Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Se Poate Sarcina Cu Un Singur Ovar?, CINE STIE?
NELISOR
postare Aug 4 2009, 12:30 PM
Postare #1


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 30
Inscris la: 13-June 09
Din: BAIA MARE
Membru nr.: 94,858



Dragi mamici va cer un sfat: Chiar se poate sa ramai insarcinata cu un singur ovar? Daca este cineva care a ramas insarcinata si este copilul sanatos sa imi spune-ti si mie. Ca eu am ramas cu un singur ovar in urma unei sarcini extrauterine si as dori sa mai am un copil caci am numai o fetita de 4 ani si tare mult iubesc copii. Stiu ca e criza si este greu dar unde merge unul,poate merge si doi NU? Medicul mi-a zis ca au fost cazuri de nastere cu un sg ovar dar f. putine au fost normale. Daca nu ar fi probleme eu as risca sa raman insarcinata desi am 34 ani si sunt probleme cu inima,dar cine nu icearca si nu risca cum sa castige? Astept sfaturile voastre...va pupam noi "gagicile" cum ne spune tati!!! jucaus.gif jucaus.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif


--------------------
NELISOR
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
liliana2u
postare Aug 4 2009, 05:31 PM
Postare #2


mami de blonduta desteapta!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,886
Inscris la: 10-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,054



stiu ca se poate, daca ai rabdare sa cauti pe forum, vei gasi multe topicuri deschise pe tema asta.. sunt deja cateva mamici ce au nascut.. am scris si eu despre un caz cunoscut in maternitate, ce fusese diagnosticata cu cancer, operata chiar .. si a ramas pur si simplu, cand s-a abandonat Maicutei, ca incercase niste ani pe cai medicale, fara succes.. insa toata sarcina a petrecut-o pe patul de spital, cu tratament litic, sa reziste pana in sapt 36, cand i s-a facut cezariana.
Succes si spor la cautat!


--------------------
"Iubirea este cea mai frumoasa muzica din partitura vietii. Fara ea, ai fi un etern afon in corul imens al omenirii" (Roque Schneider)
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue. (Carl Sandburg)
Tratati-va unii pe altii cu cel mai mare respect, deoarece atunci cand va uitati in ochii altuia, priviti in ochii lui Dumnezeu!

Fericirea din viata ta depinde de calitatea gandurilor tale.

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
NELISOR
postare Aug 5 2009, 12:54 PM
Postare #3


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 30
Inscris la: 13-June 09
Din: BAIA MARE
Membru nr.: 94,858



Multumesc liliana, chiar trebuie sa am multa rabdare pt.ca sunt multe sfaturi pe forum si multe pagini trebuie deschise partners.gif


--------------------
NELISOR
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
NELISOR
postare Aug 5 2009, 12:56 PM
Postare #4


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 30
Inscris la: 13-June 09
Din: BAIA MARE
Membru nr.: 94,858




Daca ar fi dupa mine as sta toata ziua pe forum dar trebuie sa ma ingrijesc si de casa si de scumpa mea fetita BIENCUTA.
Cand ma vede la calculator si ea vrea pe jocuri cu barbi. fac_curat.gif


--------------------
NELISOR
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
magwag
postare Nov 4 2011, 03:21 PM
Postare #5


Junior
*

Grup: Members
Postari: 3
Inscris la: 31-October 11
Membru nr.: 230,183



Buna Nelisor, sunt destul de noua pe acest forum, ti-am gasit postul si desi vine destul de tarziu comentariul meu mellow.gif , sper sa te ajute sau macar sa ajute alte femei in aceasta situatie. Eu am ramas fara un ovar si o trompa uterina, dupa ce a trebuit sa ma operez de trei ori pentru chisturi ovariene. Am reusit pana la urma sa raman insarcinata, dar numai prin FIV. Am nascut 1 baiat sanatos, de 3,5 kilograme. Daca inca ai probleme in aceasta privinta si iti doresti foarte tare sa ai un copil eu iti sugerez sa nu te dai batuta. Sunt medici foarte buni, specializati pe acest domeniu, care te pot ajuta biggrin.gif wink.gif

Aceasta postare a fost editata de magwag: Nov 4 2011, 03:23 PM
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
conveyor01
postare Apr 16 2013, 08:34 AM
Postare #6


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 112
Inscris la: 22-February 13
Din: shanghai
Membru nr.: 235,498



Lots of people possess regarded as small storage space online auctions in an effort to make money. The concept at the rear of it's to buy the entire material of the Large Clamp storage space device, after which re-sell the item to make the revenue. Presently there must be a method at any time you are at risk of any kind of public sale, along with a small storage space public sale isn't any various.
Your own very first technique is actually to make certain that the actual small storage space public sale will probably be near sufficient that you should earn profits. Along with energy expenses these days, you have to be conscious which it will set you back cash to move the actual small storage space material to your house. This really is some thing that should be taken into account before you decide to actually mind for that public T Type Clamp, as well as transport may use all your earnings upward quickly if you need to spend a sizable energy expenses.
The following strategy would be to achieve upon routine as well as consider the chance associated with any kind of sights you might have associated with what's within the real device. Should you appear simply 10 min's prior to the real public sale, you aren't likely to possess period to register, as well as look for a great spot to remain. You need Connect Clamp to begin your own small storage space public sale technique along with plenty of time in order to browse the actual great deal, the actual public sale region, and obtain registered in addition to request queries.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 18th April 2024 - 12:27 PM