor da la bebe sa pape si cu ce?
ai nascut cu dr Bolohan? cum te-ai refacut dupa operatie si a fost ff dureros? dar estetic arata bine acum? ce iti dau de mancare, cum sunt camerele, personalul cum se comporta ? la cate saptamani ai nascut si daca ai apucat ziua care ti-a fost programata pt operatie, pt ca eu sunt programata la 39 de sapt si 4 zile si ma rog sa prind aceea zi... dc mi-a zis ca la primele semne daca vin mai repede sa il sun si el vine, dar... daca aceste semne vor aparea sambata sau duminica? unsure.gif asta cred ca va trebui sa il intreb pe el... wub.gif
Iarta-mi bombardamentul cu intrebari dar nu am mai dat de nimeni cu care sa pot vb despre asta, care a nascut de curand acolo!!!
Astept cu mare nerabdare raspunsurile tale si sper sa nu te superi ca te intreb atat de multe! oFloare.gif
Multumesc si sa-ti traiasca comoara cea scumpa !!! floare2.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
paula74
postare Jan 30 2010, 08:55 AM
Postare #16


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,836
Inscris la: 21-July 09
Membru nr.: 100,682



QUOTE(laura_frincu @ Jan 29 2010, 10:11 PM) *
Buna, nu ai idee cat ma bucur ca mai am pe cine sa mai intreb cate ceva pt ca pe 22 am programata operatia si vreau cu ardoare sa mai aflu cateva chestii smile.gif
Da am facut partial bagajul, mai am cateva lucruri marunte de adaugat, dar si cateva intrebari legate de asta, mi s-a spus ca mi se da totul de acolo, si eu sa iau cu mine doar camasi de noapte, capod, papuci si trusa personala, si pt bebe hainute si o paturica... acum eu te intreb: in trusa mea personala trebuie sa am si tampoane de vata, sampon, prosoape, sfarcuri de silicon, pompa de alaptat, creme sau supozitoare chestii de genul asta? iar la bebe nu imi trebuie si scutece sau biberon pt orice eventualitate? cat timp eu voi fi sub anestezie ce ii vor da la bebe sa pape si cu ce?
ai nascut cu dr Bolohan? cum te-ai refacut dupa operatie si a fost ff dureros? dar estetic arata bine acum? ce iti dau de mancare, cum sunt camerele, personalul cum se comporta ? la cate saptamani ai nascut si daca ai apucat ziua care ti-a fost programata pt operatie, pt ca eu sunt programata la 39 de sapt si 4 zile si ma rog sa prind aceea zi... dc mi-a zis ca la primele semne daca vin mai repede sa il sun si el vine, dar... daca aceste semne vor aparea sambata sau duminica? unsure.gif asta cred ca va trebui sa il intreb pe el... wub.gif
Iarta-mi bombardamentul cu intrebari dar nu am mai dat de nimeni cu care sa pot vb despre asta, care a nascut de curand acolo!!!
Astept cu mare nerabdare raspunsurile tale si sper sa nu te superi ca te intreb atat de multe! oFloare.gif
Multumesc si sa-ti traiasca comoara cea scumpa !!! floare2.gif

deci,in bagaj treb sa ai doar ce scrie pe listuta.nu iti treb nimic altceva ptr bebe-ei il hranesc ca le da cu seringa.PTR TINE DOAR CE AI PE LISTA-ITI DAU EI PAMPERS,TAMPOANE DUPA,SUNT SI PROSOAPE ACOLO(dar poti sa iti iei si tu sa le ai pe ale tale),SAMPON NU ITI TREB CA NU AI TIMP SA TE SPELI PE CAP,SAPUN AU EI ACOLO;NU ITI TREB NICI POMPA IN SPITAL ,CA NU PREA AI CAND SA O FOLOSESTI-ACASA O SA ITI TREEBUIASCA .
AM NASCUT CU DR BOLOHAN SI M-AM DUS INAINTE DE DATA FIXATA PTR CA M-AU APUCAT DURERILE-EL VINE SI SAMBATA SI DUMINICA SI NOAPTEA FARA PROBLEME-INTR-O ORA E ACOLODUPA CE IL SUNI IN CAZ CA TE APUCA CEVA..OPERATIA MI S-A PARUT CAM LUNGA,DAR ACU VREAU SA ITI SPUN CA NU SE MAI VEDE-DUPA 4 LUNI..SI E FACUTA PESTE CEA VECHE CARE SE VEDEA MAI RAU DUPA 8 ANI.IN SPITAL DACA E TOTUL OK STAI CAM 5 ZILE-EU AM NASCUT LUNI SI VINERI ERAM ACASA.UNII AU SPUS CA NU AU SIMTIT O ATENTIE DEOSEBITA-ACU DEPINDE DE PRETENTII-SI DE CAT DE AGLOMERAT E PE ACOLO-EU AM FOST MULTUMITA.CAMERELE SUNT CURATE,BAIA E IN SALON SAU LINGA SA;LON,DEPINDE-SUNT REZERVE DE O PERS,SALOANE DE 2 SI DE 3 PERS...IN SALA DE OPERATIE E RELAXANT,ASCULTI MUZICA PANA ADORMI,CEL PUYTIN ASA ERA LA MINE..ACU SPER SA ITI FI FOST DE FOLOS-AA,MANCAREA E BUNA DA NU APUCI DECAT VREO DOUA ZILE LA FINAL..AU EI SI RESTUL-APA,CEAI TOT-NIMIC DE ACASA..
DACA MAI VREI CEVA,MAI INTREABA..NASTERE USOARA!


--------------------


"Dupa un anumit timp, omul invata sa perceapa diferenta subtila intre a sustine o mana si a inlantui un suflet, si invata ca dragostea nu inseamna a te culca cu cineva, si a avea pe cineva alaturi nu e sinonim cu starea de siguranta, si asa, omul incepe sa invete... Cu timpul intelegi ca daca ai ranit grav un prieten, e foarte probabil ca niciodata prietenia nu va mai fi la aceeasi intensitate" (J.L.Borges)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
paula74
postare Jan 30 2010, 10:24 AM
Postare #17


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,836
Inscris la: 21-July 09
Membru nr.: 100,682



OPERATIA E LUNGA CA TAIETURA ,LA ASTA M-AM REFERIT,NU CA TIMP!AM ZIS DE PROSOAPE CA S-AR PUTEA SA MAI STAI CU CINEVA IN SALON SI FOLOSITI ACEEASI BAIE.


--------------------


"Dupa un anumit timp, omul invata sa perceapa diferenta subtila intre a sustine o mana si a inlantui un suflet, si invata ca dragostea nu inseamna a te culca cu cineva, si a avea pe cineva alaturi nu e sinonim cu starea de siguranta, si asa, omul incepe sa invete... Cu timpul intelegi ca daca ai ranit grav un prieten, e foarte probabil ca niciodata prietenia nu va mai fi la aceeasi intensitate" (J.L.Borges)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura_frincu
postare Jan 30 2010, 08:49 PM
Postare #18


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,236
Inscris la: 23-October 09
Din: Campulung Moldovenesc
Membru nr.: 118,293



Paula iti multumesc mult pt toate informatiile hug.gif mi-ai luat o piatra de pe inima cu faptul ca dc vine si noaptea si sambata si duminica in caz ca ma apuca ceva, desi el mi-a zis ca orice semn apare sa ii dau un telefon, eu am omis sa il intreb daca si in w/d sau si noaptea notworthy.gif ma bucur ca operatia arata f bine si ca conditiile sunt asa bune, nu cred ca am facut deci o alegere proasta, tu de unde esti?
vroiam sa te intreb cum te-ai simtit dupa operatie imediat, te-a durut tare?stiu ca asta depinde de fiecare organism dar... sunt curioasa... wub.gif la cat timp te-ai trezit si cand ti-ai vazut bebeul? si a asistat cineva la nastere? mie mi-e cam urat singura dar sper sa rezist acele 5 zile in spital... unsure.gif
au si sectie de neonatologie din cate stiam, asa e?
te pup si iti multumesc din inima pt toate raspunsurile!!! floare2.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
paula74
postare Jan 30 2010, 10:09 PM
Postare #19


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,836
Inscris la: 21-July 09
Membru nr.: 100,682



QUOTE(laura_frincu @ Jan 30 2010, 08:49 PM) *
Paula iti multumesc mult pt toate informatiile hug.gif mi-ai luat o piatra de pe inima cu faptul ca dc vine si noaptea si sambata si duminica in caz ca ma apuca ceva, desi el mi-a zis ca orice semn apare sa ii dau un telefon, eu am omis sa il intreb daca si in w/d sau si noaptea notworthy.gif ma bucur ca operatia arata f bine si ca conditiile sunt asa bune, nu cred ca am facut deci o alegere proasta, tu de unde esti?
vroiam sa te intreb cum te-ai simtit dupa operatie imediat, te-a durut tare?stiu ca asta depinde de fiecare organism dar... sunt curioasa... wub.gif la cat timp te-ai trezit si cand ti-ai vazut bebeul? si a asistat cineva la nastere? mie mi-e cam urat singura dar sper sa rezist acele 5 zile in spital... unsure.gif
au si sectie de neonatologie din cate stiam, asa e?
te pup si iti multumesc din inima pt toate raspunsurile!!! floare2.gif

eu sunt chiar dun suceava.dupa operattie prima zi si a doua ptr mine au fost grele,important e sa te ridici din pat si sa fii atenta cum faci asta ca te iau rau ametelile..iti explica si te ajuta asistenta.vizitele de pe la 12-1 dupaamiaza incep cam pana la 5,sper sa nu gresesc.bebeul l-am vazut imediat dupa ca m-am trezit imediat-la 8 seara m-a operat si la 10 seara eram treaza-bine ametita de cap dar retin cam tot ce am zis si facut.sotul a asteptat la usa si a vazut primul bebeulrezisti 5 zile ptr ca am uitat sa iti spun ca ai televizor. in salon.au si sectie de neonatologie si medic neonatolog si aparatura de calitate si asistente competente-nu te teme trece repede-cuuuuraj,o sa fie f bine,la o sapt ai sa uiti!


--------------------


"Dupa un anumit timp, omul invata sa perceapa diferenta subtila intre a sustine o mana si a inlantui un suflet, si invata ca dragostea nu inseamna a te culca cu cineva, si a avea pe cineva alaturi nu e sinonim cu starea de siguranta, si asa, omul incepe sa invete... Cu timpul intelegi ca daca ai ranit grav un prieten, e foarte probabil ca niciodata prietenia nu va mai fi la aceeasi intensitate" (J.L.Borges)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
paula74
postare Jan 30 2010, 10:12 PM
Postare #20


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,836
Inscris la: 21-July 09
Membru nr.: 100,682




si iata dovada-prima poza la usa salii de operatie facuta de tati


--------------------


"Dupa un anumit timp, omul invata sa perceapa diferenta subtila intre a sustine o mana si a inlantui un suflet, si invata ca dragostea nu inseamna a te culca cu cineva, si a avea pe cineva alaturi nu e sinonim cu starea de siguranta, si asa, omul incepe sa invete... Cu timpul intelegi ca daca ai ranit grav un prieten, e foarte probabil ca niciodata prietenia nu va mai fi la aceeasi intensitate" (J.L.Borges)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

19 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 16th April 2024 - 09:35 PM