Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

11 Pagini V  « < 6 7 8 9 10 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Lucrari De La Gradi
ruxy
postare Sep 20 2009, 01:26 AM
Postare #71


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(Anca74 @ Sep 20 2009, 02:22 AM) *
Saru'mana! Eu imi doresc sa fie sanatos!

Este sanatos...si asa va ramane...pupici dulci partners.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristina321711
postare Sep 20 2009, 10:53 AM
Postare #72


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,595
Inscris la: 6-February 08
Din: ......
Membru nr.: 14,309



QUOTE(ikarinusa @ Aug 18 2009, 12:47 PM) *
Dupa cum am mai spus,acum astept sa-mi soseasca recunoasterea diplomei,ca sa ma pot angaja la scoala.Intre timp,am gasit solutii,de ex am predat engleza, dupa masa,la scoala la care merge si Kari,erau ca niste ore suplimentare,mi s-a dat materialul si m-am descurcat,de fapt m-au ajutat f mult,pt ca asa am inceput si eu sa invat spaniola rolleyes.gif .Iar acum fac parte dintr-o agentie de profesori particulari,ei cauta ore pt noi,ne dau materialele si noi ne facem treaba.
Dar oricum astept diploma, dureaza f mult,de un an am trimis-o si inca nu a venit...

ai trimis-o la Ministerul educatiei?..da o sa dureze ceva,si apoi o sa trebuiasca sa faci un curs CAP,care acum ceva timp era de un an iar acum este de 2 ani....aici in Madrid cel putin asa e yes.gif


--------------------





you know u are in LOVE when u dont want to sleep because reality is BETTER than your DREAMS!!!!!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca74
postare Oct 9 2009, 12:41 AM
Postare #73


Anca, mami de Radu, zis Aby
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,051
Inscris la: 22-November 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 585



Am avut de confectionat felicitari pt colegi, doi sarbatoriti, am muncit serios astazi...mai ales eu care sunt antitalent!
Doamnele educatoare...ceva modele de felicitari aveti si pt mine...ca sigur vom mai avea sarbatoriti! o sa pun si poze cu ele...au iesit frumoase...dar e mai mult munca mea decat a lui, si as vrea ceva mai la indemana copiilor. Culmea e ca atunci cand nu le caut gasesc tot felul de site-uri cu chestii de genul asta iar astazi..nu gaseam decat felicitari de Craciun, Paste si 8 Martie! rolleyes.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca74
postare Oct 9 2009, 12:48 AM
Postare #74


Anca, mami de Radu, zis Aby
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,051
Inscris la: 22-November 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 585




Grupa lui Radu face liniute si punctulete...erau afisate lucrarile la panou astazi, multe greseli...doamne doamne ce era pe ei, explicau parintilor de ce au gresit! rolleyes.gif Ba ca n-a fost atent ca vorbea cu colegul, ba ca l-a deranjat alt coleg...ceilalti erau de vina oricum! rolleyes.gif Sunt asa de mititei si parca e putin cam mult. Eu nu am insistat pe partea de elemente grafice pana acum...deloc chiar. Mi se pare ok sa stie sa adune pana la 10...ar trebui sa faca si liniute, bastonase....si niste chestii, carcei le zic eu, jumatatea stanga a literei r mic de mana....?????


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca74
postare Oct 10 2009, 12:05 AM
Postare #75


Anca, mami de Radu, zis Aby
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,051
Inscris la: 22-November 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 585



QUOTE(Anca74 @ Oct 9 2009, 01:48 AM) *
Grupa lui Radu face liniute si punctulete...erau afisate lucrarile la panou astazi, multe greseli...doamne doamne ce era pe ei, explicau parintilor de ce au gresit! rolleyes.gif Ba ca n-a fost atent ca vorbea cu colegul, ba ca l-a deranjat alt coleg...ceilalti erau de vina oricum! rolleyes.gif Sunt asa de mititei si parca e putin cam mult. Eu nu am insistat pe partea de elemente grafice pana acum...deloc chiar. Mi se pare ok sa stie sa adune pana la 10...ar trebui sa faca si liniute, bastonase....si niste chestii, carcei le zic eu, jumatatea stanga a literei r mic de mana....?????


S-a refacut fisa si lucrurile au stat muuult mai bine! Sigur e chestie de exercitiu! rolleyes.gif
Au avut si o tema - de facut felicitari pt 2 colegi de clasa...Doamna le-a testat putin memoria, sa vada daca tin minte sa le spuna parintilor. Si ...doar elefantelul meu a trecut testul! wub.gif era asa de mandru de el!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca74
postare Nov 13 2009, 09:58 PM
Postare #76


Anca, mami de Radu, zis Aby
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,051
Inscris la: 22-November 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 585



pt luni avem de desanat un clown...sa vedem ce-o iesi! rolleyes.gif
Pana una alta exersam liniutele - orizontale, verticale, oblice - punctul...si mi se pare ca au facut si ceva bastonase, ca imi spunea ca au facut cozi de umbrela.
La mate...suntem asi, aseara exersa vecinii numerelor si ajunsese deja sa-mi spuna vecinii lui 59,100, 130 ..e clar ca s-a prins cum sta treaba cu acesti vecini!
Despartim in silabe in continuare si formulam propozitii...aici avem o problema ca el face deja compuneri, nu propozitii...si apoi trebuie sa le prezinte grafic, iar cuvintele sa le desparta in silabe...
fructe, legume, flori de toamna... totul vad ca e legat de toamna!
engleza...au ajuns la MY Family si spre surprinderea mea a stiut sa imi spuna membrii unei familii, semn ca se lucreaza cu ei, dar trebuie insistat si acasa, si eu parca numai am vlaga seara, dupa 9 ore de hartoage, sedinte, mailuri si termene!
La muzica si la dansuri chiar nu stiu ce fac...asta e, poate voi vedea la serbare, imi spune ca asculta si canta aceleasi cantece, iar la dansuri fac aceeasi pasi, probabil aprofundeaza!
Tenisul in weekend...cred ca e cel mai asteptat! Poate reusesc sa ii fac si ceva poze maine!
Nicio veste de serbare, si ar cam trebui, anul trecut au avut serbarea pe 12 dec...ne trebuie ceva timp sa pregatim costumele, asta daca vor avea ceva deosebit, daca nu...camasuta si gata!
A inceput deja sa ma intrebe de Mos Nicolae si de Mos Craciun...de brad....de cadouri...
Sanatosi sa fim!

Aceasta postare a fost editata de Anca74: Nov 13 2009, 10:08 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca74
postare Nov 19 2009, 11:53 PM
Postare #77


Anca, mami de Radu, zis Aby
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,051
Inscris la: 22-November 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 585



Inca o saptamana...
Suparati putin, nu vom avea serbare...din cauza de gripa este de evitat "interactiunea copii parinti" rolleyes.gif Sper totusi Mosul sa poata interactiona cu copii.
Iarna trecuta aveau la gradi niste botosi de unica folosinta, din plastic, pe care parintii ii puneau peste incaltari...am intrebat asistenta daca vom avea si anul acesta si mi-a spus cat costa...banuiesc ca din cauza de criza nu vom avea....
Copii sunt dati cu nu stiu ce gel pe manute la intrarea in gradi...parintii nu...copii merg mai departe cu parintii de mana, pana la dulapioare, clase, doamne...n-ar fi mai bine sa fie "dezinfectati'' la intrarea in clasa?
Au participat la doua concursuri pana acum, la unul au primit si premii de participare, niste stickere cu printese si luptatoare...oare sa fi fost concursul numai pt fete? rolleyes.gif La celalat o carticica de colorat destul de frumusica!
Au facut linia franta...s-a descurcat onorabil, au pictat, au desenat, au lipit...activitati de zi cu zi. Ma bucur ca a inceput sa imi povesteasca ce face la gradi...anul trecut pe vremea asta mai mult de un " BINE" nu primeam la intrebarea ce ai facut la gradi. La engleza au invatat degetelele...cum se numesc in engleza, si o poezioara draguta...stie si el vreo 2-3 degete, iar Pointer e prietenul lui! liwlol.gif Nu m-as fi gandit niciodata sa-l invat degetelele in engleza...mai degraba culori, animale, anotimpuri...ma rog, e bine ca invata , in joaca sper eu, cuvinte noi.

Tenisul insa e preferatul lui, desi nu prea se incadreaza in nicio grupa...la grupa de 5 ani e prea bun - el e ascultator, constiincios, intelege ce inseamna un antrenor si ca trebuie sa il asculte, spre deosebire de aproape toti ceilalti copilasi de varsta lui -, la grupa 6-7 ani...e totusi cam mic si nu poate tine pasul. O solutie buna a fost aleassa de antrenor duminica - grupa fetelor de 6-7 ani, la fix pt el! Si uite asa am avut si eu fetita pt 1 ora liwlol.gif

Incep sa ma gandesc la cadouri pt Mos...am multi copii pe lista, 5 nepotei, un fin, o prietena de 3 anisori..Am zis ca anul asta le voi lua carti sper sa le placa si piticilor....si sa le nimeresc gusturile.



--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca74
postare Nov 23 2009, 01:06 AM
Postare #78


Anca, mami de Radu, zis Aby
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,051
Inscris la: 22-November 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 585



Am mesterit azi un pahar de hartie...a cautat tati pe net indicatii liwlol.gif Pana la urma le-a iesit paharul insa tati se tot intreba ce faceau ei fara net! rolleyes.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
myshelle_f
postare Nov 23 2009, 08:25 AM
Postare #79


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,909
Inscris la: 13-February 09
Membru nr.: 71,783



QUOTE(Anca74 @ Nov 23 2009, 01:06 AM) *
Am mesterit azi un pahar de hartie...a cautat tati pe net indicatii liwlol.gif Pana la urma le-a iesit paharul insa tati se tot intreba ce faceau ei fara net! rolleyes.gif


Da. si eu ma intreb oare ce ne-am face fara net? Varul meu in clasa a 4a nu poate sa isi faca temele fara internet! Il foloseste la istorie, geografie.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca74
postare Nov 30 2009, 02:43 PM
Postare #80


Anca, mami de Radu, zis Aby
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,051
Inscris la: 22-November 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 585



Minivacanta!
N-am mai fost demult pe la gradi...nu stiu ce mai au facut!
Acasa nu prea mai avem chef de lucrat, nici nu insist, am observat ca atrunci cand merge la gradi ii e de ajuns ce face acolo, astazi insa liber fiind am trecut la treaba cu Martinel si Piticot...se cam prafuisera in biblioteca! rolleyes.gif
Acum e tare incatat de activitati de genul "uneste punctele"...am rascolit internetul pt a-i gasi fise iar el le face in 5 secunde!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

11 Pagini V  « < 6 7 8 9 10 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 26th April 2024 - 07:53 AM