Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Copilul Berbec, Horoscop
Andrei
postare Aug 25 2008, 08:25 AM
Postare #1


Administrator
*******

Grup: Top Golden Members
Postari: 3,706
Inscris la: 21-July 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1



Copilul Berbec

21 martie-20 aprilie

Element: Foc
Planeta: Marte
Culoare: Rosu

Personalitatea copilului Berbec

Bebelusii nascuti sub semnul lui Marte, Zeul razboiului, reprezinta simbolul venirii primaverii. Ei sunt dotati cu o profuda energie vitala, care le da un dinamism fara margini.

Dar Zeul razboiului urzeste si, asociat dinamismului, veti descoperi un caracter iesit din comun.

Copilul berbec este direct, sincer, spontan, voluntar si curajos. Reversul medaliei il face sa devina impulsiv si autoritar.

Optimismul il va conduce dincolo de visele sale, iar forta caracterului sau ii va permite sa le realizeze.

Berbecul este un semn al actiunii. Energic si cu o mare sete de viata, copilul nascut in aceasta zodie, va merge cu orice pret inainte.

Chiar de la varste foarte mici, super bebele vostru, viitor Superman, nu va putea sta locului mai mult de cinci minute.

Dinamismul sau va completa de minune spiritul de lider. Asa ca, sa nu va mirati daca il veti gasi pe piticul vostru dirijand toata gasca de la gradinita. Stie sa se afirme intr-un grup si sa se faca respectat, in ciuda faptului ca nu se va abtine niciodata sa manifeste ceea ce gandeste. Caci franchetea e una dintre marile sale calitati.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
diana1318
postare Aug 25 2008, 07:57 PM
Postare #2


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,588
Inscris la: 12-May 08
Din:
Membru nr.: 23,200



Adela mea este in zodia berbec.
La faza cu nu sta locului nici 5 minute - asa e , clar. Vacanta asta a scos toata energia din noi parintii si tot nu e suficient ; iar ea nu e deloc obosita.
Iar la gradinita - s-a integrat foarte usor, desi a mers acolo la varsta de 4 ani .
Iar lider ... la nebunii ... wub.gif

Se potriveste descrierea.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ancatarala
postare Aug 25 2008, 10:08 PM
Postare #3


Junior
*

Grup: Members
Postari: 4
Inscris la: 27-May 08
Din: Bacau
Membru nr.: 24,574



Pitica mea Teodora, e prea micutza k sa-mi pot da seama daca e asa precum scrie aici...tot ce-i posibil avand in vedere ca are 2 parinti plini de energie...! bananab.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mih@ela
postare Aug 25 2008, 10:45 PM
Postare #4


MY BLUE SKY
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,520
Inscris la: 14-February 07
Din: .
Membru nr.: 2,096




Mi-ai adus aminte de copilarie,Andrei! laugh.gif Multumesc. oFloare.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
G.Raluca
postare Aug 26 2008, 10:05 AM
Postare #5


Mamica de printisorica
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,697
Inscris la: 8-March 08
Din: Verona IT
Membru nr.: 17,216



Vanessa este in zodia berbec....se potriveste tot! rolleyes.gif



--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Caterini
postare Aug 26 2008, 12:36 PM
Postare #6


Junior
*

Grup: Members
Postari: 48
Inscris la: 21-August 08
Din: piatra neamt
Membru nr.: 34,782



are cineva bebe baietel in zodia berbec? bebe din burtica va fi berbec. Si asta ma sperie putin pentru ca vreau un baietel.

Hai sa va lamuresc putin de ce mi-e frica. Si in scoala am avut colegi , colege in Berbec. Si acum am prietene in Berbec. Prietena mea cea mai buna e Berbec. Uneori e incapatanata si nervoasa ca nu ai cum sa ajungi la ea, dar am invatat sa o evit si sa o respect in momentele alea. In rest e o fiinta extraordinara, corecta si joviala.
Cat despre barbati, oi fi avut eu ghinionul sa cunosc doar specimene inferioare din aceasta zodie? Nu pot sa stiu zodia la toate persoanele cu care am intrat in contact vreodata, dar barbatii berbec pe care ii cunosc sunt:
- foarte incapatanati chiar lacomi
- jignesc prosteste de cele mai multe ori
- o tin pe a lor chiar daca stiu ca gresesc
- acuza pe ceilalti in fata fara sa aiba dovezi iar cand se dovedeste clar ca nu a fost asa, zambesc si nici macar nu isi cer scuze
- sunt impulsivi si manipulatori

Eu sunt Varsator si sotul Rac, amandoi ne urmarim relativ tiparele zodiei, dar suntem foarte calmi, intelegatori, si incercam pe cat posibil sa fim foarte corecti si diplomati. Fetita este in Pesti, are o energie de ne doboara dar este sensibila si iubitoare.

Cum o sa ne desurcam noi cu un baietel Berbec? Deja ma tem ca eu ca mama nu voi reusi sa ii scot partile bune la suprafata. Cum o sa ne descurcam cu un copil atat de efervescent si impulsiv cand noi suntem asa calmi? Eu chiar nu vreau ca baietelul meu sa aiba trasturile descrise mai sus.

Aceasta postare a fost editata de Caterini: Aug 26 2008, 12:37 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leutza
postare Aug 26 2008, 02:37 PM
Postare #7


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 241
Inscris la: 17-July 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 30,867



QUOTE(Caterini @ Aug 26 2008, 11:36 AM) *
are cineva bebe baietel in zodia berbec? bebe din burtica va fi berbec. Si asta ma sperie putin pentru ca vreau un baietel.

Hai sa va lamuresc putin de ce mi-e frica. Si in scoala am avut colegi , colege in Berbec. Si acum am prietene in Berbec. Prietena mea cea mai buna e Berbec. Uneori e incapatanata si nervoasa ca nu ai cum sa ajungi la ea, dar am invatat sa o evit si sa o respect in momentele alea. In rest e o fiinta extraordinara, corecta si joviala.
Cat despre barbati, oi fi avut eu ghinionul sa cunosc doar specimene inferioare din aceasta zodie? Nu pot sa stiu zodia la toate persoanele cu care am intrat in contact vreodata, dar barbatii berbec pe care ii cunosc sunt:
- foarte incapatanati chiar lacomi
- jignesc prosteste de cele mai multe ori
- o tin pe a lor chiar daca stiu ca gresesc
- acuza pe ceilalti in fata fara sa aiba dovezi iar cand se dovedeste clar ca nu a fost asa, zambesc si nici macar nu isi cer scuze
- sunt impulsivi si manipulatori

Eu sunt Varsator si sotul Rac, amandoi ne urmarim relativ tiparele zodiei, dar suntem foarte calmi, intelegatori, si incercam pe cat posibil sa fim foarte corecti si diplomati. Fetita este in Pesti, are o energie de ne doboara dar este sensibila si iubitoare.

Cum o sa ne desurcam noi cu un baietel Berbec? Deja ma tem ca eu ca mama nu voi reusi sa ii scot partile bune la suprafata. Cum o sa ne descurcam cu un copil atat de efervescent si impulsiv cand noi suntem asa calmi? Eu chiar nu vreau ca baietelul meu sa aiba trasturile descrise mai sus.


Draga Caterini, eu Leoaica fiind nu pot decat sa ma rog la Dumnezeu sa mi-l aduca pe lume pe puiul meu la data stabilita conform ecografiei adik pe 28 martie, imi doresc la nebunie un berbecutz sau o berbecuta ( tati vrea fetita rolleyes.gif ). Mama mea este Pesti, din pacate nu suntem compatibile, in schimb tata fiind Berbec este confidentul meu smile.gif Sotzul este Geaman, deci se va inteleg cu puiul foarte bine bananab.gif


Te vei intelege foarte bine cu Berbecutul tau, vei vedea, vei deveni dependenta de energia si pasiunea cu care va face toate lucrurile. Curaj!!








--------------------
[url="http://lilypie.com"][/url

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mamicutza2008
postare Aug 28 2008, 10:22 PM
Postare #8


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 257
Inscris la: 22-May 08
Membru nr.: 24,060



QUOTE(Caterini @ Aug 26 2008, 01:36 PM) *
are cineva bebe baietel in zodia berbec? bebe din burtica va fi berbec. Si asta ma sperie putin pentru ca vreau un baietel.

Hai sa va lamuresc putin de ce mi-e frica. Si in scoala am avut colegi , colege in Berbec. Si acum am prietene in Berbec. Prietena mea cea mai buna e Berbec. Uneori e incapatanata si nervoasa ca nu ai cum sa ajungi la ea, dar am invatat sa o evit si sa o respect in momentele alea. In rest e o fiinta extraordinara, corecta si joviala.
Cat despre barbati, oi fi avut eu ghinionul sa cunosc doar specimene inferioare din aceasta zodie? Nu pot sa stiu zodia la toate persoanele cu care am intrat in contact vreodata, dar barbatii berbec pe care ii cunosc sunt:
- foarte incapatanati chiar lacomi
- jignesc prosteste de cele mai multe ori
- o tin pe a lor chiar daca stiu ca gresesc
- acuza pe ceilalti in fata fara sa aiba dovezi iar cand se dovedeste clar ca nu a fost asa, zambesc si nici macar nu isi cer scuze
- sunt impulsivi si manipulatori

Eu sunt Varsator si sotul Rac, amandoi ne urmarim relativ tiparele zodiei, dar suntem foarte calmi, intelegatori, si incercam pe cat posibil sa fim foarte corecti si diplomati. Fetita este in Pesti, are o energie de ne doboara dar este sensibila si iubitoare.

Cum o sa ne desurcam noi cu un baietel Berbec? Deja ma tem ca eu ca mama nu voi reusi sa ii scot partile bune la suprafata. Cum o sa ne descurcam cu un copil atat de efervescent si impulsiv cand noi suntem asa calmi? Eu chiar nu vreau ca baietelul meu sa aiba trasturile descrise mai sus.
Draga mea,nu pot fi toti berbecii de pe planeta la fel!Ce ar fi ?ne-am plictisi unii de altii imediat.Suntem atat de diferiti,zodiacul nu descrie decat niste carecteristici, cica, comune,pe care le poti avea mai mult sau mai putin.......sau chiar deloc. In viata noastra intervin mai multi factori care ne contureaza personalitatea si anume:mediul social in care am crescut ,educatia primita,afectiunea celor din jur etc ....asa ca zodia e asa de amuzament si prea putin adevar pe care nu-l neg ,insa nu-i dau asemenea importanta!Sotul meu e berbec si nu are nicio trasatura din cele descrise de tine,dim potriva este cel mai dulce ,calm ,si rabdator om pe care l-am cunoscut vreodata(si nu ne stim de azi ci de 12 ani) si am si cel mai dulce bebeu de pe planeta(asa ii zic eu si el nu mai poate de bucurie)care ghici ce zodie e?.........berbecut,e un pui vioi,are niste ochi isteti in cap,are lipici la toata lumea ,e scump tare de tot!pup si nu-l supara pe berbecutul din burtica


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Caterini
postare Aug 29 2008, 02:41 PM
Postare #9


Junior
*

Grup: Members
Postari: 48
Inscris la: 21-August 08
Din: piatra neamt
Membru nr.: 34,782



mamicutza 2008, m-ai linistit! Stiam si eu ca sunt multi factori care contureaza personalitatea unui om, dar imi era frica ca nu o sa fiu capabila sa domin latura impulsiva a bebelusului.
Ma bucur enorma sa aud ca persoanele care le am caracterizat mai devreme sunt exceptii.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mamicutza2008
postare Aug 30 2008, 12:38 PM
Postare #10


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 257
Inscris la: 22-May 08
Membru nr.: 24,060



QUOTE(Caterini @ Aug 29 2008, 03:41 PM) *
mamicutza 2008, m-ai linistit! Stiam si eu ca sunt multi factori care contureaza personalitatea unui om, dar imi era frica ca nu o sa fiu capabila sa domin latura impulsiva a bebelusului.
Ma bucur enorma sa aud ca persoanele care le am caracterizat mai devreme sunt exceptii.

Ma bucur ca te-ai linistit bananab.gif ,iti doresc o sarcina usoara si sa-ti aduca barza.gif si DD un bebe sanatos ca de restul te vei ocupa tu hug.gif !


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 18th April 2024 - 10:02 PM