Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

19 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Stiu...sunt "nebuna" Si "obsedata" !
USA
postare Sep 24 2009, 10:26 PM
Postare #21


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



QUOTE(Lili @ Sep 24 2009, 11:12 PM) *
sweet USA, parca vad 2 ochisori de Babys licarind in lumina beculetelor wub.gif
da, si noi am ornat-o outside, dar daca ar fi sa ajung vreodata in tara ta adoptiva smile.gif ar fi in perioada Sarbatorilor ! wub.gif
simt ca m-as simti..un pic ..acasa partners.gif rolleyes.gif

Eu una iti spun parerile celor veniti din tara aici..nu e deloc ca acasa......nu te simti ca acasa.....unele case sunt atat in atmosfera de Craciun..incat chiar si noi dupa atatia ani ramanem gura cascata.....e nebunie de frumos....nu numai lumini si animalute cu lumini si branzi impodobiti de exterior..mosul pe sanie sus pe acoperis......si totul sclipeste in ritm de muzica=colinde de Craciun.......Doamne.....e sublim.....
O sa incerc sa caut ceva poze!

QUOTE(dyanp @ Sep 24 2009, 11:17 PM) *
si noi facem la fel, desi anul trecut, cu criza asta....nu a mai fost asa ....grandios, speram anul asta

Da..si la noi, iarna trecuta..a suferit la exterior-adica, nu asa multa lumina...am pus ornamentele afara..dar in interior nu-a fost plin de lumina, caldura si miros de merinde proaspete.......mai ales ca noi avem si bradul de plastic...so.....de regula le refolosim ornamentele......plus imi place sa am la toate geamurile acele luminite care se aprind singure la lasatul serii.....sa vezi casa de ceva distanta cum iti croieste drumul catre ea prin acele beculete de la geamuri....offff.... love1.gif love1.gif love1.gif

Aceasta postare a fost editata de USA: Sep 24 2009, 10:27 PM


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lili
postare Sep 24 2009, 10:27 PM
Postare #22


Admin
******

Grup: Root Admin
Postari: 1,650
Inscris la: 2-April 09
Membru nr.: 82,560




QUOTE(dyana @ Sep 24 2009, 11:20 PM) *
Deci, dorinta mea utila si sublima, pe care mi-o pun acum, consta in niste decoratiuni frumoase. trandafir.gif



dyana, inchide ochii...cineva rolleyes.gif te-a vazut zambind tzuc.gif si ti-a citit ..dorinta ! wub.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oanaaa
postare Sep 24 2009, 10:27 PM
Postare #23


Zambariciu
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,257
Inscris la: 22-September 08
Din: Timisoara, now Spain
Membru nr.: 38,729



QUOTE(dyana @ Sep 24 2009, 11:20 PM) *
cadourile ni le aduce Mosul rolleyes.gif sau esti prea mare sa mai crezi in Mos Craciun? ohmy.gif tongue.gif
tocmai am facut-o; ramane doar sa accepti smile.gif Nu ca anul trecut nu era frumos pe aici, poate doar un pic mai 'barbatesc' asa laugh.gif Iar skinul mov eu il consider un cadou intarziat tongue.gif , asa ca lucrurile arata din ce in ce mai frumos rolleyes.gif

Deci, dorinta mea utila si sublima, pe care mi-o pun acum, consta in niste decoratiuni frumoase. trandafir.gif


cred in Mos Craciun cred in magia sarbatorilor imi place sa mai cred ca sunt copil biggrin.gif


--------------------
POZE CU ARIANA
COPILUTZI DE OCTOMBRIE 2008 SI NU NUMAI

"Prietenia este ca si atunci cand faci pipi pe tine: toata lumea poata sa vada acest lucru,dar numai tu stii sentimentul caldut pe care il ofera"
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
livya
postare Sep 24 2009, 10:31 PM
Postare #24


livya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 12,101
Inscris la: 26-April 09
Din: zalau/milano
Membru nr.: 87,150




QUOTE(Lili @ Sep 24 2009, 09:58 PM) *
multumesc livya floare2.gif , e o casa care m-a obsedat...pana la a risca multe, ratele imi sunt marturie yes.gif

da... faci sacrificii asa e,oricum sa va ajute dumnezeu sa puteti face ce va doriti.... notworthy.gif hug.gif
si pe mine parca ma cuprinde nostalgia craciunulul,acum ca am vazut bradul la tine...frumos,e frumos de craciun,mai ales ca si eu vin acasa...super...de fapt mai repede... tzuc.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lili
postare Sep 24 2009, 10:33 PM
Postare #25


Admin
******

Grup: Root Admin
Postari: 1,650
Inscris la: 2-April 09
Membru nr.: 82,560



QUOTE(andaro @ Sep 24 2009, 11:24 PM) *
Ehee...cam devreme acest topic insa cine nu asteapta luna Decembrie...impreuna cu ale ei sarbatori... ( mai sunt si exceptii: cei saraci si necajiti la care de multe ori prea putin ne gandim sad.gif )... rolleyes.gif


blanda andaro, tocmai ai facut-o... hug.gif partners.gif
este un capitol pe care il vom parcurge altadata, insa intotdeauna cineva se gandeste, nimeni nu uita...asta inseamna pana la urma Craciunul!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Sep 24 2009, 10:33 PM
Postare #26


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



QUOTE(Oanaaa @ Sep 24 2009, 11:27 PM) *
cred in Mos Craciun cred in magia sarbatorilor imi place sa mai cred ca sunt copil biggrin.gif

Si yo ma asez langa tine..si cu ghetutele curate la Mos Nicolaie......si ma pitesc dupa scari la Mos Craciun..inca sper sa il vada la geamul casutei noastre, pe bune! notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lili
postare Sep 24 2009, 10:34 PM
Postare #27


Admin
******

Grup: Root Admin
Postari: 1,650
Inscris la: 2-April 09
Membru nr.: 82,560



QUOTE(USA @ Sep 24 2009, 11:26 PM) *
O sa incerc sa caut ceva poze!


astept...ca un copil rolleyes.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Sep 24 2009, 10:36 PM
Postare #28


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



QUOTE(Lili @ Sep 24 2009, 11:33 PM) *
blanda andaro, tocmai ai facut-o... hug.gif partners.gif
este un capitol pe care il vom parcurge altadata, insa intotdeauna cineva se gandeste, nimeni nu uita...asta inseamna pana la urma Craciunul!

Aici....in jur de Craciun...se faccc enorm de multe donatii..sunt Van-uri la usile super-market-urilor-cu o saptamana/doua pana in Craciun.....si fiecare cand iese poate lasa o jucarie..o carticica..etc...care vor merge la copii cu parintii nevoiasi..si se lasa....serios va spun.....mai ales aproape atunci.....nu e familie care sa iasa fara sa lase ceva la Van...plus magazinul face reduceri mari si chiar te lasa la taxe daca donezi jucaria...so, imi place sa cred ca cel putin aici se fac eforturi si nici un copil nu are lacrimi pe obraji de Craciun!!!!!!!!!!! rolleyes.gif rolleyes.gif

Aceasta postare a fost editata de USA: Sep 24 2009, 10:37 PM


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lili
postare Sep 24 2009, 10:39 PM
Postare #29


Admin
******

Grup: Root Admin
Postari: 1,650
Inscris la: 2-April 09
Membru nr.: 82,560



QUOTE(ssimmona @ Sep 24 2009, 11:16 PM) *
Buna seara, Lili! oFloare.gif
Si eu consider ca perioada Craciunului este cea mai magica din an! La fel de mult ma acapareaza si pe mine! rolleyes.gif Asta ar fi si unul dintre motivele pentru care mi-as dori ca spiridusul meu din burtica sa se grabeasca putin sa vina pe lume! blush.gif ... Poate imi aude Mos Craciun dorinta! tongue.gif
Mi-ar placea ca anul acesta sa-ti impodobesc si eu paginile acestui topic cu cateva foto cu decoratiuni a la noi wink.gif !
P.S. E fantastica ideea cu colectarea cadourilor pt copii de pe la rubedenii si asezarea lor sub bradut! hi.gif Da-mi voie s-o-mprumut! pray.gif
Va imbratisez cu drag! O seara frumoasa! hug.gif


asa sa faci ssimmona rolleyes.gif partners.gif
nimic nu se va compara cu reactia spiridusului tau cand, la inceput doar cu ochisorii, apoi... peste un an va intreba :'" Pentru mine..toate?!"


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ssimmona
postare Sep 24 2009, 10:41 PM
Postare #30


Mami de bebe dulce :)
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,457
Inscris la: 14-November 08
Din: Spain
Membru nr.: 48,765



QUOTE(USA @ Sep 24 2009, 09:36 PM) *
...so, imi place sa cred ca cel putin aici se fac eforturi si nici un copil nu are lacrimi pe obraji de Craciun!!!!!!!!!!! rolleyes.gif rolleyes.gif

Ce minunat ca exista asa ceva! hi.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

19 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 02:25 PM