Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

266 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Sotul Meu Este Prea Atasat De Familia Lui
mada.angel
postare Sep 30 2008, 10:49 AM
Postare #21


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,186
Inscris la: 13-August 08
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 33,937



QUOTE(bratilove_a @ Sep 30 2008, 11:37 AM) *
de atunci de cand am plecat de la vipera am stat cu chirie si acum tot cu chirie stam,asa e ai dreptate ,sangele apa nu se face dar am zis ca o sa fie bine si uite ca tot de masa ii pasa mai tare

si eu am stat cu soacramea vreo 3 luni si mi s-a parut 3 ani mai ales ca era si cumnatamea care nu stia decat sa bage in ea si mai avea si o javra de caine care era odorul ei si nu putea nimeni sa se atinga de el , dupa ce ca stateam toti inghesuiti in 2 camere soacra statea toata ziua acasa avea pretentie tot la mine sa fac curatenie care munceam vreau sa uit perioada aia a fost oribilaaaaaaaaaaaaaaaaa


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ari05
postare Sep 30 2008, 10:57 AM
Postare #22


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,251
Inscris la: 18-October 07
Din: Oradea
Membru nr.: 8,246



QUOTE(bratilove_a @ Sep 30 2008, 11:13 AM) *
si noi tot de 2 ani suntem casatoriti avem un bebe de 11luni si 10 zile,dupa ce ne-am casatorit am stat cu soacra doar 7 luni care pentru mine au insemnat 7 ani isi batea joc de mine pur si simlpu stateam in petre ispirescu si lucram in pipera plecam la munca la 7 dim si ma intorceam la 7 seara nu va spun ca nu facea nimic in casa si ma astepta pe mine cu carnea scoasa din congelator ca sa fac mancare era un calvar pentru mine sa ma intorc "acasa' de la munca eu ii faceam toata treaba spalam si wc ul dupa ea si ficasa (statea si sora lui cu noi -19ani),maicasa e divortata,am stat si am rabdat pana in ziua de craciu cand a avut nesimtirea sa ii spuna sotului meu ca atunci cand el a fost plecat in Italia 3 zile eu plecam la 12 noapte la barbati,ce sa va spun ca ma facea de fata cu el tarfa sui curva (bine ca nu aveam bebica atunci)o ora a urlat ca o nebuna ca sunt tarfa si curva si el o credea si era de partea ei ca sa nu spun ca mau batut amandoi atunci,imi vine si acum sa plang cand va povestesc ...................in fine am plecat la mama atunci in ziua de Craciun

ceeeeeeeeee??? te-au batut amandoi ??? si mai stai cu el ??? fara suparare, eu divortam !!! oricat de mult l=as fi iubit... sa imi faca asa ceva.??? nu se poate !!!


--------------------
Voturile pt micutul Artur, se transforma in roni, pentru Vladut!!!Multumim din suflet echipei Utile Copii pentru sprijin si pentru ca s-a alaturat campaniei noastre!!Se poate vota in fiecare ora, un vot=1 ron; e nevoie de cateva secunde sa va inregistrati.Va multumim!!!
http://www.utilecopii.ro/concurs/zambet-de-copil/poza/93/










  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bratilove_a
postare Sep 30 2008, 11:01 AM
Postare #23


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,138
Inscris la: 10-September 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 37,057



da mada si eu vreau sa uit de groasnica perioada numai ca nu ma lasa sotul meu drag care imi spune mereu c a nu stiu sa las de la mine vreau sa va spun ca acum doua saptamani a avut nunta 'frumoasa' mea cumnata si am zis sa ma duc ca sa fie pace pe vipera de soacra nici nu am bagat-o in seama nu i am dat nici buna ziua 9am uitat sa va spun ca sau mutat la Oradea de un an)deci am fost la nunta pana la Oradea cu copilu pe tren cu 1000 de euro consumati (noi care stam cu chirie)si ce crede ti ca zice sotul meu?Cica i-am stricat tot cheful si ca l-am facut de ras ca nu sa putu bucura ca a sta numai afara ................numai idiotenii ca nu mai stiu cum sa ma port cu el ca sa fie bine mai ales acum ca e si cel mic ,dati mi va rog sfaturi


--------------------











  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bratilove_a
postare Sep 30 2008, 11:03 AM
Postare #24


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,138
Inscris la: 10-September 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 37,057




da ari asta e viata asa am zis mereu si uite ca tot nu am parte de liniste si singura bucurie e piticul meu ,poate se va schimba si el vreodata cine stie cand
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ari05
postare Sep 30 2008, 11:04 AM
Postare #25


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,251
Inscris la: 18-October 07
Din: Oradea
Membru nr.: 8,246



QUOTE(AngiC @ Sep 30 2008, 11:24 AM) *
Eu soacra am la "mana a doua" cum s-ar zice. Mama sotului e decedata si "scumpelu" de socru e recasatorit cu una care are si ea copii si nepoti. Zgripturoaica i-a spalat creieri de l-a facut pe tantalau sa tina mai mult la copii ei decat la ai lui, respectiv la nepotii ei decat la ai lui. Cand am nascut-o pe Alex n-a sunat, n-a venit la durut cum ai zis tu in C*R. Cand avea 3 sapt mie imi era rau si iubitul meu sot a scos fata la plimbare si a dus-o si in vizita la "tataitu". Cand am auzit mi-a venit sa mor, sa-l strang de gat pe Adi, dar imi era asa de rau ca nu prea am avut cum reactiona(facusem mastita si aveam febra, frisoane sad.gif ).A mai vazut-o odata la botez si pauza pana a implinit fata 3 ani. Am zis ca ia venit mintea la cap, dar de unde de cate ori venea cu copilul nu vb decat un pic cand intra in casa si apoi statea la un pahar de vorba cu fii-su povestindui ce fac nepoteii lui, cum a fost cu ei nu stiu unde in plimbare etc, etc. Zilele trecute a sunat si adi i-a dat cu flit liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

Socru tau ce are? De unde dezinteresul asta?

DD iarta-ma ca vb asa de el, da ii un dobitoc ! il intereseaza numai de persoana lui. si de cealalta familie... umbla vorba prin oras ca ar avea amanta de nush cati ani si o fetita cu aia... si soacra-mea sta cu el si acuma ca proasta... si tot eu is aia rea si figuranta, ca vezi doamne, l-am vazut ce respectiva, ii facea cumparaturi, si am indraznit sa zic ca la nepotu-sa nu i-a adus macar un pahar cu apa, ca nu-i mult... acum cand vede si sotul meu ce se intampla, imi da dreptate, desi stiu ca il doare, doar e familia lui,,, asa cum e...


--------------------
Voturile pt micutul Artur, se transforma in roni, pentru Vladut!!!Multumim din suflet echipei Utile Copii pentru sprijin si pentru ca s-a alaturat campaniei noastre!!Se poate vota in fiecare ora, un vot=1 ron; e nevoie de cateva secunde sa va inregistrati.Va multumim!!!
http://www.utilecopii.ro/concurs/zambet-de-copil/poza/93/










  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ari05
postare Sep 30 2008, 11:06 AM
Postare #26


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,251
Inscris la: 18-October 07
Din: Oradea
Membru nr.: 8,246



QUOTE(bratilove_a @ Sep 30 2008, 11:24 AM) *
Da cam asa stau lucrurile si-a cerut iertare atunci si eu am fost mai slaba si mereu am lasat de la mine dar vad ca el tot continua sa ii puna pe ai lui mai presus de mine si copil

pai daca e asa... ia da-i un ultimatum... la o adik te-ai descurca financiar fara el? nu zic sa va despartiti sau ceva de genu, DD fereste... dar in sit in care femeia e independenta financiar de sot, parca are mai mult respect de sine, si parca nu se lasa calcata in picoare asa usor... asta am observat eu...


--------------------
Voturile pt micutul Artur, se transforma in roni, pentru Vladut!!!Multumim din suflet echipei Utile Copii pentru sprijin si pentru ca s-a alaturat campaniei noastre!!Se poate vota in fiecare ora, un vot=1 ron; e nevoie de cateva secunde sa va inregistrati.Va multumim!!!
http://www.utilecopii.ro/concurs/zambet-de-copil/poza/93/










  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mada.angel
postare Sep 30 2008, 11:09 AM
Postare #27


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,186
Inscris la: 13-August 08
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 33,937



QUOTE(bratilove_a @ Sep 30 2008, 12:01 PM) *
da mada si eu vreau sa uit de groasnica perioada numai ca nu ma lasa sotul meu drag care imi spune mereu c a nu stiu sa las de la mine vreau sa va spun ca acum doua saptamani a avut nunta 'frumoasa' mea cumnata si am zis sa ma duc ca sa fie pace pe vipera de soacra nici nu am bagat-o in seama nu i am dat nici buna ziua 9am uitat sa va spun ca sau mutat la Oradea de un an)deci am fost la nunta pana la Oradea cu copilu pe tren cu 1000 de euro consumati (noi care stam cu chirie)si ce crede ti ca zice sotul meu?Cica i-am stricat tot cheful si ca l-am facut de ras ca nu sa putu bucura ca a sta numai afara ................numai idiotenii ca nu mai stiu cum sa ma port cu el ca sa fie bine mai ales acum ca e si cel mic ,dati mi va rog sfaturi

brati aceeasi chestie o auzeam si eu de la sotul meu ''fii mai maleabila, mai intelegatoare , tu nu stii sa lasi de la tine '' asta imi tot zicea la inceput pana s-a convins k nu are ce sa scoata de la mine eu am ramas la fel de incapatanata cum m-a luat. Poti incerca sa faci urmatoarea miscare lasa-l sa se duca la masa singur asta am facut eu de cate ori zicea sa mergem in vizita eu nu vroiam de multe ori renunta la idee pt k ii era rusine de vecini sa se duca fara mine k incepuse lumea in bloc sa vorbeasca ca l-am lasat bananab.gif si asa a acceptat ideea sa mearga mai rar dar sa mearga cu mine


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ari05
postare Sep 30 2008, 11:09 AM
Postare #28


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,251
Inscris la: 18-October 07
Din: Oradea
Membru nr.: 8,246



QUOTE(mada.angel @ Sep 30 2008, 11:26 AM) *
ari cred ca e o boala sa zic asa a barbatilor sa fie mamosi dar al meu parca era peste masura, incet incet i-am scos mamosenia din cap , la inceput ma punea sa fac mancare cum face masa totul compara cu masa in primele luni de convietuit impreuna, si la cat sunt eu de incapatanata faceam tocmai invers bananab.gif ce atata comparatie cu masa dar ine e masa cumva idolul meu , pana si-a dat si el seama k eu niciodata nu voi fi ca masa si a lasat-o balta , acum mananca cum gatesc eu fara nici o problema bananab.gif

hahaha... la fel si la noi.... numa ca eu nu-s asa finutza.. si i-am zis odata cand m-a enervat ca eu nu o sa fiu ca proasta de ma-sa in veci !!! si am inceput comparatiile... si atunci sa ma fi vazut.. .ca nu ma mai opream... liwlol.gif dar si dupa aia, nu am mai avut probl de genu ca "la mama mancarea asta nu e asa" ... " la mama acasa toti stau cu p*** in sus si doar mama face tot" ... etc...


--------------------
Voturile pt micutul Artur, se transforma in roni, pentru Vladut!!!Multumim din suflet echipei Utile Copii pentru sprijin si pentru ca s-a alaturat campaniei noastre!!Se poate vota in fiecare ora, un vot=1 ron; e nevoie de cateva secunde sa va inregistrati.Va multumim!!!
http://www.utilecopii.ro/concurs/zambet-de-copil/poza/93/










  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ari05
postare Sep 30 2008, 11:11 AM
Postare #29


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,251
Inscris la: 18-October 07
Din: Oradea
Membru nr.: 8,246



QUOTE(bratilove_a @ Sep 30 2008, 11:31 AM) *
socrul meu nu este in bucuresti e divortat de vipera de cand avea fisa 2 ani deci sotul meu care atunci avea 17 ani a crescut-o pe sorusa cu maicasa pana au facut-o de 20 ani:))))adica sotul meu a mai avut o fica,doamne iarta-ma dar tine mai mult la sorsa decat la baiatul lui .el avea 31 si eu 29 am crezut ca are minte dar se pare ca la imbolnavit maicasa atatia ani

pai daca e asa, tre vindecat... biggrin.gif hai , nu te lasa la ele !!!


--------------------
Voturile pt micutul Artur, se transforma in roni, pentru Vladut!!!Multumim din suflet echipei Utile Copii pentru sprijin si pentru ca s-a alaturat campaniei noastre!!Se poate vota in fiecare ora, un vot=1 ron; e nevoie de cateva secunde sa va inregistrati.Va multumim!!!
http://www.utilecopii.ro/concurs/zambet-de-copil/poza/93/










  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mada.angel
postare Sep 30 2008, 11:12 AM
Postare #30


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,186
Inscris la: 13-August 08
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 33,937



QUOTE(ari05 @ Sep 30 2008, 12:09 PM) *
hahaha... la fel si la noi.... numa ca eu nu-s asa finutza.. si i-am zis odata cand m-a enervat ca eu nu o sa fiu ca proasta de ma-sa in veci !!! si am inceput comparatiile... si atunci sa ma fi vazut.. .ca nu ma mai opream... liwlol.gif dar si dupa aia, nu am mai avut probl de genu ca "la mama mancarea asta nu e asa" ... " la mama acasa toti stau cu p*** in sus si doar mama face tot" ... etc...

stai linistita ari ca nu numai odata m-au apucat nervii si am inceput sa zic de masa si de sor'sa ce imi venea la gura bananab.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

266 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 19th April 2024 - 12:58 AM