Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Cine E Din Constanta
rami
postare May 9 2009, 10:23 AM
Postare #1


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,108
Inscris la: 31-July 08
Din: constanta
Membru nr.: 32,523



buna fetelor cine este din constanta la ce medic mergeti eu deocam,data nu am nici un bebe ne luptam de zor pt asta.,poate imi spuneti si mie pe la ce doctori mergeti


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
perla163
postare May 16 2009, 03:59 PM
Postare #2


am un pui mik!!! sa cresti mare buburuza mea scumpa
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,013
Inscris la: 17-April 08
Din: montemaggiore B
Membru nr.: 21,017



RAMI am intrat sa-ti scriu ceea ce am promis,deci este vorba despre acatistului SF PANTELIMON si in carticica mea scrie asa;(iti copiez exact de acolo):"ptr a ne putea izbavi de bolisi a ne face sanatosi trebuie indeplinite aceste minime randuieli:--sa ne spovedim toate pacatele vietii noastre cu multa siceritate si multa cainta in suflet;--sa facem o dezlegare mare cu parintii si toti cei care mai traiesc din arborele genealogic,din neamul nostru deoarece poate ne-au blestemat sau ei s-au lestemat unul pe altul,cu voie sau fara voie si acel blestem s-a repercutat asupra unui descendent al familiei;--sa se faca in mai multe randuri cate 7-9 sau 12 SFinte masluri,mai ales in posturi.TRebuie sa posteasca atat preotii care fac maslul cat si cei la care se face maslul cu toata familia.Pe un bolnav il putem ajuta cu rugaciunile noastre mai ales cand postim ptr el.---daca SF Maslu nu se poate face direct asupra bolnavului din diferite motive atunci sa vina LA SF MAslu cineva din familia lui cu hainele bolnavului,iar daca nu se poate niciasa atunci sa aibe pomelnic la sf Maslu.----daca exista posibilitati materiale este indicat ca bolnavul sa aibe pomelnicul la mai multe manastiri odata(cel putin3),mai ales acolo unde se face slujba zilnica si se face Sf Maslu cu mai multi preoti;---cel bolnav sa aibe acasa ulei sfintit de la cat mai multe masluri,sa-l amestece si sa se unga si sa bea cateva picaturi pe nemancate;--pe langa acestea bolnavul sa citeasca cel putin 40 de zile la rand ACATISTUL SF Mare Mucenic PAntelimon,cel mai recomandat in cele 4 posturi de peste an;daca cel bonav poate posti(daca boala ii permite) este recomandat sa posteasca acele 40 de zile cand citeste acatistul,daca bolnavul nu poate posti atunci sa posteasca cei din familia lui si toti cei care tin la acel bolnav;Bolnavul care poate face metanii este f important sa faca zilnic,30-50 de metanii cu urmatoarea rostire:Sfinte Mucenice Pantelimon,roaga-te lui D-zeu ptr mine pacatosul si ajuta-ma Sfinte a ma tamadui de boala".Ptr boli mai putem cere milostivire la Sf doctori fara de arginti Cosma si Damian,CHir si Ioan,Samson si Diomid cu aceeasi formula ca la sf Pantelimon.De asemenea ptr boli ne putem ruga la Maica Domnului si la toti sfintii.Fiecare boala si necaz care ne vin in viata,trebuie sa le primim ca de la D-zeu,sa nu acuzam pe nimenica ne-ar fi cauzat boala,ci totdeauna sa ne acuzam pe noi si sa ne smerim.Smerenia si rabdarea ,numai ele pot aduce vindecarea sufleteasca si trupeasca."""" de aici apoi incepe Acatistul SF Pantelimon.
DD sa va ajute si sa te invete cum si ce sa faci...........sper sa-ti fi fost de ajutor cu ceva!!!!!!!! te pup duulce floare2.gif


--------------------
grafic tb

Harvey MacKay: “Timpul e gratuit, dar e de neprețuit. Nu îl deții, dar îl poți folosi. Nu-l poți păstra, dar îl poți trăi. Odată ce l-ai pierdut, nu îl mai poți niciodată recupera.”
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Saya
postare Dec 23 2009, 10:22 PM
Postare #3


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,389
Inscris la: 25-January 09
Din: .
Membru nr.: 66,998



Craciun fericit!
Fie ca Sfintele Sarbatori de iarna sa-si reverse harul asupra ta si a celor dragi, sa-ti aduca linistea inimii si a mintii si sa-ti sporeasca sanatatea si belsugul, sa-ti implineasca gandurile si sperantele !
LA MULTI ANI!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 03:59 PM