Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

11 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Lucrari De La Gradi
Anca74
postare Aug 13 2009, 12:10 AM
Postare #21


Anca, mami de Radu, zis Aby
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,051
Inscris la: 22-November 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 585



QUOTE(ssimmona @ Aug 13 2009, 01:04 AM) *
Eu nu le cataloghez in functie de varsta ... sunt unele superficiale si altele implicate cu daruire in ceea ce fac ... indiferent de varsta si de cati copii le-a trecut prin maini ... cele din prima categorie au trecut pasive prin toate generatiile ... cele din a doua intr-adevar au acumulat experienta si muulta intelepciune pe care o dau mai departe la randul lor .... sunt unele cu adevarat laudabile iar daca voi aveti parte de ele, sunt foarte fericita! hi.gif
Exista ... dar trebuie sa-mi iau un titlu aici! Oricum imi voi continua meseria cu bebelina mea! partners.gif
tzuc.gif tzuc.gif


Categoric...nu varsta e importanta ci daruirea! Eu ti-am raspuns doar la ceea ce tu banuisei deja rolleyes.gif
Ma bucur ca iti vei putea practica meseria! tzuc.gif
Sa mai vii pe la noi! trandafir.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mih@ela
postare Aug 13 2009, 12:12 AM
Postare #22


MY BLUE SKY
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,520
Inscris la: 14-February 07
Din: .
Membru nr.: 2,096



QUOTE(ssimmona @ Aug 13 2009, 12:04 AM) *
Eu nu le cataloghez in functie de varsta ... sunt unele superficiale si altele implicate cu daruire in ceea ce fac ... indiferent de varsta si de cati copii le-a trecut prin maini ... cele din prima categorie au trecut pasive prin toate generatiile ... cele din a doua intr-adevar au acumulat experienta si muulta intelepciune pe care o dau mai departe la randul lor .... sunt unele cu adevarat laudabile iar daca voi aveti parte de ele, sunt foarte fericita! hi.gif
Exista ... dar trebuie sa-mi iau un titlu aici! Oricum imi voi continua meseria cu bebelina mea! partners.gif
tzuc.gif tzuc.gif

Ce titlu? oFloare1.gif

Anca tot nota 10!!! floare2.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Aug 13 2009, 12:13 AM
Postare #23


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



Frumos foarte frumos Anca...eu le am pe toate si le pastrez la dosar rolleyes.gif fiecare copil al meu are mapa cu desene de gradi, felicitari pentru mama de la scoala, desene de cand erau mici, primul desen, scris pe el si ce reprezinta....caietelele lor de bebe, fotografiile lor din reviste....totul s-a pastrat ...e sub cheie la mami partners.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca74
postare Aug 13 2009, 12:17 AM
Postare #24


Anca, mami de Radu, zis Aby
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,051
Inscris la: 22-November 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 585




QUOTE(ruxy @ Aug 13 2009, 01:13 AM) *
Frumos foarte frumos Anca...eu le am pe toate si le pastrez la dosar rolleyes.gif fiecare copil al meu are mapa cu desene de gradi, felicitari pentru mama de la scoala, desene de cand erau mici, primul desen, scris pe el si ce reprezinta....caietelele lor de bebe, fotografiile lor din reviste....totul s-a pastrat ...e sub cheie la mami partners.gif


Am promis ca si eu voi face la fel! Sa vad unde le vom depozita! liwlol.gif
tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Aug 13 2009, 12:19 AM
Postare #25


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(Anca74 @ Aug 13 2009, 01:17 AM) *
Am promis ca si eu voi face la fel! Sa vad unde le vom depozita! liwlol.gif
tzuc.gif

Eiii are mama loc laugh.gif tzuc.gif un Raduc are wub.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ssimmona
postare Aug 13 2009, 12:22 AM
Postare #26


Mami de bebe dulce :)
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,457
Inscris la: 14-November 08
Din: Spain
Membru nr.: 48,765



QUOTE(Anca74 @ Aug 13 2009, 12:10 AM) *
Categoric...nu varsta e importanta ci daruirea! Eu ti-am raspuns doar la ceea ce tu banuisei deja rolleyes.gif
Ma bucur ca iti vei putea practica meseria! tzuc.gif
Sa mai vii pe la noi! trandafir.gif

Voi mai trece pe la voi negresit ... sper sa ma mai primiti biggrin.gif

QUOTE(Mih@ela @ Aug 13 2009, 12:12 AM) *
Ce titlu? oFloare1.gif
Anca tot nota 10!!! floare2.gif

Aici trebuie sa fac 3 ani de Magisterio... floare2.gif

Aceasta postare a fost editata de ssimmona: Aug 13 2009, 12:24 AM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mih@ela
postare Aug 13 2009, 12:28 AM
Postare #27


MY BLUE SKY
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,520
Inscris la: 14-February 07
Din: .
Membru nr.: 2,096



QUOTE(ssimmona @ Aug 13 2009, 12:22 AM) *
Voi mai trece pe la voi negresit ... sper sa ma mai primiti biggrin.gif
Aici trebuie sa fac 3 ani de Magisterio... floare2.gif

aa..ma gandeam ca ai o modalitate mai rapida...Succes!
Anca,scuze de off... oFloare1.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ikarinusa
postare Aug 13 2009, 11:02 AM
Postare #28


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 523
Inscris la: 10-March 08
Din: Spania
Membru nr.: 17,342



O idee foarte buna...Si daca vreti sa vedeti diferenta dintre sistemele de invatamint,o sa va povestesc eu si o sa va si arat,pentru ca noi am trecut deja de primul an de gradi rolleyes.gif .
La inceput a fost greu,pentru ca nu avea Kari 3 ani impliniti,in octombrie urma sa faca 3 ani,era cea mai mica din grupa,si cea mai plingacioasa,deoarece e f atasata de mine,imi spune de 'sute' de ori pe zi ca ma iubeste. A durat vreo 2 luni pina s-a acomodat,am avut noroc si cu faptul ca mai era o fetita romanca in grupa,mai mare decit ea si mai stabila emotional si a ajutat-o.Dar s-a descurcat f bine acest prim an,pina la sfirsit.O sa vedem acum cum va fi,deoarece se schimba educatoarea...
Am inceput cu comanda de carti - care a fost un pic de soc,pt ca au costat 80 de euro !!! M-am tot gindit ce fel de manuale or fi alea,sa coste atit...si au venit-3 mape,pt fiecare trimestru,fiecare cu un cd,manual,caiet de lucru si cite o carticica de lucru pt religie,foarte consistente,de am crezut ca nu or sa apuce sa le faca.Si din contra,nu numai ca le-au facut pe acelea,dar mai au cite o mapa cu lucrari personale pt fiecare trimestru.
I-a si invatat educatoarea multe lucruri,sunt inaintea programei,iar la sf fiecarui trimestru se da parintilor o evaluare ,ca sa se vada progresul copilului.Kari,la sf anului,stia sa numere pina la 20,alfabetul ,stie sa-l si scrie,precum si numele,iar acum,ca m-am mai ocupat eu de ea in vacanta,stie sa scrie si cuvinte simple,singura.Eu zic ca e bine,tinind cont ca nu are inca 4 ani si asta datorita muncii educatoarei,care a vazut ca poate lucra cu ei mai mult si a insistat. Aici,la grupa mare,am vazut ca copilul stie sa scrie si sa citeasca cursiv.
O sa pun si poze,dar sa aveti rabdare,pt ca treb sa le execut rolleyes.gif si o sa-mi ia ceva timp.
Ssimona,dar la o gradi particulara te poti angaja,si eu mi-am trimis diploma la omologat,astept sa imi soseasca si o sa caut la scolile particulare,pt ca la stat intr-adevar ,e greu. Acum,da,o sa ai bebele,felicitari,nu o sa ai timp pt altceva,dar mai tirziu...


--------------------
KARINA WINONA

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca74
postare Aug 13 2009, 11:21 AM
Postare #29


Anca, mami de Radu, zis Aby
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,051
Inscris la: 22-November 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 585



QUOTE(ikarinusa @ Aug 13 2009, 12:02 PM) *
O idee foarte buna...Si daca vreti sa vedeti diferenta dintre sistemele de invatamint,o sa va povestesc eu si o sa va si arat,pentru ca noi am trecut deja de primul an de gradi rolleyes.gif .
La inceput a fost greu,pentru ca nu avea Kari 3 ani impliniti,in octombrie urma sa faca 3 ani,era cea mai mica din grupa,si cea mai plingacioasa,deoarece e f atasata de mine,imi spune de 'sute' de ori pe zi ca ma iubeste. A durat vreo 2 luni pina s-a acomodat,am avut noroc si cu faptul ca mai era o fetita romanca in grupa,mai mare decit ea si mai stabila emotional si a ajutat-o.Dar s-a descurcat f bine acest prim an,pina la sfirsit.O sa vedem acum cum va fi,deoarece se schimba educatoarea...
Am inceput cu comanda de carti - care a fost un pic de soc,pt ca au costat 80 de euro !!! M-am tot gindit ce fel de manuale or fi alea,sa coste atit...si au venit-3 mape,pt fiecare trimestru,fiecare cu un cd,manual,caiet de lucru si cite o carticica de lucru pt religie,foarte consistente,de am crezut ca nu or sa apuce sa le faca.Si din contra,nu numai ca le-au facut pe acelea,dar mai au cite o mapa cu lucrari personale pt fiecare trimestru.
I-a si invatat educatoarea multe lucruri,sunt inaintea programei,iar la sf fiecarui trimestru se da parintilor o evaluare ,ca sa se vada progresul copilului.Kari,la sf anului,stia sa numere pina la 20,alfabetul ,stie sa-l si scrie,precum si numele,iar acum,ca m-am mai ocupat eu de ea in vacanta,stie sa scrie si cuvinte simple,singura.Eu zic ca e bine,tinind cont ca nu are inca 4 ani si asta datorita muncii educatoarei,care a vazut ca poate lucra cu ei mai mult si a insistat. Aici,la grupa mare,am vazut ca copilul stie sa scrie si sa citeasca cursiv.
O sa pun si poze,dar sa aveti rabdare,pt ca treb sa le execut rolleyes.gif si o sa-mi ia ceva timp.
Ssimona,dar la o gradi particulara te poti angaja,si eu mi-am trimis diploma la omologat,astept sa imi soseasca si o sa caut la scolile particulare,pt ca la stat intr-adevar ,e greu. Acum,da,o sa ai bebele,felicitari,nu o sa ai timp pt altceva,dar mai tirziu...


Oauuuuu...stii cum te astept! cu toate mapele, cartile, Cd si lucrarile tale!
Evaluari mi-ar fi placut si mie sa primesc ...dar n-a fost sa fie. Bine, il pot evalua eu...dar poate sunt subiectiva!


Aceasta postare a fost editata de Anca74: Aug 13 2009, 11:21 AM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laguna.blue
postare Aug 13 2009, 11:27 AM
Postare #30


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,753
Inscris la: 25-May 07
Din: Bucuresti...acum Italia
Membru nr.: 3,922



QUOTE(ssimmona @ Aug 12 2009, 09:55 PM) *
FOAAARTE, FOARTE FRUMOS, Raducu!!!! eusa_clap.gif Esti un baiat priceput si foarte istet pentru care am numai cuvinte de lauda! hi.gif
As avea doar o sugestie pentru doamnele educatoare, care observ ca realizeaza ele insele fisele de lucru (probabil cand dorm copiii) ... Se gasesc pe internet o multime de fise de lucru, in care obiectele se aseamana mult mai bine cu realitatea ... cred ca este important aspectul estetic al unei astfel de fise, copiii invatand sa aprecieze si sa recunoasca astfel frumosul ... Eu scoteam un exemplar pe care il multiplicam la copiatorul de care dispunea gradinita ... Si mai aveam si caietele tip, pe care la inceput de an le alegeam din ofertele editurilor in functie de calitatea hartiei, a imaginilor, a culorilor! Sper ca n-am suparat cu acest comentariu ... repet, este doar o sugestie! notworthy.gif

Acum dispune FIECARE CLASA, insa daca ai sti ce repede se termina cartusul...si cadn ceri bani parintilor iti zic: IAR? Dar il beti, doamna? mad.gif mad.gif mad.gif

QUOTE(ssimmona @ Aug 12 2009, 10:53 PM) *
Mi se pare firesc ...
Si tu ce parere aveai? Care iti satisfacea mai mult asteptarile? ma rog ... tie sau lui Alex... smile.gif Si eu am avut colege de peste 50 ...

Vezi ce zici, ca eu ma intorc LA ELE rolleyes.gif super.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

11 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 03:15 PM