Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

7 Pagini V  « < 4 5 6 7 >  
Reply to this topicStart new topic
> Epilare Inghinala, fara iritatii
andaro
postare Jun 6 2009, 08:13 PM
Postare #51


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,193
Inscris la: 18-October 08
Membru nr.: 43,214



Esti o curajoasa... eusa_clap.gif
Eu prea putin folosesc epilatorul si bineinteles ca nu in zonele senibile blush.gif Aceasta durere, nu pot sa o suport.... wacko.gif
Pentru firicelele ramase sau care cresc sub piele, folosesc penseta...


--------------------




SPINII de azi sunt FLOAREA zilei de maine.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tania_25
postare Jun 7 2009, 02:31 AM
Postare #52


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,714
Inscris la: 31-October 08
Din: .......
Membru nr.: 45,899



QUOTE(mir0108 @ Jun 6 2009, 07:44 PM) *
nu ma plang de pilozitate abundenta...am folosit chiar si gilette si m-am ras..nu a crescut mai abundent!acum am epilatorul care isi face fff bine treaba!ajung sa "imi smulg"parul destul de rar ,gratie lui!!...
in schimb ,nu vreau sa imi maintesc ce traumatizant a fost pt mine sa folosesc, acum cativa ani ,CREMA EPILATOARE!...am facut o complicatie ,ceva de la ea...s-au marit ganglionii axiali de am ajuns la dr!am luat antibiotic si nu a fost nimic grav(eu ma gandeam pipaindu-mi acele "galme"..ca o fi cine stie ce nenorocire...m-am panicat chiar!)
acum epilatorul e ff bun dar nu se recomanda gravidelor!scrie chiar producatorul(interzis ca prima epilare sa o faci cand esti gravida!!)

partners.gif




Bine ca prima epilare nu ai voie s-o faci cand esti gravida.....nu citisem bine ce ai scris......mi s-a parut ca nu ai voie deloc sa te epilez cu epilator electric atunci cand esti gravida......... biggrin.gif doh.gif ,eu de aproape 3 ani ma epilez cu epilatorul electric si firele de par intre timp au devenit mai subtiri si nu mai sunt atat de dese.... floare2.gif yes.gif


--------------------


O viata plina de dragoste incepe cu Dumnezeu...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mir0108
postare Jun 7 2009, 08:43 AM
Postare #53


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,822
Inscris la: 8-December 08
Membru nr.: 55,218



QUOTE(Tania_25 @ Jun 7 2009, 03:31 AM) *
Bine ca prima epilare nu ai voie s-o faci cand esti gravida.....nu citisem bine ce ai scris......mi s-a parut ca nu ai voie deloc sa te epilez cu epilator electric atunci cand esti gravida......... biggrin.gif doh.gif ,eu de aproape 3 ani ma epilez cu epilatorul electric si firele de par intre timp au devenit mai subtiri si nu mai sunt atat de dese.... floare2.gif yes.gif

da ,tania...eu am luat epilatorul cand aveam deja burta marisoara...si cand am citit recomandarile lor ,am fost un pic dezamagita ...voima sa il folosesc ...dar chiar nu am putut atunci...era o durere de care chiar nu aveam nevoie!!dupa ce am nascut a fost in regula ,adik suportabil!oricum sunt ff incantata de epilator.. partners.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Jun 7 2009, 09:52 AM
Postare #54


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683




crema epilatorie....peste tot....
mustata cu penseta ...acolo jos mai folosesc si aparatul de tuns ptr ca il scurtez...il fac mic mic si este ok...dc il iau tot atunci sa vezi tu infectii orice as folosi...la primul control ginecologic m-am facut si eu complet cheala acolo....efectiv faceam p mine de rau ce ma ustura....apoi am prins coaja...si asa m-am dus la dr....asa ca mai bine il scurtam mic mic mic...decat sa ma ocosesc ...dar p langa bikini merge f bine si cu crema(weet au ff multe categ )
cu epilatorul reusesc sa ma fac numai dincolo de genunchi...la ce radacini puternice am ...cred si eu...asa este tot parul...inclusiv in cap...folosesc epiator de la braun dar eu nu sunt multumita de el....absolut deloc...nici nu ia toate firele....
cand eram gravida ma facea sotul...in orice zona...cand am ajuns la cezariana am fost pregatita si a fost ok...

despre barbati...eu urasc barbatii care nu au par p piept....am avut 2 prieteni epilati sa zic asa...adica mai bine spus nu crestea nimic...zona arida...dar nuuuuuuuuuuuu...mi se pare nesanatos ca un barbat sa nu aiba par p piept sau barba...ptr mine nu este ok...sotul are par p piept dar il tunde ffffffff scurt...si este super ok...imi place... love1.gif
in celelalte zone perfect de acord...este urat si da impresia de om neingrijit....

cand voi face rost de bani vreau sa merg la sedinte cu laser sa starpeasca de tot ...barem sa nu mor in lupat cu parul ....ca de la 10 ani ma lupt cu el...mi-au injectat hormooni cand am fost mica ca sa pot face fata astmului wacko.gif deci va dati seama... wacko.gif

offfffffff lupta asta cu parul..... wacko.gif


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mada77
postare Jun 7 2009, 04:45 PM
Postare #55


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 432
Inscris la: 7-August 08
Din: Ogrezeni,Giurgiu
Membru nr.: 33,336



Eu mi-am facut curaj acum cateva luni si m-am facut si in zona inghinala cu ceara.Pe picioare ma faceam de mult,dar aici imi era frica,ma faceam cu crema,dar intr-o zi am zis ,,gata,ce o fi o fi,,si m-am dus la cosmetica.Primele dati a fost ffffff dureros,dar acum nu mai e chiar asa de rau.....Ma fac o data pe luna si parul s-a rarit f mult.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Jun 7 2009, 04:53 PM
Postare #56


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



mno..ce fain... rolleyes.gif
eu probabil ar tb sa ma fac o data p sapt....
p picioare cu crema imi creste in 2 zile cel mult
cu epilatorul in 3-4 zile...


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mada77
postare Jun 7 2009, 05:03 PM
Postare #57


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 432
Inscris la: 7-August 08
Din: Ogrezeni,Giurgiu
Membru nr.: 33,336



QUOTE(anku @ Jun 7 2009, 05:53 PM) *
mno..ce fain... rolleyes.gif
eu probabil ar tb sa ma fac o data p sapt....
p picioare cu crema imi creste in 2 zile cel mult
cu epilatorul in 3-4 zile...

Stiu cum e.....din pacate sunt f. paroasa....de cand ma fac cu ceara a inceput sa se mai rareasca...offfff,parul asta mad.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
floare_albastra
postare Jun 13 2009, 09:37 PM
Postare #58


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,981
Inscris la: 28-May 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 24,671



Traiasca epilatul cu ceara !!!! Sunt fan inrait! biggrin.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ninina
postare Jun 29 2009, 07:08 AM
Postare #59


...sunt fericita alaturi de iubitii mei...
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 13,885
Inscris la: 11-September 08
Membru nr.: 37,208



....Mi-am adus aminte...ca sunt si eu pe lista .....trebuie sa merg la epilat...dar mie frica sa ma fac inghinal.....credeti ca afecteaza sarcina....sunt eu putin sensiblia in zona asta...dar nu ma suport asa.... sad.gif ...pe picioare m-am epilat....dar mai dau si cu lama din cand in cand....la subrat ma fac cu aparatul.....nasol... am zone unde suport aparatul ...


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tania_25
postare Jun 29 2009, 02:38 PM
Postare #60


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,714
Inscris la: 31-October 08
Din: .......
Membru nr.: 45,899



Eu m-am epilat o singura data pe picioare cu ceara si a fost groaznic................nu-mi mai trebuie..... doh.gif
Bravo fetelor care suportati durerea la epilatul cu ceara.... floare2.gif


--------------------


O viata plina de dragoste incepe cu Dumnezeu...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

7 Pagini V  « < 4 5 6 7 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th April 2024 - 05:30 PM