Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3223 Pagini V  « < 1427 1428 1429 1430 1431 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Aprilie 2009
manu1981
postare Nov 25 2009, 07:42 PM
Postare #14281


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(anastasia80 @ Nov 25 2009, 05:37 PM) *
Fetelor sunt asa de nervoasa!!! Zici ca sunt disperata cu curatenia, cand e frumos afara in loc sa imi scot copilul afara ma apuca vrednicia. Acum fata doarme de 2 ore si ceva si pana se trezeste o sa se raceasca si afara. Mi-au venit nervii si pe ea ca nu are un program, nici de papa nici de somn.Offfff, am o stare asa de proasta, cand vad ca nu am nici un ajutor din partea nimanui, nici macar din a sotului. Am stat cu el de vb de nenumarate ori si nici un rezultat, am impresia ca toti se joaca cu nervii mei, nu ma crede nimeni. Sunt speedy gonzales, sunt ca un titirez, mereu am ceva de facut, ma invart prin casa toata ziua.Pana intr-o zi cand m-or lasa bateriile de tot.Mai bine era singura, decat cu 10 pe langa mine si nimic, nici un ajutor, mai rau te enervezi.

Anastasia, si eu eram asa cu curatenia, dar de cand a venit Arina imi ocup cat timp pot cu ea. Curatenia mai poate astepta, de multe ori si vasele de seara le las pentru a doua zi. Nu moare nimeni daca nu sunt toate puse la punct. Si cum noi nu avem pe nimeni aici, mai rar avem musafiri, asa ca e in avantajul meu. Imi plac musafirii, dar nu sa vina foarte des, imi convine sa fim doar noi 3 acasa, desi la cum pleaca tati suntem mai mult noi doua.


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
costi
postare Nov 25 2009, 07:43 PM
Postare #14282


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,583
Inscris la: 14-November 08
Din: Brasov
Membru nr.: 48,715



azi citeam despre dintisori, iar Matei la varsta asta cica ar fi trebuit sa aiba deja 4 dinti si inca 2 sa se vada. cateodata mi se pare umflata gingia de jos, dar doar cateodata.


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
costi
postare Nov 25 2009, 07:44 PM
Postare #14283


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,583
Inscris la: 14-November 08
Din: Brasov
Membru nr.: 48,715



azi i-am pus colinde lui Matei, era tare incantat.


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria_corina29
postare Nov 25 2009, 07:49 PM
Postare #14284


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,658
Inscris la: 18-September 08
Din: pitesti
Membru nr.: 38,133




fetelor, si eu am o suparare, mi se pare ca nu-i mai acord suficienta atentie lui ciprian. in afara de faptul ca a stat de la 2 la 5 ani la tara si l-am vazut o data de doua ori pe luna acum cand a venit la pitesti a venit pe lume gabriel si sunt dependenta de el si el de mine. ciprian sta la desene in sufragerie si eu in dormitor cu gaza.cateodata ma intreaba cate ceva si poate nici nu-l aud de tipetele lui gabriel si daca insista il reped eu si tip la el sa ma lase in pace ca nu pot sa-l impac pe gab.imi pare asa de rau ,am noroc ca nu e gelos pe gab dar seara ma ia in brate la culcare, ne pupacim pana adormim.

nici pe mine nu ma ajuta nimeni cu ei, dar am in oras fratele si socrii si cumnata in cartier dar ne vedem in weekend si mancam cu ei ori la socrii ori la cumnata. cu fratele meu nu tin o legatura din asta saptamanala, mai vine pe la mine, mai merg pe la el...vb des la telefon, ne mai intalnim pe la tara la ai mei.
soacra pana la 6 luni nu a venit sa stea cu gabriel dar de 2 luni incoace vine daca o chem ca a vazut ca a crescut si s-a cumintit si nu mai plinge. dar bineinteles cat sta cu el il tine doar in brate. e bine si asa sa mai merg si eu sa mai fac cate o treaba.

Aceasta postare a fost editata de maria_corina29: Nov 25 2009, 07:51 PM


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Nov 25 2009, 07:51 PM
Postare #14285


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(alinaspa @ Nov 25 2009, 07:53 PM) *
Ma bucur ca esti ok , bine ca ai scapat... si de buba ... si de stres ...Poate avem noroc , MAnu si or fi cumintzi copiii nostri

Sa dea Dumnezeu sa fie asa. Eu m-as multumi sa fie Arina macar asa cum sunt eu cu parintii mei. Oricum, ca sa fie bine, trebuie sa avem si noi grija.


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Nov 25 2009, 07:55 PM
Postare #14286


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(cristina_natalia @ Nov 25 2009, 08:05 PM) *
N-ai vreo ruda care sa te ajute? La mine vin marti - mama si vineri - soacra. Mai fac curatenie, mai stau cu Natalia. Mai fac o supa:) Incearca sa ceri ajutorul celor de langa tine. Adevarul e ca nici eu n-o faceam, dar a vorbit sotul meu, ca eu as fi cazut la datorie.

Daca e cum sunt eu la Campulung, e clar ca e mai greu cu ajutorul. Eu sunt din Braila, sotul din Buzau si toate rudele noastre sunt acolo, aici nu avem pe nimeni. Cand va face Arina 2 ani singura solutie va fi gradinita, pentru ca bona nu ne permitem si nu as rezista sa o duc la parinti la 300 de km si sa o vad la nu stiu cat timp. Asa ca incercam sa ne descurcam cum putem. Si daca e intelegere, trecem si peste greutati wink.gif

Aceasta postare a fost editata de manu1981: Nov 25 2009, 07:56 PM


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andree29
postare Nov 25 2009, 07:58 PM
Postare #14287


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,031
Inscris la: 30-September 08
Din: cluj
Membru nr.: 39,800



Sa va povetesec ce am patit eu azi ziua ,dupa ce imi fac lucru in casa :curatenie si mancare ,trimis Andreea la scoala ies cu Andrei la plimbare cand intram incasa surpriza Andrei e fierbinte ii iau febra 38,8 ii pun o supozitoare cu novocalmin si il sun pe sotul sa vad daca ne da masina sau ne duce el la medic si binenteles ca vine el ajung la doctor si iimi spune doctorita ca are putin rosu in gat si normal ca ne face reteta si cum farmacisti sunt in grva ne scrie ca doar pixul scrie portofelul suporta pt putin rosu in gat ne da :augumentin,eferalgan si flavamed dar el in afara de febra nu tuseste nu vomita nu are nimic si ma gandesc ca poate ne chinuiesi pe noi dintisori iar cand vin la masina si ii spun sotul sare ca un descreierat si imi reproseaza ca poate i-am dat eu ceva rece de are rosu in gat si ca ar trebui sa nu mai lucre el dupa program sa stea cu copii acasa ca asa nu o sa aoba nimic ,ajunge la farmacie si de destept ce e si el cumpara medicamentel si surpriza flavamedul nu e recomandat copiilor sub 1 an .
Asa ca Andreea eu personal te felicit pt felul in care esti eusa_clap.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andree29
postare Nov 25 2009, 08:07 PM
Postare #14288


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,031
Inscris la: 30-September 08
Din: cluj
Membru nr.: 39,800



Corina si eu simt cate o data ca o neglizesc pe Andreea pt Andrei dar eu incerc sa stam toti adica eu si copiii in aceasi camera pe Andrei cand e de culcat il duc in dormitor dar mai ii explic ca si ea cand a fost mica numai cu ea am fost si tot ce a vrut a avut la fel ca si Andrei acuma si incerc sa ii cumpar sau sa ii fac ce vrea in timpul in care sta cu Andrei si se joaca chiar ieri imi supea ca suntem niste parinti buni dar si eu sunt foarte mandra de ea sapt trecuta a participat la Smart la matematica si cu toate ca a fost bolnava caci dupa concurs am duso direct la garda a luat locul 3 pe scoala si azi a avut la rom si a luat locul 2 .


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MAMI DE TEO
postare Nov 25 2009, 08:12 PM
Postare #14289


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,959
Inscris la: 9-July 09
Din: BUZAU
Membru nr.: 98,788



QUOTE(andree29 @ Nov 25 2009, 07:58 PM) *
Sa va povetesec ce am patit eu azi ziua ,dupa ce imi fac lucru in casa :curatenie si mancare ,trimis Andreea la scoala ies cu Andrei la plimbare cand intram incasa surpriza Andrei e fierbinte ii iau febra 38,8 ii pun o supozitoare cu novocalmin si il sun pe sotul sa vad daca ne da masina sau ne duce el la medic si binenteles ca vine el ajung la doctor si iimi spune doctorita ca are putin rosu in gat si normal ca ne face reteta si cum farmacisti sunt in grva ne scrie ca doar pixul scrie portofelul suporta pt putin rosu in gat ne da :augumentin,eferalgan si flavamed dar el in afara de febra nu tuseste nu vomita nu are nimic si ma gandesc ca poate ne chinuiesi pe noi dintisori iar cand vin la masina si ii spun sotul sare ca un descreierat si imi reproseaza ca poate i-am dat eu ceva rece de are rosu in gat si ca ar trebui sa nu mai lucre el dupa program sa stea cu copii acasa ca asa nu o sa aoba nimic ,ajunge la farmacie si de destept ce e si el cumpara medicamentel si surpriza flavamedul nu e recomandat copiilor sub 1 an .
Asa ca Andreea eu personal te felicit pt felul in care esti eusa_clap.gif

asa am patit si noi la primii dinti..eu zic sa nu tew grabesti cu antibioticul...


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andree29
postare Nov 25 2009, 08:12 PM
Postare #14290


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,031
Inscris la: 30-September 08
Din: cluj
Membru nr.: 39,800



Alina si sotul meu e cam rece cu a lui cu toate ca noi stam foarte aproape si el e pt fam si copii el lucra foarte mult ca sa nu ne lipseasca noua nimic dar eu am ajuns in situatia cand realizez ca nu bani sunt totul pe lumea asta ca timpul trece si copii cresc iar momentele acestea nu vor mai fi niciodata.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3223 Pagini V  « < 1427 1428 1429 1430 1431 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 19th April 2024 - 10:05 PM