Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

8 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Va Invit Sa Ne Cunoastem
Roxy&Utzu
postare Jun 30 2009, 12:45 PM
Postare #1


mami lui Utzu, minune de baietel
****

Grup: Top Members
Postari: 673
Inscris la: 20-October 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 43,610



am conceput acest blog pt a ne cunoaste mai bine.
Pentru inceput va invit sa ma cunoasteti.
Ma numesc Roxana, am 31 ani, un sot care ma adora si DD ne-a dat si o mare minunatie, un bebe adorabil, fara de care nu mai vedem viata de acum inainte, el reprezinta tot pentru noi si este puiutzul nostru drag.

Daniel Andrei (Danut) si am venit pe lume, intr-o seara de 20 ianuarie, la ora 23.00, un dolofan de baietel scumpic cu niste ochi mari albastri si foarte vioi.
Prima data cand am auzit vocea mamei am si intors caputul dupa ea, deoarece i-am recunoscut vocea pt. ca mami vorbea cu mine, atunci cand eram in burtica.
Eu sunt o minune de baietel dat de DD exact cand am fost cel mai dorit de parintii mei iubiti.
Stiu sa rad si sa vorbesc la toata lumea si de acea sunt declarat de toti un bebe adorabil.
Cand imi da mami sa pap, eu imi iau singurel biberonul pt, ca sunt deja un baietel independent si-mi place sa fac eu totul singurel.
Tot timpul ma rostogolesc prin pat si ador sa stau pe burtica, cu caputul ridicat ca o broscuta, uneori reusesc sa ma intorc la loc,dar cand nu pot strig dupa ajutor si mami tzup vine repede si ma intoarce ca pe o turtitza rumenita.
Imi place sa-mi pap manutele, mai ales 2 degete, pt ca ele sunt cele mai bune pt mine...ei am incercat si cu piciorusele, dar abia am facut cunostinta cu ele.
Ador sa fac baita, sa ma balacesc ca un delfinas si sa-i stropesc pe toti din jurul meu, dand din picioruse si manute de aceea mami imi zice pestisorul rozaliu, pt ca iubesc baita de cand eram un bebe mic, nicodata n-am plans, sunt un cumintel si stau sa ma spele mami cum vrea ea.
Parintii mei sunt cei mai fericiti pt. ca au cel mai minunat baietel din lume.

Daniel Andrei
la mami in burtica



--------------------



INGERAS IUBIT, SA NU UITI NICIODATA CA MAMI ESTE CU UN PAS IN URMA TA. TREBUIE DOAR SA INTORCI PRIVIREA SI SA INTINZI MANUTA SI MAMI TE VA AJUTA IN ORICE CLIPA, PENTRU CA TU ESTI SUFLTELUL LUI MAMI SI INIMIOARA LUI TATI
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxy&Utzu
postare Jun 30 2009, 01:38 PM
Postare #2


mami lui Utzu, minune de baietel
****

Grup: Top Members
Postari: 673
Inscris la: 20-October 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 43,610



sper ca acum sa se poata vedea



--------------------



INGERAS IUBIT, SA NU UITI NICIODATA CA MAMI ESTE CU UN PAS IN URMA TA. TREBUIE DOAR SA INTORCI PRIVIREA SI SA INTINZI MANUTA SI MAMI TE VA AJUTA IN ORICE CLIPA, PENTRU CA TU ESTI SUFLTELUL LUI MAMI SI INIMIOARA LUI TATI
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
livya
postare Jun 30 2009, 01:41 PM
Postare #3


livya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 12,101
Inscris la: 26-April 09
Din: zalau/milano
Membru nr.: 87,150



QUOTE(marmotzika @ Jun 30 2009, 01:38 PM) *
sper ca acum sa se poata vedea


ce bucurie ...sa il vezi in burtica,bucuria fiecarei mame... smile.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
livya
postare Jun 30 2009, 01:42 PM
Postare #4


livya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 12,101
Inscris la: 26-April 09
Din: zalau/milano
Membru nr.: 87,150




sa va traiasca ,e un scump...pupici la mititel... tzuc.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanne
postare Jun 30 2009, 01:51 PM
Postare #5


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,872
Inscris la: 22-May 08
Din: Resita
Membru nr.: 24,063



QUOTE(marmotzika @ Jun 30 2009, 01:45 PM) *
am conceput acest blog pt a ne cunoaste mai bine.
Pentru inceput va invit sa ma cunoasteti.
Ma numesc Roxana, am 31 ani, un sot care ma adora si DD ne-a dat si o mare minunatie, un bebe adorabil, fara de care nu mai vedem viata de acum inainte, el reprezinta tot pentru noi si este puiutzul nostru drag.

Daniel Andrei (Danut) si am venit pe lume, intr-o seara de 20 ianuarie, la ora 23.00, un dolofan de baietel scumpic cu niste ochi mari albastri si foarte vioi.
Prima data cand am auzit vocea mamei am si intors caputul dupa ea, deoarece i-am recunoscut vocea pt. ca mami vorbea cu mine, atunci cand eram in burtica.
Eu sunt o minune de baietel dat de DD exact cand am fost cel mai dorit de parintii mei iubiti.
Stiu sa rad si sa vorbesc la toata lumea si de acea sunt declarat de toti un bebe adorabil.
Cand imi da mami sa pap, eu imi iau singurel biberonul pt, ca sunt deja un baietel independent si-mi place sa fac eu totul singurel.
Tot timpul ma rostogolesc prin pat si ador sa stau pe burtica, cu caputul ridicat ca o broscuta, uneori reusesc sa ma intorc la loc,dar cand nu pot strig dupa ajutor si mami tzup vine repede si ma intoarce ca pe o turtitza rumenita.
Imi place sa-mi pap manutele, mai ales 2 degete, pt ca ele sunt cele mai bune pt mine...ei am incercat si cu piciorusele, dar abia am facut cunostinta cu ele.
Ador sa fac baita, sa ma balacesc ca un delfinas si sa-i stropesc pe toti din jurul meu, dand din picioruse si manute de aceea mami imi zice pestisorul rozaliu, pt ca iubesc baita de cand eram un bebe mic, nicodata n-am plans, sunt un cumintel si stau sa ma spele mami cum vrea ea.
Parintii mei sunt cei mai fericiti pt. ca au cel mai minunat baietel din lume.

Daniel Andrei
la mami in burtica



Buna, tiza mea! Sa-ti traiasca dolofanelul! tzuc.gif hug.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxy&Utzu
postare Jun 30 2009, 06:33 PM
Postare #6


mami lui Utzu, minune de baietel
****

Grup: Top Members
Postari: 673
Inscris la: 20-October 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 43,610



QUOTE(livya @ Jun 30 2009, 02:41 PM) *
ce bucurie ...sa il vezi in burtica,bucuria fiecarei mame... smile.gif

da, e o mare bucurie mai ales sa-l simti cum misca, e un lucru minunat, te simti cu adevarat implinita rolleyes.gif love1.gif


--------------------



INGERAS IUBIT, SA NU UITI NICIODATA CA MAMI ESTE CU UN PAS IN URMA TA. TREBUIE DOAR SA INTORCI PRIVIREA SI SA INTINZI MANUTA SI MAMI TE VA AJUTA IN ORICE CLIPA, PENTRU CA TU ESTI SUFLTELUL LUI MAMI SI INIMIOARA LUI TATI
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxy&Utzu
postare Jun 30 2009, 06:35 PM
Postare #7


mami lui Utzu, minune de baietel
****

Grup: Top Members
Postari: 673
Inscris la: 20-October 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 43,610



QUOTE(roxanne @ Jun 30 2009, 02:51 PM) *
Buna, tiza mea! Sa-ti traiasca dolofanelul! tzuc.gif hug.gif

multumesc frumos, tiza mea draga si tie capsunica e o dulcica, imi vine s-o pap tzuc.gif pupici si tie draga mea floare2.gif


--------------------



INGERAS IUBIT, SA NU UITI NICIODATA CA MAMI ESTE CU UN PAS IN URMA TA. TREBUIE DOAR SA INTORCI PRIVIREA SI SA INTINZI MANUTA SI MAMI TE VA AJUTA IN ORICE CLIPA, PENTRU CA TU ESTI SUFLTELUL LUI MAMI SI INIMIOARA LUI TATI
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxy&Utzu
postare Jun 30 2009, 06:39 PM
Postare #8


mami lui Utzu, minune de baietel
****

Grup: Top Members
Postari: 673
Inscris la: 20-October 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 43,610



QUOTE(livya @ Jun 30 2009, 02:42 PM) *
sa va traiasca ,e un scump...pupici la mititel... tzuc.gif

multumim iubita si tie frumuselul si noi va pupacim mult tzuc.gif


--------------------



INGERAS IUBIT, SA NU UITI NICIODATA CA MAMI ESTE CU UN PAS IN URMA TA. TREBUIE DOAR SA INTORCI PRIVIREA SI SA INTINZI MANUTA SI MAMI TE VA AJUTA IN ORICE CLIPA, PENTRU CA TU ESTI SUFLTELUL LUI MAMI SI INIMIOARA LUI TATI
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kerstin09
postare Jun 30 2009, 07:12 PM
Postare #9


Kerstin,Diandra si Mami Mariana!!!
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,377
Inscris la: 6-November 08
Din: Sibiu..acum..Italia
Membru nr.: 47,014



Buna draga mea MARMOZIKA...ti-ai deschis un blog cu un frumos inceput,sper ca ne pui cit mai multe poze sa va admiram tzuc.gif hug.gif


--------------------

Questa e la vita, non aspettare troppo per dire a qualcuno di speciale quello che senti. Dillo oggi stesso, domani potrebbe essere troppo tardi. Bacia coloro che ami e farai delle magie! Con l`amore tutto e possibile! Ricorda domani puo essere troppo tardi
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
EMY2000
postare Jun 30 2009, 07:48 PM
Postare #10


TONY & ALEX
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,831
Inscris la: 27-October 07
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 8,671



ce frumooooos.piticania mea nu a vrut sa stea la 4D de nici o culoare.
apropo pe unde stai in bucuresti?


--------------------


“Nimeni nu poate sti cu adevarat ce este viata sau ce este lumea sau ce este orice altceva, pana cand nu are un copil pe care sa-l iubeasca. Atunci intreg universul se transforma si nimic nu va mai fi asa cum parea inainte.” Lafcadio Hearn
Nimeni nu poate sa ne faca sa ne simtim inferiori fara voia noastra
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

8 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 10:18 AM