Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

9 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Imunostimulatoare, Pt Cei Mici, Dar Si Cei Mari
cristina67
postare Oct 20 2009, 07:16 PM
Postare #11


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,289
Inscris la: 26-October 07
Din: Oradea
Membru nr.: 8,627



QUOTE(Mih@ela @ Oct 20 2009, 12:39 AM) *
Cum l-ati administrat? notworthy.gif Multumesc amanduroara de promptitudine! partners.gif


Imunorezistan Junior
Producator : Plantextrakt
Compozitie : 100 gr contin extracte vegetale din : echinaceea (suc standardizat) - 20 gr, muguri proaspeti de coacaz negru (macerat glicerinic) - 6.67 gr, eupatorium perfoliatum 0.33 gr, pelargonium sidoides - 4 gr, fructe proaspete de maces - 25 gr, sirop din zahar invertit.
Administrare :
- copii 1-2 ani : 3 ml x 2 ori / zi
- copii 2 - 4 ani : 3 ml x 3 ori / zi
- copii 5 - 7 ani : 5 ml x 3 ori / zi
- copii peste 7 ani : 5 - 6 ml x 4 - 5 ori / zi.
Se poate administra si diluat in putina apa, in capacul dozator. Se continua administrarea si dupa imbunatatirea starii generale, timp de 3 - 4 zile.
Indicatii : Adjuvant in raceala si gripa. Se administreaza de la primele semne ale starilor febrile de tip gripal : curbatura musculara, dureri osoase, dureri de cap asociate cu globi oculari durerosi, inflamatii ale mucoasei nazale.
Scurteaza ciclul evolutiv al bolii, revigoreaza organismul slabit si creste rezistenta organismului la boala.
Continut : 120 ml.

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Oct 20 2009, 07:17 PM
Postare #12


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(cristina67 @ Oct 20 2009, 08:16 PM) *
Imunorezistan Junior
Producator : Plantextrakt
Compozitie : 100 gr contin extracte vegetale din : echinaceea (suc standardizat) - 20 gr, muguri proaspeti de coacaz negru (macerat glicerinic) - 6.67 gr, eupatorium perfoliatum 0.33 gr, pelargonium sidoides - 4 gr, fructe proaspete de maces - 25 gr, sirop din zahar invertit.
Administrare :
- copii 1-2 ani : 3 ml x 2 ori / zi
- copii 2 - 4 ani : 3 ml x 3 ori / zi
- copii 5 - 7 ani : 5 ml x 3 ori / zi
- copii peste 7 ani : 5 - 6 ml x 4 - 5 ori / zi.
Se poate administra si diluat in putina apa, in capacul dozator. Se continua administrarea si dupa imbunatatirea starii generale, timp de 3 - 4 zile.
Indicatii : Adjuvant in raceala si gripa. Se administreaza de la primele semne ale starilor febrile de tip gripal : curbatura musculara, dureri osoase, dureri de cap asociate cu globi oculari durerosi, inflamatii ale mucoasei nazale.
Scurteaza ciclul evolutiv al bolii, revigoreaza organismul slabit si creste rezistenta organismului la boala.
Continut : 120 ml.

Te-a ajutat Cristina?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristina67
postare Oct 20 2009, 07:28 PM
Postare #13


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,289
Inscris la: 26-October 07
Din: Oradea
Membru nr.: 8,627



QUOTE(ruxy @ Oct 20 2009, 08:17 PM) *
Te-a ajutat Cristina?


Ce sa spun? Intr-adevar, poate a fost si o iarna mai usoara iarna trecuta pentru ca intr-adevar nu prea au fost raciti copiii mei. Iulia chiar deloc, desi colegii ei de clasa au fost raciti in gasca. E drept ca la primele semne de stranut in exces am intervenit cu Nurofen, in cazul lui Cristi. In rest nu a mai fost nevoie de altceva. Nu stiu daca a fost neaparat efectul acestui sirop. Am inteles de la o prietena farmacista ca, pentru a avea efect cu adevarat, tratamentul trebuie sa fie indelungat. Eu o sa-l repet pentru ca stiu ca rau nu le poate face.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eena
postare Oct 20 2009, 07:31 PM
Postare #14


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 574
Inscris la: 12-July 08
Membru nr.: 30,039




DACA TOT S-A DESCHIS SUBIECTUL ACESTA AS VREA SI EU SA INTREB DACA ARE CINEVA IDEE CUM POT SCAPA DE UNELE SENSIBILITATI ALE ORGANISMULUI MEU,IN SPECIAL IN SEZOANE DE TRECERE DE LA UN ANOTIMP LA ALTUL IN ZONA OVARELOR(RACESC MEREU..TOATA IARNA DE EXEMPLU FAC CISTITA,AM DURERI DE OVARE,SIMT CA AM BURTA GHEATA CHIAR DACA MA IMBRAC CA O BABUTA SI MULTE ALTELE)DAR SI IN ZONA SANILOR...DURERI ,INTEPATURI...OFFF CE AIUREA E! sad.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eena
postare Oct 23 2009, 02:04 PM
Postare #15


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 574
Inscris la: 12-July 08
Membru nr.: 30,039



QUOTE(Eena @ Oct 20 2009, 08:31 PM) *
DACA TOT S-A DESCHIS SUBIECTUL ACESTA AS VREA SI EU SA INTREB DACA ARE CINEVA IDEE CUM POT SCAPA DE UNELE SENSIBILITATI ALE ORGANISMULUI MEU,IN SPECIAL IN SEZOANE DE TRECERE DE LA UN ANOTIMP LA ALTUL IN ZONA OVARELOR(RACESC MEREU..TOATA IARNA DE EXEMPLU FAC CISTITA,AM DURERI DE OVARE,SIMT CA AM BURTA GHEATA CHIAR DACA MA IMBRAC CA O BABUTA SI MULTE ALTELE)DAR SI IN ZONA SANILOR...DURERI ,INTEPATURI...OFFF CE AIUREA E! sad.gif

oFloare1.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Oct 23 2009, 02:28 PM
Postare #16


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(Eena @ Oct 20 2009, 08:31 PM) *
DACA TOT S-A DESCHIS SUBIECTUL ACESTA AS VREA SI EU SA INTREB DACA ARE CINEVA IDEE CUM POT SCAPA DE UNELE SENSIBILITATI ALE ORGANISMULUI MEU,IN SPECIAL IN SEZOANE DE TRECERE DE LA UN ANOTIMP LA ALTUL IN ZONA OVARELOR(RACESC MEREU..TOATA IARNA DE EXEMPLU FAC CISTITA,AM DURERI DE OVARE,SIMT CA AM BURTA GHEATA CHIAR DACA MA IMBRAC CA O BABUTA SI MULTE ALTELE)DAR SI IN ZONA SANILOR...DURERI ,INTEPATURI...OFFF CE AIUREA E! sad.gif

Draga mea Eena, iti recomand sa te imbraci bine mereu, sa ai mereu canlura la picioare, mijloc si burta...sa nu-ti lipseasca vitamina C, sa o iei zilnic, sa mananci multe citrice, lamaie cu miere in mod special, sa iti cumperi de la farmacie o buiota, pe care noaptea sa o umpli cu apa fierbinte si sa dormi cu ea in brate lipita de burtica, sa cumperi de la plafar, sare de baie verde cu lavanda...(fabricata la Institutul Minesa), nu este scumpa deloc, o gasesti in cutii de 1 kg...sare cu care sa faci bai fierbinti la picioare, la un lighean adaugi un pumn....daca iubesti baile in cada, atunci poti pune doi, trei pumni de sare in apa de baie atat cat suporti de calda si sa stai 15 min...dupa care sa te imbraci intr-o pijama mai groasa si sa pui si sosete, dupa care sa dormi cu buiota cum ti-am mai spus...o data pe luna sa iei cateva pliculete de uricol si 10 zile de rowatinex tablete...sa cumperi de la plafar sirop de afine presat la rece si sa il bei cu apa asa cum iti place, dupa gust...sa nu iti lipseasca zilnic de 2 ori pe zi, tinctura de cretisoara luata cu putina apa, si-n rest muuuulta sanatate iti doresc partners.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eena
postare Oct 23 2009, 02:34 PM
Postare #17


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 574
Inscris la: 12-July 08
Membru nr.: 30,039



QUOTE(ruxy @ Oct 23 2009, 03:28 PM) *
Draga mea Eena, iti recomand sa te imbraci bine mereu, sa ai mereu canlura la picioare, mijloc si burta...sa nu-ti lipseasca vitamina C, sa o iei zilnic, sa mananci multe citrice, lamaie cu miere in mod special, sa iti cumperi de la farmacie o buiota, pe care noaptea sa o umpli cu apa fierbinte si sa dormi cu ea in brate lipita de burtica, sa cumperi de la plafar, sare de baie verde cu lavanda...(fabricata la Institutul Minesa), nu este scumpa deloc, o gasesti in cutii de 1 kg...sare cu care sa faci bai fierbinti la picioare, la un lighean adaugi un pumn....daca iubesti baile in cada, atunci poti pune doi, trei pumni de sare in apa de baie atat cat suporti de calda si sa stai 15 min...dupa care sa te imbraci intr-o pijama mai groasa si sa pui si sosete, dupa care sa dormi cu buiota cum ti-am mai spus...o data pe luna sa iei cateva pliculete de uricol si 10 zile de rowatinex tablete...sa cumperi de la plafar sirop de afine presat la rece si sa il bei cu apa asa cum iti place, dupa gust...sa nu iti lipseasca zilnic de 2 ori pe zi, tinctura de cretisoara luata cu putina apa, si-n rest muuuulta sanatate iti doresc partners.gif

ruxy mi le notez acum pe toate,stiu ca de cate ori am avut o problema si ma sfatuiai ce sa fac..mereu functiona!Iti multumesc foarte mult! floare2.gif
Vitamina C iau zilnic de mult timp..si cum am mai spus ma imbrac gros asa ca o babuta pentru ca mereu am avut probleme si sunt nevoita!


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Oct 23 2009, 02:35 PM
Postare #18


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(Eena @ Oct 23 2009, 03:34 PM) *
ruxy mi le notez acum pe toate,stiu ca de cate ori am avut o problema si ma sfatuiai ce sa fac..mereu functiona!Iti multumesc foarte mult! floare2.gif
Vitamina C iau zilnic de mult timp..si cum am mai spus ma imbrac gros asa ca o babuta pentru ca mereu am avut probleme si sunt nevoita!

Ai grija de tine...si daca tot continui sa racesti si dupa ce ti-am spus...mergi pe polidin injectabil...dar eu zic ca te va ajuta... trandafir.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Oct 23 2009, 02:36 PM
Postare #19


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(Eena @ Oct 23 2009, 03:34 PM) *
ruxy mi le notez acum pe toate,stiu ca de cate ori am avut o problema si ma sfatuiai ce sa fac..mereu functiona!Iti multumesc foarte mult! floare2.gif
Vitamina C iau zilnic de mult timp..si cum am mai spus ma imbrac gros asa ca o babuta pentru ca mereu am avut probleme si sunt nevoita!

VItamina C...sa iei de min 500 mg...iti recomand supervitamina C masticabila de 600 mg de la Walmark...au la farmacie..
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eena
postare Oct 23 2009, 02:42 PM
Postare #20


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 574
Inscris la: 12-July 08
Membru nr.: 30,039



QUOTE(ruxy @ Oct 23 2009, 03:36 PM) *
VItamina C...sa iei de min 500 mg...iti recomand supervitamina C masticabila de 600 mg de la Walmark...au la farmacie..

am inteles..eu iau acum efervescenta si pe langa asta mai iau magneziu la fel sub forma efervescenta!Si cand mi-e mai rau iau urinal capsule!Off..problemele astea de sanatate!Mereu am avut probleme:chis,rana pe col,cistita,candidoza si multe altele si nu inteleg de ce cu toate ca ma protejez,ma ingrijesc!Si cand mai vad fetele pe strada iarna in fuste scurte ohmy.gif waaw,si ele nu trec prin ce trec eu!


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

9 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 01:30 PM