Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3223 Pagini V  « < 1339 1340 1341 1342 1343 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Aprilie 2009
manu1981
postare Nov 11 2009, 05:46 PM
Postare #13401


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



Va pun o poza sa vedeti cum a stat astazi toata ziua micuta bolnavioara. Nici nu se misca, parca ziceai ca nu are niciun fel de vlaga. I-am luat temperatura pe la 4 si avea 38 de grade. Ma gandesc ca e ok ca de dimineata pana dupa amiaza i-a scazut temperatura de la 39 cu 1 la 38 de grade.


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristina_natalia
postare Nov 11 2009, 05:56 PM
Postare #13402


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,069
Inscris la: 8-November 09
Din: cluj-napoca
Membru nr.: 120,889



Sa vi se faca bine bebeii!
Bebita mea a dormit 2 ore si mi-a dat peste cap programul de mese. Acum ori o las cu 4 mese si ma trezesc maine la 4-5, ori ii dau azi pe la 11 a cincea masa.
Daca sunt costipati , ce le dati? De ieri am inceput sa-i dau fier si iar s-a constipat.


--------------------
a href=&quot;http://lilypie.com&quot; target=&quot;_blank&quot;&gt;&lt;img src=&quot;http://lb1f.lilypie.com/TikiPic.php/R3JnJhw.jpg&quot; border=&quot;0&quot; class=&quot;linked-sig-image&quot; /&gt;&lt;img src=&quot;http://lb1f.lilypie.com/R3Jnp3.png&quot; border=&quot;0&quot; class=&quot;linked-sig-image&quot; /&gt;&lt;/a&gt;
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Nov 11 2009, 06:17 PM
Postare #13403


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(cristina_natalia @ Nov 11 2009, 07:56 PM) *
Sa vi se faca bine bebeii!
Bebita mea a dormit 2 ore si mi-a dat peste cap programul de mese. Acum ori o las cu 4 mese si ma trezesc maine la 4-5, ori ii dau azi pe la 11 a cincea masa.
Daca sunt costipati , ce le dati? De ieri am inceput sa-i dau fier si iar s-a constipat.

Da-i piure de pere ca o sa iasa imediat.


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anamaria_c
postare Nov 11 2009, 06:38 PM
Postare #13404


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 947
Inscris la: 12-September 08
Din: timisoara
Membru nr.: 37,307




QUOTE(andreeak @ Nov 11 2009, 03:59 PM) *

E o scumpa floare2.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anamaria_c
postare Nov 11 2009, 06:39 PM
Postare #13405


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 947
Inscris la: 12-September 08
Din: timisoara
Membru nr.: 37,307



QUOTE(manu1981 @ Nov 11 2009, 07:46 PM) *
Va pun o poza sa vedeti cum a stat astazi toata ziua micuta bolnavioara. Nici nu se misca, parca ziceai ca nu are niciun fel de vlaga. I-am luat temperatura pe la 4 si avea 38 de grade. Ma gandesc ca e ok ca de dimineata pana dupa amiaza i-a scazut temperatura de la 39 cu 1 la 38 de grade.



Draga de ea,ii doresc multa sanatate oFloare1.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebepis
postare Nov 11 2009, 08:52 PM
Postare #13406


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,268
Inscris la: 26-November 08
Membru nr.: 51,511



QUOTE(lilBB @ Nov 11 2009, 05:11 PM) *
4 scaune nu e cam mult? nu stiu, zic si eu rolleyes.gif bubulina are 1/ zi, uneori 2. poti sa-i dai niste legume cu orez sau ai incercat deja? ceai de menta te lasa dr. sa-i dai?

Pai avand in vedere ca alalataieri a avut 8 scaune de aceea am zis ca suntem mai bine. Noi eram pe tratament deja pentru diaree. Din pacate azi am ajuns si pe la spital la Victor Babes pentru ca Ioana a inceput sa faca kk cu sange. Are enterocolita. sad.gif Am dus o coprocultura (da Doamne pray.gif sa nu fie nimic grav!) si am trecut pe antibiotic (gentamicina pe gura). Multumesc lui Dumnezeu ca Ioana are o stare de spirit f buna in continuare; mananca bine (de regim este adevarat, adica numai supa din morcov si orez cu carne fiarta si ceaiuri; nici lapte nu are voie pana maine). Mamici, m-am ingrozit la spital; erau numai copii cu aceeasi problema: scaune diareice cu sange! Cred ca este vorba de un virus. Pe majoritatea i-au internat. Eram sigura ca nici noi nu scapam insa doctorul ne-a lasat acasa pentru ca Ioana nu este deshidratata si arata bine. In plus, Ioana are in continuare o tuse cam urata si se pare ca are si rosu in gat. Am chemat-o si pe doctorita care a venit in primele luni sa o vada si mi-a repetat de zeci de ori cat de important este sa nu aiba mucisori in nas. Mi-a zis ca o multime de boli si complicatii se pot face de la mucisori. Mi-a dat sa-i iau niste picaturi sa-i pun in nasuc, tantum verde pentru gat si mi-a zis ca ar fi indicat sa-i facem aerosoli. LilBB, stiu ca tu voiai sa-i faci aerosoli Renatei. Poti sa-mi spui te rog ce fel de aparat ai si daca functioneaza si pe post de umidificator?
Multa sanatate tuturor bebeilor bolnaviori! oFloare1.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alinaspa
postare Nov 11 2009, 09:10 PM
Postare #13407


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,166
Inscris la: 28-January 09
Din: VILLANUA/SPANIA
Membru nr.: 67,875



QUOTE(manu1981 @ Nov 11 2009, 07:46 PM) *
Va pun o poza sa vedeti cum a stat astazi toata ziua micuta bolnavioara. Nici nu se misca, parca ziceai ca nu are niciun fel de vlaga. I-am luat temperatura pe la 4 si avea 38 de grade. Ma gandesc ca e ok ca de dimineata pana dupa amiaza i-a scazut temperatura de la 39 cu 1 la 38 de grade.


Mititica . II trimitem un pupic . Pe mine una imaginea asta cu copilasi molcutzi de la boala , ma termina oFloare1.gif
QUOTE(bebepis @ Nov 11 2009, 10:52 PM) *
Pai avand in vedere ca alalataieri a avut 8 scaune de aceea am zis ca suntem mai bine. Noi eram pe tratament deja pentru diaree. Din pacate azi am ajuns si pe la spital la Victor Babes pentru ca Ioana a inceput sa faca kk cu sange. Are enterocolita. sad.gif Am dus o coprocultura (da Doamne pray.gif sa nu fie nimic grav!) si am trecut pe antibiotic (gentamicina pe gura). Multumesc lui Dumnezeu ca Ioana are o stare de spirit f buna in continuare; mananca bine (de regim este adevarat, adica numai supa din morcov si orez cu carne fiarta si ceaiuri; nici lapte nu are voie pana maine). Mamici, m-am ingrozit la spital; erau numai copii cu aceeasi problema: scaune diareice cu sange! Cred ca este vorba de un virus. Pe majoritatea i-au internat. Eram sigura ca nici noi nu scapam insa doctorul ne-a lasat acasa pentru ca Ioana nu este deshidratata si arata bine. In plus, Ioana are in continuare o tuse cam urata si se pare ca are si rosu in gat. Am chemat-o si pe doctorita care a venit in primele luni sa o vada si mi-a repetat de zeci de ori cat de important este sa nu aiba mucisori in nas. Mi-a zis ca o multime de boli si complicatii se pot face de la mucisori. Mi-a dat sa-i iau niste picaturi sa-i pun in nasuc, tantum verde pentru gat si mi-a zis ca ar fi indicat sa-i facem aerosoli. LilBB, stiu ca tu voiai sa-i faci aerosoli Renatei. Poti sa-mi spui te rog ce fel de aparat ai si daca functioneaza si pe post de umidificator?
Multa sanatate tuturor bebeilor bolnaviori! oFloare1.gif

saracutza . se pare ca majoritatea bebeilor de aprilie au intr-un fel sau altul probleme de sanatate . Sa stii ca la noi tantumul a dat rezultate . Greu , dar , a dat . Intr.un final , dupa 2 saptamani se pare ca nu mai are rosu in gat . Acum ne-am intors si noi de la doctor. nu stiu cum se fac aerosolii , dar noi avem un umidificator de la Chicco , mi se pare foaret ok . Rezerva de apa ajunghe pentru 7-8 ore . eu il pun seara cand ne culcam pe la 23, si tine pana dimineata cand se trezeste sotzul. e foarte eficient , s-a simtit si la mine ....


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebepis
postare Nov 11 2009, 09:30 PM
Postare #13408


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,268
Inscris la: 26-November 08
Membru nr.: 51,511



QUOTE(alinaspa @ Nov 11 2009, 11:10 PM) *
saracutza . se pare ca majoritatea bebeilor de aprilie au intr-un fel sau altul probleme de sanatate . Sa stii ca la noi tantumul a dat rezultate . Greu , dar , a dat . Intr.un final , dupa 2 saptamani se pare ca nu mai are rosu in gat . Acum ne-am intors si noi de la doctor. nu stiu cum se fac aerosolii , dar noi avem un umidificator de la Chicco , mi se pare foaret ok . Rezerva de apa ajunghe pentru 7-8 ore . eu il pun seara cand ne culcam pe la 23, si tine pana dimineata cand se trezeste sotzul. e foarte eficient , s-a simtit si la mine ....

Ma bucur Alina ca sunteti mai bine. Chiar voiam sa achizitionez si eu un umidificator dar cred ca mai degraba am sa iau un aparat de aerosoli acum; am citit si pe net din experienta altor mamici si se pare ca este extrem de folositor. Doctorita mea zicea ca ar putea fi folosit si pe post de umidificator dar nu stiu ce sa zic; probabil pentru cateva zeci de minute pentru ca au rezervoarele extrem de mici si se termina foarte repede substanta dupa cum am citit eu pe net.


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MAMI DE TEO
postare Nov 11 2009, 09:45 PM
Postare #13409


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,959
Inscris la: 9-July 09
Din: BUZAU
Membru nr.: 98,788



QUOTE(maria_corina29 @ Nov 11 2009, 02:29 PM) *
mami vero, ce mai face teo, cum se mai simte, i-a trecut?

mersi corina ca te gindesti la noi..sa zic ca a fost mai bine...in sensul ca ieri a avut vre-o 8-9 scaune si azi 4..mai consistente...sa vedem miine cum va fi el ia deja tratament.biotics,furazolidon,smecta,hidrasec si electroliti humana..


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MAMI DE TEO
postare Nov 11 2009, 09:55 PM
Postare #13410


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,959
Inscris la: 9-July 09
Din: BUZAU
Membru nr.: 98,788



bebepis imi pare rau pt ce apatit si ioana...trebuie sa se faca si bebeii de aprilie bine...multumim pt ajutor....si theo e jucxaus,dar nu prea are pofta de micare si nu-i place laptele fara lactoza si mincarea de regim,voi ce papati de regim/SI CIT TI-A ZIS DR SA NU-I DAI LAPTE NORMAL...MULTUMIM.... notworthy.gif notworthy.gif tzuc.gif tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3223 Pagini V  « < 1339 1340 1341 1342 1343 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 16th April 2024 - 09:25 PM