Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Alocatiile Pentru Copii, Calculate Dupa Venitul Parintilor
Claudia94
postare Feb 20 2010, 11:52 AM
Postare #11


Mihaitza :X
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,360
Inscris la: 19-February 09
Din: Piatra-Neamt
Membru nr.: 73,013



e buna alocatia pt familiile cu venituri mici , ...va dati seama cati pui de tigani or sa apara pe banda rulanta??? ohmy.gif


--------------------


Calatoria de o mie de mile incepe cu primul pas. (Lao Tse)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria26
postare Feb 20 2010, 12:14 PM
Postare #12


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 16,502
Inscris la: 30-October 07
Din: pitesti
Membru nr.: 8,811



QUOTE(iubita_tiana @ Feb 20 2010, 03:19 AM) *
ceea ce nu cred ca e coect si bine....e ca salariile parintilor se pot schimba ffmult....pot sa intrein somaj..sa isi piarda locul de munca..cine se va tot ocupa de recalculari?si cine va control cand un parinte va avea un salar mai mare....e o aberatie acest calcul,..



nimeni.. asa este si cu ajutorul la caldura.. daca ai un venit in octombrie .. iti acorda ajutorul toata iarna.. daca iti creste in decembrie, esti prost sa mai declari? .. in plus, eu fac adeverinte pe banda la serviciu pentru ajutorul la caldura...toti au salariul minim pe economie pentru muncitori calificati.. asta inseamna 540 lei net lunar.. si ei castiga 1500 net... asa e in Romania.. asta se va intampla si cu alocatiile... am mai spus.. un procent foarte mare din tara asta au salariul minim pe economie pe cartea de munca.. sau mai rau.. sunt someri, dar de fapt lucreaza sad.gif

Aceasta postare a fost editata de maria26: Feb 20 2010, 12:15 PM


--------------------



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nayara
postare Feb 20 2010, 06:20 PM
Postare #13


doreen
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,187
Inscris la: 30-December 07
Din: here
Membru nr.: 11,861



In Spania copii nu primesc alocatie,sunt diferite forme de ajutorare pentru familiile cu situatii dificile,fara venit ,someri,dar alocatia nu exista!Ce-as vrea sa stiu ,copii dupa varsta de 7 ani mai primesc alocatie in Romania daca nu sunt inregistrati la scoala?Eu am un cont in care se vireaza alocatia ,dar cum nu pot verifica daca se (mai)vireaza in el,as fi fericita sa-mi dati voi detalii.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria_corina29
postare Mar 31 2010, 02:21 PM
Postare #14


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,658
Inscris la: 18-September 08
Din: pitesti
Membru nr.: 38,133




QUOTE(nayara @ Feb 20 2010, 07:20 PM) *
In Spania copii nu primesc alocatie,sunt diferite forme de ajutorare pentru familiile cu situatii dificile,fara venit ,someri,dar alocatia nu exista!Ce-as vrea sa stiu ,copii dupa varsta de 7 ani mai primesc alocatie in Romania daca nu sunt inregistrati la scoala?Eu am un cont in care se vireaza alocatia ,dar cum nu pot verifica daca se (mai)vireaza in el,as fi fericita sa-mi dati voi detalii.



EU STIAM CA SE DA LA COPII CARE AU PARINTII PLECATI IN AFARA IN UE O SUMA DE 700 EURO/LUNAR SAU CEVA DE GENUL ASTA


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
liana
postare Mar 31 2010, 04:04 PM
Postare #15


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 543
Inscris la: 14-January 07
Membru nr.: 1,529



QUOTE(maria_corina29 @ Mar 31 2010, 01:21 PM) *
EU STIAM CA SE DA LA COPII CARE AU PARINTII PLECATI IN AFARA IN UE O SUMA DE 700 EURO/LUNAR SAU CEVA DE GENUL ASTA

nu e adevarat. cel putin in spania nu se da nici un fel de ajutor.
singurul drept care il ai intradevar e o suma de 25 de euro mi se pare pe care o primesti doar daca nu depasesti un anumit barem. sau mai e acea alocatie europeana care e tot de 24 sau 25 de euro, aia nu e in functie de venit.


--------------------
ai grija ce decizie iei azi, ca sa nu regreti maine.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th April 2024 - 04:29 PM