Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Gravida Parasita, gravida parasita
andada3
postare Sep 23 2010, 03:39 PM
Postare #21


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 7
Inscris la: 14-September 10
Membru nr.: 175,372



QUOTE(bebe mic @ Sep 22 2010, 10:08 PM) *
asa am zis si eu, k nu cumpar nimic pana in decembrie, mai ales k la 12 saptamani am avut o hemoragie si mereu ma simteam fragila in a tine sarcina...dar de ceva vreme, cred k de cnd am inceput sa-l simt, ma uit in magazine, la oferte si chiar cumpar, chestii minore
eu am dpn-ul pe15 ianuarie
eu am facut o lista cu lucruri absolut utile si necesare, si lucruri mai putin utile sau chiar de moft..dc vrei iti pot trimite lista mea, ramanand k tu sa decizi ce e bun/util pt tine...eu personal incerc sa pastrez o limita de bun simt in cheltuieli si sa nu fac risipa...
mi-ar face placere sa dam o tura prin magazine, chiar ma gandeam azi k ar trebui sa sondez piata sa vad ce preturi snt la carucioare, patut, landou si scaun auto...
sigur, ne-am putea vedea si da o fuga prin centru...


Buna,

Am fost la eco si l-am vazut pe cel mic...este f dragalas....si sanatos..asta este cel mai important...Mi-au dat si un cd...dar ,din pacate, am ajuns acasa si vad ca nu functioneaza...cred ca nu l-au inregistrat cum trebuie...Dar..oricum...am pozele...unde se vede destul de bine...Ma duc sambata la 12 sa-mi fac analizele de trim II..si..daca vrei..ne putem vedea dupa aceea sa dam o tura prin oras...
Pupici...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe mic
postare Sep 23 2010, 09:21 PM
Postare #22


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 19
Inscris la: 27-June 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 27,905



QUOTE(andada3 @ Sep 23 2010, 04:39 PM) *
Buna,

Am fost la eco si l-am vazut pe cel mic...este f dragalas....si sanatos..asta este cel mai important...Mi-au dat si un cd...dar ,din pacate, am ajuns acasa si vad ca nu functioneaza...cred ca nu l-au inregistrat cum trebuie...Dar..oricum...am pozele...unde se vede destul de bine...Ma duc sambata la 12 sa-mi fac analizele de trim II..si..daca vrei..ne putem vedea dupa aceea sa dam o tura prin oras...
Pupici...

buna
ma bucur k e sanatos, asta e cel mai important
adresa mea de email este amalia0220@yahoo.com, hai sa vb acolo...
ce a zis tatal copilului, l-a impresionat?
eu mi-am facut analizele de trim 2, nu au iesit prea bune, dar medicul meu zice k snt bune pt o gravida.....
urmeaza sa mai fac niste analize sapt viit si apoi o eco la 28 de saptamani, o alta la 31 de sapt si apoi cred k o sa ma vad cu medicul la 10 zile..
la tine cum va fi?ce/cnd trebuie sa mai faci analize, consltatii?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andada3
postare Sep 24 2010, 10:15 AM
Postare #23


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 7
Inscris la: 14-September 10
Membru nr.: 175,372



QUOTE(bebe mic @ Sep 23 2010, 10:21 PM) *
buna
ma bucur k e sanatos, asta e cel mai important
adresa mea de email este amalia0220@yahoo.com, hai sa vb acolo...
ce a zis tatal copilului, l-a impresionat?
eu mi-am facut analizele de trim 2, nu au iesit prea bune, dar medicul meu zice k snt bune pt o gravida.....
urmeaza sa mai fac niste analize sapt viit si apoi o eco la 28 de saptamani, o alta la 31 de sapt si apoi cred k o sa ma vad cu medicul la 10 zile..
la tine cum va fi?ce/cnd trebuie sa mai faci analize, consltatii?


Buna
Bineinteles ca a fost impresionat..numai despre asta vorbeste...Eco la 28 sapt nu cred ca mai fac..adica doctorul nu mi-a zis nimic...doar de eco la 32-34 sapt...Dupa ce imi fac analizele de sambata - sange, urina - probabil imi va spune daca este cazul sa mai fac si altele..pana acum a fost totul bine...
adresa mea : anda.anda80@yahoo.com....vb acolo...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
teodora_maria
postare Oct 1 2010, 04:43 PM
Postare #24


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,147
Inscris la: 15-September 10
Din: GALATI
Membru nr.: 175,553




QUOTE(bebe mic @ Sep 15 2010, 12:15 PM) *
buna,

m-as bucura f f mult dc as gasi srijin aici, dc as primi sfaturi si putere de a merge inainte..

am31 de ani , snt gravida in 23 sapt iar tatal copilului a decis sa-si traiasca viata fara noi. A spus k nu ma mai iubeste, k are o relatie si k se indoieste k este copilul lui. Suferinta provocata de aceste vorbe e greu de spus in cuvinte.
Initial i-am zis k dc el asa crede, k nu e copilul lui, atunci sa uite de noi, el copil nu mai are!
Apoi, mi-a trecut furia si am acceptat propunerea lui, si anume sa fim parinti separati, sa ne iubim copilul, dar fiecare avand viata lui, el implincadu-se cnd vrea si poate..
Sufar mult si ma simt inselata si abandonata. Imi vine sa-l sun, sa-l rog sa fie amabil cu mine, sa ma intrebe cum ma simt, ce face burtica dar probabil k nu as face bine, trebuie sa ma multumesc cu putin, cu cat imi oferta, cnd imi ofera si ce vrea el sa-mi ofere.
Nu pot sa spun k nu ma ajuta cu bani, o face, chiar dc snt sume modeste, mi-a promis k vine cu mine la ecografia morfologica, imi vorbeste frumos acm, ma minte spunand k e fericit k are copil cu mine, ..Snt f derutata si confuza.

Mi-ar prinde bine ajutorul si sfaturile voastre, mai ales din partea celor cu experienta (nefericita) asemanatoare.

multumesc

buna.Nu sunt in masura sa dau sfaturi,dar am trecut si eu prin asa ceva.fii tare pentru bebelus.dumnezeu iti va ajuta prin cei din jur,ca doar ai proieteni sper.asa mi s-a zis si mie si asa este
strainii imi sunt alaturi si eu am o minune de copil.daca te iubeste cu adevarat se va intoarce la voi.la mine a recunoscut-o,i-a cumparat carut,cercei,medicamente,dar inca nu ne-am impacat.


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mimi_luky
postare Oct 10 2010, 10:59 AM
Postare #25


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 8
Inscris la: 7-September 10
Membru nr.: 173,676



QUOTE(teodora_maria @ Oct 1 2010, 05:43 PM) *
buna.Nu sunt in masura sa dau sfaturi,dar am trecut si eu prin asa ceva.fii tare pentru bebelus.dumnezeu iti va ajuta prin cei din jur,ca doar ai proieteni sper.asa mi s-a zis si mie si asa este
strainii imi sunt alaturi si eu am o minune de copil.daca te iubeste cu adevarat se va intoarce la voi.la mine a recunoscut-o,i-a cumparat carut,cercei,medicamente,dar inca nu ne-am impacat.

e bine totusi ca se intereseaza de copil.al meu individ, nici nu l-a vazut si bebe paul are imediat 7 luni.
doar mi-a scris un mesaj "daca ai nevoie de ceva contacteaza-ma".
doar atat in 7 luni, nu m-a intrebat nimic.....nici macar de copil, ca de mine nici nu se pune problema.
fiti tari fetelor, iar voi gravidutelor, sa nu mai palangeti, bucurati-va de fiecare moment.
aceste momente sunt unice si nu se stie daca ne vom mai intalni cu ele.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bryama
postare Oct 10 2010, 02:58 PM
Postare #26


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,940
Inscris la: 25-January 09
Din: Braila
Membru nr.: 67,053



Buna, mamici si viitoare mamici! tzuc.gif
Si eu am trecut prin ce treceti voi! hug.gif A fost o perioada foarte grea, nici nu stiu cum i-am facut fata, dar acum...totul a trecut, ranile s-au vindecat si ne este bine fara el si mie, si fetei. Va doresc si voua mult curaj si veti vedea ca timpul vindeca ranile si cu cat va creste mare copilul vostru, cu atat bucuria ca il aveti doar pentru voi va fi mai mare! love1.gif Astfel de barbati nu merita nimic , mai ales atentia sau iubirea voastra!
Bucurati-va de perioada sarcinii si ganditi-va doar la voi si la copilul vostru , astfel totul va va parea mult mai roz si nu uitati: CU CAT SUFERINTA E MAI MARE, CU ATAT SI RASPLATA VA FI MAI MARE!


--------------------
UN VOTIC PENTRU UN PUPIC http://www.utilecopii.ro/poze/vezi.asp/idc=23788/ VOTATI BIA !!!


A iubi inseamna a suferi si cum multi fug de suferinta putini stiu sa iubeasca! Emil Cioran
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LauraDavidL
postare Feb 17 2012, 11:47 PM
Postare #27


Junior
*

Grup: Members
Postari: 2
Inscris la: 17-February 12
Membru nr.: 232,193



Buna seara,

am 35 de ani si sunt insarcinata in 15 saptamani. Pana acum 5 zile tatal copilului era incantat de bebe, de viata care urma sa o avem. El este plecat din romania. Urma sa vina pe data de 13.02 in tara si sa ramana aici si sa facem civila. Venirea lui a tot fost amanata pana pe 13 circa 2 sapt pe diverse motive. Familia lui a fost in permanenta impotriva noasta si mama la fel. Cand mama a aflat de bebe s-a oferit sa ne sustina. Cand am tot vazut ca amana venirea pe motive stupide si am mai aflat si cateva minciunele vis a vis de asa zisele motive i-am spus ca daca nu ajunge pe 13 in romaina sa nu o mai faca. A fost mai mult decat receptiv. A spus: OK. Pe data de 14 a vorbit mama cu el. Vorbea despre mine ca despre oricine de pe strada. Simt ca imi pierd mintile si mama la fel. Nu mai stiu ce sa fac sa fiu calma. El se gandea ca mai bine sa fac avort in saptamana 15. Nu cred ca il interesau riscurile. Mi-a comunicat sa nu il mai caut.

Chiar nu stiu daca am fost coerenta sad.gif

o seara buna
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Any-Olanda
postare Feb 18 2012, 11:59 AM
Postare #28


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,868
Inscris la: 12-March 09
Din: The Nederlands
Membru nr.: 78,333



Buna Laura,

Sunt o mamica si cu mana pe inima-ti spun ca nu as fi facut un avort pt nimic in lume... Bucuriile neconditionate ce ti le ofera un copil nu pot fi egalate de absolut nimic!
Ar trebui sa-i spui tatalui copilului ca inimioara copilului lui bate de la 5 saptamani ca probabil nu stie!!!

Multumesc lui D-zeu, eu am o familie frumoasa si un sot iubitor, suflete pereche. Asta-ti doresc si tie, sa-ti intalnesti jumatatea intr-o zi hug.gif , dar mai intai de toate sa fii puternica pt micuta comoara ce o porti in pantece! Sa nu dai ascultare la ceea ce zic altii....sa-ti asculti instincele de mama si sa-ti iubesti copilul hug.gif

Te pup si fii tare! Sa auzim numai de bine! hug.gif tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LauraDavidL
postare Feb 18 2012, 09:16 PM
Postare #29


Junior
*

Grup: Members
Postari: 2
Inscris la: 17-February 12
Membru nr.: 232,193



Buna Any

Multumesc pentru incurajari. Sper sa gasesc pe cineva la un moment dat. Oare sunt barbati care accepta o femeie cu un copil mic acesta nefiind al lui? Oare o sa existe respect? Cred ca asta o sa aflu mai tarziu.
Tatal biologic a spus ca isi va recunoaste copilul. Nu stiu inca cat de mult rau va putea face prin acesta recunoastere.

Sper sa iasa totul bine. Sper sa fiu o mama buna.

Multumesc inca o data pt incurajarile tale. hug.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Any-Olanda
postare Feb 19 2012, 11:50 PM
Postare #30


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,868
Inscris la: 12-March 09
Din: The Nederlands
Membru nr.: 78,333



QUOTE(LauraDavidL @ Feb 18 2012, 08:16 PM) *
Buna Any

Multumesc pentru incurajari. Sper sa gasesc pe cineva la un moment dat. Oare sunt barbati care accepta o femeie cu un copil mic acesta nefiind al lui? Oare o sa existe respect? Cred ca asta o sa aflu mai tarziu.
Tatal biologic a spus ca isi va recunoaste copilul. Nu stiu inca cat de mult rau va putea face prin acesta recunoastere.

Sper sa iasa totul bine. Sper sa fiu o mama buna.

Multumesc inca o data pt incurajarile tale. hug.gif


Laura,

Sunt sigura ca vei fi o mama buna, suntem mame innascute wink.gif
Si da, exista barbati care accepta cu usurinta ca partenera sa aibe un copil si mai presus de toate, sa-l iubeasca si sa nu-i reproseze vreodata ca nu-i al lui, am vazut multe cazuri la viata mea wink.gif
Lasa sa-l recunoasca, mai tarziu cand acest copil v-a avea semne de intrebare, sa stie pe cine sa ia la intrebari... Tu sunt sigura ca vei face tot ce-ti sta in putinta sa nu-i lipseasca absolut nimic, mai presus de toate, dragoste hug.gif

Iti doresc o sarcina usoara in continuare, ai grija de tine si nu apleca urechea la ce zic altii!! Cred ca si tie ti-ar fi mai usor sa traiesti cu cel mai de pret cadou de la viata, un copil, decat remuscari ca ai facut un avort...

Nu am crezut vreodata ca voi fi atat de fericita in calitate de MAMA, SOTIE si PRIETENA, toate astea ti le doresc si tie Laura!

Fruntea sus! Life goes on! Cu sau fara barbati, suntem puternice de la natura!!! Te pup pe tine si micuta comoara! hug.gif tzuc.gif Toate se intampla cu un scop, nimic nu e intamplator sa stii smile.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 24th April 2024 - 05:29 AM