Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

758 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Septembrie 2011!, gravidute si viitoare mamici de septembrie
cristinu_tza
postare Jan 3 2011, 10:09 AM
Postare #11


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,694
Inscris la: 17-January 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 12,800



Nu am cuvinte sa descriu ceea ce simt...Din suflet iti spun ca ma bucur mult pt. tine, felicitari! Sa dea Domnul sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos, sa iti aduca numai bucurii!
Este un drum atat de frumos sarcina, nasterea si pruncul tinut in brate...nimic nu se compara cu aceste trairi! Si ma bucur ca noi iti vom fi alaturi si ne vei impartasi si noua din fericirea ta! wub.gif
Te imbratisez! trandafir.gif

P.S. Tot o mamica de august...tare emotionata... oFloare.gif

Aceasta postare a fost editata de cristinu_tza: Jan 3 2011, 10:11 AM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ynady
postare Jan 3 2011, 10:14 AM
Postare #12


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,919
Inscris la: 21-May 10
Membru nr.: 148,454



QUOTE(Alondra @ Jan 3 2011, 09:48 AM) *
Adevarul e ca nu stiu calculele astea....
Acum spuneam fetelor de la VSFM....cred ca e singura luna din viata mea cand n-am notat um ...aveam tickerul dar pt ca tot intarzia, l-am tot reactualizat si undeva am pierdut data exacta...sad.gif mi-e asa ciuda ..
Oricum, cam 15.11. a fost..

Ninina, pare-se ca esti mai emotionata ca mine..acute.gif de fapt asa am fost si eu zilele trecute...
Poate din cauza ca azi imi e cam rau....wacko.gif
Multumesc de urari...! tzuc.gif


Aaaaaa, pai, mami dulce, 15 + 10 = 25 , iar luna 11 - 3= 8 , deci cam pe 25 august ar fi data probabila!!!!
Dar nu mai conteaza .Plus sau minus 7 zile nu inseamna foarte mult. Sa vina cat mai aproape de aceste date si sa fie sanatos!
Esti nostima ...ca ti-e ciuda de ticker-ul " pierdut" smile.gif ! Asta e tot farmecul partners.gif !

Cat despre " ti-e cam rau..." aici am si eu o rugaminte speciala pentru bebelus laugh.gif ...sa fie cuminte si sa nu-ti fie rau pentru ca eu te apreciez foarte mult la " Ce ati gatit astazi ?" yami.gif ...Pai, eu la ce ma mai uit tongue.gif ?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alondra
postare Jan 3 2011, 10:19 AM
Postare #13


Maya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 46,926
Inscris la: 13-February 08
Din: Here and nowhere...
Membru nr.: 14,812



QUOTE(cristinu_tza @ Jan 3 2011, 10:09 AM) *
Nu am cuvinte sa descriu ceea ce simt...Din suflet iti spun ca ma bucur mult pt. tine, felicitari! Sa dea Domnul sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos, sa iti aduca numai bucurii!
Este un drum atat de frumos sarcina, nasterea si pruncul tinut in brate...nimic nu se compara cu aceste trairi! Si ma bucur ca noi iti vom fi alaturi si ne vei impartasi si noua din fericirea ta! wub.gif
Te imbratisez! trandafir.gif

P.S. Tot o mamica de august...tare emotionata... oFloare.gif

Cristinutza mamica de august 2008, iti multumesc tare (n-am mai fost demult pe la voi)..sunt sigura ca o sa fiti alaturi de mine si-o sa ma ajutati la nevoie, asa ca va multumesc! floare2.gif

QUOTE(ynady @ Jan 3 2011, 10:14 AM) *
Aaaaaa, pai, mami dulce, 15 + 10 = 25 , iar luna 11 - 3= 8 , deci cam pe 25 august ar fi data probabila!!!!
Dar nu mai conteaza .Plus sau minus 7 zile nu inseamna foarte mult. Sa vina cat mai aproape de aceste date si sa fie sanatos!
Esti nostima ...ca ti-e ciuda de ticker-ul " pierdut" smile.gif ! Asta e tot farmecul partners.gif !

Cat despre " ti-e cam rau..." aici am si eu o rugaminte speciala pentru bebelus laugh.gif ...sa fie cuminte si sa nu-ti fie rau pentru ca eu te apreciez foarte mult la " Ce ati gatit astazi ?" yami.gif ...Pai, eu la ce ma mai uit tongue.gif ?

laugh.gif Ma faci sa zambesc ...wow, mi-ai adus aminte ca nu e nimic felul 2 pe aici ...dar sincera sa fiu nu ma trage deloc bucataria acum...iar de saptamana viitoare, cu sotul plecat, nu prea stiu daca o sa mai gatesc eu mare lucru...doh.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elda83
postare Jan 3 2011, 10:26 AM
Postare #14


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,766
Inscris la: 5-May 09
Din: Brasov
Membru nr.: 88,498




trandafir.gif felicitari din suflet si de la mine, Ramo! sarcina usoara si baby sanatos si voinic!


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alondra
postare Jan 3 2011, 10:30 AM
Postare #15


Maya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 46,926
Inscris la: 13-February 08
Din: Here and nowhere...
Membru nr.: 14,812



QUOTE(elda83 @ Jan 3 2011, 10:26 AM) *
trandafir.gif felicitari din suflet si de la mine, Ramo! sarcina usoara si baby sanatos si voinic!

Multumesc Elda, fosta aspiranta la VSFM..ce bebe frumos ai, sper ca si baby meu sa fie la fel..! floare2.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ynady
postare Jan 3 2011, 10:30 AM
Postare #16


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,919
Inscris la: 21-May 10
Membru nr.: 148,454



Sper sa fie bine!
Fetelor, ajutati-ma cu o info..cand ati fost voi la primul eco sa vedeti daca e ok?
Chiar nu stiu incotro s-o apuc...





Uite, am vazut pe topicul celalalt intrebarea ta, dar iti raspund aici.

Cel mai bine este sa astepti pana la 7, chiar 8 saptamani de sarcina. Adica de amenoree, de lipsa a menstruatiei. Cand apreciezi tu ca au trecut 7-8 saptamani, chiar daca nu mai stii sigur data ultimei menstruatii, atunci e bine sa mergi la echo, pentru ca de la 7 saptamani este prezenta activitatea cardiaca si se vede bine, chiar si cu un aparat nu foarte performant. Mai devreme, pe la 6 saptamani, se vede doar sacul gestational si doar cu echo endovaginal.

Completez, asteptand " un pic" mai mult, pana la 8 saptamani, ai dublu avantaj - confirmarea existentei sarcinii ( ceea ce se poate si mai devreme, dupa cum spuneam) , dar mai ales confirmarea viabilitatii embrionului!

Aceasta postare a fost editata de ynady: Jan 3 2011, 10:36 AM
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
moni_k
postare Jan 3 2011, 10:39 AM
Postare #17


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,380
Inscris la: 9-December 09
Din: bucuresti
Membru nr.: 121,769



QUOTE(Alondra @ Jan 3 2011, 08:59 AM) *
Buna tuturor! acute.gif

Sper sa nu ma grabesc prea tare dar calculele de pe net spunand ca as avea o data a nasterii in jur de 3 sept. ..deschid acest topic cu mare teama dar si bucurie....acute.gif

Se pare ca Anul Nou mi-a adus cel mai neasteptat cadou...un test cu 2 II ! acute.gif

Astept si pe celelalte gravidute viitoare mamici de septembrie 2011 aici sa povestim despre noua minune din viata noastra!

Sarcina usoara tuturor si bebelusi sanatosi! gravida.gif bb.gif


hm... chiar ma intrebam de ce nu apar odata mamicile de septembrie 2011... ca eu am aflat anul trecut pe 20 decembrie de bebe. dar se pare ca a meritat asteptarea, ca ai deschis tu topicul biggrin.gif. asa ca... felicitaaaaari, ramona, sa ai o sarcina usoara si un bebelus sanatos, ca frumos sigur o sa fie tongue.gif. de fapt, am eu asa un feeling ca si sarcina o sa fie usoara, ca doar ai un intreg forum alaturi de tine!


--------------------

MAMICI DE SEPTEMBRIE 2010 - ZILE DE NASTERE
1. Ramela (Rami) – 02 Ianuarie, Constanta
2. Carmen (Carmen_10) - 11 Ianuarie, Bucuresti
3. Ramona (ramona.p) – 17 Februarie, Bucuresti
4. Valentina (Valentinna24) – 25 Februarie
5. Otilia (ramike81) – 26 Februarie, Ourense, Spania
6. Marina (marina_m) - 8 Martie, Bucuresti
7. Mariana (marysa) - 4 Aprilie, Husi
8. Roxana (Raisa 13) - 16 Aprilie - Bucuresti
9. Simona Elena (Simona1704) - 17 Aprilie, Mangalia
10. Roxana Maria (roxxy_tweety) – 31 Mai, Torino, Italia
11. Dorina (buburici) - 25 Iunie, Bucuresti
12. Roxana (Rock) - 11 Iulie, Bucuresti,
13. Monica (Moni_k) – 18 Iulie, Bucuresti
14. Oana (onutz) - 30 iulie - Timisoara
15. Violeta (Briana02) – 02 August, Braila
16. Maria (sufletel6) - 06 Septembrie, Timisoara
17. Alexandra (Alex_zuz) - 14 Septembrie, Bucuresti
18. Ioana (Ioana_octombrie2009) – 26 Septembrie, Bucuresti
19. Bianca (Edenevysh) – 20 Octombrie, Targoviste
20. Dana (treboranad) - 23 Noiembrie, Bucuresti
21. Maria Magdalena(maria_magdalena) - 12 Decembrie, Aberdeen, Scotia
22. Luchiana (luchiana) - 19 Decembrie, Targoviste
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ynady
postare Jan 3 2011, 10:55 AM
Postare #18


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,919
Inscris la: 21-May 10
Membru nr.: 148,454



http://www.sfatul medicului.ro/teste-medicale/calculator-sarcina_8

Aici e un calculator foarte ok. Am pus spatii intre cuvintele " sfatul" si " medicului".

Aceasta postare a fost editata de ynady: Jan 3 2011, 10:56 AM
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alondra
postare Jan 3 2011, 11:01 AM
Postare #19


Maya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 46,926
Inscris la: 13-February 08
Din: Here and nowhere...
Membru nr.: 14,812



QUOTE(ynady @ Jan 3 2011, 10:30 AM) *
Sper sa fie bine!
Fetelor, ajutati-ma cu o info..cand ati fost voi la primul eco sa vedeti daca e ok?
Chiar nu stiu incotro s-o apuc...

Uite, am vazut pe topicul celalalt intrebarea ta, dar iti raspund aici.

Cel mai bine este sa astepti pana la 7, chiar 8 saptamani de sarcina. Adica de amenoree, de lipsa a menstruatiei. Cand apreciezi tu ca au trecut 7-8 saptamani, chiar daca nu mai stii sigur data ultimei menstruatii, atunci e bine sa mergi la echo, pentru ca de la 7 saptamani este prezenta activitatea cardiaca si se vede bine, chiar si cu un aparat nu foarte performant. Mai devreme, pe la 6 saptamani, se vede doar sacul gestational si doar cu echo endovaginal.

Completez, asteptand " un pic" mai mult, pana la 8 saptamani, ai dublu avantaj - confirmarea existentei sarcinii ( ceea ce se poate si mai devreme, dupa cum spuneam) , dar mai ales confirmarea viabilitatii embrionului!

Asa stiam si eu 7-8 se vede bine, de la um, nu? Doar ca eu as avea nevoie sapt asta sau sapt viitoare ca sa plece sotul linistit...
Uite, se pare ca ma ajuta Simina_ana , suntem in aceeasi oala, si ea e din oras, asa ca e pare ca vom merge de manuta la eco laugh.gif
Iti multumesc pt interes! tzuc.gif

QUOTE(moni_k @ Jan 3 2011, 10:39 AM) *
hm... chiar ma intrebam de ce nu apar odata mamicile de septembrie 2011... ca eu am aflat anul trecut pe 20 decembrie de bebe. dar se pare ca a meritat asteptarea, ca ai deschis tu topicul biggrin.gif. asa ca... felicitaaaaari, ramona, sa ai o sarcina usoara si un bebelus sanatos, ca frumos sigur o sa fie tongue.gif. de fapt, am eu asa un feeling ca si sarcina o sa fie usoara, ca doar ai un intreg forum alaturi de tine!


laugh.gif Multumesc Monik, asa sa fie !
QUOTE(Edenevysh @ Jan 3 2011, 10:47 AM) *
Asta da mod de a incepe anul,felicitari draga mea si bucurate de fiecare moment de acum incolo pentru ca sunt unice.

Sper sa fie bine, multumesc Edenevysh!

QUOTE(ynady @ Jan 3 2011, 10:55 AM) *
http://www.sfatul medicului.ro/teste-medicale/calculator-sarcina_8

Aici e un calculator foarte ok. Am pus spatii intre cuvintele " sfatul" si " medicului".

tzuc.gif notworthy.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iubita_tiana
postare Jan 3 2011, 11:12 AM
Postare #20


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,096
Inscris la: 10-November 07
Membru nr.: 9,441



nu pot decat sa zic wawwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww si FELICITARI din inima......


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

758 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 10:44 AM